Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Savas akkumulátor
 
Témaindító: Gyupi, idő: Márc 13, 2006
Lapozás: OK   4 / 65
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
akkor egy 9Vos 100VAes trafó megfelel? Mert szerintem nem szükséges a stabilizált 12V, a 9VAC egyenirányítva nincs 13V, és a gk. akku sem stabilizált 12-t ad!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
A Technikai adatoknál ott van hogy a bemeneti áram max 12A. Veszel vagy szerzel egy 11,5V/120VA trafót, az már szerinetem elég lesz. Ha lehet akkor toroid az jobb mint a sima és kisebb.
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
szerintem stab kell neki! Idézem: "Egy nem megfelelően stabilizált táp használata veszélyes lehet, illetve tönkre is teheti az Intelli-Control-t!"
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
A 11.5V nem sok egy kicsit? mert az egyenirányítva 16.26V! Én egy sima 230/9VAC trafóra gondoltam, mert az egyenirányítva 12,72V és elvileg stabilizált 12V kéne, amit nem nagyon tudok megoldani, mert a 78L12 is max 5 A-t bír!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
2 db 2N3055 párhuzamosan + 12V-os Z-dióda és kész is a nagy áramú stab. 1db 2N3055 15A bír el. de jobb a kettő mert nem melegszik annyira. Mindjárt felrakom a kapcsolást is, csak még előbb meg kell szerkesztenem.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
köszi szépen! És akkor ahhoz kellene a 11,5VAC/120W? Nem tudod, hogy ilyet hol tudok beszerezni, vagy hol lehet ilyen toroidot tekercseltetni? Mert kerestem oldalakat, de nem igazán találtam megfelelőt.
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Valahogy így! vagy a másik kapcsolás, ezt a neten találtam.
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Lámpa szaküzlet! Ilyeneket szoktak a 12V-os halogén spotlámpákhoz használni. csak igy zárójelben megjegyzem, hogy nem olcsó az ilyen teljesítményű trafó.
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Inkább a 2. kapcsolást csináld meg! Lefaragsz belőle 3 v. 4 tranyót mert ugye neked nem kell 30A és akkor jó lesz.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Találtam egy 12V/300VAes toroidot vaterán 3500ért! ez jó lenne? kicsit sokat bír.. Lehet, hogy a Te megoldásodnál maradok, mert az egyszerűbbnek tűnik!
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
szerintem azt érdemes megvenni 3500-ért. Az én megoldásom lehet nem tökéletes. Fejből rajzoltam és már tök régen csináltam ilyet. mostanában nem kellet nekem ilyen nagy áramokkal foglalkozni.
(#) miklosch válasza eSDi hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
És a TIP-eket a másik rajzban hűtőbordára kell szerelni? Hány darab szükséges nekem? Majd próbálok hozzá tervezni valami nyákot, és majd akkor azt fogom megépítani! Nincs MSN címed? mert nagyon kiközösítettük ezt a fórumtémát, és eléggé el is tértünk tőle..
(#) eSDi válasza miklosch hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
A mail címem az MSN címem. Ha rám kattintasz megtudod.
(#) Norberto válasza eSDi hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Nekem van itthon egy nagyon szuper, hiperintelligens, számítógép tudását meghazudtolóan okos akksitöltőm. (Remélem, nem ölte meg egyik akksimat sem még...ha eddig még nem tette meg, mostmár nem is fogja ...elteszem emlékbe...)

Megosztom veletek a TECHNIKÁT, hogy milyet NE vegyetek soha

Íme:
(#) eSDi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Vazze! ilyen volt nekem is, nem sokáig.........
(#) Norberto válasza eSDi hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Asszem ezt alkatrész-költség szempontjából nem nagyon lehet felülmúlni (már ha a minimalizálásra és olcsóságra törekszünk...)
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
tipusa ?
(#) eSDi válasza Norberto hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Hát nem.

Én megunván a 12órás töltést, feltuningoltam külső tápossá és Áramgenerátort raktam bele + CD4011-el időzítőt 5 órára.
(#) Norberto válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Itt és MOST közreadom a típusát

(a lassú töltés folyamán 56 mA-rel tölti az akksikat...naggggyon kemény ...gyorstöltésről már nem is illene beszélni 120 mA mellett...)

type.jpg
    
(#) szabi83 válasza Norberto hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
:integet2:
(#) eSDi válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Szegény most valahol a padláson hever szanaszét. de lehet már kidobtam a francba.......
(#) Tom Lord válasza miklosch hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Kicsit eltévedtél.
"amit nem nagyon tudok megoldani, mert a 78L12 is max 5 A-t bír"
Tényleg nem tudod, a 78L12 (L sorozatú stabtápok) TO-92 tokozásúak és csak 100mA terhelhetőségűek!
Meg kell fejelni a tápot egy v. több tranyóval - többen egész jó rajzokat tettek fel.
(#) Tom Lord válasza Tom Lord hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Egy kis segítség:

78Lxx 0,1 A
78Mxx 0,5 A
78xx 1 A
78Sxx 2 A
78Txx 3 A
78Hxx 5 A

Vígasztaljon, én sem tudtam, hogy létezik 5A-es!
(#) Tom Lord válasza eSDi hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Rajzot küldenél?
(Az 5 órás időzítő érdekelne. )
(#) eSDi válasza Tom Lord hozzászólására (») Máj 22, 2006 /
 
Húha! Az már legalább 6 éve volt. Nem nagyon emléxem a kapcsolásra csak azt tudom hogy 1000µF kondi volt benne és azthiszem 3MOhmos ellenálás. És start gomb megnyomásával indult a töltés. Szóval egy monostabil áramkört kell készítened. Vagy CD40160-al csinálsz egy számlálót.
(#) BEMcorp válasza eSDi hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Szasztok!

Nem tudom él-e még e fórum, de volna egy kérdésem:
Van nekem két zselés akksim (nem a NiCD vagy NiMh), azokhoz kell valamilyen spec töltőt eszkábálnom, vagy elég ha a megadott max töltőáramot nem lépve túl állandó árammal töltögetem?
Ha erre tudnátok vmi választ, naggyon tudnék neki örülni.
Kössszi
(#) Dudus válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Sem a megadott áramot sem a feszültséget nem lehet átlépni. A töltés elején nagyon nagy áramot venne fel, ha feszültséggenerátorosan töltöd, ha pedig áramgenerátorosan, akkor túlléped a feszültséget a végén.

Tehát:

Pl. egy 723-as stabilizátor IC-vel csinálj egy 13,6-14,4V os tápot, aminek az áramkorlátját az akkumulátorra megadott legnagyobb értékre állítod.

Ha 1A - t elbír, akkor egy egyszerű 3-lábú stabilizátorral is megoldhatod, csak meg kell emelni a feszültségét.

Érdemes itt szétnézni: www.forex.hu
(#) BEMcorp válasza Dudus hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Kösz' Szépen Dudus!

Sajnos még a 723-mas Ic-t nem ismerem (bár van egykét régi fémtokozású raktáron-MAA723), de majd utánna nézek. Sajnos a kis akksihoz nem jó a stabkocka, mert 0,3A-t ad meg max áramnak (12V/1,2Ah), de a nagyobbikhoz jó lehet, ahhoz 2,1A-t ad meg max (6V/7Ah).
Úgyhogy a 12V-oson kell még agyalnom.
De nagyon köszönöm az infóT!!
(#) Dudus válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Van abból kisebb áramú is, ha jól emlékszem a 78LXX-az 100mA - t tud. Kicsit hosszabb idő alatt, de csont nélkül feltölti és még melegedni sem fog.
(#) Sebi válasza Dudus hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Nono! Azért akkut nem töltenék 100mA-es tokkal... Ha egy teljesen kisütött akksi kerül rá, akkor a rajta eső fesz miatt a disszipáció biztosan tönkreteszi.
Nem lehet kikerülni az áramkorlátozást, de ezt a legprimitívebb módon elég intézni: NPN áteresztő-bázisában zenerrel- beállítva a töltési végfesz. és egy másik (kis) NPN tranyóval soros ellenálláson eső feszt figyelve áramkorlát.
Szakaszos üzemnél (kimeríted, majd felteszed tölteni) a töltési végfesz 14,4V, ha beépítve folyamatosan töltöd, akkor 13,8V.
Következő: »»   4 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem