Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   15 / 581
(#) ethcbi válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Szia ,
Az átkötéseket megcsináltam, de ha csak ez lenne rossz akkor csak aza ajtó nem nyitódott volna. Úgy tűnik a panel sarkában van egy kapcsoló üzemű táp (12, 5 V) és ez is tönkre ment. Remélhetőleg az ajtónyitást nem 230-al végezte. Ezen viszont kapcsolási rajz híján, de lehet hogy azzal együtt sem tudok kiigazodni. Van rajta egy D288-Y tranyó, ez melegszik erősen ha tápot kap.
Ha el juttatnám hozzád a panelt , megnéznéd?
(#) zoz11 válasza ethcbi hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hello

Természetesen megnézem ha eljutatod ide hozzám. A többit PÜ-be.

A tápegységének is lett akkor valami baja, az ilyen még mindig orvosolható, ha nem indul a táp akkor könnyen lehet, hogy a procit megvédte, ilyenkor van az a felállás hogy minden lehetséges dolgot ki kell mérni a panelon, nem e zárlatos, meg hasonlók.
Azért ott 230V szólt neki vissza.

Üdv: Zoltán

(#) sound.man hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Van egy Whirpool mosógépünk, minden funkciója megy csak nem centrizik ki... Ez mitől lehet?
(#) bigeniac válasza sound.man hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Szia

Több hiba is okozhatja a hibajelenséget.
Pl.
Szivattyú nem tudja a vizet leereszteni, vagy csak lassan, ami eltömődés vagy szivattyú motorjának kopásából adódhat.
Ezért érdemes a szűrőt és a hozzá vezető csöveket átnézni, ninncs e eltömődés.
Előfordulhat, hogy vizszintszabályozó rossz, ezért túl sok vizet használ, amit sok ideig tart leereszteni, s ez a program felborulását okozhatja.(nem centriz)
Lehet még főmotor hiba is, ami szénkefe elkopásából adódik. (ha túl rövid a szénkefe, nem indul a motor, vagy erőtlen)

Persze más hiba is előfordulhat, de ezek a jellemzőek.

Pontos tipus ismerete nélkül hirtelen ennyit tudok mondani.
Üdv
BV
(#) zoz11 válasza bigeniac hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Hello

De a legegyszerűbb és a legsűrűbben előforduló hibát kihagytad, az pedig a légcsapda eltömődése

Üdv: Zoltán
(#) bigeniac hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Szia

Igen igazad van, azt is érdemes ellenörizni. Persze igaz a hiba pontos behatárolásához pontosabb infókra lenne szükségünk.
Pl.: tudnunk kellene, hogy kiszivattyúz e vagy sem, s azért nem centriz mert még víz van benne vagy kiszivattyúz, csak a főmotor nem indul centri üzemben....
üdv
BV
(#) sound.man válasza bigeniac hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Nem engedi le a vizet. A pontos típusa a mosógépnek AWT 2284/1 - 800. Alul néztem azt a lyukat, kicsavartam, de nem volt ott semmi, csak ott tudtam leengedni a vizet. Ha a centri jön akkor megáll az egész és nem csinál semmit a víz pedig benne van. Szóval akkor azért nem centrizik mert nem szivattyúzza ki a vizet?
(#) bigeniac válasza sound.man hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szia!

Igen, azért nem centriz, mert érzékeli, hogy még víz van a dobban.
Ebben az esetben vagy dugulás van a csőrendszerben ami a szivattyúhoz megy, vagy a szivattyú romlott el, esetleg a szivattyú lapátja alatt van gomb, egyébb szennyeződés, ami megakasztja, s nem tud elindulni.
Tehát vagy szennyeződés okozza, vagy a szivattyú elhasználódott, s már nem bir a forgórésze elindulni, ekkor cserére szorul a szivattyú. (kb2-3000FT )

Persze az is lehet, hogy a szivattyú nem kap áramot, akkor más a gond, lehet elöregedett érintkezők-saruk, szakadt vezeték, de pontosat az oldalpalást levétele után, szakember tudna mondani.
Hirtelen más nem jut eszembe, remélem tudtam segíteni

Üdv
BV
(#) sound.man válasza bigeniac hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Nem nagyon értek a mosógépekhez. Merre találom meg ezt a szivattyút? Az a kis lapátos akár mi lenne az, amikor elöl kinyotom a kis ajtót és letekerem a kupakot? Az lenne ott a szivattyú? Vagy merre van? :pirul:
(#) bigeniac válasza sound.man hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szia!

Igen, az a szivattyú lapátja.
Ha kézzel (újjal benyúlva) meg tudod forgatni, akkor nincs alatta semmi.
Ha szivattyúzásnál a motor búg, de nem indul, akkor lehet hogy felkopott, s üt a tengely, akkor csere kell, persze azt is tudni kellen, hogy ereszti e amosógép a vizet, mert ha kapott pár csöppet a szivattyú akkor menetzárlatos is lehet
Igy sajnos nehéz megmondani mi lehet a baj, szerelőt javasolnék, az seccpecc kiderríti mi a baj.
üdv
BV
(#) sound.man válasza bigeniac hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Megfordítani megtudtam kézzel. Lehet szerelő lesz belőle mert nem nagyon értek a mosógépekhez, ahogy ki is derült. Azért köszi mindent.
(#) zoz11 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Hello
Az valószínű szivattyú csere lesz akkor.
Ha fali lefolyóba van kötve a gép, akkor még érdemes azt is megnézni, nincs e eldugulva.

Üdv: Zoltán
(#) kupec hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok van egy elin nevü elöltöltős elektronikus vezérlésü mosógépem az a gond vele hogy végigmos minden program jó ahová állitom azt csinálja de amikor a centrifugázáshoz ér a szivatyu megy de amikor felpörögne a motor akor katan egyet halkan valami és nem centriz kezdi elölröl szivatyuzni de megint felpörgésnél megál ezt folytatja még le nem álitom ugyhogy probálkozik de nem megy mi lehet a baj motor? vagy elektronika? ha tud valaki segitsen!
(#) zoz11 válasza kupec hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Hello
Az nagy valószínűséggel motor hiba lesz, de még lehet egy beégett relének is a hibája.

Először a motorban a kefét érdemes megnézni.

Üdv: Zoltán
(#) kupec hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ a kefén mit nézek és hogyan tudom leelenőrizni a motort hogy jó-e?
(#) zoz11 válasza kupec hozzászólására (») Aug 14, 2009 / 1
 
A kefe hosszát nézzed, legalább egy centinek kell lennie, meg a kollektorát nézed meg hogy ha az nincs meg égve akkor valószínűleg jó a motor.
Üdv!
(#) kupec hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Megint csak köszönöm a kollektor az az a rész ahová a szénkefe érintkezik ugye? és ha ezek jók akor a panelen kel keresni a hibát ugye? ott a relét kitudom cserélni vagy csak egyben lehet ezeket ?
(#) kupec hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Jonapot megnéztem a motort a szénkefék vagy 3 cm hosszuak a motoron nem látok égésnyomokat sem hogyan tudnám ellenörizni a motort hogy kitudjam zárni ezt a hibát? A gép 1éves.
(#) zoz11 válasza kupec hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Akkor a motor az jó tutira!

Pontosan mit is csinál ?

Üdv!
(#) Moderátor hozzászólása kupec hozzászólására (») Aug 15, 2009
 
kupec!

Légy szíves, használd a Válasz gombot, ha valakitől konkrétan kérdezel, vagy valakinek a hozzászólására válaszolsz!

Köszi! Így majd átláthatóbb lesz a beszélgetésetek!
(#) kupec válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Jonapot pontosan a gépem minden müveletet ugy végez ahogyan kel mos szivatyuzik leenged felsziv stb de amikor a program a centrizéshez ér akkor megprobál felpörögni de igen kis fordulaton forog amikor katan egyet halkan és leál utána probálja ujra de nem pörög fel akkor sem ezt addig ismétli még le nem állitom ha a centrizéshez állitom a programot akkor ugyan ez a helyzet.
(#) zoz11 válasza kupec hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Hello
A légcsapdát már nézted? Mert ha az tele van kosszal akkor is csinál ilyeneket. A halk kattanás a relének a hangja.

Légcsapdát az üst oldalán találod valahol egy vékony gumi cső megy rá..

Üdv: Zoltán
(#) Vodika hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Jó estét!
Már korábban is olvasgattam ezt a forumot, mert nekem is otthon van egy Whirlpool rémségem és már a gatyámat is kifizettem rá, gondoltam na majd most jól kitolok vele és itt összeszedem az okosságokat és ha még egyszer be****ik a gép majd "jól megcsinálom"...
Hát ez a rohadt most nem be****t megint...
Gondoltam most jött el az én időm... DE nem...
A gond a következő nincs hibajelzés a gombokon, a tipus AWG-875. Ha elinditom a mosást a gép indit szivattyúzással majd felveszi a vizet de utána nem mozdul semmit a dob. Több programmal próbáltam, hasonló eredménnyel. Ha átállitom szivattyúzási programra hogy a felvett vizet kiszivja megy a szivattyú de nem áll le....
Amúgy a szivattyút is jó lenne kicserélni már mert ez a Plaset már vagy 1 éve nagyon hangos. Szerintem szétkopott.... A vizet kiveszi a gépből de olyan a hangja mint egy traktor. A pontos tipusa Plaset 55112. Helyette mi mást használhatok illetve mi leheta gond?

Köszi és üdv:
Vodi
P.s.>légcsapdát néztem a kapcsoló kapcsol ha belefújok és a csővön is át tudom fújni a levegőt

Megpróbálhatnád egy kicsit finomabb stílusban is, mi nem szeretjük ezt a lazaságot. Moderáltam.
-- kobold
(#) imikee10 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Hello
Nagy valószínűséggel szénkefe. Pont ma csináltam egy ugyan ilyet, ugyan ezzel a hibával.
De ez nem jelenti azt h a tiédnek is az a baja még lehet panel is.
Üdv Imi

u.i.:Ja és a szivattyút azt itt
tudsz bele venni a legolcsobban. Jó bele bármilyen univerzális csavaros plaset.
(#) imikee10 válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Bocsi rosszul linkeltem be Bővebben: Link
(#) Vodika válasza Vodika hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Kedves kobold!
Ezek szerint nem túl jól sikerült a belépőm... Amúgy ez már a moderált változat volt nem gondoltam hogy pont ez a szó veri le a biztositékot a moderátornál.... :yes:
Elnézést csak nem akartam a szokásos: "Sziasztok gondom van és segitsetek légyszi" egypercest előadni...
Amúgy nagyon szeretem olvasgatni ezt a fórumot mert az olyan antitálentum is mint én olyan érzéssel ül le a mosogép elé mintha egy kicsit is értene hozzá...

Köszönöm a javitást és hogy nem törölted azonnal!
Szép napokat!
Üdv:
Vodi
(#) Vodika válasza imikee10 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Szia imikee10!
Nagyon köszönöm a választ! Pár hozzászólással korábban valaki épp a szénkefékről irt, arra gondoltam megnézem esetleg segithet de most már tuti azt is megnézem!
Azért voltm morcos eset mert anyóstól beestünk 6-kor párom még akart egy gyorsat mosni és semmi....
Na utána jött az hogy egy akkor helyen szétszedni mint kb. kétszer maga a mosógép....
Szóval eddig nem túl jól sikerült a barátkozás a géppel...
Még1x nagyon köszönöm! :yes:
Üdv:
Vodi
P.S.: egy nagyon bugyuta kérdés: hogyan férek hozzá a kefékhez? ugye nem kell kivenni a motort? A szélén láttam 2 vagy 3 műanyag "tokot" ami a motorra csatlakozik esetleg abban van benne?? Bocsi de negyon vem értek hozzá...
(#) zoz11 válasza Vodika hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hello

Igen abban van benne a kefe, de jobban jársz ha leveszed a motort a helyéről.

Üdv: Zoltán
(#) kupec válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Jonapot a légcsapdát már néztem ha belefujok a kis csőbe akkor halom hogy a dobnál jön ki a levegő gondolom ez igy jó vagy nem?
(#) imikee10 válasza kupec hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hello
Fordítva csináld a dob felől fujjál bele és akkor hallani kell kattanni. Ha ez ok akkor lehet panel
Üdv Imi
Következő: »»   15 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem