Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   462 / 1679
(#) mex válasza lidi hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Bár nem tőlem kérded, nem is a szilikonba záródott levegővel van a baj, mert elvileg a két komponens még azelőtt összekeveredik, hogy levegőre jutna,tehát nem is kerül bele, hanem az öntőformába külső nyomás nélkül nem préselődik be tökéletesen, alatta maradhat zárványos terület.
(#) CIROKL hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok ! Nem oly rég mutattam be egy kis erősítőt ami tudom hogy nem igazán szeretnek itt, HTA-30 szóval erről lenne szó ! Most elkészült a kistesója és ezt szeretném bemutatni , ez majdnem ugyan az csak mégis más . Némi módosításokkal ellátva született meg CHZ mester közbejárásával ! Íme a szerkezet HTA-30 Csöves előfokkal
(#) belganarancs válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Én már nagyon vártam!
(#) patexati válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Profi
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szerinted ez milyen hangra a sima HTA-30-hoz képest?
(#) lidi válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Azért nem kell túlozni, csak azt lenne rossz ha csak kizárólag erősítők lennének, de most nem panaszkodhatom volt itt minden. Ez meg különösen műremek, nem egy hűtőbordára odadrótozott 12 egy tucat TDA kóc. Filóztam egy darabig, hogy minek kimenő trafó a tranyókhoz. Aztán rájöttem hogy az nem az, hanem hálózati
(#) DFerus hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Egyszerű labortáp lesz, építése folyamatban.
(#) klemo86 válasza DFerus hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Egyszerű, és egyszerűen szép
Csak a belső is hasonló igényességgel készüljön el!
(#) DFerus válasza klemo86 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Úgy lesz, majd a jövő héten mutatom.
(#) vicsys válasza DFerus hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szép, letisztult, igényes! Nagyon tettszik!
(#) zotyo91 hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok,egy tévéből kitermelt végfokot alakítottam át. Az íc:tda4935-ös
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszöntem a szép szavakat mindenkinek ! Ma viszont megtörtént az összehasonlítás ! Nehéz volt ám eldönteni a kettő közti különbséget . De a végeredmény az szerintem a csöves előfokú gépre hajlott inkább ! Valahogyan de az egy fejhosszal leelőzte a tesóját , korrektebb a hangképe "szerintem " Mivel ennek az erősítőnek nincs saját topikja ezért ha valakit érdekel akkor szivesen válaszolok vele kapcsolatban netán a felmerülő kérdésekre !
(#) Norberto válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Idézet:
„Mivel ennek az erősítőnek nincs saját topikja”


Felőlem lehet külön topikja. Ha esetleg megnyitod, írd bele, hogy Norberto engedélyével.
(#) CIROKL válasza Norberto hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Már gondoltam rá de viszont nem igazán tudom hogy lenne -e értelme ? Már számtalan erősítős topik létezik talán a HTA-30 -at bele kellene építeni valamelyikbe ! Viszont ha lenne rá igény akkor megérdemelne egy önálló topikot ?
(#) Topi válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Egy nem audiofil off kérdés.
Jó-jó a csöves előfok, de egy pusztán elektronikai szempontból egy erősítő ritkán torzít a kisjelű előfokozat résznél. Inkább a nagyáramú tranyós végfokozat keresztezési torzítását hallani.

De most tényleg kérdés, pusztán tanulás szempontból. Nem kötekedés, nem értek én a lovakhoz. Csak megkérdőjeleződött bennem a csöves előfokozat számottevő különbsége egy ultra low-noise opamp szimmetrikus tápról hajtottal szemben.
(#) SALáta válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Nekem nagyon tetszik az erősítő, egyet szívesen megépítenék. Csak meghallgatni. Ha lehet cikket. Nem értek a csövekhez de így nagyon tetszik. Gratulálok hozzá! A cső teljesen más világ, nem vagyok én high end hívő de a cső az cső, az opa meg opa, teljesen más hangja van, nem lehet ezt mérni csupán hallani a különbséget nem vájt fülűeknek is.
(#) CIROKL válasza Topi hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Idézet:
„egy erősítő ritkán torzít a kisjelű előfokozat résznél. Inkább a nagyáramú tranyós végfokozat keresztezési torzítását hallani”
ebben teljes mértékben eggyet értek veled ! Viszont ez az átalakítás az pont a kisjelű erősítőre terjedt ki , az eredetit ha ismered akkor láthatod az ott lévő két tranzisztoros előfokot . Nos ez nálam nem igazán tetszett , hogy miért ? mert szerintem nagyon nagy a termelt alapzaja. Mivel hogy én respektálom az úgynevezett látvány erősítőket ezért lett a csöves megoldás az OPA -val szemben , bár az is tökéletes lett volna sőtt lehet még jobb !Egy próbát biztan megérne , talán legközelebb ez irányban megyek ?
(#) Topi válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Köszönöm, igen, így értem a váltás okát. Nem ismertem az eredeti kapcsolást.
Szereted a csövest? Csinálj csöves egyenirányítást a tápnak

OFF-ot befejeztem
(#) Stefan hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Elkészültem havernak szánt RGB fordulatszámmérővel
Teljesen színátmenetes, csak a gagyi videón nem látszik annyira. Amint lesz jobb felrakom azt is

KATT
(#) borvendeg válasza Stefan hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hello!
Ez igen jól néz ki.Ha nem gond el tudnál árulni róla többet is? Nagyon tetszik.
(#) SALáta válasza Stefan hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Látványos tuning, nekem nagyon tetszik. A beépítése vagy az áramkör volt a nehezebb?
(#) Stefan válasza SALáta hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Egyik se, a beépítést haver csinálta, aki autószerelő, de csak 2 kábel az egész. az áramkör egy PIC meg 10 passzív alaktrész.
A programozással bíbelődtem sokáig.
Utánna a kalibrálással, mert azt is szoftverben kelett megoldani.
ui: Ha lesz komolyabb érdeklődés, akkor megpróbálok összehozni egy cikket belőle.
(#) 5cmarzo hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Hello!
Nemrég sikerült befejezni egy központi fűtés vezérlést.
(Az időkapcsoló része kontroller hiányában nem működik)

P1000756.JPG
    
(#) gtk válasza 5cmarzo hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Jol nez ki. Mit tud? A homersekletet mi meri?
(#) 5cmarzo válasza gtk hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Méri az előremenő víz hőmérsékletét. A hőmérő egy LM35-ős érzékelő, amit a kontroller digitalizál.

Két kijelzőt kezel, ami a képen van, az a kazánházban lesz, és lesz egy másik kijelző, ami a folyosón lesz, azzal a különbséggel, hogy nem lesznek rajta nyomógombok.

Belehet állítani egy alsó, és egy felső határt. (a memóriába elmenti)
- Alsó határ elérésekor a szivattyú elkezd közepes gyorsasággal forogni, és lassan keringeti a vizet. (a 3 LED lassan forog)
- Felső határ elérésekor pedig max fordulaton megy a szivattyú. (a 3 LED gyorsan forog)
Ennek az a jelentősége, amikor a rendszerben visszahül a víz, és így még a kb 40°C-os vizet is ki lehet préselni belőle.

Van benne túlfűtés 85°C-nál, ekkor egy szelepet kinyit, és lehűti a rendszert. Ha 70°C alá hül a víz, akkor kikapcsolja.

Van benne 3°C-os hiszterézis a sűrű ki-be kapcsolgatás ellen.

Van egy külső nyomásérzékelő, ami figyeli a nyomást a csőben.

Illetve 2 hibabemenet, ami 1 közös relét vezérel.

Egy óra is helyet kapott a panelen, ebben két időpontot lehet megadni, hogy mikor működhet a villanybojler
(#) JZoli válasza 5cmarzo hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hú de jó kis vezérlő! A rajzát, esetleg a progiját, és a panelrajzot nem lehetne megkapni?
(#) set68i hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Sziasztok! Egyik barátom kérésére építettem egy 12V-os autóba való égôt. Sajnos nem felel meg az elvárásnak, ugyanis irányjelzôbe szerettük volna betenni, de ahhoz túl gyenge a fénye. 9 darab nagyfényerejű 3 mm-es led van benne.
(#) Kicsa hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném bemutatni a ma elkészült művemet : Végre rendelkezem egy saját labortápegységgel.
Amit tudni érdemes róla : Bal oldalán Attila86 féle 'kisebbik' labortáp : 0-30 V 0-2 A.
A másik oldalon egy kiszuperált,fölösleges madzagjaitól megfosztott pc táp a maga 10 A-s terhelhetőségével. Kimenete 5 és 12 V között átkapcsolható.
Az elrendezés alapjait a szabályozható táp adta,igyekeztem hasonlóan kivitelezni a másik felét is,néhol már lehet a túlbonyolításig mentem el,ki tudja?!
Mindkét felét egy egy 8 cm-es ventillátor hűti állandó üzemben.('fejeként' kb 6 V-t kapnak).
Illetőleg van még egy kis design is az aljában,rgb ledekkel,a 3 alapszín kapcsolóval váltható.
A doboz teljesen saját készítés,ideértve mint a famegmunkálást,mind a kárpitozást.
Igen sok munka volt vele de úgy érzem megérte. Az igazság az hogy a külsejére teljes mértékben büszke vagyok ám a spagetti a belsejében...hát lehetett volna szebb is.


Ezúton szeretnék köszönetet mondani Családomnak a "nem baj,hadd dolgozzon csak a szobában,majd összetakarít később" hozzáállást...a szomszédoknak akik tűrték a munkafolyamatok hatásait...nah de komolyra fordítva a szót :
Barátnőmnek aki az előlap kivitelezését segítette...
Attila86-nak hogy életre kelt a táp rész...
proli007-nek az RGB ledek ügyében...
Alkotónak aki a feszültségmérőbe segített életet lehelni.
Ha kihagytam volna valakit akkor elnézést!

Várom az észrevételeket...és most jöjjenek a képek!
Üdv
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Még 3 kép az előzőhöz.
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szép lett! Nekem már egy kicsit sok. Belül meg eléggé spagetti design.
Következő: »»   462 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem