Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 338
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Renben!
Egy olyan kérésem lenne, hogy nem tudod úgy elküldeni a képeket a mail címemre, hogy egyben látszódjon minden?
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Rögtön ugy probáltam, de sajnos nem lehet. Csak a programban tudom tologatni, hogy a szükséges részt mutassa.
(#) webinas hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Hát, nem csalódtam a németekben.
Nem ám irányjelző relé, francokat. Van nekik spéci IC erre. Sőt, még az ablaktörléssel sem vacakolnak, azt is egy spéci IC-vel oldották meg.

A biztosíték blokkba tettek egy kis elektronikát, és onnan vezérlik mind a két funkciót.
Rajzolom lassan a kapcsolási rajzot és majd közzé teszem.

Szerény meglátásom szerint nem is kell külön ablaktörlő ütemvezérlőt csinálnom, mert esetleg ezt a gyárit is át lehet alakítani úgy, hogy az R3 ellenállás helyett, kivezetek egy potit.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy valóban működne-e a dolog. Nem akarok nagyon nagy marhaságot csinálni.

Az IC adatlapját mellékeltem. Köszönöm előre is a segítséget!

U642B.pdf
    
(#) potyo válasza webinas hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Szerintem működnie kellene.
(#) webinas hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Gyárilag egy 120K/22µF R-C tag van benne.
(#) webinas válasza potyo hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Próbáljak meg betenni a R3 helyére egy 100-200K potit?
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Ha sikerül a potis dolog, kéretik fényképekkel, leirással dokumentálni az egészet!
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Már ha sikerül.

Kicsit elnéztem a dolgot. R4 helyére tettem be a potit, és természetesen nem változott semmi.

Az R3 hoz nem férek hozzá, mert nem tudom, hogy hová pakolták az autóban. Ezért megpróbálom most az R2 és a kimenet közé betenni (gyári R3 elé) a potit.

Remélem jó lesz.
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Na, első körben 7 - 14 mp között tudom állítani.
(#) akos70 válasza webinas hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Kezdetnek nem rossz. Ha a hetet le tudod vinni ugy kettöre, rá is hagyhatod.
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
Én is úgy gondolom.

Az adatlapon a 2. lábon 2,7K van, itt viszont 6K.
Gondoltam ezt kicserélem egy 3K-ra, aztán meglátom.

Csak az a baj, hogy minden próbánál full össze kell rakni mindent, mert másképpen nem lehet kipróbálni.
(#) webinas válasza akos70 hozzászólására (») Aug 7, 2009 /
 
4 - 14 mp!
Bevált az ellenállás csere.
Mára befejtem. Hétvégén elmegyünk Szombathelyre, megnézni a drága Mamát.

Majd még jövőhéten áttanulmányozom, hátha lehet 3 - 30mp-re bővíteni.
(#) Trianta hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Mennyit fogyaszt egy atórisztó illetve egy immobiliser?
(#) potyo válasza Trianta hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Legjobb lemérni, hogy mekkora áram megy ki az akkuból készenléti állapotban, az a biztos.
(#) akos70 válasza Trianta hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Párszázad ampert. A tized már sok lenne.
(#) potyo válasza akos70 hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Egyébként belegondolva, elég gyenge tervezés az, ami készenléti állapotban felvesz akár 50mA áramot. Ez naponta 1,2Ah töltést visz ki az akkuból, egy hónap alatt az akku önkisülésével együtt már közel jut ahhoz, hogy ne is induljon be az autó (persze ez akkukapacitástól is függ).
(#) akos70 válasza potyo hozzászólására (») Aug 10, 2009 /
 
Igazad van, de hasonlo értékeket mérhetünk jol müködö autokon. Tizedeknél szoktam azt mondani, hogy ez már rendellenes.
(#) Trianta válasza akos70 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Egy sorbakötött villógó led + egy sima led + 1,5 KOhm az fogysztásban mennyi lehet?
(#) zolika60 válasza Trianta hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Körülbeül 8 mA.
(#) gabee90 hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Sziasztok.
Segitségetszeretnék kérni elektromos balakemelő kapcsoló beszerelésével.Az a gond hogy a kapcsoloba csak + megy..
(#) webinas válasza gabee90 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Autó típusa?
(#) gabee90 hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Opelból szetem ki a kacsolot, talán vectra, és kadett-be szeretném beépteni mert a gyári elromlott és olyat nem találok.Előre is köszönöm.
(#) akos70 válasza gabee90 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Automata ablakemelönek a kapcsoloja, olyanhoz jo, amiben van elektronikus vezérlöje a motornak. Relézve be lehetne kötni, de nem érdemes kinlodni vele. Kb. 1000 Ft-ért kapsz univerzális kapcsolot (/db).
(#) gabee90 hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segitséget.
(#) akos70 válasza gabee90 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Szivesen.
Kapcsolok.
(#) nemo003 hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Opelbe szeretnék egy "comming home" funkciót építeni, ami abból állna hogy távírányítóval való kinyitáskor 20mp-re bekapcsolna az első ködfényszóró. Arra gondoltam hogy egy 555-ös kapcsolásal meg lehetne oldani. Az indító impulzust a központizár adná, és a kimenet egyszerűen megvezérelné a ködfényszoró relét. Szerintetek mennyire életképes az ötlet, esetleg tanács, vagy épített már valaki hasonlót?
(#) VRubenX válasza nemo003 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Szia!
Nem tudom, hogy milyen Opel-be szeretnéd csinálni
Mert Vectra A,B elektronikájával nagyából tiszában vagyok ebbe úgy működik hogy csak arra az időre húz be a relé amennyi idő elég behúzni a motornak a központi zárba utána elenged, úgyhogy szerintem az 555 elgondolásod azt simán el indítja csak be kell kötözgélned ha esetleg Vectrad van akkor talán tudok segíteni, hogy mit hol találsz ha nem tudod mi hol van, de szerintem a többi típus is hasonló elrendezésben van
Üdv!
(#) nemo003 válasza VRubenX hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Ez egy 2003-as zafira.
(#) kucuka hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
sziasztok!
Lenne egy kérésem. Az autómban univerzális ablakemelő van. Bekötését a mellékelt rajz alapján készítettem , aminél a kapcsolóról az áram közvetlen a motorra megy. Ezzel a megoldással a kapcsoló 1 évet sem bírt ki. Most vettem új kapcsolókat , és relézve szeretném bekötni. Elvileg egy kapcsolóhoz 2 db 5 lábú relé kell , de ehhez kellene egy kis segítség. Elég egyszerű a rendszer mert 2 ablak és 2 kapcsoló. Esetleg ha valakinek volna egy kapcsolási rajza azt megköszönném.
(#) akos70 válasza kucuka hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
A rajz, amit mellékeltél, rosszul elég olvashato.
Át lehet alakitani, de én nem tenném. Több alkatrész, több hibalehetöség. A gagyi 1000 Ft-os kapcsolo is birja évekig (enyémben vagy 10 éve müködik) ha elromlik, akkor is elég egy takaritás többnyire.

Ha relézed, akkor is szükség van kapcsolora, az is kopik, koszolodik.
Következő: »»   22 / 338
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem