Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordulatszámmérő kétütemű motorra
Lapozás: OK   9 / 25
(#) Sergei hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Tiszteletem.

Akadna valakinek egy kapcsolási rajza fordulatszám méröhöz? cdi gyujtásos motorhoz kellene. illetve 15000-ig kellene mérnie.lehet led-es vagy lcd-is.

köszönöm.üdv Sergei
(#) Joshua hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
Heló mindenkinek! Hogyan csináljak 12V-ból 5 V-ot? Eléggé kezdő vagyok... Kérem vki rakjon már fel egy kapcsi rajzot... Előre is thx
(#) Joshua válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
És ez megfelel majd annak a socimotoros kapcsolásnak?
(#) burgdavid válasza Sergei hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Szia! Keresd meg a "Trabant átfolyásmérőből fordulatszámmérő" topikot, ott vannak rajzok A méréshatárt egy potival be tudod állítani.
Üdv: Dávid
(#) slave557 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Üdv!
Érdeklődnék, hogy lehet-e egy seat cordoba fordulatszámmérőt, km-órát átalakítani babettához(210)?, és az üzemanyagmérőt valahogy megcsinálni...
Képet mellékeltem a panelről...
(#) slave557 válasza slave557 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
segítség...
(#) slave557 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
hahóó
(#) magitor válasza sziszi23 hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Hali énis ezt a fordszmmérőt építettem meg, és nekem is gányolgat, ha a J1 ponton rajta vana jumper akkor se kép se hang se semmi, viszont ha leveszem és megszakítom a jeleket az első 10 ledem ég. tekrecssel jelgennel nem reagál.. valami ötlet?
(#) TyerCorp válasza slave557 hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Persze, csak szerezz rá egy 12 voltos akkut, meg a seat műszerek jeladóit is rakd át a babszira...
Bár én fölöslegesnek érzem, víz nincs, ami felforrna, benzinszint, hát azt inkább fapálcikával nézd meg, fordulatszámmérő eg autómata váltóhoz abszolót fölösleges, mert majdnemhoyg egyszerre járna a km órával, ami meg gyárilag van rajta... Olcsóbban jönnél ki, ha a gyáriját csinálnád meg (már ha az rossz)
(#) Gszel16 hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban hogy én megépítettem az uaa180 as ic a fordulatszámmérőt. Jól működik némi átalakítással de szeretném 24 ledesre megépíteni hogy 12 ezerig mérjen. Az ic adatlapjából nem tudom egyértelműen megállapítani hogy lehet kaszkádba kötni a két ict ahhoz hogy jól működjön mind a 24 led.
Aki tud segíteni vagy rajzot mellékelni azt nagyon megköszönném.

Üdv: Gszel
(#) magitor hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Hali én megépítettem a tachógráfos pdf verzót és lenne nekem is problémám! a teszt üzemmódjában csak az utolsó 10 szegmensem megy gyak a 2. lm dolgozik. mérő üzemben megintcsak de működik 50hz jelgennel, hangkártyáról, ha változtatom az ampitudót meg a frekit mászkál az utolsó 10 led. DE! ha rövidre zárom azt a 2.2k ohmos ellenállást ami van a 2 jel között akkor halványabban de az első 10 tehát az első ic kör működik.
(#) magitor válasza magitor hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
problémát megoldottam, ha valaki az tt fenlévő angol kiadású pdf es változatot csinálja meg akkor melegen ajánlom hogy az ott lévő 2.2k ellenállás helyet 1k sat használjon, mert csak ekkor felezi a jelet meg! Egyépként nem kap megfelelő jelet a másod lm!
(#) ilulacika hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy az 1n4004 es egyenirányító dióda helyettesíthető e az 1n4007es sel ? A dióda ehhez a fordmérőhöz kell:

fordkapcs.png
    
(#) mex válasza ilulacika hozzászólására (») Jún 21, 2009 /
 
Minden további nélkül. Forditva már nem biztos.
(#) ilulacika hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Köszi az előző választ , azt szeretném még kérdezni hogy az 1,5uf es fóliakondi mivel helyettesíthető az előző kapcsolási rajzban ?
(#) Rally hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
üdv.: van egy fordulatszámmérőm de ez 4t 4,6,és 8 hengeres autókhoz van. Na a 4t 4 hengeres autó fordulatonként 2 szikrát ad .ehhez kellene valami hogy a robogóra rá tudjam kötni mert ott 1 fordulat 1 szikra. van valakinek valami ötlete?
(#) magitor válasza Rally hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
1. Mechanikai megoldás ha működik bekötve akkor átméretezed a műszerfalat.
2. 555 icvel egy astabil (remélem jól írom) multivibrátort csinálsz, úgy hogy az szorozza a bejövő jelet
3. PIC vagy AVR t használsz és szorzod a bemenő jelet!
De ha más ír nyugodtan hallgass rá inkább mert csak ötletem van e téren tapasztalatom nem túl sok!
(#) mex válasza Rally hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
A robogó fordulatszámkimenete az elektronikából jön ki?
(#) Rally válasza mex hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
igen az elektronikából jön.nem tudom hogy kéne egyszerűen duplázni a jelet.
(#) PIRO hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Sziasztok! A Simsonom Lada Samara elktronikával üzemel jelenleg. Erről annyit kell tudni, hogy akkumulátor táplálja, HALL jeladós, és a vezérlő elektronikáján van egy láb(a 7 es), amire azt mondják, hogy az megy a fordulatszámmérőre. Szívesen próbálkoznék fordulatszámmérőkkel, de előbb szeretném megtudni a Lada Samara fordulatszámmérője miből áll, hogy tudjam milyen jelet kap onnan. Valami LEDes cuccot kéne rá tenni.
(#) Rally válasza magitor hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
köszi! erről az astabil multi... -ról tudnál rajzot küldeni hogy hogy építsem meg hogy szorozza a jelet? mert elég kezdő vagyok. milyen alkatrészek kellenek hozzá.meg nekem jó lenne kapcsolási és beültetési rajz is hozzá. előre is köszönöm mindenkinek.
(#) Rally hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Tud valaki segíteni??
(#) uli hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Sziasztok!!!
Trabant átfolyásmérőt átlehet alakítani fordulatszám-mérővé?
Úgy értem benne van az A277D IC, a ledek egy része benne van, a többit csak bele kell forrasztani, mert erre is gondoltak a németek. Kihagyták neki a helyet, vezetősávok is vannak.
Az egyetlen gondom, nem tudom 6 vagy 12 Voltos autóban volt-e benne, de majd utánanézek.
Oda elé raknom kell egy freki-fesz konvertert, amit a megszakítóra kötök. Jól gondolom?
Esetleg volt már aki gondolt hasonlóra/csinált hasonlót?
Kössz: uli
(#) r3pl4y hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Üdv Mindenki!

Most veszek egy simsont és szeretnék neki fordulatszámmérőt csinálni!

sokan irtak már midnent erről a szocimotorosról:

Bővebben: Link

És most nem igazán tudom, hogy ha ezt így ahogy van megépítem akkor menni fog e?
Vagy melyik kapcsolást építsem meg ami működik?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv!
(#) zoli693 hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Hello! Valaki tud nekem segíteni abban, hogy hogy lehet rárakni egy simsonra egy ikarus fordulatszámmérőt?
Tudom hogy elvetemült ötlet csak kíváncsi vagyok.
(#) zoli693 hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Vagy egy olyan fordulatszámmérő,ami nem is LED-es meg nem is LCD-s hanem az a hagyományos és úgy rá tudjam rakni a simsonra hogy ne a főtengelyről kelljen meghajtani?
(#) zolika60 válasza zoli693 hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Több infó kéne a fordulatszám mérődről. Amit írtál abból nem derül ki milyen fajta. Esetleg egy képet is tehetné fel róla.
(#) r3pl4y válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Én csak tippelek, mert nem annyira vágom, de szerintem ezt úgy lehetne megvalósítani, hogy egy elketromos meghajtású fordulatszámmérő kellene neked amit én még csak 4T -re láttam, és ahhoz kellene csinálni egy elektronikát ami megszorozza a jelet 2-vel.. gondolom 555 IC-vel valahogy meg lehet csinálni... de az okosabbak ezt majd megmondják...

az én kérdésemre senki nem tud választ adni, hogy akkor melyik lenne nekem a jó?

Üdv!
(#) zoli693 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
24v ról üzemel,a busznál úgy volt megoldva hogy egy jelado volt a motortestben és arrol kapta a jelet.

DSC00986.JPG
    
(#) zoli693 válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
nemtudom melyik lehetne a jó. De szerintem ennek jónak kéne lenni ha minden igaz...... Szerintem jó lenne... Én is néztem. lehet ha ez a buszos nem jön össze én is csinálok
Következő: »»   9 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem