Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   11 / 84
(#) Action2K válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Köszi. Saccra olyan 20-an leszünk a térkép szerint. Nézzétek át a térképet, s aki még nincs rajta az szóljon. Egyébként 31 szavazat jött be.
(#) CHZ válasza Müszi hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Most látom az egyik PHONO erősítőm viszont felkerült a plakátra . Mint írtam , sajnos nem tudok elmenni , de a fotó legalább képvisel...
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Sajnálom, hogy nem mész!
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
No ez aztán nem kellet volna !Már mondanám is hogy vagy tettél volna mindenkinek az erősítőjéről képet vagy senkijről ! De szerintem csak valami szimbólumot tegyél a plakátra mert ebből lessz ám sértődés !
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
De miért is ?
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Rajt az erősítőd a plakáton. Vagy a PHONO az CHZ-é? Akkor Ő híres!
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Én is sajnálom ..
(#) EcoPityu hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Hüpp-hüpp-hüpp az én szekrénynehezékeim sem kerültek fel... :rinya: :rinya: :rinya:

No sebaj, majd élőben ott lesz.
(#) Müszi válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Nekem meg élőben sem
(#) mark.budai válasza Müszi hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Ha sok pénzem lesz lemegyek Érted, de most nincs sok pénzem...
(#) Müszi válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Nekem sincs.
Meg ha én megyek csakis kiállítóként, de még a csövesem is csak fejben létezik még. Tehát még erre várni kell.
Majd a következőre...
(#) Mate78 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Én örülök, hogy az enyémről nem tett fel képet.Biztos nem nevezek a szépségversenyre a műveimmel.
(#) CIROKL válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Miért ? nem
Idézet:
„Amatőr Audiofil Építők Találkozója”
lessz ! A szépségversenyre oda azok a szőrös emberek minek mennének ? oda csak csinos leányzók mennyenek !
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
No akkor szent a béke! Plakátterv módosítva: Tali plakát.
A taliról készült honlapra majd úgyis lesz bőven kép feltöltve.

Norberto: A High End szöveget is módosítottam. Inkább legyünk pontosak, mint a kevesek által értett (ismert) angol humorral megspékelt.

Ha még valami fontosat lefelejtettem róla, szóljatok.

Ja igen, az ilyen Hi-Fi show-kon megszokott, csinos, hosztesz lányokat sajna mellőznünk kell, viszont lélekben velünk vannak, s üzenik: Hajrá fiúk!
(#) Pioneer hozzászólása Jún 5, 2009 /
 
Most látom, hogy július 11. az időpont. Hogy én mindig lemaradok a jóról. Ezen a napon pont esküvőre vagyok hivatalos. Nem baj, majd jól berúgok helyettetek is
(#) Action2K válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Nem mondod, hogy reggeltől esküvőn vagy? Általában du. meg este van a cécó. Addig meg minket is meglátogathatsz.
(#) frrrrr válasza Action2K hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
A plakát szövegén talán jó lenne lecserélni a minimum szót a legkorábban vagy a legkésőbb szavakkal.
(#) Pioneer válasza Action2K hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Ez viszont igaz!
Két legyet egy csapásra
(#) Action2K válasza frrrrr hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Minden módosítás kész, Az immár nagy felbontású plakát letölthető innen.
Letöltés után akár a Windows nyomtatás varázslójával is jól nyomtatható. A színek úgy lettek összeállítva, hogy monokróm laser nyomtatóval is élvezhető az eredmény.

Akkor megkérnénk Gábort, s aki még tud a helyszín környékén, a bérbeadóval történő megállapodásunk szerint, legyenek szívesek kiplakátozni.

Segítségeteket előre is köszönjük. (A Csapat. )
(#) EcoPityu válasza Action2K hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Laci!
Gondoltam, összedobok egy hangfalkiválasztót, érintőgombos "kimenet" választóval, 4db 10A-es relével, teljesítményre kalibrált deprez kivezérlésmérőkkel, az összehangoláshoz, ezzel lehetne a vak meghallgatásos összehasonlítást megfelelően eszközölni...
SAS 570-es bemenetválasztó IC-vel, régi orion érintőgombos TV-ből.
A menete: 1khz-en összehangolni egyenlő hangerőre az összes/4db/ egyszerre meghallgatandó erősítőt, aztán jöhet a hanganyag, és érintésre össze-vissza váltjuk az erősítőket, és hallgatjuk a véleményeket.
No még kell hozzá egy RCA /4felé/ szétosztó, de ez a legkevesebb...

Mit szólsz, te is hasonlóan gondoltad? Mert én mindíg is így szerettem volna meghallgatással összehasonlítani erősítőket...
(#) hapro válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Nekem van egy hasonló, de azzal csak egy időben átkapcsolva két végfokot tudsz két különböző hangfalra kapcsolni és két különböző jelforrásból. Gombbal és relével, de még mindig nem dőlt el, hogy megyek-e vagy sem. Az enyémen csak két két mezei poti van a jelek egyenlővé varázsolása érdekében.
Van rajta két marék RCA és egy marék banán csatlakozó.
(#) burgdavid hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Kezdenek tisztulni az időpontok számomra.
Július 9-13-ig Simsonálison leszek Lakiteleken , ami ugye közel van Kecskeméthez Simsonnal megyek le Szécsényből
Kiállítóként több okból sem tudok részt venni, viszont nézőként mindenképp szeretnék jelen lenni a találkozón :yes:
+1 fő jelentkezik
(#) Action2K válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
No ezt mindenki megköszönné! Jó kis szerkezet lenne. Egyszerűbbre gondoltam, de ez maga a tökély!
(#) CIROKL hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Nagyon nagy a csend ! mindenki nyaral ? A szervezőktől kérdezném hogy semmi konkrétum nincs még az egészel kapcsolatban ? Hogyan és miképpen lessz , legalább a kiálítókal aztért kellene valamit közölni nem? Még én sohasem voltam PL semmiféle ilyen kiállításon egyáltalán hogyan gondoltátok ? A kiállított készülékeken kívül mit kéne még bepakolni a kocsiba , vezetékek hosszabbitók STB! Meg aki visz valamit , lessz aki csak 1 darab készűléket visz lessz aki esetleg 10-15 darabot . Hogyan lesz mert azért mondjuk aki csak 1 darabot visz annak elég egy asztal sarka . De ha mondjuk viszek 8-10 csöves vagy akár tranzisztoros gépet annak már kell terület meg aztán megbizható asztal , mert sujjra sem semmi ? Szóval illene értesíteni legalább a kiállitani szándékozókat valami részletekről ? Ha nem jól gondolom akkor légyszives javítsatok ki !
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Mindenki Én igen No de mától már aktivizálódom.
Idézet:
„mit kéne még bepakolni a kocsiba”
Az áramellátásról Gábor vagy Rockersrác tudna bővebben nyilatkozni, de mindenki (kiállító) úgy készüljön, hogy hozzon legalább egy elosztót hozzon, hogy az asztalához vitt áramot a saját dolgainak szétoszthassa.
A "gerincvezeték" gondolom a helyszínen biztosított. Ezt vettem ki Gábor szavaiból. (Erre egy megerősítő választ kérnék.)
Egyéb más kábelt (jel-hangfal...) mindenki hozzon, ha az asztalán működő szetet akar összeállítani.
A vaktesztre szánt készülékek csatlakozóinak kompatibilitására EcoPityu-tól kapunk választ. A bemenet gondolom stereo RCA, a kimenet?
Az asztalok minőségét szintén Gábor tudja megmondani. Remélem nem lesz gond velük. Aki pedig sok dolgot hoz, természetesen több asztalt kap. Eddig szerintem olyan 10-15 asztal kell. Persze olyan 1,5nm-esekből.
Idézet:
„Ha nem jól gondolom...”
Dehogynem! Ha bármi kérdés felmerül, tegyük fel bátran. Nehogy valami fontos dolgot elfeledjünk.
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Idézet:
„Eddig szerintem olyan 10-15 asztal kell”
Kapásból 3 darab nekem ? ahogyan írtad ezeket gyorsan egymás mellé helyeztem amit szándékozom vinni ! Csekély 7-8 csöves +2 tranzisztoros gépet akár hogyan is ezek egymás mellé téve olyan 4 métert tesznek ki ? Szóval azért gondoltam ezeket a részleteket jó lenne előre tisztázni nehogy a helyszinre érkezvén legyen döbbenet ! Az asztaloknál igen lessz - E 230-as táp ellátás . Szeretnék egy bakelit lemezjátszót is meg talán még egy CD játszót is vinni meg akkor már vinnék 2 pici hangfalat amin lehetne ott a kiálitot aztálnál hallgatózni szépen pianoban ? De ezt sem tudom hogy JÓ ötlet .E vagy egyáltalán ne -i s vigyek + dolgot csak a kiállíttott terméket ! Reméllem más is reagál majd aki szeretne eljönni meg főleg aki még el is cipeli oda a gépeit !
(#) Kovidivi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szia!
Ha hozol hangfalat, lemezjátszót, stb-t, abból baj nem lehet, mert érdeklődéssel fogjuk megcsodálni az erősítőidet, és legalább hallgatni is tudjuk ott, helyben! Üdv!
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Igen, Neked 3-4 asztallal számoltam. Épp ezért kértem az adatlapokat, hogy megtudjam saccolni mennyi cucc lesz ott összesen.
Arról is írtam már, hogy nyugodtan hozzon aki akar /tud/ hangfalakat is a saját cuccához, mert arra is lesz mód, hogy ott az Ő összeállítása (lejátszó-erősítő-hangsugárzó) együtt meghallgatható legyen. A viszonylag "összezártság" miatt a többek együttes pianóban való tesztelgetése szerintem (és a tapasztalatok) nem a legjobb megoldás. Szerencsére nem leszünk olyan sokan (kiállító), hogy ne lehessen az alábbi elképzelésem megvalósítani:
Az egyik "műsorszám" az együttes rendszerek meghallgathatósága. Itt a kiállító által optimálisan összeállított "triumvirátusé" (lejátszó-erősítő-hangsugárzó) a "színpad". Maximum 8-10 perces időtartam alatt meghallgatható vagy egy komplett zenemű (egy zeneszám) vagy pár zenemű kiemelkedően érdekes, kritikus részlete. Ezt a kiállító hozza. Miután az Ö ideje "letelt", jön a következő kiállító... így sorban. Mikor a kör bezárul, újra kezdődik előröl. Ekkor a kiállító vagy ugyanazt a hanganyagot játssza le, vagy újabbakat. Vagy netán egy másik rendszerét mutatja be. 6-7 kiállító esetén egy kör kb. egy óra. Ha a nap kisebbik felét, azaz a délelőttöt szánjuk rá erre, akkor kb. 3 óra, azaz 3 kör mehet. Azért is jó ezzel kezdeni, mert lehetnek akik picit késnek, illetve ekkor még csak kezd a csapat "összemelegedni". Az itt ott szóló szolid zenehallgatás mellett lehet beszélgetni, börzézni... Aztán egy könnyed pihenő, szabadon választott ebéd formájában. Majd a délután folyamán pelecsapunk a lecsóba.
Akarom mondani: Tőlünk hangos Kecskemét. Jöhet a "vakteszt", a "hangversen", tombola, bouleey, haverok, fan...
Jut eszembe: ha valaki tudna egy akusztikus dB mérőt hozni az jó lenne
(#) rockersrac hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Csak halkan jelzem,GG úr nincs elveszve,de mégis el van! Nem felejtkezett el a ,, dolgáról" csaak holnap vizsgája van,és tanul eszeveszettül! 1-2 nap és jelentkezik Gábor!
(#) Action2K válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Szorítunk Neki! :eeknoes:
Következő: »»   11 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem