Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   30 / 67
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Valóban így van. Egy ilyen nagy DCF77-el készült gyári órával már szenvedtem emiatt, de kilógatva az ablakon, egy plusz antennával, be tudott nappal is állni a pontos időre. Szerintem hagyjuk meg a PCF8583P IC-t is, ha ezzel stabilabb a működése az órának.
- A próbanyák mérete ahogyan újra megnézegettem a rajzodat és az elrendezés képét, talán olyan 100*65mm-es nyák lehetne. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia!
Bal oldalra menne a tekercsek meghajtója, jobb oldalon elférne a dcf77 vevő. Az RTC-hez elég kisebb gombelem / akkumulátor is. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia!
Megmértem 100*65 mm. Félig már be is ültettem, szépen ráfér minden, még marad is két terület a továbbfejlesztésre (az elem és az oszcillátor valamint az ir vevő és a relé kapcsoló között).
Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Újra megvizsgáltam a Wand_628_2.26 verióját egy másik karral. Egy Hertz-et esett a rezgési frekvencia, mert kb. 1cm-el hosszabb a kar, zöld szinü ledekkel. (19 Hz). Ez még igen jó freki, nem igazán villog. A 8 karakteres szövegkiírása sokkal szebben dolgozik, mint az előző vezióban. (A szövegkiírásban még a 628A V2.25-öt jelzi). Ezt jó lenne majd rajzal együtt is publikálni, már csak az egyszerüsége miatt is, annyira tökéletesre sikerült. Semmit nem kell változtatni rajta, a távival is rendesen tud együttműködni. Eddig ez a legjobb távirábyítós Wand clock, mert egyszerüsége folytán könnyebben útánépíthető verzió lett. Feltöltök néhány felvételt, és egy avi-t is az újabb eredményekröl.. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia!

Nekem ezzől a verzióról nincs rajzom... A programot javítom.

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Küldtem egy "csatolmányt", mindent egyben. (Wand Clock III. PIC16F628(A) v2.26)
A rajzokat ehez a verzióhoz kijavítottam, de nem találtam olyan jó minőségű (képet), kapcsolást, igy nemigazán tetszik. Ennek ellenére úgy találtam, meg lehet csinálni ezekről a rajzokról is tökéletesen. Ez már az utolsó ilyen tipusú Wand Clock lehetne, mert nemigen lesznek ilyen egyszerű felépítésűek a következő generációk. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Küldtem újabb javított rajzokat, ezek már sokkal jobban sikerültek. A régieket "törölheted".
- Egy fatális hibát a rajz 2/2-őn szintén kijavítottam, mert forditott tápfeszt kaptak a H-hid tranyói. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia!

Rárajzolom még az RTC-t is mert a program már azt is tudja.
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia!

E fölött elsiklottam...
Az RTC-t nem csak az idő számolására használja a program, hanem a beállítások, ébresztési adatok tárolására is. A kibővített verzióban mindenképen benne lesz.

Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megkaptam a W_628_2.26 újabb verzióját Töled, hamarosan tesztelni fogom. Az új rajzok nagyon tetszenek, nem találtam hibát sehol sem. A program kipróbálása után, felrakom újra a róla készült képeket. Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészültek a tesztek a W628_2.26 végleges verziójáról. Ez az utolsó ilyen tipusú óra PIC16F628(A)-val. Kiválóan működik távirányitóval, nem szükséges folyamatosan működtetni, mert igy kikapcsolva sem felejti az időt. Ha az RTC áramkörét is beépitjük, akkor áramszünet esetén sem felejt, és a mindenkori beállításokat is megőrzi visszakapcsoláskor.
- Hp41C kidolgozta a komplett kapcsolási rajzát amit a programokkal együtt majd közé is tesz. Technikai felépítése ugyanaz, ami a korábbi verziókhoz megépítésre már fent vannak a topikban. Sziasztok.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Felteszem a beharangozott csomagot. Sikeres utánépítést mindenkinek...
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia!

Vettem egy mély lélegzetet és összegyúrtam a bázis és a propeller programját a 16F886-os Wand órába. Most próbálom feléleszteni...

Szia
(#) webinas válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Köszi!
Ez nagyon jó, mert már teljesen elvesztettem a fonalat a legutóbbi, janocsi féle verzió óta.
Elkezdtem a mechanikát építeni...
(#) janocsi válasza webinas hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia Webinas!
Éppen Rád gondoltam(tunk), amikor az újabb verziók kezdtek kialakulni, olcsób PIC-kel és komolyabb tudással. (Hp41C). A legutóbbi fejlesztésekhez a kar felépitése is változott, a 8 pontos LED-ek meghajtásához igazodva. Természetesen a 7 pontos kijelzős kar is működik még az új felépitésben is. Néhány felvétel az újabb kar elkészitéséhez, amely tartalmazza a 8 LED, és a 2 db keret LED beépitését. A levezetések 10 eres szalagkábellel csatlakoznak az óra elektromos paneljéhez, (mindkét végén 10 pólusú szalagkábel csatlakozó van), amelyet könnyen tudunk cserélni, ha valahogy mégis gond merülne fel a levezetésben. Még eddig nem volt törés a szalagban, holott sok üzemóra van már benne nálam. Minden Wand Clock-ot, (4db), átalakitottam ilyen rugómechanikára, és szalagkábeles levezetésre. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Szia!

A kar bekötése nálam:
  1. 1. LED+   2. OUTER LED
  2. 3. RC0    4. RB1
  3. 5. RB2    6. RB3
  4. 7. RB4    8. RB5
  5. 9. RB6   10. RB7
  6. ledjének áramkorlátozó ellenállása.

Így a 7 és a 8 ledes kar is tud működni a vezérlővel. A 7 ledesnél a 10. kivezetéshez nem tartozik led.

Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia!

Beprogramoztam és már méricskélem. Két elrajzolást találtam ismét.
- Az RS232 vétel a csatlakozó 2. lábára kell menjen, az adás a 3.-ra.
- A CCP1 - RC2 -nek kell a Wand feszültségét állítania és a CCP2 - RC1 -nek a fényerőt (pic 12 - 13 lábat kell cserélni).
Elnézést a hibás rajzért.

A PC-vel már kezd kommunikálni.
Szia
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia!

A bázis funkciói és az RTC, a fénymérő, a feszültség állító fokozatok már működnek. Hangjelzést már hallottam, relé kimenetet lehet vezérelni...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Örülök, hogy ilyen szépen halad a projekt egy igazán komoly tudású Wand Clock kialakitásával. Szép lassan rakom össze én is ugyaezt a verziót. Köszönöm a kapcsolásban talált hibák kijavítását. Nálam még nincsennek eredmények, hiszen a hardver készülget egyelőre.
- Megépitettem "egypanelon" pihenésképpen a 628_2.26 teljes vezióját RTC-vel, beíndult. Azért nem volt kijelzés, mert egy felhúzó ellenállást (10k), kihagytam a Hall IC, ill. az optókapu PIC RB0 / 6. lábáről. Mostmár szépen kezd összeállni az egész, csak a 8 pontos kijelzőt kell LED-sorrendben megfordítani. Ha elkészülök, a teljes működésröl rakok fel néhány felvételt. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia Janocsi!

Próbálgattam az UCB22B-t. Több kód beállítással is tudja vezérelni az órákat: 552, 553, 335. Legalább 30 féle parancsot lehet vele küldeni 4 különböző órának.

  1. Cím   -    tv1     tv2     vcr1    vcr2   clb      sat
  2. 552   -   0x00   0x14  0x05  0x14  0x06  0x14


Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Valóban igy van, csak még nem volt átvizsgálva, mert a cimeket nem tudtam kiolvasni. Most, hogy működik egy "spéci" bázisprogram a PC-n is, már tudom hogy lehetséges. Egy eredeti Philips távin is megvan ugyanez a cim/kódrendszer, ahol hasonlóan működik a távi, és nem kell "programozni" sem hozzá.
Köszönöm az észrevételed, ki fogom próbálni. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Rendesen működik a 628_2.26 verziója az RTC-vel is.
Most vizsgáltam át, megőrizte az időt, a beállításokat, nem volt már semmi problémám vele. (A LED-sorkiosztást én néztem el, újra vissza kellett forgatni.)
A tekercsmeghajtó áramköre (Wand), ezután kerül fel majd a panelre, csak azt nem döntöttem még el, melyik kapcsolást valósítom meg.
Néhány (nem túl) jó felvétel az óra funkciókról, ill. a hardver felépitésről. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia!

Készül a kezelő program is, az idő, az ébresztés és a relé beállítása már megy. A paraméterek mások, mint a propelleré, azokon a lapokon még módosítani kell....

Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Szépen haladsz előre, nem egy egyszerű programrendszer lesz az a kezelőfelület sem.
- Befejeztem a 628_2.26 RTC-s változatának teszteléseit, nincs hiba sehol a programban, sem az áramkörben. Egy régi "deszkamodell"-ben szereltem be az áramkört, és a kart a rugószerelvénnyel, levezetésekkel együtt. Kell néhány Rack ventit szereznem, mert elfogytak a Hall IC-k is, ide már csak a rezgés vezérléséhez jutott. Még feltöltök néhány felvételt az eddigi összeállításról, aztán felszerelem a falra, egy ideig ott fog működni. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Építgetem a 886 áramkörét, és időnként bekapcsolom a fali Wand 628_2.26 RTC-s változatát. (Ennek az órának nem szükséges folyamatosan működni, hiszen bármikor be lehet kapcsolni, így kellőképpen kimélve van a mechanika. is) Tetszik ez a stabilitás, indul szépen a rezgés automatikusan. A Hall IC-vel stabilizált multivibrátoros H-hid vezérlés került a panelre, igy biztonságosan berezeg minden bekapcsolásra. Sorozat felvételek a falra helyezett óráról, és egy avi. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia!

Örülök a továbbfejlesztett órádnak, ezzel az RTC-s rész is letesztelted. A 628-as verziót ajánlhatod utánépítésre.

Nálam már csak a Wand elindítása van hátra... Az eddigi kísérleteimnél még nem indult el magától, meg kellett pöckölni.

Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Okulva egy "halom" rezgésvezérlő áramkör kialakításából, egy multivibrátoros vezérlésű H-hid került az RTC_628_2.26 verziójába. Itt Hall IC "szinkronizálja" a multivibrátor rezgését a kar saját rezonancia-frekvenciájához.
- Próbáld a Hall IC-t úgy beállítani a kis mágnes alatt, hogy éppen a kapcsolási ponton legyen a nyugalmi helyzete. Ha nem indul el magától a rezgés, (ez a Hall IC egyébként ad egy initet az áramkörnek, tehét megmozditja a kart), ott kellene finomam eltalálni a helyzetét.
- Tovább kellene fejleszteni, (korszerűsíteni a fenti vezérlőt), azt a FET-es H-hidat egy talán 555 IC-vel meghajtva, ahol szintén egy Hall szenzor szinkronizálná a kar frekijéhez. Igy a biztos berezgést el tudnánk érni bekapcsolásra.
A berezgést eddig is a legtökéletesebben az astabil + H-hid + Hall szenzorral sikerült megoldani. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Még egy apró észrevétel a rezgés automatikus elindításával kapcsolatban.
A tekercsekre induláskor célszerű lenne a max. feszültséget kapcsolni, igy szinte biztosan beíndul a rezgés minden esetben. Aztán már a program szerinti értékre csökkenthető. Erre természetesen csak addig lenne szükség, amig a kar eléri a biztonságos rezgési amplitudót. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Szia!

- A 688-as verzió biztosan nem lökésszerűen kapcsolja be a tápot, hanem lassan futtatja fel (100k - 10uF).

- Vettem DCF77 vevőt, a programrészletet már megírtam...

- Teljesen megtelt a belső RAM, optimalizálni kell a változókat.

Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Az eddigi tapasztalatok alapján, a rezgés csakis akkor kerül önrezgő állapotba, ha kellő induló feszültség van a tekercsekre kapcsolva. Kisebb áramokkal nem jön létre ez az saját berezgés. Ha viszont már megvan a felfuttatottt tápfeszed, miért nem lehetne azt kihasználni erre a célra? Vagy marad a "belendítés", mint a gyári hasonló óráknál.
- Már alig várom az elkészült programod elindulását, nagyon kiváncsi vagyok az új eredményekre. Szia.
Következő: »»   30 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem