Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 338
(#) paul64 válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Így igaz ezt írtam, mivel a hengerenkénti gyújtótrafó már feltételezi az elektronikus gyújtást aminek pedig már van külön kimenete a fordulatszámmérő számára. Mivel pedig kollégánk az osztásarányt kérdezte feltételeztem, hogy egy normál elosztóval rendelkező motorról van szó. Még egy hozzáfűzni valóm lenne: Ha már írsz valamit nem a kérdezőnek kellene segítened?
(#) Trianta hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
Létezhet olyan pont a biztitáblán, ahol csak lekapcsolt gyujtásnál van 12 V ?
(#) kissi válasza paul64 hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
A kérdező ezt írta: "Valaki leírná részletesen, hogyha a gyújtótrafó primer tekercséről akarom levenni a jelet fordulatszámméréshez, akkor hogyan kell RPM ből frekit számolni?" --> csak azt akartam jelezni, hogy a válaszod ESETLEG félrevezető lehet és ezt segítő szándékkal tettem ( bár a DIS gyújtásról nehéz levenni a jelet), hogy adott esetben ne vezesd félre, de részemről a vita lezárva!

Steve
(#) potyo válasza Trianta hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Ilyen nem hiszem, hogy létezne. Viszont egyszerűen lehet csinálni egy olyan relével, aminek a nyugvó érintkezőin keresztül táplálod a cuccodat, gyujtásnál a relé meghúz, és akkor kikapcsol.
(#) Stefan válasza kissi hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Az a baj, hogy haver kocsijáról van szó, és amúgy se vagyok autószerelő. Annyit tudok hogy Fiat Punto, és gyárilag nincs fordulatszámmérő.
(#) bbb válasza Stefan hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Ha punto 1-ről van szó, akkor:
Bővebben: Link
(#) Stefan válasza bbb hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
Köszönöm, még nemláttam a kocsit, de talán majd segít
(#) Trianta hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Sziasztok!

Vettem egy autórelét (12V 40A) ezt szeretném bettenni a gyújtáskapcsoló és a biztitábla közti áram megszakítására, egy kaplcsolóval és egy villogó leddel kiegészítve.
Amikor a relé nincs bekapcsolva (behúzott állapotban), akkor egy led fog villogni.

Rámértem a relére, behúzott állapotban a zárt érintkezői közt van némi ellenállás (kb 0.2 Ohm), ez nem okoz gondot a gyujtásrészben?

A másik kérdésem, hogy a relé áramellátását táplálhatom e az autórádió biztijéről? (ott állandó 12V van)
(#) potyo válasza Trianta hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
A 0,2ohm olyan kicsi ellenállás, amit az átlag kéziműszer nem tud mérni, a valóságban ez biztosan kisebb.

Jó lesz az a biztosíték.
(#) Amarton válasza Trianta hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Mit mérsz, ha a mérőműszered vezetékét összeérinted?
Valószínű ugyan ennyit. Azaz nem a relé ellenállását mérted.
Üdv A.
(#) Trianta válasza Amarton hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
A multiméter vezetékeit összekötve közel 0 Ohmot mérek.

A relé tipusa Ralex LD-12P
A relén mért ellenállás kissé soknak tűnt, elősször 150 Ohmot is mértünk, de ez kapcsolódásonként változott. Aztán rákötöttünk a kapcsolt érintkezőire egy tápot 12V 2A-es áramkorláttal és kapcsolgattam párszor a relét. Ezután ismét megmértem az ellenállásást, ami most már lement 0,1-0,2 Ohmra.
Lehet hogy ez normális működés, de kissé meglepett, hogy nem 0 Ohm az ellenállása zárt állapotban.
(#) akos70 válasza Trianta hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Idézet:
„A másik kérdésem, hogy a relé áramellátását táplálhatom e az autórádió biztijéről? (ott állandó 12V van)”


Ha a tekercsre gondolsz, táplálhatod.
De egyszerübb lenne, ha a gyujtáskapcsolotol jövö vezetéket(amit a relé fog kapcsolni) elágaztatnád a tekercs egyik végéhez, a másik vége meg a kapcsolon át testet kap. Igy a kapcsolohoz is elég 1 vezetéket vinni.
(#) Trianta válasza akos70 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Hát igazából nem is tudom, hogy az a vezeték honnan jön, ide volt beiktatva az inmobiliser egyik része (jelenleg össze van kötve egy vezetékkel).
Az biztos, hogy ha az a kábel meg van szakítva, akkor nincs áram a műszerfalon, és az indítózás sem megy.
Tehát ide akarom betenni a relét.
(#) akos70 válasza Trianta hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Akkor az a fix áram a gyk-hoz.
(#) Amarton válasza Trianta hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Ja azt elfelejtettem mondani, hogy ha áram alatt kapcsolsz a relével, akkor az tisztítja az érintkezőket. Lehet volt rajta valamilyen oxid réteg és lett egy kis ellenállása. Ha árammal sokszor átkapcsolod, akkor annak pár miliohmnak kell lennie.
(#) webinas hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Van valakinek Mercedes vitohoz elektronika ismerete?
Konkrétan ablaktörlőt szeretném kicsit tuningolni.
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Mit értesz tuningon?
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szia.
Ebben is csak egy ütem van a szakaszos törlésnél, ezért gondoltam, hogy csinálok bele egy ütemadót.
Én balga...

Ma lebontottam a biztosíték házat, de ez a relé valami eszement módon van bekötve. Ezt az egyetlen intervallumot is a kompjuter adja szerintem.

Ehhez kellett volna valami fúrmány, hogy hogyan lehetne bekötni egy ütemadót.

Az alábbi kapcsolást szerettem volna beletenni.
(#) potyo válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Nézz szét a kapcsolások között, tettem fel nemrég egy ablaktörlővezérlő kapcsolási rajzot. Van is ennek saját témája: Link
(#) webinas válasza potyo hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Ismerem a kapcsolást. Azt is áttanulmányoztam
Nem is azzal van a problémám, hogy mit építsek meg, hanem hogy miképpen csatlakoztatom az ablaktörlő reléhez.

Nekem teljesen más a számozás, mint amit te használtál ott.
(#) potyo válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Gondolom a relé oldalára sincs semmi felirat, manapság nem divat az ilyesmi...

Kapcsolási rajzot nem tudsz szerezni a járműhöz? Vagy a relé tipusjelzése alapján megkeresni az adatlapját. Ha a kompjuter adja az intervallumot, akkor azt egyszerűen ki kell hagyni, és átalakítani olyanná, amilyennek te szeretnéd.
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Mit keresne ott a kompjuter?
Több relét szoktak egy egységbe tenni a Mercinél, pl. irányjelzö+ablaktörlö-intervallum+ablakfütés.
Nekem W124 van, gyárilag ugyanugy 1 szakaszos, és én is tettem bele egy potméteres fokozatnélküli szabályzot. Én a kapcsolonál kötöttem rá. A szakaszos állásban tudom a potméterrel kb 1-30 mp közé állitani a törlést.
(#) webinas válasza potyo hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Ez egy sima, öt kivezetéses, morse érintkezős relé.

85, 86 a tekercs
30 a fix érintkező.
87a és 87b pedig a morse érintkezők

Holnap nekiesek mégegyszer. Most csináltam hozzá öt vezetéket amivel majd kívülről tudom működtetni a relét. Így le tudom majd mérni talán rendesen, hogy mit miért csinál.

Eszementek ezek a németek. Kiszedem a biztosíték dobozt, akkor nem működik semmi, mert maga a biztosíték ház is egy valag érintkezőn keresztűl kapcsolódik a gyújtás és kombinált kapcsolóhoz.

Egyébként van Vitohoz szerelési segédkönyvem, de az se sokat segít. Mutatja, hogy mi mihez kapcsolódik, de hogy azon belül mi van, azt már nem részletezi.
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Én is pont ezt szeretném. Lásd a rajzot.
Neked is ilyen relé van bent?
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Készen vettem az ütemszabályzot, valami magyar gyártmány, csak a bekötés volt a dolgom.

Most, hogy irtad, eszembe jutott, hogy a Vitonál nem egyszerü a kapcsolo vezetékeihez férni, mert nincsenek vezetékek... A relé talán ott lesz a biztitáblában. Hang után nem probáltál menni?

Szétnézek, hátha van valami rajzom Vitohoz.
(#) akos70 válasza akos70 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Megvan a relé.Ott kéne rákötnöd.

névtelen.JPG
    
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Na igen. Azt méricskéltem fél délután. Kicsit több infód nincs véletlen?

Ez milyen program amiben nézted?
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Egy másik. K09 a relé, amiröl beszélünk, mellette az elektronika, ami vezérli. A rajzrol ugy tünik, hogy ezek egy egységben (tehát a biztositéktáblában) vannak. S21 a kormánykapcsolo, M11 az ablaktörlömotor. Jobbat nem találtam.
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!
Holnap kicsit jobban szétszedem, hátha megtalálom azt a vezérlő elektronikát.
Lesz belőle színes TV!
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Nincs mit. Majd ird meg, sikerült-e a mütét.
Következő: »»   21 / 338
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem