Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   109 / 607
(#) tkramalics hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
A trafóm 35V-os, akkor az majdnem 50V. Mivel lehet leszabályozni? Max 37V-t szeretnék
(#) Kovidivi válasza tkramalics hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia!
(VáltófeszültségXgyök2)-(0.7VX2)=egyenfeszültség kb.
A kondi, ha 50V-os, akkor olyan 45V-ig szokták pl használni, nagyobb feszültségnél gáz fejlődik, és pukkan. Ezen mondat alapján kb. sejtheted, hogy hány voltos kondi kell. Ha nagyobb, nem gond!
Mekkora biztosíték kell bele? Akkor visszakérdezek! Mekkora áramot fog felvenni az erősítőd? Ohm törvénye alapján ki tudod számolni, azt pedig egy 20%-kal felkerekíted, és akkora biztosítékot raksz bele, tápáganként, vagy visszaszámolod a 230V-ra, és inkább a primer kört biztosítod. Így nem kerülhet féltápfeszültség a végfokra, és a trafó sem éghet le. Üdv!
(#) tkramalics válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Kössz a választ, nemtudtam hogy a kondik V számát hogyan lehet variálni, most már tudom
NYÁK-ot hol érdemes elkészíttetni, vagy hogyan lehet rá szert tenni?
Még valami, egy fesz stabilizátor is kellene, ami 35V-ra stabilizál.
(#) Kovidivi válasza tkramalics hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Talán a legegyszerűbben innen, vagy más elektronikai boltban is kereshetsz KIT-et! Nyákot meg készíts magadnak, úgy 10-ed annyiba kerül.
(#) martin96 hozzászólása Aug 2, 2009 /
 
Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy amikor rárakom a tápegységre a gnd részét akkor elhallgat ha kikapcsolom és a gnd nélkül teszem a tápra akkor szól egy darabig aztán elhallgat.ha rárakom a gnd-t a negatívra újból elkezd szólni.Ez miért van, és , hogy lehetne megcsinálni, hogy rendesen szóljon?
(#) gb197 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia!
Ezt az ic-t 10 éve nyaggatom, de komolyan nem értem miről beszélsz és mit szeretnél kérdezni. Esetleg valami rajz kellene, hogy mit hová kötsz?!
(#) martin96 válasza gb197 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Arról beszélek, hogy amikor egyszer lejött a tápról a gnd akkor elhellgatott.Visszaforssztottam de már nem volt jó akkor.Most újból levettem a gnd-t úgy szólt 2-3másodpercig utána elhallgatott, utána ráraktam a gnd-t egy pillanatra a negatív részre újból elkezdett szólni 2-3 másodpercig.ha sokáig hagytam ott akkor elkezdett torzítani.
(#) gb197 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Oh, most már így értem! Leszakadt a végfokmodul testpontja és azt Te ide-oda rakosgatod? /Amit ide-oda lehet rakosgatni az a felespohár az asztalon.../ A Te ic-d viszont a legelső gnd leszakadásakor tönkrement, csak nem létfontosságú rész halt el, hanem valószínű a némítási áramkör. Az ilyen test leszakadásokkal nagyon kell vigyázi, mert a mosfetek nem igazán kedvelik. :yes:
(#) Zupp87 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
És amikor a GND-t a negatív tápfeszre tetted, kétszeres feszültséget kapott az egyik oldalról az IC. Ha addig nem is volt döglött, azután nagy valószínűséggel..
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Úristen! Te IC gyilkos Kicsit olvasgass, mielőtt csak úgy rárakod a GND-t a -VS-re!
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Nyugi nem trafóra raktam hanem 2 darab 9 voltos elemre.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Na megis csinálltam már ki kellett süttetni az összes kondenzátort.
(#) Zupp87 válasza martin96 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Érdedkes élesztési módszer.. ha már elem, akkor legalább 4 db laposelem Vagy inkább 6 Egyébként az IC 9-10V-tól működik rendesen. Ha meg is volt a +/-9V, amint meghajtottad egy kicsit, szerintem esett a feszültség 1-2 voltot minimum, ha nem többet. Nem a kis belső ellenállásukról ill. nagy áramaikról híresek ezek a 9V-os telepek. Szerintem már az IC 70-80mA nyugalmi árama is ejti a feszültségüket. De így tényleg csak 18V-ot kapott a cucc, amikor a GND-t a -tápra tetted
(#) martin96 válasza Zupp87 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Csak kipróbáltam először is, hogy működik-e az ic utána rárakom majd egy trafóra.Ja de nem is rossz ötlet a laposelem.
(#) zsa hozzászólása Aug 8, 2009 /
 
sziasztok


Megépítettem az alábbi kapcsolást mint amatör.

a kérdésem az lenne hogy a vcc+,vcc-, grd a betápja az erősítőnek. de a gondom az hogy a GRD- re mit kössek?
van egy 20v+/- om .

Eddig a vcc+/vcc- ra kötöttem a tápot a (grd-ra semmit) de meg sem nyikkan az erősítő. a mute-t azt rövidre zártam. (Nem melegszik ,nem füstölt ) ja a végfok ic-n nincs még borda (igy is működni-e kell?)


TDA7294.pdf
    
(#) djgaby válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Hűtőborda nélkül ne nagyon tesztelgesd ha, nem akarsz új IC-t venni.
A GRD-re a földet kell kötni.
(#) zsa válasza djgaby hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Akkor gondolom a tápegység földjét.

De mi lehet a gond ha még sem szól?

Az alkatrészek jól lettek berakva vcc+ és vcc- ra kötöm a tápot és nem működik. bemeneti jelet nem tettem rá , de gondolom a hangszórónak ekkor is kellene legalább egyet pukkannia. (zugni).

(#) martin96 válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
nekem se pukkan meg nem is zúg mégis szól de a mute-t ne zárrd rövidre hanem egy 10-20kiloohmos ellenálással tedd rá a vcc+ra.
(#) djgaby válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Igen a tápegység földjét.
Ahogy martin96 is írja egy 10-20k ellenállás kösd +tápra és szólni fog.
Pukkani nem, de fogod hallani az erősítő alapzaját.
(#) zsa válasza djgaby hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
köszike a tanácsot de a mute a rajz alapján már a vcc n rajta van (csatolt rajz kicsit föntéb) 22k-van. Kipróbáltam bemenetet meghajtva is de igy sem siker a dolog.



Tipp ?
(#) djgaby válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ha rajz alapján csináltad működni kéne neki.
Forrasztási hiba nincs valahol ?
Az IC tutira működik ?
(#) martin96 válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Zúg egy kicsit ha ráteszed a tápra?
(#) zsa válasza martin96 hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Minden uj alkatrész forrasztási hiba nem lehet. szakadás nincs.

tápnál meg sem nyikkan de az ic-sem melegszik.
(#) djgombi válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ha te úgy kapcsoltad elsőnek tápra, hogy a gnd nem volt bekötve akkor az ic meg is döglött úgyhogy vehetsz újat!
(#) Bassmester válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Szerintem mégis csak a mute körül keresendő a hiba, ha minden más hibátlan. Óvatosan rá kell mérni, hogy valóban megkapja-e a pozitívot. Milyen nyákot csináltál? Felraktad már ide? Érdemes lenne, mert ugye több szem többet lát.
A tápegység gnd-jét mindenképpen rá kell kötni. Hűtő nélkül is ki lehet próbálni, de terhelni egyáltalán nem szabad. A hűtőbordát el kell a toktól szigetelni.
(#) zsa válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Jó csak azzal a GRD-al vagyok gondba hogy nincs( vagy is nem tudom honét szegyem le) Van a trafó aból 2szál jön ki csatlakozik az egyenirányítóhoz amiből szintén +/- jön ki.
a G-híd egy bordára van rakva. Ja még van a trafóföldelése a 220v-felé.

Hol a GRD ?
(#) danodano válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Szerintem neked egy sima asszimmetrikus trafód van, hogyha csak 2 vezeték jön belőle. A szimmetrikusból elvileg 3-nak kéne legalább. (Lőjetek le ha nem így van )
(#) Bassmester válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Jajj basszus... meg kellett volna nézned a beüzemelés előtt egy +/- szimmetrikus tápegység kapcsolási rajzát
ez a legegyszerűbb ami alkalmas hozzá.
Ha a trafóról csak két szál szekunder jön ki, akkor abból nem lehet végfokhoz +/- tápot csinálni.
(#) zsa válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Köszönöm akkor kerítek más trafót aztán ujra próba.

(#) Kovidivi válasza zsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ha még életben van az IC-d
Következő: »»   109 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem