Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 129
(#) kobold válasza masi1 hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
VisiLogic 7.0.1-em van, projektnyitáskor jelezte, hogy 6-os verzióval készült a forrás, de szerintem gond nélkül konvertált (ezt csak azért írom, mert nem biztos, hogy mindent úgy látok, ahogy egy v6 alatt látnék).
Az 1., 2., és 49. net-ek alapból le vannak tiltva, fordításkor (ami hiba és figyelmeztetés nélkül lefut) így kimaradnak; ha nálad is így van, és tudsz is róla, akkor tovább kell keresni, de ahhoz írhatnál egy kicsit bővebben arról, hogy mi működik teljesen másként, mint kellene.
(#) masi1 válasza kobold hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Tudom, hogy 6.0-sal készült.Mi meg 8.0.1-sel kinlodunk.Megnéztem 6.0-sal is, ugyan az a jelenség.
Végül is bárhol megváltoztatok valamit a programon (pld 8-asba odébraktuk a szubrutin ugrást) már a "automatic-work "ciklus nem indul el vagy hibásan fut.
(#) kobold válasza masi1 hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Kár, hogy nincs min kipróbálnom, online nélkül kicsit nehéz így keresgélni. Az auto ciklust, ahogy látom, az MI21 értéke "irányítja", abban pedig a helyes kezdőérték (1) lesz, mert először betölti az 1-et, engedélyezi a hívást, de csak a következő ciklusban hív. Szóval eddig passz
Amit biztosan átpakolnék, az a
Idézet:
„Manual_work”
rutin, ezt áttenném az automata alá vagy fölé. Kizárólag azért, mert rögtön van belőle egy hívás a
Idézet:
„Check_Values_Changed”
rutinba, ami viszont előtte van. Fogalmam sincs, okozhat-e ez galibát, de még a CQM-eknél bennem ragadt, hogy szubrutinok hívása csak előrefelé legyen, ez az elv eddig nem okozott gondot.
Még valami, amin viszont eleinte elbuktam V280-18-B20-nál: ha üres neteket hagytam egy-egy programvég, és a RET utasítás között, hajlamos volt fagyni. Így annál most minden programban két RET van (ha fér), egyet én tettem az utolsó programsor alá, egyet a VisiLogic automatikusan a 20. netre. Magyarázatát azóta sem tudom, kicsit bénán is néz ki, de végső soron a másodikra (elvileg) már nem fut rá, viszont így hibátlan.
(#) masi1 válasza kobold hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Küldök két átirt változatott.Az eggyes csak kisérletkép lett megváltoztatva a 8-as neten lett áthelyezve az automatic_work hivása.A másik aminek müködnie kellene.Eggyikkel álandóan elinditja a préselést a másikkal meg eggyáltalán nem.Az alaprogram azóta is fut egyébként a gépen.

2.vlp

1.vlp
   
(#) kobold válasza masi1 hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Idézet:
„Az alaprogram azóta is fut egyébként a gépen”

Ezt akartam még megkérdezni, csak elfelejtettem: ha felolvasod a PLC-ből a programot, majd ráereszted a VisDiff-et (Tools menüben) az elsőként csatolt programmal való összehasonlításra, jelez valami eltérést?
Ezeket már sajnos nem tudom megnyitni, v8 után nem enged v7-el dolgozni
(#) masi1 válasza kobold hozzászólására (») Júl 17, 2009 /
 
Nem jelez hibát, csak éppen egy-két várakozási ciklust "kifelejt".Igaz, hogy amikor visszakaptuk a ladert teljes szoftot rá kellet tölteni a v8.0.1-es miatt.A 8.0.1es letölthetö ingyenesen a linkröl.Tisztelt szerb viszont csak elküldte a prg-t mivel a plc le lett védve olvasásra(jelszot meg elfelejtette).A többit PM-ben iromBővebben: Link
(#) masi1 válasza kobold hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Ugy néz ki, hogy sikerült "?" átirni a szoftot.Egy utasitását még nem értem a gépezetnek.Mi lesz az értéke a kimenetnek? Végöl is egy teljesen másik outputrol inditottuk meg a roolert és onnastol normálisan(?) dolgozik.Már csak vissza kell lopni a szerbektöl az (vehicle) asztal utméröjét.Sajna ,vagy szerencsére csak s7-essel futottam össze.Kissé más a szekesztése.

xxx.pdf
    
(#) Szirty válasza masi1 hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Hali!

Idézet:
„Sajna ,vagy szerencsére csak s7-essel futottam össze.Kissé más a szekesztése.”


Így van. "kissé" :>
(#) masi1 válasza Szirty hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Kb annyi, mint a CP/M-nek a UNIX-hoz.Vagy a mazatrol es az ISO.
(#) Sendi hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Üdv MIndenkinek.

A másik PLC-s fórumon nincs mozgás, így itt is megkérdezném:
Újrakezdő lennék ebben a témában.
A kérdéseim: Igaz, hogy a Step 7 magyar nyelvű Windows alatt nem megy? Csak angol vagy német?
Ha van legális régi Step 7-m, felfrissítik azt nekem egy újabb verzióra?

Elsőre ennyi, köszönettel
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Helló Sendi!

Idézet:
„A másik PLC-s fórumon nincs mozgás”


Melyik másikon?

Idézet:
„A kérdéseim: Igaz, hogy a Step 7 magyar nyelvű Windows alatt nem megy? Csak angol vagy német?”


Nem igaz.
A Step7 különböző verziói problémamentesen futnak különböző windows-okon. (Win95-XP32 bit-ig).
A telepítés annyira már nem problémamentes, mert előfordul hogy pl. egy SP2-es vagy SP3-as XP-re való telepítési kísérlet
egy ilyen üzenetbe torkollik.

Ez a probléma elkerülhető, amiről itt írtam.

Idézet:
„Ha van legális régi Step 7-m, felfrissítik azt nekem egy újabb verzióra?”


Igen, ha megvásárolod hozzá a licenszet.
Illetve SP-k (szervizcsomagok) és HF-ek (hotfixek) ingyen letölthetők, azokkal lehet frissíteni új licensz nélkül is.
(#) Sendi válasza Szirty hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Helló Szirty

A másik fórum a PLC alapismeretek volt.
Köszönöm a válaszodat.
Látom komoly oldalaid vannak ebben a témában.
Azt írtad: ha megvásárolod hozzá a licenszet.
Hát a Software Product-Sheet az megvan, az a licensz nem?
Én ezt kaptam a software-hez.
Csak már régi, még a Step7 V5.0 van.
Hogy kell frissíteni?
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Üdv Sendi!

Idézet:
„Hát a Software Product-Sheet az megvan, az a licensz nem?”


Van egy jogi oldala a dolognaak, meg egy szoftveres oldala. Ún licensz kulcsokkal lehet a szoftvert "érvényesíteni".
Ezt régen az ún. Yellowdisk kulcslemezen kapta az ember a szoftver mellé, ma már USB sticken jön.

Egy licensz kezelő szoftverrel a kulcsot át kellett rakni a PC-re. Ez a szoftver régen az "Authorsw" nevű program volt, ma már az ALM (Automation License Manager). Ezeket a telepítő mindig telepíti. A licenszet a telepítés után vagy közben lehet átrakni, amikor kéri.

Idézet:
„Csak már régi, még a Step7 V5.0 van. Hogy kell frissíteni?”


Minden újabb verziót újra meg kell vásárolni. Ingyen (mint írtam) csak a hibajavításokat lehet letölteni és használni.
Van upgrade lehetőség, vagyis ha rendelkezel a szoftver egy korábbi legális változatával, akkor az újabb verzió olcsóbb mint ha nem rendelkeznél régebbivel.
Sajnos az 5.0 nagyon régi változat, ma már nehéz vele boldogulni, mert a legtöbb HW újabbat követel meg.
(#) Sendi válasza Szirty hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Szia Szirty.
Köszönöm a kimerítő válasz, igen megvan az 1.44 lemezen a kulcs.
De hát ha régi akkor régi.

Köszönettel.
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Hali!

Idézet:
„igen megvan az 1.44 lemezen a kulcs.”


Hát ha felhasználtad, akkor azon már nincs rajta a kulcs.
(#) Sendi válasza Szirty hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Helló Szirty

Nem tudod honnan tölthetnék le a CP 5511 pcmcia kártyámhoz egy újabb Profibus com-t ? mert az enyém még 5.0-s. és az XP nem támogatja.

Köszönöm
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Hali Sendi!

Idézet:
„Nem tudod honnan tölthetnék le a CP 5511 pcmcia kártyámhoz egy újabb Profibus com-t ? mert az enyém még 5.0-s. és az XP nem támogatja.”


Biztos hogy az XP-maitt van gond?
Nem az történt hogy új notebookba dugtad?

Az szokott lenni ugyanis a probléma, hogy a CP551 16 bites PCMCIA kártya és újabb laptopok nem támogatják a 16 bites kártyákat, csak 32 bitest.
Itt egy táblázat róla.

Ha nem ez a gond, esetleg segíthet a megszakítás megosztásának kikapcsolása.

Ezzel a reg kulccsal:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Pcmcia\Parameters]
"DisableIsaToPciRouting"=dword:00000001

(előtte nem árt lementeni a registryt
(#) Sendi válasza Szirty hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Helló Szirty.

Türelmed lenyűgöző, de egy idősebb szakinak már nehéz az indulás. (meg a folytatás)

Igen ez egy új laptop, és amikor bedugtam a pcmcia-t észre sem vette.
Ezek után próbáltam installálnia com profibus-t de mind a laptop, mind az asztali gépem az OP-re hivatkozva leállt a telepítéssel.

Mi a véleményed, ha nem szenvedek tovább, hanem a Vaterán is láttam TS adaptert elfogadható áron?
Megköszönve türelmedet

Köszönöm
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Üdv!

Idézet:
„Igen ez egy új laptop, és amikor bedugtam a pcmcia-t észre sem vette.”


Akkor bizony erősen valószínű, hogy a probléma az, hogy a laptopnak 32 bites PCMCIA interfésze van és nem képes kezelni a 16 bites CP kártyát.
A laptop műszaki adatai között (elvileg) megtalálható ez az információ.

Idézet:
„Mi a véleményed, ha nem szenvedek tovább, hanem a Vaterán is láttam TS adaptert elfogadható áron?”


A TS adapter megfelelő lehet, bár kicsit kényelmetlen, mert nem mobil használatra tervezték.
Egy ideig én is azt használtam programozáshoz USB-vel. Sajnos néha eldobálta a kapcsolatot, de nem volt nagyon zavaróan gyakori a dolog.

Jelenleg egy PC adapter USB-t használok, ahol szükséges, gépeink 80%-ában ethernetes CPU-k vannak amikhez semmilyen interfész varázslat nem kell szerencsére.
A PC adapter USB is jó választás lehet (TS adapternél kicsit talán kezelhetőbb). Két baj van vele:

1. max 2MBPS sebességet tud, tehát ha valahol 12MBPS-re van állítva a busz, ahhoz nem tud hozzászagolni.

2. A 24V DC tápfeszültséget a programozott eszköz MPI/DP csatlakozójából nyeri.
Sajnos pl. az ET200M, vagy operátorpanel MPI/DP csatika nem ad neki tápfeszt, tehát lényegében csak közvetlenül a CPU-ra dugva használható (illetve repeateren is, mert az is ad neki tápot).
Kénytelen voltam egy profibusz csatlakozót "meghekkelni" és azon keresztül tápfeszt biztosítani neki a fenti esetekre, mivel nincs external tápfesz csatlakoztatási lehetőség rajta
(#) Sendi válasza Szirty hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Helló Szirty.

Köszönöm a türelmedet, és a válaszodat.
Egyenlőre kezdőként akarok foglalkozni a témával.
És ha nem beszélsz le róla, akkor a vaterán megalkuszok egy TS adapterre.

Köszönettel.
Minden tiszteletem a tudásodé.
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Üdv Sendi!

Idézet:
„És ha nem beszélsz le róla, akkor a vaterán megalkuszok egy TS adapterre.”


Nem beszéllek le.
(#) Sendi válasza Szirty hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Helló Szirty.

Köszönöm. Megteszem.

(#) mcfly hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Üdv!
Tudna valaki segíteni?Megcsináltam a s7-200-as PLC-hez a mellékletben szereplő kapcsolást de valamiért nem akar kommunikálni.Gáz az ha a max232-es ic-hez 10mf-os kondikat használtam?És a 1n4004 diódák helyett 1n4007-est?Vagy valami beállítási gond lehet.A PLC cpu212-es.Ja és usb-rs232 átalakítót használok a gépben.
(#) jym válasza mcfly hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Üdv.

Idézet:

10mf-os kondikat


10 miliF ? Az biztos gáz, az 10.000 mikro lenne... A rajz szerint .01mF, vagyis 10 mikro. Tudtommal ezekből 3 féle létezik:

- van olyan, amelyik nem igényel külső kondit, ez a legdrágább
- 10 mikró-t igénylő verzió, ez a legolcsóbb
- 1 mikró-t igénylő verzió (pl. TEXAS MAX232N)

Lehet, hogy mikro-t akartál írni, de azt "10uF"-ként szokták.

A rajz egy RS232/RS485 konverter lenne, ha jól látom, ezeknél az RTS jellel szokták kapcsolgatni a vétel/adás jelet az SN75176-on, te pedig az adatjellel kapcsolgatod, jó ez így ? A gyári "porttáplált" verziók az RTS jelet használják erre a célra. Először PLC nélkül próbáld ki.

A dióda biztosan nem gond.

Imi.
(#) mcfly válasza jym hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Üdv!
Igen. 10 mikrost tettem bele.bocsi.Azt nem tudom,hogy a Texas gyártotta e.Már átnéztem 2-szer is a kapcsolást hibát nem találtam.Itt olvastam,hogy ez a kapcsolás müködik szépen.Az LM317-es melegszik egy kicsit de hűtő nélkül is tűrhető.Rossz lenne a kapcsolás?Számít az,hogy 1mikros helyett 10mikros?
(#) Szirty válasza mcfly hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Hali mcfly!

Idézet:
„Rossz lenne a kapcsolás?Számít az,hogy 1mikros helyett 10mikros?”


Attól függ hol van az a 10 mikró
Egyébként a dologban lehet ludas az USB/RS232 átalakító is. Én már sok fajtát kipróbáltam és mindegyiknek van valami gyíkja.

Az egyik ezzel az eszközzel nem hajlandó kapcsolódni, a másik azzal...
(#) mcfly válasza Szirty hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Köszi!
Akkor kipróbálom egy olyan laptopal amin még van RS232.
Vagy egy másik átalakítóval.Szerinted az megoldja a problémát?
(#) jym válasza mcfly hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Üdv.

Gyorsan utánanéztem, és van olyan RS232/RS485 konverter, ami így működik, mint a te rajzod, vagyis az adatvonal alapján engedélyezi a 75176-ot, úgyhogy ez így szerintem rendben van.

Az RS232-es IC-knél úgy tudom, hogy ha 1u-t ad meg, akkor az a minimum, de 10u-val is mennie kellene. Meg kell nézni a konkrét típust, mit ír a pdf-je, milyen min/max értéket.

Van olyan, hogy MAX202, ez 0.1µF kondival megy.

Mérjél feszt a MAX232 VS+ és VS- lábain, +9...+10V és -9...-10V körül kell lennie. Ha ezek jók, akkor valószínű, hogy nem a kondival van gond. Milyen 10µF-os kondit tettél bele ? Ha polarizáltat, akkor polaritáshelyesen tetted be ?

USB-RS232 átalakító: nekem egy ATEN UC-232A típus van, ezzel még nem volt gondom.

PLC nélkül ha az RS232 oldalába beküldesz valamit, akkor az kijön az RS485 oldalon ?

Imi.
(#) Szirty válasza jym hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Hali jym!

Idézet:
„átalakító: nekem egy ATEN UC-232A típus van, ezzel még nem volt gondom.”


Pont ilyen van nekem is. Nem is véletlenül, sokan javasolták hogy ez elég jó.
Ennek ellenére nem működik mindennel. Pl. adatgyűjtő készülékkel, vagy Siemens OP7 operátorpanellel sem megy. Olyan 10-15 töltést kell kezdeményezni mire sikerül neki hibamentesen átmennie.
Csak adat, rts/cts dtr/dsr bekötéssel ugyanaz az eredmény
Beépített soros porttal rendelkező géppel viszont megy hiba nélkül.
(#) mcfly válasza jym hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Szia!

Megmértem a VS+ és VS- 8,5V és 9V. Elkókat raktam bele és a polaritást is rendben találtam.
[/quote]PLC nélkül ha az RS232 oldalába beküldesz valamit, akkor az kijön az RS485 oldalon ?Ezen mit értesz?Mérnem kellene rajta valamit?Köszi
Következő: »»   12 / 129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem