Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   402 / 1681
(#) lmao hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Forrasztásgátló maszkos nyákot készítettem. (Egyébként haverom tervezte, és valami autós kommunikációs szabványhoz kell neki tesztelésre.)

sent.jpg
    
(#) llaci56 válasza lmao hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Ha lehet, egy kicsit bővebben a maszkról!
(#) joko1313 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Hát ,nincs szavam!
(#) lidi válasza joko1313 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Köszi a dicséreteket srácok. Tegnap sajna elég sötét volt már a szobában mikor lőttem a képeket. Még az lemaradt a leírásból, hogy a doboza egy régi videóból készült.
(#) gtk válasza lidi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szep munka
(#) joko1313 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Hát még egyszer szolva ámulatba ejto dolog

a dekodereiddel mi a helyzet?
a kicsi12f629es mukodik? a merges is jo lett,hogy megy?

az én kézivezérlom iránt is van jo érdeklodés, a pozsonyi borzén is jopáran megismernek végette.
de a háttérvilágítást fejlesztenem kell.
csak azon akadtak el,hogy magyarul ír ki mindent. a szlovák sem nagy gond mondtam nekik. veszodnek a multimausszal én meg mosolygom rajtuk.
(#) lidi válasza joko1313 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Működik a 12F629-es, és a 16F872-es MERG es is. A MERG féle dekóderben terhelésszabályozás is van! Majd egyszer egy saját dekódert is össze kéne hozni, bár amilyen jól működnek ezek, lehet hogy nem érdemes vele görcsölni, max a tanulás miatt. Hogy ON is legyek: a feliratozás úgy készült hogy A4-es etikett cimke papírra kinyomtattam a szövegeket, majd az egészre ragasztottam egy cellux fedő réteget. Azután ollóval feldaraboltam. Az se zavart be hogy volt olyan felirat ami etikett határra esett, mert a cellux fedőréteg szépen egyben tartja, nyugodtan lehet felragasztani. Kicsit nehéz lehúzni a védőréteget ilyen apró cimkékről, de csak türelem kérdése az egész.
(#) joko1313 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
a mergesben be tudtad állítani a terhelésszabályozást?
az én kézivezérlomnek is úgy készult a feliratozása!
fotopapirra kinyomtattam, utána be lett vasaltatva, és kétoldalas ragasztoszalaggal ami lehellet vékony ráragasztva. és jol néz ki!
ha van turelem az ember csodákra képes!!
(#) lidi válasza joko1313 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
gyere át IDE itt folytassuk.
(#) Vales hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
Üdv!
Ezt most nem én építettem, de büszke vagyok az alkotójára!
Szombaton Andrea nap volt, erre a jeles alkalomra megleptem a Szerelmem (aki szintén eme szép név viselője ) egy Conrad Retró Rádió építőkészlettel.
Életében először csinált ilyet, de segítséggel nagyon ügyesen megépítette a kis középhullámú rádióvevőt, ami próbakor elsőre megszólalt.
Szerintem, ha kedvet akartok csinálni a párotoknak is a hobbihoz, akkor érdemes ezzel a rádióépítő készlettel meglepni szívetek hölgyét, az eredmény garantált!
A képeken a kis rádió születése követhető nyomon.
(#) Frankye válasza Vales hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Gratulálok a párodnak!
(#) Vales hozzászólása Ápr 21, 2009 /
 
És íme a végeredmény!
A készülékben kuriózum a hangolásjelző deprez-műszer, ami a hangolásra segítésen kívül a modulációs mélység függvényében picit "himbálja" is a mutatóját, jól demostrálva az amplitudómoduláció lényegét.
A rádióvevő lelke egy TA7642 egyenesvevő IC (tranzisztortokban, 3 lábú), a 32ohm-os kis hangszórót egy BC547 hajtja meg. A mindössze egy darab 1.5V-os ceruzaelemmel aZ MR1 Kossuth Rádió élvezhető hangerőt produkál. Sötétedés után pedig, a középhullámú terjedésre jellemzően, több külföldi adó is hallható a kis ferritantennájával. Videó hamarosan!

img_5535.jpg
    
(#) Vales válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Köszönöm az Ő nevében is, Átadtam!
(#) Milan90 válasza Vales hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Gratula a rádióhoz szép lett!

(#) Milan90 hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Elkészűlt a rezonáns kapcsitápom. kb.: 500w-ot ad le. 2x50V az üresjárási fesz, max terhelésen 2x43V. A meghajtó fetek IRF840 egy pici, dobókocka méretzű bordával 120 fokosak, tehát még éppen jól érzik magukat.
Elkészűlt a 120W-os oflline tápom, etd29 trafóval, UC3842-vel 40V max terhelésen 37V kimenőfesz. Hozzá a két AB-osztályú komplementer végfokom relés túlterhelésvédelemmel, ami erről a feszről kb.: 40W-ot ad le 4 Ohmra.Hát a hangja nem High-end, de eladni jó lesz.
(#) gg630504 válasza Vales hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Idézet:
„kívül a modulációs mélység függvényében picit "himbálja" is a mutatóját, jól demostrálva az amplitudómoduláció lényegét.”

Pontosabban a Solti adó energia takarékoskodó áramkörének működését. Ha kicsi a kivezérlés, csökkenti a teljesítményt. Előre dolgozik, azaz a műsort késlelteti, a késés hallható az URH adással összehasonlítva.
(#) zotyo91 hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Sziasztok, végre kész lettem az erölködőmmel.
Egy TDA2030-as ic van benne.
(#) Müszi válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Nagyszerű!

Egy valami szúrja a szemem: Az IC túl hosszú vezetékkel van kikötve! Ez gerjedést, zavarokat okozhat! Legyen a hossza jóval rövidebb, vagy tedd bele a panelba.
A TDA jókis IC, nem melegszik, alig fogyaszt, mégis egész jó hangja van.

üdv
(#) zotyo91 hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
majd rövidebbre vágom a vezetékeket.
egyébként kezdő vagyok, és ez az első erölködőm.
(#) Müszi válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Gratulálok, csak így tovább, és sok sikert!

üdv
(#) zotyo91 hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
kössz.
(#) Müszi válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Használd a válasz gombot!
(#) uli válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A jóhangúsággal vitatkoznék
(#) Müszi válasza uli hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Műhelybe megfelel

üdv
(#) zotyo91 válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
okés.
(#) bigbazsi válasza Vales hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Nagyon jó lett a rádió
(#) mp3maker hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Elkészült a RIAA korrektor.

102_2557.JPG
    
(#) gtk válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Tovabbi sok sikert
(#) Action2K válasza mp3maker hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szép lett, de nem kellene árnyékolt huzallal huzalozni a ki és bemenetet? Szépen állnak mint a cövek, de bandázsolva is szépek, meg ennél a huzalsűrűségnél a rögzítetlen is elnézhető. No meg a későbbi (ne kelljen) javításnál is könnyebb kiemelni a panelt.
(#) kefe13 válasza zotyo91 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
IC-t nem drótozni !!! , hűtésre figyelni, és ha ha nem is kell de lehetőség szerint elszigetelni a bordától.

(egyébként jó kis kütyü a 2030, nekem ilyen muzsikál a gép mellett (kuszának tűnik de nem az )

Kép 015.jpg
    
Következő: »»   402 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem