Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   9 / 141
(#) sarkadi67 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Hello Uraim ! Felrobbanok a méregtől !!! Nem vagyok hülye az elektronikához, de a Mikrooooo.... Vettem a Tescoba egy MTG06 - Inox Grilles Mikrót.. Ez az átkozott vagy jó, -vagy nem... Ha nem akar dolgozni a kicsi, AKKOR az ajtó-nyitásnál KEZD FOROGNI a tányér, se fűtés, -se sütés.... Darabokra kaptam, elvileg az ajtó-kapcsolók rendesen kapcsolnak, elektronika megy (talán valamelyik relé besül ?) ...... szóval... -szívok vele rendesen. NINCS VALAMI TIPPETEK ? Nagyon köszönnék irány- ötleteket !!

Üdv.: Sasa
(#) Ronin hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok. Mi baja lehet annak a sütőnek (digitális) ami elsőre jól melegít, de ha újból elindítom akkor már olyan mintha le lenne fagyva, semmire sem reagál, csak ha kihúzom a konnektorból és visszadugom.
(#) ALenning hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Sziasztok. Van egy samsung gw73e digitális mikrohullámú sütőm. Most azt csinálja, hogy, ha kinyitom akkor kis fénnyel világít, zúg, meg forog a tányér, de a kijelzője sőtét. Nem tudom, hoy van e a mikroba olyan csatlakozó ami esetleg széteshetett, mert van egy presszó kávéőző a tetején és az eléggé rázkódik. Fél éves, de nem találom a garanciát
Mi lehet a baja?
(#) zombee hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy mikró, le volt égve a főbiztije(8 amper).
Sajna csak 10-es volt, utólag leírom hogy kettőt is elfüstöltem belőlük.

Megy egy darabig, trafó búg, de melegítés nuku. Pár másodperc múlva levágja a főbiztit.
Nagyfesztrafó szekunder tekercse eléggé meleg , tuti jobban fűt mint a magnetron.

Ki is kaptam a magnetront, a fej teljesen ép, megvan a fémhenger, még égésnyom sincs rajt.
A katódfűtés ellenállása nagyon kicsi, mérni alig lehet, kb. 0.2 Ohm lehet.
Majd ha anyu nem lesz otthon, szétkapom az otthonit, lemérni a fűtő ellenállást.
A nagyfesz bizti 5kV, 700mA, ő még egybe van.
A kondi 1uF, 2kV, ő is egészben van.

A dióda lehet a probléma?
HVM-12 - es, megnéztem az árlistákat, 800Ft alatt nem találok.
Pótolható 5 darab sorbakötött 1kV - os diódával?
(#) zoz11 válasza zombee hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Hello
Nem szabad spórolni egy 800Ft-os diódán.
De viszont azokat még kimérni is nehéz, mivel hiába mutatja a multi hogy nem zárlatos, de lehet, hogy 1KV-ot neki nyomsz és át üt(nagyon gyakori hiba).
De még kondenzátor is szokott ilyesmi hibákat produkálni, mondjuk akkor általában azok felpopósodnak.
Vagy még a trafó is lehet menet zárlatos,
(#) zombee válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Hello!

A diódára rámértem, multi szerint nem zárlatos, de sajna egyik irányba se nyit.

A dióda itt letölthető ADATLAPJA szerint 6V-on kéne nyitnia.
Én 12V-al próbálkoztam, egyik irányba se nyit.
Persze ettől még elképzelhető hogy 1000V körül átüt.

A trafóra nem mertem rámérni, egyelőre féltem a multiméteremet. 10 megaohmos ellenállást meg nem lehet minden sarkon kapni.

A magnetron 0.2Ohm - os fűtőellenállása(hidegen) még elfogadható?
(#) zoz11 válasza zombee hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
A fűtő ellenállásának az tökéletes, mivel az gyakorlatilag egy rövidzár.
14 15V alatt ezek nem nyitnak ki.
Trafóra ne is mérjél rá ha jót akarsz magadnak, meg a műszerednek, ha csak nincs olyan fesz mérőd ami mér 20KV-ig.
Még esetleg azt meg lehetne nézni hogy mekkora áram folyik abban a szálban amelyikben van a nagy fesz biztosíték, de azt is csak lakatfogóval, meg nagyon óvatosan.
Itt nem csak a feszültség nagy, hanem az áram is :eek2:
(#) zombee válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 21, 2009 1 /
 
A nagyfeszbizti 0.7 Amper, az soha nem ég le, szal tutira kevesebb folyik rajta.
Ha "csak" 1000V körül üt át a dióda, még bőven elképzelhető hogy ennél kevesebb áram folyik át.

És mi van, ha a trafó primer áramára mérek rá?
Le szabad kötni a megnetronról?
Persze akkor a kondit is le kéne kötni, mert terhelés híján megsütheti(soros rezgőkör).
(#) Hujikolp válasza zombee hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Én már szedtem szét olyan mikrót, amiben ki volt égve az a nagyfesz bizti Valószínűleg a magnetron halt meg benne.
Egyébként, szét szabad szedni a magnetront? Nincs benne veszélyes anyag?
(#) Collector válasza Hujikolp hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Szét lehet szedni, de vigyázz. Az antennánál lévő kerámia sok esetben berillium-oxid, és sok ember érzékeny a berilliumra, ha belélegzed a porát, könnyen kaphatsz berilliózist.
(#) zombee válasza Hujikolp hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Ha még akarsz vele sütni, akkor nem.
(#) Hujikolp válasza Collector hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Köszi a figyelmeztetést! Akkor nem fogom szétszedni egyelőre, majd talán, idővel.
zombee: Szerintem már teljesen káó volt, amikor hozzám került, így teljes mértékben szétbontottam, használva már nem lesz.
(#) zombee válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Ma voltam egy szervizbe bevinni a diódát.
A fószer lemérte nagyfeszen, működött, egyenirányított, ráadásul melegedett mint atom.
Azt mondta, hogy ezzel a húzással megtakarított nekem 1200Ft-ot.

Amikor az én mikrómban volt, SOHA nem melegedett, trafó búgott, szekunder melegedett, és úgy csapta le a főbiztit.

Trafó vagy kondi lehet a hibás? Ezt hogy tudom ellenőrizni?
Lehetőleg úgy hogy a végén ne legyen kevesebb multiméterem és életem.
(#) EcoPityu válasza zombee hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Szia

Idézet:
„. Trafó vagy kondi lehet a hibás? Ezt hogy tudom ellenőrizni”


Akár lehet is.
Trafót szervízkörülmények között, leválasztótrafóról, a szekundert /nagymenetszámú, mellesleg 2500v-os, vékony huzalos, trafóra kivezetett/ meghajtva 230v-al, a gyári vastag primeren 1:10 hez tekerési arány miatt k.b. 24v-ot kell mérjél. A vékony dróton folyó gerjesztési áramnak, így nagyon kicsinek kell lennie, feltéve, hogy nem zárlatos a szekunder(most a primer).
Ezzel viszont még nem tudod, hogy 2500v gyártásakor nem-e üt át belül, azt csak teljesen izoláltan, min 400w-os leválasztóról a gyári primert meghajtva, nyugalmi teljesítményfelvétele k.b. 300w. (jó ..ar hatásfok) dehát csak így tudnak áttolni egy 500w-os vason 1000w-ot, persze csak rövid ideig...

A kondi a legtöbben 0,9-1µF/ 2100v-os, nehéz kipróbálni, mert ha csak a nagy feszkó hatására "húz" át belül, akkor műszerrel meg nem méred...

Nekem 2 hete lett kész az autóban használható 24v-os Mikróm, azzal is bajlódtam eleget...
(#) AdriannM hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
helló!
nekem van két bojlerem egyenkét 2kw-os fütőbszállal!
na most 2kw+2kw=4kw/230v=17,39A
Kérdés 16 c-s bizti elviszí?
a sima tuti nem, nem?
(#) AdriannM válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
aha én is arra gondoltam h elméltileg még nem old le!!!
de lehet inkább fölnyomom a 20-asT
csak azér akartam felrakni a 16c-st mer az van itthon!
Kösz a linket!!!
(#) zombee válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Szia!

Volt kis időm, széthúztam a trafó körül mindent, és rámértem a primerre. 230V-ról, leválasztás nélkül....

Nos, 17 Amper - t vesz fel üresbe. Kicsit sok? Nem kicsit, nagyon!
Közben búg rendesen, és a szekunder fűt. Átment grillezőbe...

Valakinek volna fölösben egy trafója?
(#) öcsi1 hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
sziasztok
kérdésem a következő
van 4 db uj micróm háztartási ugyan azt a hibát produkálja mind a betáp panelon lévő 8A os biztit kivágja persze leveri az egész házban az áramot
közvetlenül megtáplálva a trafót 230v tal működik és melegít tehát magnetron kondi trafó jó de a gyenge oldalon nem találom a hibát
Ha tud valaki segiteni előre köszi
(#) zombee hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Látom nem tolong senki hogy kisegítsen egy trafóval.
Vaterán vettem 1Ft-ért egy rossz mikrót. Elindul, de a trafó nem búg fel. Megkapja az áramot, szal vagy vmelyik dióda(kettő van) vagy a magnetron szállt el.

A trafóját átszereltem a sajátomba, kis kanyistolás(csatlakozók nem azonosak+talpát fúrni kellett) után össze is raktam.
Elindult, trafó felbúg, melegít JEEEEEE!
Első megjavított mikróm!
(#) csele hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Üdv,

S.O.S segítségre lenne szükségem. Van egy Bosch HTM 9656 beépíthető mikronk, ami sajna nem működik. Szervíz szerint 60e Ft a javítás (hibája: "ami a mikrót csinálja" elromlott). Megoldható olcsóbban? vagy ha így hibásan eladom, mennyit ér? Van ennek értéke?
mellékelek egy képet.
Előre is köszönöm a válaszokat
type:
üdv
(#) oldman válasza csele hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Biztos a diagnózis hogy magnetron hiba? Ha az ,akkor
kellene tudni hogy milyen típusú magnetron van benne?

Ez után lehet gondolkodni a beszerzésről és/vagy helyettesíthetőségről, és itt derül ki hogy mibe is fog kerülni.
Kicsit nagyon drágának tartom az ajánlatot. Nagy név nagy lehúzás!
(#) zombee hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Jah, szerintem is drága egy kb. 15 ezres vacakért 60 ruppót kidobni!
Fel kéne jelenteni a gyártókat lehúzásért é környezetkárosításért!

Amúgy nekem van egy fölös magnetronom, állapota számomra nem ismert. Egy rossz mikróból bontottam ki, melynek a trafóját átkanyistoltam a sajátoméba. Azóta is működik.
(#) bzsolti hozzászólása Aug 8, 2009 /
 
Üdv. mindenkinek!

A mikrónk ma délután ételmelegítés közben szikrázott!
Műanyag edényben volt a kaja. Van benne jól látható helyen egy csillám szinű lemez(nem tud egyébként az-e)!
Na ennél a lapnál jött a szikra, de nem gyengén.
Ha valaki tud segíteni kérem ossza meg velem!
Előre is köszi.
(#) zoz11 válasza bzsolti hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Hello

Azt a csillám lemezt kell kicserélni, valószínűleg szétázott a párától.

Üdv: Zoltán
(#) Master_of_the_web válasza bzsolti hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ez néha elő szokott fordulni. Nálam is volt ilyen egyszer. Ki kell cserélni a csillámot és utána biztosan nem fog szikrázni. A A HQ Videónál lehet kapni ilyen csillámokat.
(#) zombee válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
meg nálam is, ha túl drága volna
(#) zizz hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Szükségem volna egy 2M218 JF tipusú magnetronra.
(Daewoo KOR633 VSL sütőhöz)
Egy szerelő azt mondta, hogy 14000 körül tudná megcsinálni, annyit meg nem ér. (ugye használt alkatrész, garancia nincs...)
Azért ragaszkodom a készülékhez, mert UV fertőtlenítő funkciós, és pont most lett kisbaba, a boltokban pedig nem találtam hasonlót.
Nem vagyok szakember, mindenképpen mással rakatnám össze, csak így talán ésszerű áron megúsznám.

Köszi előre is
(#) fev hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Sziasztok! Tudom hogy igazán nem ide tartozik, de nekem a kenyérsütőm mechanikája romlott el. Ha van valakinek egy felesleges gép amely csak helyet foglal, én meg venném.
Előre is köszönöm!
(#) Hutty válasza zizz hozzászólására (») Aug 10, 2009 / 1
 
Kétféle külalakú van nekem-> Mikró alkatrészek
(#) zizz válasza Hutty hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Nem tudom, hogy jó-e valamelyik a tieid közül, mindenesetre mellékelek fotót az enyémről.
Te, vagy valaki más meg tudja mondani, hogy kompatibilisek-e egymással?
Következő: »»   9 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem