Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   461 / 1679
(#) jdani hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Hali. Elkészültem ,,végleg,, a Mátixal. ,,sikerült,, a PIC, is felégetni, viszont nem rendesen. Égetéskor hibát irt, és nem tudom felégetni a PIC-t már kb 3x fordítva kötöttem be a PIC-t, és lehet hogy ettől elszállt valami benne, és ezért nem tud égetni, így csak a 6 IC-ből, ami a ledeket vezérli csak 2 működik (16x8 pixel), viszont jól.


Videó
(#) patexati hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Elkészültem az lcf mérőm dobozolásával! Sajna csak telóval tudtam fényképezni ezért a belseje nem került fel mert rossz a minőség pedíg sokat dolgoztam rajt ,hogy belül is igényes legyen Kissé zsúfolt lett de nem akartam egy hodály nagy dobozba rakni
(#) vicsys válasza patexati hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Jó lett! Ötletes a CDROM dobozának felhasználása. Biztosan sokat dolgoztál vele. Gratula!
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Csak két nap Az elektronikai része meg kb 3 óra csak.
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Esetleg ha valaki gyártott ilyet és bővítette az 5MHz-es ferekimérő tartományt megoszthatná velem
(#) mark.budai válasza patexati hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szép lett, gratulálok!
Egykétszer írtam már, bocsi, de én is CD-ROM dobozába készülök építeni az erősítőmet. Jó kis doboz, bár nekem szerencsém volt vele, mert sima a felülete, nincsenek rajt azok a besüllyesztések. De a Tiéden egész jól mutat, mintha direkt akartál volna bele ilyeneket. A fekete színben is egészen szép.
A festés előtt lecsiszoltad?
(#) vicsys hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok
Készítettem egy rövid videot a ChronoTemp működéséről.
(Előzmény)
Itt megtekinthető:
Chronotemp video
(Aki szeretne szavazni, ne fogja vissza magát. )
(#) banyaiakos válasza patexati hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ez mekkora ötlet Van 4 ilyen dobozom. Már tudom is miket rakok bele
Nagyon ötletes.
(#) Bari- válasza vicsys hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Gratulálok, nagyon jó lett, ha lenne cikk belőle szívesen utánépíteném.

Bari
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Látom, erősen "kihűlőfélben" vagy...
Nagyon szuper lett, szívből gratulálok!
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
A termikus egyensúly beállásához- bármilyen kicsi is a szenzor tömege- jó kontaktus és idő kell(ene). Nos, "egyéb" testüreget nem akartam használni- bizonyítandó a hőmérő pontosságát- így maradt a kétujjas tapizás.
@köbzoli:
De ad, csak bazi magas a kamat.
(#) gtk válasza patexati hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Igazan szep munka !
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Klassz lett!
(#) SALáta válasza patexati hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Előosztót használj hozzá, de a pic et ha 128 as osztót kapsz át kell írni, én frekvenciamérő építésére még nem szorultam, van egy orosz csoda 1.2 Ghz ig megy, kerek 20 Mhz-t téved mert egy műszer modulja volt csak, nagyon tetszik a szerkezeted, jó ötlet a cd rom ház. Egy kérdés mellett nem mehetek el, ugye nem az rca a frekvenciamérő csatlakozója? Használj SMA-t ha előre szeretnéd tenni, bnc-t ha hátra az olcsóbb is.
Gratulálok nagyon tetszetős kis darab lett!
(#) patexati válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
De rca de ez volt kéznél! Azt elfelejtettem írni,hogy kizárólag az építéshez szükséges dolgok voltak vásárolva az elektronikához ,a többi bontásból szárazik! Természetesen ha komolyan kell és tudom bővíteni a ferekitartományt akkor kerül bele egy megfelelő magasfrekis csati is! Ez miatt nem akartam már várni! Főleg az elkok kiszűrésére fogom használni az esr mérővel eggyütt de mostanában beindultam a digitális áramkörök irányában és jó lenne mérni legalább 40MHz-ig főleg a propeller óránál kéne belőnöm a frekit,hogy ne siessen naponta 2 másodpercet
(#) patexati hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Ha az órát említettem teszek fel róla képet a forgórészet mégegyszer megcsinálom más terv alapján és kék sima ledek lesznek a zöld helyett!
(#) patexati válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ha az előlapot akarod csinálni eredeti cd romból akkor vágd körbe ,hogy csak a keret mearadjon meg és egy lemaratott nyáklemez vagy bakelitlapból vágd ki a kezelőszervek helyét és úgy ragaszd rá az előlap megmaradt részére! Én az lcd-t négy csavarral fogattam a helyére ezek az előlap felől indulnak csak besüllyesztettem őket meg a 3mm-es süllyeszett csavar fejet is lecsiszoltam egy kicsit majd behajtottam a lapba és anyával jól meghúztam utána késtapasszal javítottam a csavarfej helyeit és 24 óra múlva csiszoltam,festettem!
(#) Magor hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretném én is megmutatni egy két fejleszésemet. Az első egy cserélhető procis fejlesztő panel ami támogatja a 3,3V illetve az 5V-os procikat. Egyenlőre csak a PIC kontrollerekhez készült el procikártya, most tervezem a Xilinx CPLD-s és az ATmega8-as panelt.
A második egy rádiós adattovábbító. Két szenzor jelét tudja rádión továbbítani. Mindössze 2 ceruzaelemről üzemel.
Üdv minndenkinek! Kérem a véleményeket!
(#) zolika60 válasza Magor hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Igényes szép munkák. Gratulálok hozzájuk. A rádiós adattovábbító rajzát feltennéd?
(#) Magor válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia!
Igazándiból a rádiós továbbítást egy RXQ-2 vel oldom meg. Ennek van egy RX, TX illetve egy Enable, és egy Config lába. Nem szükséges semmi bonya dolog hozzá, mindössze soros portot tudnunk kell használni a mikrokontrolleren.
(#) zoly15 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Én egy erősítőbe építettem védelmeket.
Igaz hogy STk461 a végfoka, de hihetetlenül jó a hangja!
Építettem bele egy hangszóró védelmet, és egy ventilátoros hővédelmet.
A zöld LED azt jelzi hogy ha a védelem "be van húzva".
A piros LED azt jelenti ha működik a hűtés.
Elég sok kábel lett benne. De össze lett kötözgetve, így nagyjából rendezett.
A kivezérlés jelző mögé 10mm-es fehér LED-eket tettem, 4 Db ot. Így nagyon szépen néz ki!

Üdv!
(#) slogan válasza mex hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia !

És engem máris érdekelne ,mert én aztán nyomom a gumikat 1000-el és sajna néha bubis is ....


Üdv : István
(#) lidi válasza slogan hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Csak egy kérdés: ahhoz hogy kijöjjön a bubi, nem vákuum kell ? Mi értelme nyomás alatt megvárni hogy megkössön ?
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Nem akarok mindjárt mindent leszólni, de lapos profilú LED-ekkel szebb lenne, így eléggé kirívó
Amúgy jól néz ki a cucc!
(#) mex válasza lidi hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ezt a kérdést tettem fel én is elsőre.

A válasz : mi a nagyobb nyomáskülönbség ami hat a buborékra -1bar (nulla), vagy 3-4 bar.
Ha nem is préselődik ki minden buborék, legalább a mérete csökken.
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Ízlések és pofonok, nekem kifejezetten tetszik
(#) Ballage válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Nagyon tetszik ez a műszervilágítás. De hogyhogy kék a képen és nem fehér? Vagy a műszerlap kék?
(#) zoly15 válasza Ballage hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
A műszer világos kék
Nagyon szép.
Ezelőtt zöld izzók voltak csak egy megadta magát így jöttek a LED-ek. :yes:

Üdv!
(#) slogan válasza lidi hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
"Bubikiszedés" módjai : vákum ,nyomás ,centrifuga.
Ezek mind kiszedik ,de csatlakozom mex hozzászólásához....
(#) lidi válasza slogan hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
A szilikonba sűrített levegő nem torzítja a mintát normál nyomáson ? Ja tényleg, és mihez lesznek a szilikon minták ? Modellezés ?
Következő: »»   461 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem