Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   27 / 211
(#) pisti89 hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Sziasztok
Sajnos nincs energiám az egészet végigolvasni
Megépítettem a pickit2 clone-t(a beépített ramot nem építettem bele csak natur pic égető)
De nem működik usb2.0-n
Segítségre lenne szükségem
Az xp felismeri de az mplab nem találja meg-mi lehet a probléma
Elektronikában jártas vagyok de a picezésröl semmit se tudok, ezért vagy elektronikai nyelven kérnék segítséget vagy konyhanyelven.
A segítségeteket előre is köszönöm.(kérlek pm-ben is írd meg mert ritkán figyelem az oldalt és nem tudom mindet végigolvasni-KÖSZÖNÖM)
(#) icserny válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Idézet:
„kérlek pm-ben is írd meg mert ritkán figyelem az oldalt”

Légy szíves, a jobb felső sarokban levő nagyító ikonra kattintva állítsd be magadnak a témafigyelést!
(#) Bago hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
A Watt-féle PICKit2 klónban a BC807 helyett jó furatszereltben a BC327?

A katalógusadatok alapján szerintem igen, de javítsatok ki, ha nem.
:vigyor5:
(#) potyo válasza Bago hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Ha mindkettő PNP, akkor jó.
(#) Bago válasza potyo hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Mindkettő PNP, de ezen kívül más tulajdonságai alapján is jó?
(#) Bago hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Úgy tudom, hogy a PICKit2 Programmer a 2.5-ös verziótól támogatja a soros EEPROM-okat. Az lenne a kérdésem, hogy a klón ezen verziójában hogyan kell bekötni az EEPROMOKAT.

Gondolom, a két 24LC512 SCL és SDA lábát a 18F2550 21 és 22-es lábára közvetleneül rá kell kötni, egy-egy felhúzóellenállással. De arra nem jöttem rá, hogyan történik az EEPROM kiválasztása.
De lehet, hogy tévedek az előbbivel is.

Várom a segítségeteket köszönettel...
(#) Hp41C válasza Bago hozzászólására (») Jún 24, 2009 / 1
 
Szia!
A I2C eepromokon van 3 (esetleg kevesebb) cím láb A0, A1, A2. Ezeket kell, úgy bekötni tápra vagy földre, hogy minden egyes toknak különböző legyen a címe. A kapcsolásban az egyik eeprom A0 lába a földre, a másiké a tápra van kötve.

A PicKit2-ben nem csak a 24LC512 használható, hanem a 24LC1025 is, megduplázva a memória kapacitását. Ennél a típusnál az A2-t tápra kell kötni, a 24LC512-nél pedig a földre. Érdemes egy jumer közepére vinni az A2-t, a szélére a földet és a tápot.

ld. PICkit_2_Programmer-To-Go_User_Guide.pdf

Szia.
(#) szilva válasza Bago hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
A kérdés az, hogy melyik soros EEPROM-okra gondolsz: arra, ami a programmer-to-go funkcióhoz kell, vagy egy általános soros EEPROM-ra, amit a PICkit2-vel akarsz programozni/olvasni? Ugyanis a PICkit2 tud párféle soros EEPROM-ot ugyanúgy "programozni", mint ahogy a PIC-eket. Ezeknek a bekötése a programozóra benne van a readme-ben.
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ha ki akarod egészíteni a PK2-t EEPROM-okkal, akkor - Itt nézd meg a rajzot - a 45. lapon a Figure A-1 en.
Igaz nem tudom mire kell ez neked, nekem eddig nem hiányzott, ezért sem tettem rá...
(#) Bago válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ha a szoftver legújabb verzója már támogatja, miért ne legyen rajta. Lehet, hogy egyszer majd jól jön. Gondolom, a megépítését nem nehezíti jelentősen.
(#) Bago válasza szilva hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
A programmer-to-go funkcióhoz való EEPROM-okra gondoltam, csak pontatlanul tettem fel a kérdést :szomoru1:
(#) Bago válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Tehát, ha jól értem, az egyes EEPROM-ok címvezetékeit fixen - a típusának megfelelő - táp vagy föld pontra kötöm, úgy, hogy minden egyes eszköznek más legyen a címe.
A kiválasztás úgy történik, hogy a master (PIC) a start bit után kiküldi a címet, és az az eszköz fog válaszolni neki, amelyik a fix bekötésének megfelelő címet viseli?
De mire szolgál a WP vezeték? (A (#461083) hsz-ban linkelt kapcs. rajz)
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Idézet:
„Gondolom, a megépítését nem nehezíti jelentősen.”

Ha tervezel hozzá nyákot...
Már látom az első kérdésed, "mi lehet a gond, hogy nem működik..."
(#) Bago válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ha furatszerelt változatban építem meg, akkor úgyis tervezek hozzá nyákot. Azért gondolom, hogy nem nehezíti meg túlságosan.


Idézet:
„Már látom az első kérdésed, "mi lehet a gond, hogy nem működik..."”

Azért remélem, számíthatok a segítségetekre, ha mégis ez lenne az első kérdésem!
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Idézet:
„Azért remélem, számíthatok a segítségetekre, ha mégis ez lenne az első kérdésem!”

Ha a saját fejed után mész, akkor lehet, hogy nem lesz meg a kellő affinitás... Meglátjuk, lehet, hogy elég ügyes leszel(főleg szerencsés) és simán működni fog elsőre!

ui. A klón tervezésekor nem volt könnyű a megfelelő alkatrészeket kiválasztani, főleg olyanokat, ami kapható is és nem aranyáron. Én ebben látom a legnagyobb nehézséget. A kész áramkör letesztelése sem túl egyszerű, mert nem árt pár db olyan PIC, ami 16bites, alacsony feszültségű a Vpp és a Vdd, stb. Én a helyedben kipróbált áramkört építenék kész nyáktervvel.
(#) Bago hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
A következő elméleti kérdésem: a műveleti erősítőnek és a közvetlenül köré épített áramkörnek (FET) mi a szerepe, és hogyan működik?
(#) Bago válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Az miért baj, hogy szeretnék többet kihozni belőle, még akkor is, ha nem feltétlenül van rá szükség.
Ez viszi előre a világot, és nem hiszem, hogy ezen a fórum bármelyikünknek is egyedül kellene megváltania a világot. Nem gondolom azt sem, hogy az baj, hogy a magamfajta tanulni szeretne az olyan szakemberektől, mint amilyen te is vagy szerintem (ahogy itt a fórumon eddig megismertelek).
Azt hittem, azért vagyunk itt, hogy segítsünk egymásnak.
Szerintem egy kész panelrajz és beültetési ábra alapján bárki tud áramkört készíteni.
De nem szeretnék a terhetekre lenni azzal, hogy egyes áramkörök működéséről többet szeretnék tudni, vagy azzal, hogy egy kiváló megoldást picit tovább szeretnék fejlesztni, nem megfeledkezve a megalkotójának érdemeiről.
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 / 2
 
Az hogy hogyan működik nem tudom elmagyarázni, de a feladata a megfelelő Vdd feszültség előállítása a program alapján 2..5V tartományban.
Elég kritikus az OPA, nem sok jó oda, bár lehet kapni az eredeti példányt furatosban is, ha jól emlékszem.
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Van három kész terv, ennek ellenére te sajátot akarsz fejleszteni. Legyen.
Viszont én ennek nem látom értelmét, ezért nem kívánok részt venni benne.
(#) Bago válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Tehát a PIC az invertáló bemeneten határozza meg a feszültséget, és ettől függ a külső ICSP Vpp-je. (Ha jól értem)
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Vpp-t írtam volna? Egyébként igen.
(#) Bago válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Nem. Bocs Vdd-t írtál, én is arra gondoltam, csak...
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Még annyit, hogy PWM-el állítja be a Vdd feszt.
(#) Bago válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Pusztán elméleti síkon maradva, és csak azért mert nagyon érdekel:
A soros EEPROM-ok bekötése a felhúzó ellenállásokon kívül igényel más elektronikai megoldást is?
Amit az I2C busz működéséről tudok, az alapján nem. De ezt nem merem biztosan állítani. Ha a tervezésben nem is, de ebben az elméleti kérdésben szívesen venném, ha segítenél.
(#) watt válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Nem igényel mást.
(#) Bago válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Innen vettem a soros EEPROM-ok beillesztésének ötletét.

Az oldalon olvashatjuk:
Idézet:
„Megjegyzem, hogy ha netán életre kel ez a lehetőség, akkor van elképzelésem az EEPROM-ok elegáns illesztésére, de erről majd akkor, ha aktuális lesz.

Ezért nem értem a dorgáló véleményedet.
Én is, és biztosan más fórumtársak is, nagyon kíváncsiak lennének erre a megoldásra.
(#) Hp41C válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia!

Majdnem jól értetted. Az I2C eszközöknél kétféle címzést is használnak.

Az eszközök 8 vagy 10 bites címet figyelnek. A cím egy része fix, de a különböző kategóriájú eszközöknél más és más pl: memória 8 bites címzés esetén a felső 4 bit 0b1010. Ehhez a címhez még két rész tevődik hozza. A helyiérték szerint a következő az A2, A1, A0 kivezetéseken beállított logikai szintekből kiadódó 3 bit. A legalacsonyabb bit azt kódolja, hogy a következő művelet olvasás vagy írás lesz. Úgy kell bekötni az A2, A1, A0 kivezetéseket minden eszközön, hogy mindegyik egyedi címet kapjon.

A PicKit2 esetén az eredeti kapcsolási rajzon az U3 címe 0xA2 és 0xA3, az U4-é 0xA0 és 0xA1 .

A másik címzés az eszközön belüli címzés - esetünkben a memória melyik rekeszére vagyunk kíváncsiak.
Továbbiak az I2C szabvány és a 24LC512 -24LC1025 adatlapján.

WP vezeték a Write Protect: Írás tiltás. Alkalmazása az eeprom tartalmát kívánja megvédeni az elszállások, a táp ki/bekapcsolások alatt, stb. esetlegesen előforduló nem kívánatos írásoktól. A memória nem végzi el az írást, ha a WP lábon magas a szint.

Ha nyákot tervezel, mindenképen tervezd ra a jumpert és a memóriákat. Nem kell beültetni, de később lehet rá igény.

Még három dolgot tervezz rá:
- Az L1 induktivitással sorba egy jumpert (lehet átforrasztós is).
- Az L1 -el és a jumperrel párhuzamosan egy 10k-100k ellenállást.

Segítségükkel a Vpp előállító rész bemérhető a jumper nyitott állásában a pic nélkül is. A többi fokozat is leellenőrizhető a pic nélkül. Ha minden funkció megy rendesen a pic nélkül, a PicKit2 el fog indulni a pic-kel is a jumper zárt állásában.

- Betettem a Q1 G-S kivezetései közé még egy 100k ellenállást.

Az első programozás elött ne feletkezz meg a Troubleshoot lefuttatásáról, a mérések elvégzéséről és a kalibrációról sem.

Ha valami mégsem megy, írd meg nyugodtan...

Szia.
(#) Bago válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Nagyon köszönöm a kielégítő választ. Remélem, hamarosan el tudom kezdeni a tervezést és az építést.
Közben az jutott eszembe, hogy amikor a soros EEPROM-okból szeretnék PC nélkül PIC-et programozni, akkor a PK2 tápellátását egy stabilizált 5V-os (pl. 9V-os elem, 7805-tel) tápegységgel, a PK2 USB csatlakozóján lehet-e táplálni.
(#) Hp41C válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia

Lehet... Nézd meg a PICkit_2_Programmer-To-Go_User_Guide leírást.
(#) Hp41C válasza Bago hozzászólására (») Jún 25, 2009 / 1
 
Szia!

A pic pwm kimenete a szűrőn keresztül a Vdd-vel arányos, szűrt feszültséget állít elő a C8-on. A műveleti erősítő és a fet szerepe, ebből a feszültségból a megfelelően terhelhető +V_TGT kimenő feszültség előállítása. Az erősítő a fet-en és az R5 - R6 feszültségosztón keresztül van visszacsatolva. Ne tévesszen meg senkit, hogy a visszacsatolás a pozitív bemenetre megy, a visszacsatolás negatív visszacsatolás, mivel a fet fázist fordít.

Nyugalmi állapotban a +V_TGT ponton kétszer akkora feszültség van, mint a C8-on. Ha valamiéret (terhelésváltozás) a feszültség lecsökken a +V_TGT ponton, lecsökken az erősítő pozitív bemenetén is. Az erősítő kimenetén a feszültség lecsökken, a fet jobban kinyit és emelni kezdi a feszültséget a +V_TGT ponton.
Hasonlóan megy a +V_TGT feszültség növekedés hatásának kompenzálása. Az erősítő kimenetén a feszültség növekszik, a fet jobban lezár, a +V_TGT csökkenni kezd.
A fet kinyitására majdnem az egész +5V_USB rendelkezésre áll. Már egy Ugs<4V os fet jó erre a helyre.

Szia.>
Következő: »»   27 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem