Fórum témák
» Több friss téma |
Grafikai módszer a logikai függvények egyszerűsítésére. Alkalmazása max 4 független változóig egyszerű, 4 felett már nem célszerű alkalmazni.
FatMan-nek igaza van. én idén érettségizem de már tavaly tanultam róla
![]() csatoltam egy carnaugh progit. remélem teccik ![]() [i]Átírtam a Téma címet! szabi83
Logikai függvényeket lehet vele egyszerűsíteni. Így nem kell a függvényt kapu-hegyekkel realizálni, hanem azokat a változókat melynek állapotától nem függ a kimenet el lehet hagyni. Valamint pl szinkron szekvenciális számlálókat lehet a segítségével tervezni. ( az ilyen számlálók tetszőleges sorrendben és irányban számolnak. pl. 1,3,5,9,1,3,5,9.........)
Zoli
lényeg a lényeg h sok okosság művelhető a segítségével egyszerűbben és gazdaságosabban
![]() üdw
Ellenben az csak akkor hasznos dolog ha kevés a logikai változó...
Ha érdekel tovább is a téma akkor nézz utánna a Quine-McCluskey algoritmusnak: http://en.wikipedia.org/wiki/Quine-McCluskey_algorithm
Teljesen igazad van, de ma már nem kunszt tervezni, még egyszerűsíteni sem kell, csak kell egy programozható logika és kész.
Idézet: „ma már nem kunszt tervezni” Hajjajj...én ilyen nagy súlyú szavakkal marhára nem dobálóznék ily' lazán ![]() Ha tudnád, hogy a világon hányan nem tudnak (pedig szeretnének) tervezni... ![]() Nem így értettem: egyszerűbb a tervezés. Nem azokról beszéltem, akiknek nem mond a topic címe semmit. Azt azért szerintem ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy ma egyetlen mikrokontrollerrel kiváltod a régi áramkörkupacot a panelen és még rugalmasabb is, mert módosíthatsz rajta programból, ha valamit elnéztél. Bizonyos területeken (szerintem!) ma már legózás egy áramkör összerakása.... Zoli PS.: Nem akartam vitát generálni ![]()
dejópofa..
![]()
Helló!
Ebben a tananyagban is találsz infókat a grafikus egyszerűsítésről.
De jó, hogy felvetődőtt ez a kérdés, és hátha itt okosodom egy kicsit ebben a témakörben. Mert van egy kapcsolásom amit egyszerűsíteni kellene... Már azon gondolkoztam, hogy juperelkel oldom meg... Ge ez nem igazán tetszik, így nem mesteres. Jobb lenne egy vezérlőjellel váltani a fukciókat. Na itt akadtam el. Bizonyos részfeladatok már működnek (még csak elméleti síton), és ezeket kellene a legegyszerűbben összefésülni. Mindenféle segitség jólenne, amit előre megköszönnék. Köszönöm.
![]()
ezt a táblát nem Karnaugh-nak híjják rendesen? de ez persze csak részletkérdés.
Helló
De igy "Hijják" rendesen! ! ! ! Carnaugh igazságtáblázat ! ! ! Ja és egyébként ha szerinted nem igy hívják, akkor miért nem írtad le helyesen??? Hmmmmmmm????? PEACE! ![]()
JA igazad ven!
De az ilyen anyira ki tud borítai! Ha valaki vamai baromságot ír és tökre nem úgy van, de ezzel akar kitűni, hogy a többiek akik még úgyse értenek egy adott témát azt hidjék hogy menyire vágja azt a dolgot! MAgyarul : OKOSKODIK ![]() ![]()
Egy, kérdésként tettem fel, az, h a te hozzászólásodra mutat , fusztán formaság, eltekinthetünk, tehát nem személyed elleni támadás.
Kettő, kérdeztem, mert: Arató Péter szerint Karnaugh, az általad csatolt program szerint (!) Karnaugh, kukac_24 által csatolt dokomentum szerint Karnaugh, wikipedia szerint Karnaugh az a tábla. DE!! még ezek után is elbizonytalanított a topic cím, ezért kérdeztem. Előtte is megakadt a szemem rajta, de nem foglalkoztam vele (idő) egyből, de utánajártam. Három. Nem személyeskedem, légy szíves te se tedd. Az, pedig, hogy ki mennyit tud/ért, az magányügy. Szvsz nem írtam baromágot, és nem értem, hogy honnan veszed, hogy kitűnni szeretnék vele. Egy felvetődött kérdérse próbáltam mielőbb választ kapni. Ha ez téged kiborít, sajnálom. Idézet: ..„...az, h a te hozzászólásodra mutat , fusztán formaság, elteki...” bocsi, a hszem ezen része kicsit defektes, de a második része igaz.
Hát ha már ennyire belejöttetek, halkan jegyzem meg, hogy K-val írandó (minden nyelvben).
Bizonyítás képp írd be a gógliba C-vel, aztán K-val és számold össze, hogy a nagyvilágban melyikre hány értelmes találat jut. Persze ettől még lehet, hogy mindenki más tudja tévesen... ![]() zaik nem kell elbizonytalanodni abban abiben biztos vagy. ![]()
Az igaz, hogy tanulmányaim során még sosem láttam a vitatott szót C-vel leírva (pedig már pár könyv megfordult a kezemben), de megértettem így is, hogy mit akar az Úriember kérdezni...
Így van Slope!!!
Én is ezt eszeltem ki! Beírtam Google-ba a Carnaugh szót, találatok száma: 540 db!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Beírtam K-val írva, mint Karnaugh: találatok száma: 345 EZER db!!! Na, akkor föltesszük a kérdést Stakypot! Ki is okoskodik?
Maurice Karnaugh volt a grafikus módszer megalkotója.
Az 1950-es években alkotta. Zoli
[b]javítva!
Kérem a VITÁT befejezni és lezárni:felkialtas:, különben a témát ZÁROLOM! ![]()
Köszi a keresztnevét! Több helyen kerestem már, de nem találtam... szóval Maurice..
![]()
Nos, ezek után akár vissza is lehetne térni az alaptémához, azaz magához a táblázathoz!
![]()
hello
meg tudná mondani nekem valaki, hogy a függvények negáltját hogyan lehet beírni szövegszerkesztőbe? (a nagy betűk fölött felülvonás)
Tökmindegy hogy jelölöd, csak egyértelmű legyen...
pl: A'BC' vagy _AB_C vagy ~AB~C Nem éri meg szövegszerkesztőben tökölni ilyenekkel... --- De ha nagyon pöpec szeretnél mégis lenni, akkor (ha MS OFFicéd van) keresd meg az Egyenletszerkesztőt: X:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\EQUATION\EQNEDT32.EXE |
Bejelentkezés
Hirdetés |