Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
én is kipróbálnám (:
van egy csomó kondim régi tv-k ből ![]() de tekercs milyen legyen?? + sztem nemártana valami vasmag a hatásfok miatt... + vastag vezeték ![]() és mivel lenne célszerű kapcsolni??
Igen, jó is hogy lementetted a képet, így legalább megmarad.
Kéne csinálni egy ELKO puskát.Csak túl kell lépni a max megengedett feszt és kilövi a tetejét.
![]() Bővebben: Link Szerintetek melyik az erősebb? A forditott polaritás vagy a fesztúllépés? Egyszer egy kiszáradt alaplapi kondit gyújtóval felhevitettem és az is felrobbant.
Hűha, tényleg érdekes. Hol a ki-be kapcsolója? :idiota:
Nekem ilyenjeim vannak.Bővebben: LinkBővebben: Link
Jók ezek a villámok, kár (vagy inkább szerencse ?) hogy csak nagyon rövidek a felvillanások, nehéz lefotózni segédeszközök nélkül.
Szia!
Én is játszottam ilyennel, nagyon élveztem ![]() Én egy időben a labortápot vittem magammal ![]() Fordított polaritás és túlfesz. Volt hogy elindult 4-5A al amikor szétrobban azelőtt rendkívül instabil majd pukk.. Ezt játszottam vagy 50 elkóval egy délutánon keresztül meg mikor volt.. Mostanra összegyűlt kb egy fél szatyorral, kéne is valami tápegységet csinálni hozzá, ami erre megfelel.. Kb 3 hete hoztam haza egy 230V 48VAc -s 500W os trafót.. Kipróbáltam mit tud.. Rátettem egy 1000µF 16V os 25-30 éves erős fém tokos kondenzátort.. Trafó morog mint az állat egyszer csak olyat robban hogy kimondhatatlan úgy megijedtem hogy nem igaz ![]() Anyám egyből ki a teraszra "mi volt az" erre én hogy eldőlt valami ![]() Szóval jó móka ez.. Üdv! UI.: Bocsi ha hosszúra sikerült ![]()
Ezt te mire használnád?
Honnan veszed hogy nem a kondi sapkája fog kinyílni? ![]()
A cső csak egy irányba engedi a kondit szétnyilni mégpedig felül. Már sokszor próbáltam alaplapi kiszáradt kondenzátorokkal (a jókat nem pocsékolom
![]()
Valaki biztos nyitott egy topikot
Idézet: címen „hogyan csináljunk tangenciális karú, feltűnési viszketegséget kielégítő lemezjátszót.” ![]()
Sziasztok!
Kaptam egy forrasztópákát, 230 V-os és földeletlen. A bizonság kedvéért első használatkor fázisceruzával ellenőriztem a hegyet illetve a páka fém részét. Meglepő módon a fázisceruza világított, pedig nem kerülhetett kapcsolatba a fázis a heggyel, mivel a konnektor földeléséhez érintésekor nem volt semmi ami erre utalna, és a hegy megérintése nem rázott egyáltalán. Mitől világíthat mégis a fázisceruza?
A páka szigetelése felfogható úgy mint egy pár száz kiloohmos ellenállás, amin keresztül szivároghat egy kevés áram a hegy felé is. Ahhoz kevés, hogy rázzon, viszont arra elég, hogy a fázisceruza lámpácskája világítson róla.
Nekem itthon a goffri sütő produkált pont ugyanilyen tünetet, amikor nem volt a föld vezeték bekötve a csatlakozójába.
Repülő autó?Bővebben: Link
Azért vigyázz azzal a pákával! Vannak alkatrészek, amelyek érzékenyek a statikus elektromosságra. Ha ilyen alkatrészt forrasztasz és rácsúszik pár száz volt a pákáról, tutira dobhatod a kukába. Velem az előbb történt ilyen egy IRF9540 forrasztása közben.
Ez hogy működhet szerintetek?
Bővebben: Link
Szerintem légnyomással. Egy nagy löket levegővel dönti le a dolgokat maga előtt.
Ezt én is így gondoltam, de hogy állíthatja elő ezt a löketet?
Ez egy vortex gyűrű "generátor", sok videót találni "vortex ring" kulcsszóra, ott látható sok esetben a lényege (nagyon egyszerű). link az elején ez is látszik
Kaptam ma egy kupac régi kártyát bontásra. Szerintetek minek voltak ezek az alkatrészei ?
SZK-55, az egy 12-> 5V táp, ERK-601 egy kupac emitterkövető darlington, SPI-02: na ez furmányos, bejön a jel a kártyára egy opton keresztül, áthalad egy kupac inverteren és nand kapun, majd egy sorosról párhuzamosra alakítón, aztán be egy latch-be, majd vissza a kártyacsatlakozóra. ![]() A RAK-025 az 8x256 bit ram ![]()
Alig bírtam az kapcsolódó oldalakról és a linkelt oldalról elnavigálni...szinte a nyálam csorgott, bár csak naponta hallgathatnám ezek bármelyikét abból a 100 legdrágább hangfalból. Eddig a legdrágább amit csak láttam élőben (sajnos akkor épp meghallgatni nem tudtuk)
![]() ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |