Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   513 / 2208
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2009
PCL86-ra saccolom. Tungsram-ban jellegzetes a katódon a három kör alakú lyuk. A németekén pl négyszögalakú. Ezért kell 12-14V fűtésnek 300mA-el. Bővebben: Link

PCL86.jpg
    
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Elsőre nekem is ez ugrott be, de van itthon ECL86, annyira nem értek hozzá, de a 86-os másképpen néz ki, ennek belül a szürke lemez mindkét oldalon végigmegy a tetejéig, míg a 86-os nak az egyik oldalon csak a közepéig ér, onnan meg valami fényes négyzet mintás lemezke van. Hogyan lehet ezt biztosra megállapítani egyszerűen?
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Igen lehetséges, hogy a pcl86-os cső ez.
(#) punkkazy válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Akkor olyan csövet keress szerintem amiben két pentóda van! A linkelt oldalon Bővebben: Link tudsz keresni dupla pentóda alapján és a lábkiosztás alapján szerintem be lehet azonosítani.
Jav.: lehet hülyeséget mondtam, sima pentóda van csak
(#) Doncso hozzászólása Ápr 9, 2009
Azt hiszem megtaláltam, PCL82 lesz, itt egy kép, ugyanígy néz ki, jó lehet ez valamire?
(#) otlm válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Valószínűleg. Nincs meg a kapcsolása.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Ezt is fel lehet használni HF célra. Kapcsolás PP-hez.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Ez egy elég érdekes kapcsolás ... Nem tudom a kimenőn azok DC ellenállások lennének? Nem hiszem, mert ahhoz túl nagy értékek , de ha impedancia, akkor meg nem valami szimmetrikus a két anódtekercs. Az anódfesz is gyanúsan alacsony ...
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Az nekem is gyanúsan alacsony. Itt találtam, a mellékletek között.
[OFF]Megyek, kinézek a vasútra Zolihoz.
(#) rhesus23 hozzászólása Ápr 10, 2009
A két 6SN7 közé betehetek 1mikrós kondi helyett 0,8 mikrósat? Csak addig amíg nem lesz másik...
(#) kocos válasza rhesus23 hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Nyugodtan, akár ott is hagyhatod, csak az alsó regiszter megy kicsit "feljebb", de nemigen van a kettő között hallható különbség (sztem)
(#) rhesus23 hozzászólása Ápr 10, 2009
Szóval ezekkel hangolok? Kevesebb mélyre kell számítanom?
(#) kocos válasza rhesus23 hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Amennyiben csatoló kondiról van szó ( ezt mondjuk nem írtad, de gondolom igen ), akkor a kisebb kapacitás kevesebb mély hangot ( meg több magasat ) eredményez. De 1 mikro, és 0,8 mikor között szerintem nem hallható a különbség. Én 220 nanonál nem is alkalmaztam még nagyobbat!(eddig) Persze ez függ a csatoló kondit követő fokozat rácslevezető ellenállássának nagyságától is, mert ugye ketten együtt egy RC felüláteresztő szűrőt alkotnak

Bár az erősítőben lévő összes kondenzátor (még a tápelkók is) értéke befolyással van a hangra, lévén, hogy ezek reaktív elemek, ellenállásuk (impedanciájuk) a frekvenciától függ
(#) EcoPityu válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Müszi!
Ha mindenki egy helyen lakna, akkor nem kéne szervezni semmit, mert találkoznánk a .ESCO-ban...

Én is 145km-re lakom Kecsótól, de mivel cégesen sokat járok arra, tudom, hogy onnan mindenhova vezet út!
Én is saját kocsival mennék, és ezért ajánlottam mindenkinek, hogy emberösszeszedő körutakkal indulhatna, akkor oszik a költség.
Nekem innen az 1.3-as FORD-unkal az a közel 300km símán 6000Ft-nál kezdődik, de egy kis taliért, meg bandázásért, meg börzézésért egymás közt, nekem megérné!
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Akkor találkozzunk Túrkevén! itt is van .ESCO
(#) EcoPityu válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Szia Máté!
Én is hétvégére, egy minimum Szombatra gondoltam.
Ha meg bármely irányba toltuk volna a helyszínt, akkor valakit mindenképpen kizártunk volna!

BP nekem 2x240km, az még drágább, viszont Pestiából leszánkázni egy-két kocsinyi csövessel, pályán, meddig tart, vagy az 5-ösön...
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Gondoltam, hogy benne vagy...
Te szerzed a kaját...hehe vicc volt, de azért ebben is gondolkodni kell, vagy batyus buli.
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Ne mondd, hogy esztergom messzebb van Kecsótól, mint Gyula!
Ha már Pestig bejutnál, valaki csak elhoz?..
Inkább a megoldásokat keressük!
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Idézet:
„Pestiából leszánkázni egy-két kocsinyi csövessel,”

na jó én ezzel kapcsolatban másra asszociálok ......
(#) EcoPityu válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Sajnos nekem is kell egy ilyen szintű áldozatot hoznom, hogy közel 150km autózhatok érte, de csak tán nem én vagyok az egyetlen, akinek van otthon autója.. Ha nagyon akarom, még mehetek "kicsi" kerülővel úgy is, hogy Mezőtúr felé, és akkor, ha otthon van Kócos, őt is elviszem... Szervezés kérdése, és akkor út közben nem kell a Sláger rádiót hallgatni, mert megy a csevely!
(#) EcoPityu válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Szia!
Ez így nagyon szép, és jó, de mivel nem láthattunk kapcsolási rajzot, így marad a hasraütés, arról sem nagyon olvastam, hogy csak 1x 150v áll rendelkezésre/csak annyit, hogy 150v-os tápfesz..ami lehet akár +--os is/, ezért jöttem ezzel a kapcsolással, és a hasraütéssel.
Viszont azt is írtam, hogy majd jól kinyitom én a saját jól bevált 6P-met, és , ha úgy marad rajta a feszkó, ahogy számoltam, akkor lehetséges itt minden! /csak az a 700w nem!/
(#) Mate78 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Zoli,én úgy terveztem ám,hogy mehetnénk együtt autóval,plusz még aki akar jönni, és azon az útvonalon útbaesik.(M1-M0-M5)
(#) Mate78 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Jó a szombat, vagy vasárnap.
Kecskemét nekem 500km oda-vissza de ha többen mennénk nem gond.Várjuk meg a többiek válaszát.

üdv
(#) otlm válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Az a helyzet hogy az is lehetséges, ugyanis a cső max katódárama 1,2A, ami összesen 9,6A 8db csővel.
8R-on ez 737W!
Hangsúlyozom hogy ez pillanatnyi csúcsteljesítmény, aminek a fele az effektív max.teljesítmény.
Törődj bele, csövesből is ki lehet szedni ekkora teljesítményt ...
(#) otlm válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 10, 2009
A honlapon leírtam hogy ciklotron, úgyhogy még csak találgatni sem kellett!
Úgy látszik Strubi vette a fáradtságot hogy elolvassa, nem csípőből utasította el.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Csak nem hitted el nekem, barátom
(#) rockersrac válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
nálunk a csöves az nyilván az elektroncső barátokat takarjanem pedig a hajléktalanokat!
(#) kocos válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Értem én persze, csak a Pest, meg a csöves szavakat nem szerencsés egy mondatban emlegetni ...
(#) Action2K hozzászólása Ápr 10, 2009
Megnyitottam az Amatőr Audiofil Építők Találkozója topikot. Továbbiakban folytassuk ott.
(#) belganarancs hozzászólása Ápr 10, 2009
Üdv akkor senki nem tud nekem segíteni GU-81M pentódával kapcsolatban?
Következő: »»   513 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem