Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   107 / 607
(#) Mityu60 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Helló Kovidivi!

Mit mondjak?
Köszi szépen.
Ezzel már kezdenek letisztázódni a dolgok .
(#) zoka válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
"A dóm jónak tűnik, de miért elégedsz meg 92dB-lel?"
Ha 88 dB hangszórót nézett, akkor ahhoz igen szuper lenne a 105 dB magas

Én egyszer haszáltam 105 dB piezo s..ságot. Nem győztem ellenállást pakolni, mert nem hallottam tőle a mélyet.

Ahhoz akkor illene egy 100dB mélyet is nézni. De nem hiszem, hogy tízezer forintért dobálják.
(#) zoka válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Bizony, nem a Watt a lényeg, hanem a dB. (gondolj bele, 100W hagyományos izzó vs. 100W-nyi LED, mindkettő 100W, de a LED-be nem néznék bele)
Így ha nem mindegy, "mekkora hangerőt kapsz a Wattodért", akkor igaza van Kovidivinek, felejtsd el azt a 16cm-es hsz-t. (88dB az nem sok, mélyhangoknál pedig a terhelhetősége sem valami nagy. Gondolj bele, rámegy 40Hz, szerintem 10W már kiküldi teljesen.
De ha csak zenét hallgatsz, szobai hangerőn, akkor nincs semmi gond azzal a 16-ossal sem, bár egy 20cm-es hsz jobb lenne
(#) Mityu60 válasza zoka hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv Zoka!

Én sem szívesen pislognék a 100W-nyi led-be :wilting:
A hangszórót pedig egyenlőre csak csak szobai zenehallgatásra gondoltam. Esetlegesen házibuliba.
(#) zoka válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
"szobai zenehallgatásra gondoltam. Esetlegesen házibuliba."

Ha a 16cm-es monacort nézzük, akkor az elsőhöz megfelelő lehet, bár én kicsinek tartom, valamint az ár/érték is kérdéses. De a házibuli kivégezné szegényt Ha a hangerőre mész, nem lenne mély, ha mélyre, nem lenne hangerő Oda komolyabb cucc kell :yes:
(#) Mityu60 válasza zoka hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv Zoka!

Akkor monacor végleg felejtős.
Itt azt néztem, hogy 8 Ohm legyen, meg a W mennyi.
Legközelebb jobban odafigyelek, és köszi.
(#) zoka válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Ezt a hozzászólást továbbra is fenntartom. Nem egy rossz választás, de buliban ne várj tőle csodát. Viszont gondolj bele egy normális 100dB hangszóró 20-30 alatt nincs.
Ha így önmagában lesz, külön szub nélkül, akkor érdemesebb egy legalább 20 cm-es hangszórót választani.

(#) Mityu60 válasza zoka hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv Zoka!

Oké!

Nagyon figyelmetlen vagyok, ezt a hozzászólást sajnos nem vettem észre. Igen, ez az érzékenységi kérdés tényleg nem olcsó . Ez esetben növeljük kicsit a hsz méretét. A hangváltót pedig még nézelődöm. Köszi
(#) Bassmester válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Hali!
Hangváltót inkább ne "nézelődj"! Az előregyártott hangváltók csak ritkán hoznak elfogadható eredményt.
A sorrend ez legyen:
- Válaszd ki a megfelelő mélynyomót, majd építs meg hozzá a jól megtervezett dobozt.
- Mérd meg a "félkész" hangsugárzó átvitelét és válassz hozzá egy olyan magassugárzót, amellyel elméletben összeváltható a mélynyomó.
- Ha megvan a megfelelő magassugárzó, akkor építsd be azt is a dobozba és mérd meg az ő átvitelét is. Az átviteli görbék összehasonlításával kapni fogsz egy hozzávetőleges képet az érzékenységbeni különbségről és némi töprengés után megtudod választani a keresztezési frekvenciát.
- Ha ezeken túl vagy, akkor jöhet a váltótervezés.
Ehhez és a doboz méretezéséhez ajánlanám a JBL Speakershop prgramot, akusztikus átvitel méréshez az Arta progi jól használható. Otthoni mérésre alkalmas mikrofont, elektret kapszulából egyszerűen csinálhatsz.
Szerintem olvasd át a hangváltós témát és a handobozos témákat.
(#) Mityu60 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia Bassmester!

Akkor nem nézelődök, és köszi szépen a leírást.
(#) MPedro válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv !

A kinézett Monacor hangszórók rendben vannak, feltéve, hogy olyan zenét hallgatsz, ahol a mélyek nem elektronikusak (vagyis köznéven tucc-tucc), hanem pl. nagybögőm basszugitáron, stb.-n szólal meg. Ehhez {pdf}, vagy ehhez {ez is pdf} hasonló dobozt lehetne készíteni belölük. Egyébként jók a személyes tapasztalataim.

A dB-ről : az otthoni füleléshez használatos hangszórók általában 85-90 dB között mözögnak. Az MNC-k, SAL-ok érzékenységi paraméterei általában ennél jobbak - de csak a leírás szerint. Az MNC Noir és FX sorozatoknak például a mai napig sincs még hivatalos, mért adatuk. Zoka a megmondhatója, mióta füzzöm, vigye végig a mérési projektjét, hogy ezeket is mérhessük...

Az viszont biztos, hogy úgy kell a hangszórópárt megválasztani, hogy a mély, illetve a magas érzékenysége között ne legyen nagy eltérés. És piezót - otthonra főleg - tilos, a csúnya-csúnya, nagyon erőszakos hangjuk miatt.

P.
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Ez egy kicsit hasonlít az enyémre. Feltennéd a kapcsolási rajzát? kb hány dB-t erősít? Én az ESP -féle szintemelőt csináltam meg. Kipróbáltam minden féle műveleti erősítővel, az OPA 2134 -től az NE 5532 -ig, de végül a JRC gyártmányú 2068D-nél maradtam. Gyönyörű hangja van, még a drágább ícékhez képest is. Tehetnél fel képeket a komplett kivitelezésről is :yes:
A sztereó végfokom jelenleg így néz ki, középen a zöld panel az említett szintemelő és a stabilizált tápja.
(#) Mityu60 válasza MPedro hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia MPedro!

Na én nem az a típus vagyok, aki ezeket a tucc-tucc zenéket hallgatja (ezzel nem akartam megsérteni senkit sem), inkább a Rock irányába tartok, és ott is maradok.
Köszi szépen a pdf-eket, és mellőzöm a piezókat is.
Illetve köszi a hozzászólást is .
(#) Zupp87 válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Éppannyi csúnyán masterelt, összevisszatorzult rockfelvételt hallottam már, mint agyonekuzott, agyonefektezett tuctuc zenét. Igényes rockzenén mutatja meg magát az igényes hangcucc.
(#) zoka válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv! Ez így nagyon korrekt, valóban így kellene. Én annak idején ezt a dómot, amit Mityu60 mutatott, 20cm-es mnc eclipse-kel társítottam, és gyári mnc hangváltóval. Nem volt rossz hangja, de mindig egy kis utólagos korrekcióra szorult (hangszín szabályozás). Itt jön a képbe, hogy nem mértem semmit.

Ezzel szemben amiket most használok, gyári cucc, ott a hangszín kifejezetten ártalmas, nagyon jól megvan nélküle. Így az erősítő "nyersen" felerősíti, ami a lemezen van (nem szól bele), és a hangszóró többé-kevésbé próbálja visszaadni azt (de még a legkomolyabb hangfal is csak próbálja, mert soha sem ér el olyan freki átvitelt, mint az erősítő).
Itt a gyári cuccnál valószínű jól is van illesztve a mély és magas, ez nagyon fontos tud lenni.
(#) Mityu60 válasza Zupp87 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Helló Zupp87!

Akkor nem tudok mást mondani:
Igyekezni fogok
(#) Zupp87 válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Egyébként csak úgy mondtam Szerintem a jó hangzás, az igényes zene nem műfajfüggő. Szerintem az elektronikus zenének is vannak olyan gyöngyszemei, amelyektől személy szerint ugyanúgy magam alá, mint egy akusztikus, szuper minőségű élő koncertfelvételtől.
(#) lobbooo válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia!
Láttam a szintemelő előfokot az erősitődben,tudnál belinkelni egy kapcsolást róla!?
(#) Mityu60 válasza Zupp87 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv Zupp87!

Persze, minden műfajnak megvannak a kiemelkedő alakjai.
Ez csak saját véleményem volt.
(#) highand válasza Mityu60 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Sziasztok!

valamikor 10 éve a Dunaudio erősítők egy részét én terveztem. Némelyikbe ez az IC volt betervezve, persze nem a gyári kapcsolásban. talán hallotta valaki az egykori High end show-kon.

Kíváncsi lettem, van-e valami újdonság ezzel az áramkörrel.
(#) Kovidivi válasza zoka hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
105dB-es magashoz természetesen megfelelő hangszórók is kellenek. Egyértelmű, számomra, és számodra is, egy kis gondolkodással mindenki számára. Ezért nem írtam oda. Köszi a javaslatot.
(#) Bassmester válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
A 4-es ábrán lévő kapcsolást csináltam meg. Az alatta lévő táblázatból lehet meghatározni a szükséges erősítéshez tartozó ellenállás értékeket.
Bővebben: Link
(#) lobbooo válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Köszi! Szerinted NJM2068 vagy az opa2134??Nagy a különbség a kettő között,mert írtad,hogy már próbáltad mindkettővel?
(#) Bassmester válasza lobbooo hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
A 2068D sokkal zeneibben szól, szebb a színpadkép, nyugodtabb, hallgathatóbb, de középtartományban egy icipicit összemosottnak tűnik, nálam ez az ícé a nyerő.
Az OPA 2134 nyersebben és egy kissé kétoldalasan szól, nem olyan kellemes sokáig hallgatni. Még az OPA 2604 volt az ami tetszett. Ennek is nyers, színezetlen, pontos hangja van, ez produkálta a legszebb énekhangot, jó a tere és a ritmikája, de a mélyeket egy kissé keveseltem.
A TL 072 nek eléggé színezett a hangja és a tere sem túl pontos. Az NE 5532 fedett magasakat és masszív dögös mélyeket produkált, de hallgatni nem volt olyan jó.
A 2068D 230Ft, a 2134 kb 800Ft, a 2604 pedig 900 Ft körül van.
(Ez csak az én véleményem, válassza mindenki a neki legmegfelelőbbet.)
(#) Zupp87 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
És mik a vélemények a KD Mester éle tranzisztoros, hangszínszabályzós előfokról? Tervezgetek megépíteni egy ilyet, utána két B5-tel
(#) lobbooo válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Köszi ezt a részletes leírást! nincs tapasztalatom ezekkel az ic-l (kivétel tl072),ugyhogy minden tanácsnak örülök!!!
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Esetleg van valami tapasztalatod az AD797, LM4652, OPA604?

Én ezeket favorizálom.
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Az OPA 604 az elvileg a 2604 szimpla változata. Tisztán és pontosan szól, de mégsem jön be nagyon... a 797-et még nem próbáltam, de mivel elég drága, lehet hogy nem is fogom. Az LM 4652 az nem egy D-oszt. végfok? Kiváncsi lennék rá hogy mit tud.
(#) petya100 hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Sziasztok! Építettem egy hidalt TDA7294-es erősítőt és szerintentetek ez a a táp jó hozzá?
Vagy tudtok ajánlani helyette valami mást.
(#) gb197 válasza Bassmester hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Én az opa 134 -et a külső DA-ban I/V konverterként használom, elég jó hangja van ebben az alkalmazásban. A jelkövető fokozatban pedig ad797-et, ami viszont páratlan erre a feladatra...
Következő: »»   107 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem