Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   460 / 1679
(#) Travolta válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Vagy a kisebb zselés akksi.Ez 12V 1.2A.
(#) nagy hoho válasza Travolta hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Köszönöm ez kiváló, bár a súlyát nem írják de egy övtáskában bőven elfér.
(#) 7805 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Köszi szépen maradok az eredetinél akkor
(#) Action2K válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Szia! Én ezt ajánlom. Fél kiló csak, és az ára is majd félár a HQ-hoz képest.
(#) jdani hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Hali. elkészült a LED mátrixom ... viszont kis gond van... hiányzik még a Max232 IC, ami szerintem csak akkor szükséges, ha PC-n keresztül, visszük be a PIC-be az adatot. És ha nem viszünk adatot, csak tápot kap, akkor kiír egy bizonyos szöveget. És szerintem ahhoz hogy kipróbálhassam az egészet, nem muszáj MAX232. Szerintetek?... a Másik nagy gond a PIC. első PIC-m. ajánlottak egy égetőt, és mondták hogy hogyan kell égetni, valami mégsem jött össze. Most nem tudom, hogy hol a gond... az égető, vagy mi.. Nade nem téma. A lényeg a mátrix
(#) gtk válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nagyon jol nez ki. Hogy sikerult ilyen szepen elrendezni a LEDeket?
(#) lidi válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Huhh, ez brutál ! Szépen is van szerelve. Kiváncsi leszek rá ha már világít is.
(#) jdani válasza gtk hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Két kezemmel szó szerint. nem használtam semmi sablont stb. kézzel fúrt lyukak, meg stb
lidi:
Már csak a PIC jóformán... nem tudok égetni

SALáta:
Köszi 348 LED (8x48) Hogy érted hogy hogyan forrasztottam? .. ami a munkát illeti... volt vele egy kicsi
(#) SALáta válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nagyon szép! Gratulálok hozzá, tetszik nagyon. mennyi led van benne? Én 400 at számoltam. Hogy forrasztottad a ledeket? Szépen van megcsinálva, gyári kinézete van, sok munka lehet benne. Hol használod majd ?
(#) hadnagyakos válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Gratulálok! Ehhez biztos, hogy sok türelem kellett!
Ahogy előttem is kérdezték, mire fogod használni?
(#) jdani válasza hadnagyakos hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Lényegében semmi hasznosra, csak rág vágytam már egy ilyenre, és hát mostanság nem építettem semmi érdekeset, hát itt van a Mátrix
(#) aderka válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Elején én is így voltam. Aztán késöbb rájöttem, hogy ezt azért nem tehetem meg . Ma már csak azt építem meg amire tényleg szükségem van, illetve ha maszekba kér valaki hasonlókat!
Amugy nagyon szép lett, gratulálok!

üdv: Dávid
(#) Zoli_bácsi válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nahát Kedves fórumtársam, ez aztán szép munka. Ez szép. Le a kalappal, igényes tetszetős szerelés, kivitelezés. További hasonlóan szép munkát kívánok!
(#) kbalazs018 válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nagyon szép munka. Régebben én is szerettem volna ilyet csinálni, de sajnos nem értek ennyire a PIC programozáshoz.

Amúgy a programot te írtad hozzá, vagy ez egy kész project valahonnét?

Esetleg cikk lesz belőle programokkal? Szerintem több embert is érdekelne, aki esetleg eddig nem mert ilyen projectbe belevágni.
(#) jdani válasza kbalazs018 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Hali.. Én se értek a PIC-hez. A mátrix már kész, de a PIC-vwel még éppen msot is bajlódok, mert valamiért nem tudom beleégetni a programot, amit egyébként nem én írtam. A program, és a kapcsolási rajz megvolt. Én terveztem hozzá a nyákot, és én készítettem el. Leírás majd később írok róla ha érdekel, de nembiztos, hogy itt a HE-n.
(#) borvendeg válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Hello ez is csak 7.2V de akkora pakkot csinálnak amekkorát kérsz vagy beteszel egy step up konvertert és kész.
(#) kbalazs018 válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Hello

Persze hogy érdekel. Előbb utóbb csak lesz időm és nekiállnék megcsinálni. Kíváncsian várom.
(#) nagy hoho válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Helló ! Konverter már van benne mert stab. 15 volt-ról megy a kereső. Köszönöm a segítségedet de már meg van az akksi 12 volt 1,2 amp. Tenyérben elfér.
(#) zolika60 válasza jdani hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szép igényes munka. Csak így tovább. Gratulálok.
(#) Lalax válasza jdani hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szia jdani!

Nagyon szép lett!
Ha teljesen kész lesz légyszives készíts róla képet!
(#) vicsys hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Kezd véglegessé válni az új játékszerem.
(Előzmény)
Mutatóba felrakok néhány képet.
Amit tud (de még mindíg fejlesztem):
- Pontos idő/dátum, RTC-vel és backuppal
- 2 különböző hőmérsékletet mutat tized pontossággal
- Beállítható egy be és egy kikapcsolási időpont
- Beállítható 2-2 alsó és felső hőmérsékleti pont amivel a két szenzorhoz tartozó 1-1 kimenet aktivizálódik. (hiszterézises kimenet)
- beépített piezó csipogó
- Fetes kimenetek, amihez közvetlenül relé vagy SSR köthető
- Másodpercenként felvillanó led.
- Menürendszer a pontosidő, a riasztási ki és bekapcsolási időponthoz, T1 és T2 alsó és felső riasztási értékéhez.
- Meg ami még majd eszembe jut...
(#) hadnagyakos válasza vicsys hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szép munka!
(#) Bari- válasza vicsys hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Gratulálok, nagyon szép munka, esetleg cikk lesz róla?

Bari
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Ugye, mondhatom, Vic barátom, hogy a "szokásos Vicsys minőség és precizitás"? A találkozóra elhozod bemutatni?
(#) hadnagyakos válasza Bari- hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
HA lenne róla cikk, az engem is érdekelne!
(#) mex hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Szükségem volt egy 24V DC feszültségű alaphelyzetben nyitott, kisméretű mágnesszelepre, max 4 bar levegőnyomásra. Elfogadható áron nem találtam, igy aztán elkészitettem sk.
(#) borvendeg válasza (») Aug 13, 2009 /
 
Hello!
Az elgondolás nem rossz DE ennek a kezdő kérdésekben a helye. A modik nem fogják díjazni.
Mex nagyon ötletes a szeleped.
Teszek fel képeket az épülő robotomról a multkor is többeket érdekelt. A panel még mint a képeken látszik is nincs teljesen beültetve. A futóművet is lefestettem nagyjából enyit haladtam a multkori fényképezkedés óta.
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Ami érdekel, ahhoz van türelmem, és ez a hobbi szépsége is egyben. Épitek a fiamnak egy készüléket, igaz nem határidőre, igy aztán sokmindent saját magam is megtudok oldani, nem kell vásárolni, és "kiélhetem" magam.
(#) lidi válasza mex hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
What kind of készülék lesz az ? (irigy mirigy után szabadon, avagy kérdezné a német ha tudna angolul)
(#) mex válasza lidi hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Semmi különös....
Egy kis nyomástartály nyitható fedéllel (autokláv)
5L űrtartalommal egy mini kompresszorral,nyomásszabályzóval (szintén házilagos kivitelezésben), gyári kétutas mágnesszeleppel, biztonsági szeleppel,230/115V/24V -os trafóval, némi elektronikával.
Az egész cucc szilikonminták nyomás alatti térhálósitása miatt kell.
Következő: »»   460 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem