Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   14 / 595
(#) uli válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Akinek van annyi pénze, hogy ilyet vegyen a fürdőszobájába, nem hiszem, hogy kétségbe esne, ha letörné
(#) Mzolee válasza szamóca hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Én nem azon lepődtem meg, hogy van ilyen kütyü, hanem, hogy nem japánok mutatják be
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Zolikám, Te mindenkit ismersz?
(#) titi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Ádám bátyánk leszármazottja!
De hogy tovább menjek: Ő is Isten gyermeke...
De nem gondoljátok, hogy ez már eléggé off...?

(#) szamóca hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Érdekes kép.

Fura2.jpg
    
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Tojás festő húsvétra.


00036279.jpg
    
(#) qbit hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Ezt a témát azért nyitottam, mert többször találkoztam már misztikusnak látszó elektromos, fizikai jelenséggel, amire aztán magyarázatot találtam. A magyarázatok sosem voltak misztikusak, csak meglepőek és érdekesek. A célom itt az, hogy mindenki tegye közzé az alábbi történetemhez hasonló élményét (ha van) és magyarázza is el röviden (ha tud rá magyarázatot)! Ez nagyban segít abban is, hogy elejét vegyük számos városi legendának.

Következzen a jelenség:
Akkoriban egy laborban dolgoztam, ahol a főnököm egy érdekes jelenséget mesélt. Veszel egy üveg vizespoharat (normál 2dl-es, némelyik mustár is ilyen pohárban van), és a fenekétől 1cm-re fölfelé egy alumínium-gyűrűt erősítesz a pohár köré. A poharat leteszed egy normál bútorlapokból készült asztalra. Fogsz egy parányi, 2-3mm átmérőjű üveggyöngyöt (kézimunka boltokban kapható) és beleteszed a pohárba úgy, hogy az hozzáérjen a belső falhoz. Rákötsz a gyűrűre +30kV-ot. Minden nyugalomban marad. De ha meglököd a golyót egy hosszú szigetelő pálcával (biztonsági okokból szigetelő és hosszú), a golyó elkezd a pohárban eszeveszetten keringeni. Külön érdekesség, hogy mindig arra kering, amerre meglököd... :eek2:

Magyarázat:
A magyarázathoz az segített, hogy a poharat rátettük egy nagyon jól szigetelő lapra (pl. teflon). Ekkor a meglökött golyó pörgése rövidesen leállt. Ekkor jöttünk rá, hogy a pohár feneke nem tökéletes szigetelő és ezért a golyó a saját elektromos árnyékképe elől menekül... Amint a töltésáramlást megszüntettük a jelenség megszűnt. Ha a golyó nyugalomban van, a vonzó erő minden irányban azonos. De ha mozog, akkor a haladás irányában a pohár feneke negatívabb, mint a golyó alatt...

Itt említem meg Arthur C. Clark egyik mondását:"Ami az egyik embernek varázslat, az a másiknak technológia"
(#) zenetom válasza qbit hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Nem sok az a 30kV?
Parajelenség
Érdekességek
(#) qbit válasza zenetom hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
A laborban volt egy ilyen tápunk, ami szabályozható volt és max. 50kV-ot tudott. Odatoltuk (mert kereke volt), beállítottuk, megmértük e feszültséget "szikroszkóppal" és kész...

Szikroszkóp - a szikratávolságból következtetett feszültségmeghatározó módszer...
(#) varttina válasza zenetom hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Házilag is könnyen előállítható 30kV sorkimenő trafó segítségével.
(#) Georgee válasza varttina hozzászólására (») Máj 21, 2009 /
 
Élőben szoktam nézni, ahogy a PP fólia kisül, nem semmi kb 10 centis ívet vág a gépházra, ha nincs a töltésleszedő bekapcsolva.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 21, 2009
 
Idézet:
„Misztikusnak tűnő kísérletek és magyarázataik”
c. téma ide áthelyezve.
(#) varttina hozzászólása Máj 21, 2009 /
 
Sziasztok!
A minap belefogtam egy A osztályú erősítő építésébe. Próbapadon már működik, sőt elég szépen szól. Oly módon vettem fel a frekvenciamenetét, hogy hangkártyáról különböző frekvenciákat küldtem a bemenetére, miközben a kimeneti feszültséget mértem. Kétféle multiméterem van, egy analóg, és egy digitális. Egy kolégám tanácsára az analóg műszert akartam használni.
Egy 7,5 ohm-os, 25W-os ellenállás volt a terhelés, amivel párhuzamosan egy 470 ohm-os ellenállással sorbakötött 8 ohmos hangszóró is volt. (Panelben lakom, így nem mertem direktben rákötni a hangszórót a kimenetre)

Amint rákötöttem az analóg műszert a kimenetre, az stabil 8V AC-t mutatott, miközben a terhelő ellenállás jéghideg maradt, a hangszóró pedig meg sem szólalt. Ez az érték még akkor sem változott, amikor maximumra tekertem a hangerőt. Amint széthúztam a számítógép és az erősítő közti összeköttetést, a mutatott érték 0-ra esett vissza.
Így maradt a digitális multiméter, amely a várakozásaimnak megfelelően a hangerővel arányos feszültségértéket mutatott.
(#) qbit válasza varttina hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Nem lehet, hogy földhurokkal volt dolgod és (nagyfrekin) gerjedt? Az tud aztán csak misztikus dolgokat produkálni... A Sipos könyvben találsz róla pár ismertető sort meg ábrát is szerintem...
(#) Norberto hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Egy kis HD-felvétel...

LINK
(#) zenetom válasza Norberto hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Nekem meg:
Idézet:
„Incorrect linking code.”
(#) hapro hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Ez egy érdekes dolog ugye?
Bővebben: Link
(#) Szebence válasza hapro hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
ÓÓÓ Nekem ilyen "kell"!! Mindjárt nyitok egy topicot, hogy hogy lehet ilyet csinálni
Ez nagyon tetszik, ötletes!
(#) hapro válasza Szebence hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Azt írják, hogy ez csak teszt, tanulmány, prototípus, és egyenlőre nem gyártják. Bár az elve logikailag nagyon egyszerű, fizikailag sem lehet sokkal bonyolultabb, Kell egy valami eltárolja a vett színtartományt, egy másik valami ami kiszámolja melyik színből mennyit kell engedni, és egy harmadik valami ami kiadagolja a festéket.
(#) varttina válasza hapro hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Egy színes fénymásoló alkatrészeiből szerintem össze lehetne rakni egy ilyen varázstollat, bár valószínű méretben valamivel nagyobb lenne mint a belinkelt konstrukció.
(#) hapro válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Ez a rovar csapda nagyon állat.. ipse kicsit spicces és belenyúl, akkor levágja az ujjait..
(#) varttina válasza totti91 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Mielőtt egy LED-et, vagy bármely más diódát egy áramkörbe kötnék, mindig letesztelem multiméterrel, így kiderül, hogy valójában melyik az anódja, és melyik a katódja. 1N4148-nál elég gyakori hogy az anódja felőli oldalon van a jelzés.

Minap építettem egy ledes hőmérőt. Amikor beforrasztottam a RGB LED zöld kivezetését, ahányszor hozzáértem a pákával a forrasztási ponthoz, a LED halványan fel-fel villant. Az a fura a dologban, hogy a tápfeszültséget még nem kapcsoltam rá, a nyákon egyetlen kondenzátor sem volt, és mivel a LED volt az utolsó alkatrész, a forrasztóállomást már kihúztam a konektorból. Azt kétlem, hogy a termoelektromosságtól villant volna fel a LED, de akkor mitől?
(#) lidi hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Aki a mikrokontrollereket szereti, rossz ember nem lehet Igaz hogy 90Mb a videó, de érdemes megnézni.
(#) libertitas hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek erről a kapcsolási rajzról.
Egyáltalán elkészíthető-e, és ha igen, vázlatokban hogyan működik?
kapcsolasi-rajz
(#) zenetom válasza libertitas hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Tegyük fel működik...
De.... Mi ez?!
(#) Gafly válasza zenetom hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Ha jól látom ez egy LCD kijelzős billentyűzet soros portos és/vagy USB portos kommunikációra, akkumulátoros (?) kivitelben. A jó hacker maga csinálja laptopot is...
(#) zenetom hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Na ez vajon hogyan működik? 8 Capacitor washer launcher
(#) zoly15 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Én is arra lennék kíváncsi, és hogy mit és hogyan jő ki?

Üdv!
(#) magitor válasza zenetom hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Coil gunt nem építettél? Gyakorlatban ez egy egyszerű cocc van egy rettenet Kondibankja a srácnak, rákötve egy tekercsre, és azt süti ki, a vaslap meg repül
(#) zoly15 válasza magitor hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Én tervezem az építését..
200V-os kondikkal lenne úgy 2000µF érdemes lenne megépíteni?
Vagy egy 150A-es tirisztorom is..

Üdv!
Következő: »»   14 / 595
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem