Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   80 / 375
(#) Frankye válasza sector99 hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Értem, akkor bocs, hogy belevaú..
(#) sector99 válasza Frankye hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
NEM kell bocsánatot kérned ! Inkább köszi !........
(#) dinokal hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Sziasztok! Keresek a В3-40 nevű orosz mikrovoltmérőről bármit! (kapcs rajz, manuál).
Még mindég keresem a KZ 1405-ös lengyel funkciógenerátor rajzát, manualját. Valaki megigérte nekem hogy segít, de nem jött össze .
(#) Szebence hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Irányváltós ütemvezérlő kapcsolási és/vagy nyákrajzot keresek. Ezt már megépítettem a leírt módosításokkal, de nem működött: Bővebben: Link Egy másikra lenne szükségem amiben nincs mikrokontroller.
(#) peterpan válasza dinokal hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
В3-40 nevű orosz mikrovoltmérőről bármit!Bővebben: Link
Скачать себе![u]rákattintasz és a tiéd, az oldal mehet a kedvencekhez.
(#) macera2 válasza macera2 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
(#) macera2 válasza VRubenX hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Hello VRubenX!
Pár nappal ezelőtt adtad a CW-28C33N TV kapcs. rajzának letöltési helyét. Az elvi e.k. rajz mellé a ny.ák. rajzot, ill. a beültetésit is le lehet tölteni az adott helyről? Nagy segítség lenne, ha ezzel kapcsolatosan is lenne javaslatod. Másrészt, ha valaki a rajzok olvasásához nem a not-bookja monitorát használja, akkor érdemes azt ki printelni. Nálam bevált, hogy a pdf-ben lévő rajzot először a PGF-XChange View-el beolvasatam, majd exportálás/ jpg -be. Aztán a Faststone image Viewer-el a most már jpg-s rajzot tetszés szerint, pixeles felbontásban lehet szeletelni, nagyítani, A4-es méretbe printelni. (Aprogik ingyenesek - Google)
(#) VRubenX válasza macera2 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!
Nem, az sajnos nincs ott fent láttam már olyan TV kapcsolási rajzot amihez mellékelte a gyár de úgy látszik ehhez nem.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok!
A Ferisol LF301 RF szignál rajzát keresem.
(#) dinokal válasza peterpan hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
(#) pali_2006 hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Helosztok 2 napja pukkant a TV-ém 1-et .Megvan hogy mi pukkant a függöleges eltérítő IC ment ki .CSak az a baj hogy nem tudom le olvasni a tipusát mert amint emlitettem széttpukkant .Kellene nekem a tévé kapcsolási rajza már mindenhol kerestem.Amugy ez 1
SAMSUNG CW-28D85V Tv 100Hz .nagyon jo kép volt rajta.Ha valakinek VAN 1 ijen TV-je vagy találkapcsolási rajzott az küldjön emailt erre a címre:*****
a segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása pali_2006 hozzászólására (») Jún 29, 2009
 
Néhány észrevétel:
Próbálj meg helyesen írni. Nem olyan nagy fáradtság, hogy a Word-ben, vagy más, helyesírást is ellenőrző szerkesztőben előbb leellenőrzöd, hogy amit írtál, helyes-e. (Pl. az "ilyen" szó ly-nal írandó; az írásjelek a szót közvetlenül követik, nem szóközzel, ellenben a következő szó és az írásjel közé szóközt teszünk; A mondatokat nagy kezdőbetűvel írjuk, stb.)
Az e-mail címet soha nem írjuk be a fórumba, hacsak nem vagyunk mazochisták, és nem imádjuk perverz módon a spam-eket.
A fórum azért van, hogy az információ itt őrződjék meg, hogy ha később másnak is szüksége van rá, megtalálja. Ezért nem kérünk semmit e-mailben, hanem itt, a fórumban kérünk választ. (Ez a válasz lehet a keresett dokumentum maga, vagy egy reá mutató link.)
Kérlek, hogy legközelebb ezt is vedd figyelembe a hozzászólásodban, mert sem a fórumtagok, sem mi, moderátorok nem szeretjük az ilyen dolgokat! Köszönöm.
(#) dinokal hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Keresném az OMSZÖV OE 96-os funkciógenerátor és frekvenciamérő kapcsolási rajzát, manualját.
Minden segítséget előre is köszönök!
(#) mark.budai hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Sziasztok! Orion CT656 egész TV kapcsolási rajzát keresem, az RF és a hang rész rajza már megvan Llaci56 jóvoltából.
Köszi!
(#) Akashi hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek.

Valaki tud nekem segiteni SANSUI R-50 reciver kapcsolási rajz ügyében? (főként a végfok érdekelne, mert az ment szét)
Már szétkerestem az agyam, de sehol se találok letölthető rajzot.
Előre is köszönöm ha valaki segit.
(#) propeller válasza (») Jún 30, 2009 /
 
szia sztem nem azért ir igy mert nem tud hejesen irni
hanem igy gyorsabb
mint sok más hejen is
és látom nem tiltottad le mint máskor aki ijet irt vagy csak lemaradtam rola
máskor valakit azt egyből letiltottátok ez már haladás
biztos értettetek a figyelmeztetésből mert vhol ezt olvastam rolatok
amugy meg ez nem nyelvtani hejesirási oldal hanem szakmai aszem
de tiltsatok le ugyse vagyok itt csak ritkán
(#) Moderátor hozzászólása propeller hozzászólására (») Jún 30, 2009
 
Idézet a fórum szabályzatból:
Idézet:
„XXVI. Adminnak és moderátornak nem szólunk be, pláne nem durván. Hiába hisszük, hogy nekünk van igazunk, nincs. Ha mégis beszólunk, vállaljuk a következményeket, ami lehet egy enyhe rászólástól kezdve bármi, egészen a fórumról való letiltásig. Persze ha igazad van, akkor megsimogatjuk a fejedet és még esetleg meg is köszönjük.”

Következmény az adatlapon.
(#) bandee001 hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Hello mindenkinek!
Kapcsolási rajzot keresek egy Bang&Olufsen Beomaster 3000-es rádióerősítőhöz. Javításra van nálam, de pár ellenállás és tranzisztor elfüstölt és olvashatatlan az értéke:S
A végfokpanelről is elég lenne, esetleg a tápról ha van.
köszönöm előre is
Üdv!
(#) zoly15 hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy olyan rajzot keresek (feltéve ha létezik) ami lényegében egy tapskapcsoló, de időzített, tehát ha tapsolok bekapcsol az áramkör, meghúzza a relét így is tartja 15-20 másodpercig majd elenged..
Ha ismét tapsolok újból 15-20 másodperc..
Létezik ilyen kapcsolás?
Vagy valaki át tudná nekem alakítani a mellékeltet olyanra? (azért ezt a rajzot kéne átalakítani, mert a többi tapskapcsolós rajzban van 4027, én ezt elfelejtettem venni ).
Valaki lenne olyan szíves és át tudná nekem alakítani?
Időzítőnek jó lenne 555 vagy valamilyen tranzisztoros megoldás...
Előre is köszönöm!


Üdv!
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Üdv all.
Ma hoztak hozzám javítani egy Sharp SM30 HB típusú erősítőt. STK463 végfok ic van benne. Valakinek van ehhez kapcsolási rajza esetleg?

Előre is köszönöm.
(#) zoly15 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia!
a Google csodákra képes Bővebben: Link
Nekem egy Telefunken RR100-as erősítőben van ez..
Én kipurcanva kaptam vettem bele egy új végfokot aztán megy, csak még van rajta javítanivalóm :no:
Az egyik oldal torzít..

Na jó, OFF vége..

Üdv!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hello!
A bistabil fokozat helyett monostabilt kell alkalmazni. Pld így. (a D3 dióda elmaradhat)
üdv! proli007
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia!
Óó! Örök hálám, ennyire egyszerű megoldásban nem is gondolkodtam
Tehát az 555 "be" pontja megy a T1 Collektorára?
A kimenet pedig a T4 bázisára..
Eddig nem igazán foglalkoztam 555-el a bekapcsolási időt mivel tudom állítani?
Előre is köszönöm!

üdv!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hello!
Természetesen ilyen egyszerű! Az érzékenység, viszont legfőképpen az első erősítő fokozattól és az igényeidtől függ.
Kicsit nézelődhetnél, az 555-ös topikban, akkor ez nem lenne kérdés. De a 100µF-tól és a 100kohm-tól függ. De szélsőséges (kb. 30sec-nál nagyobb időzítésnek) értékeknek, már nincs értelme.
üdv! proli007
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia!
Értem, az igény, nem olyan nagy táv, 2-3 méter az "áthidalandó" távolság..
Bocsánat a tudatlanságom miatt, honlap nézelődök 555-ös topicokban..
Így a 100µF-al és a 100k Ohm al hány másodperc a "behúzási" idő?

üdv!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hello!
Semmi gond, azért vagyunk itt, hogy az ismereteinket bővítsük. Amúgy kb. 14 másodperc a késleltetési idő.
üdv! proli007
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia!
Oké, a 14 másodperc az tökéletes nekem!
Köszönök mindent, így már csak a nyákot kell terveznem

Üdv!
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Még valami, ennek a tapskapcsolónak a bemeneti erősítőjéről az 555 "csak" egy impulzust kap a tapskor?
Vagy hogyan működik ez?
Mitől "indul el" az 555?
Ezt azért kérdezem, mert szeretném úgy is hogy ha magnyomok egy gombot akkor ugyan úgy elinduljon az időzítő...


Üdv!
(#) proli007 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Hello!
A kettes lábára érkező, lefelé futó, triggeljelre indul. Ha a 2. láb feszültsége az 1/3 tápfeszültség alá csökken, a késleltetés elindul. (Itt a kondi viszi át a taps jelet.
A 47/33kohm osztó, azért szükséges, hogy minél közelebb legyen a munkaponti feszültség az 1/3 tápfeszültséghez. (Ez növeli az áramkör érzékenységét.)
A trigger jel, érkezhet egy nyomógombról is, ami a 2. lábat a GND-re köti.
üdv! proli007
(#) zoly15 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Értem, köszönöm!
Tehát ha gombbal szeretném indítani akkor a 2-es lábat a GND re kel húznom..
Köszönök mindent, mára ennyi
Megyek vízszintesre... Jó éjszakát..

Üdv!
Következő: »»   80 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem