Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   265 / 1385
(#) Bari- válasza sksporky hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Szia

Csak tanácsként a HP nyomtatókat kerüld, nekem és többeknek a fórumon nem sikerült értelmes nyomatot készíteni vele, de vannak kivételek.
Nekem egy Samsung ML251N van és meg vagyok elégedve vele, bár nem sok panelt vasaltam eddig vele, amit csináltam azok sikerültek. Ez mondjuk több mint 30 de hálózatos. Amikor kiválasztottam, akkor fontos volt hogy tudjon valós 1200×100dpi-t és olcsó legyen az toner töltés hozzá ( itt Miskolcon 6-7e körül töltik a 3000oldalas tonert )
(#) sksporky válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Köszi a választ!

Szerintem elírtad 2571N lenne gondolom,pozitív válaszodként ez a jelöltem,jól jöhet a hálózat nyomtatás később,köszi!

Többiek:tapasztalat esetleg lézernyomtatóval?
(#) Bari- válasza sksporky hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
igen elírtam, rakoncátlankodik a 7-es billentyűm, és a dpi-t is elírtam 1200×1200dpi-s.
(#) sksporky válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Ja,és milyen papírra nyomod a NYÁK mintát?Vasalás könnyen megy?
(#) Attila86 válasza sksporky hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Üdv.!

Ha én most lézernyomtatót vennék vasaláshoz, akkor ezt venném: Bővebben: Link
(#) sksporky válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Szia!
Neked van tapasztalatod a tipussal kapcs.?
(#) Attila86 válasza sksporky hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Ezzel semmilyen, nekem Samsung ML-2010 van és szerintem ez nagyon hasonló ahhoz. Biztos vagyok benne hogy ezzel is lehet szépen vasalni. És ez a legolcsóbb Samsung nyomtató ebben a webshopban (írtad hogy itt akarsz venni nyomtatót).
(#) interferi hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Üdv
Nekem egy xerox phaser 3117 esem van és eddig nem volt vele problémám Bővebben: Link
(#) Bari- válasza sksporky hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Mivel nem túl régen kezdtem el ismét elektronikával foglalkozni, még nem sok panelt készítettem vasalással, kellett idő a folyamat kikísérletezéséhez, és az elején még céges hp nyomtatókkal kínlódtam, aztán meglett a samsung, amivel elsőre sikerült értelmeset vasalni.
Papírt 135g-os fényes műnyomót használok, dekorációs boltban vettem A1-es íveket és feldaraboltam A4-esre.
A vasalás folyamatáról Attila86 oldalán találsz részletes leírást, és videót is, én is onnan okosítottam magam.
Itt és itt találsz képet amit már a samsungal készült nyomattal vasaltam.
(#) lmao hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Az én HP Laserjet P1005-ösöm teljesen alkalmas nyákkészítésre. Egyetlen hátránya, hogy csak 600 dpi-t tud, ezért ha 4 miles vonalakat szeretnék, a cégben kell nyomtatnom, különben egyenetlen lesz (1 inch / 600 = 1.66 mil).
(#) szigetizs válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Ez a pdf nyomtató ötlet megmentette az életemet : Köszönöm. Végül a vágolapra helyezéssel CDSEE6.0 alatt tudtam úgy tükrözni a rajzot, hogy megtartotta az eredeti méretét.
(#) szigetizs hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Nyák fotózással kapcsolatban további kérdéseim lennének.

Mivel szoktátok megvilágítani a nyákot? (A fényforrás érdekelne)
Legutóbb kvarc lámpával próbáltam 5, 10, 15, 20 percig világítottam 1-1 nyákot. hidrogénperoxid, sósav+vízes elegyre nem reagált semmit, még a lakk sem sérült. Aki guru ebben kérem szépen segítsen, hogy hol rontottam el. Sokat világítottam, keveset?
Ha valakinek van a vasalás technikájáról információja, vagy van egy link, ahol ennek utána tudok olvasni szeretném kérni a segítségeteket. Köszönöm.
(#) vicsys válasza szigetizs hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Itt minden le van írva.
(#) Bari- válasza szigetizs hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
A vasalásos technikáról ha visszaolvasol ebben a témában is találsz infót, de Attila86
oldalán is van egy hasznos leírás és egy video is.

(#) szigetizs válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
köszi
(#) gulasoft válasza szigetizs hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Hát igen, ez a lakk dolga. Megvédi a nyákoz a marástól.
Csak levilágítás után elő kell hívni! Te semmit nem néztél csak nekiestél lesz ami lesz?
Vegyél sziti lefolyótisztítót háztartási boltban keverj be 2 3 kanálall egy liter vízbe, tedd be a levilágított nyákot és csodát látsz.
(#) szigetizs válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Van igazság abban, amit írsz. Lehet, hogy a maratószerem nem az igazi, de én a fotózásomnál is érzek hibát. Ezt egyszer kell jól kitapasztalni és utána menni fog.
(#) Ricsi89 válasza szigetizs hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Nem a maratószerrel van a baj, hanem, hogy kihagysz egy munkafázist. A levilágított nyákot még elő kell hívni. Ezt az oldalt olvasd el! Szerintem ezt a lépést kihagytad. Lehet, hogy nem ártana elolvasni az egész cikket, hogy pontosan tudd mit kell csinálni.
(#) szigetizs válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Teljesen igazad van! Köszönöm.
(#) gulasoft válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Én is ezt írtam neki.
(#) Ricsi89 válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Igen láttam, csak gondoltam belinkelem neki azt az oldalt, hátha leesik, hogy kimaradt valami a folyamat során. Lassan nekem is tökéletes lesz a technikám. csak a nyomtatómmal vannak még kisebb gondok, de megoldom.
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok!
1dl 20%-os sósavba mennyi 16%-os H2O2 "krémet" rakjak??
Válaszotokat köszi!

Ui.:Egy olyan 10 percen belül már el szeretném kezdeni.
Köszike!
(#) kiskacsa2009 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Bocsánat! Kultúráltabban fogalmazom:
Sziasztok, kezdeném a maratást, de nem tudom, hogy 1dl 20%-os sósavba mennyi 16%-os H2O2 "krémet" rakjak.
Válaszotokat előre is köszi!
(#) Ricsi89 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Nem kell sürgetni a népet! Lehet nem olvassa senki a topicot és azért nem válaszol. Csak szét kellene nézni és használni a keresőt. Kb 2 perc alatt találtam megoldást. tegyél bele 10ml-t és nézd meg, hogy mit csinál. Ha lassan marja és gyorsítani akarod akkor nagyon keveset még tehetsz hozzá, de csak 1-2 ml-t. Ezt addig csinálod, míg el nem éred a kívánt sebességet.
(#) Attila86 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Én kb két kupaknyit tennék bele.
(#) kiskacsa2009 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Köszi szépen!
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
A használt sósavval mit kezdjek?
(#) kiskacsa2009 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Én már beleraktam a fél tubust, de még mindig nem akar marni!
És az természetes hogy habzik?

08.JPG
    
(#) kiskacsa2009 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Ez lemaradt!

07.JPG
    
(#) Frankye válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A habzás természetes, de hogy miért nem mar, ahogy szeretnéd, azt így, "távgyógyítással" elég nehéz lenne megmondani...
Idézet:
„A használt sósavval mit kezdjek?”

Lúgos anyaggal semlegesítsd, és öntsd ki. Vagy vidd veszélyes hulladék tárolóba.

És ha kérhetem: Szedd össze a gondolataidat, feltenni való kérdéseidet, csatolandó képeket, és ne 5-6 hozzászólásban/kérdésben írd le, amit tudni szeretnél, percenkénti hozzászólásokkal.

Idézet:
„VI. A fórum nem IRC, nem MSN, nem ICQ és nem egyéb ilyesmi. A fórum egy olyan webes felület, ahol bár a tagok beszélgetnek egymással de a gondolataikat nem soronként írják be és nyomják az ENTER-t mint hülyegyerek a tamtam dobot. A rendes fórumozók összeszedik gondolataikat és egy kerek, egész, megfogalmazott hozzászólásként írják azt be.
Magyarán ha neked még nem esett le hogy miről is van szó: ne írj be 2 percenként 1-1 újabb hozzászólást csak azért, hogy kiegészítsd az előzőleg már meggondolatlanul (és sietősen) elküldött hozzászólásodat, inkább fogalmazgasd a hozzászólásodat fél óráig és írd bele egy txt-be a gépeden, majd ha úgy érzed hogy "OK, ez most aztán kerek egész és megérett a küldésre!", küldd el.”


Kivonat a Fórum Szabályzatából
Következő: »»   265 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem