Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   130 / 1273
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szia!

Így messziről nehéz segíteni..
Feszültséget csak úgy érdemes mérni, ha szinkronozva van a TV, vagyis van adás.
Egy dolgot még kipróbálhatsz:
Nem tudom szedtél-e már szét ilyen sorkimenőt.
Érdemes volna megpróbálni beindítani a TV-t nagyfeszültségű tekercs nélkül. Szét kell csavarozni a két vasat, és akkor le tudod venni róla a nagyfesz tekercset. Ha jól emlékszem beindul nélküle is. Vigyázz, mert a nagyfesztekercs alatt a vasmagon van egy segédtekercs, le ne szakítsd, maradjon a vasmagon. A vasmagok végei közt van egy-egy műagyag, vagy papírlap, ne felejtsd ki, mert nélkülük nem fog menni a TV.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Ki fogom holnap(vagy már ma ) Az a műanyag vagy papirlap nem azért van hogy ne sipoljon a trafó? Monitorban is van.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Az 5 ös tápot a multim 225 V nak mérte Most a műszerrel van gond vagy a TV vel? Ez a táp is fokozatosan csökken.Amúgy már szedtem szét ilyet.
(#) moltam hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Kikapcsolás után rögtön meleg volt kicsit a nagyfesztekercs. De lehet hogy csak a BU208 hőjét vette át.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Idézet:
„Az a műanyag vagy papirlap nem azért van hogy ne sipoljon a trafó?”


Nem, azzal van a légrés megoldva a magon.
(#) garamszegiroland válasza lapose hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
köszi válaszod megprobáltam és megy
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
A nagyfesztekercs a hibás. R611 en bekapcsoláskor 22V volt és nem esett egy voltot sem.kb egy fél óráig járattam de nem sipolt.Honnan tudok bele való nagyfesztekercset szerezni? Más tipusú még csöves tv nagyfesz tekercse jó bele?
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„A nagyfesztekercs a hibás.”


Én mondtam..

Nem jó bele a csöves TV nagyfesztekercse.

Másik hasonló TV-ből tudsz bele bontani, vagy a szintén tranzisztoros Videoton TV-ben a komplett sorkimenő csereszabatos az Orion TV sorkimenőivel.
Nekem van itthon pár darab használt, de most eléggé el vagyok, nem tudom mikor tudnám őket kipróbálni, hogy jók-e.
(#) very hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
sziasztok!
SOS-ben javítok egy TV-t egy ismerősömnek olvasgattam a fórumot de sajnos nincs lehetőségem 189 oldalt átolvasni.légyszi nézzétek el nekem.
a probléma a következő adott egy THOMSON TV tip:.70DE32VX. a hibajelenség pedig hogy egy idő után elkezd szaladni a kép elhalványul szellemképes lesz.HA hátul az EuroSCART csatlakozónál meg van mozgatva(innen kapja a jelet a műholdvevőről) akkor abba hagyja.bár ez is furcsa mert mikor még nem "meleg" akkor kicsit erőteljesebben kell mozgatni de pár perc bemelegedés után ha rákezdi már nem kell annyira erőlteti elég egy kicsit hozzáérni és megjavul.
Valami kontakt hibára gyanakszom de nem vagyok biztos benne még nem szedtem szét. Gondoltam rákérdezek volt -e már valakinek ilyen TV-vel tapasztalata, esetleg tudnátok tanácsolni valamit mi lehet a baj, vagy milyen hibát keressek.
előre is Köszi!
(#) Gázos Feco hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Van 1 Funai TV-1400 T MK8 típusú kis masinám, segítséget kérnék a javításában, sajna belenyúltam és rosszabb lett mint volt a gond kezdődött azzal hogy függőleges csíkok voltak a képernyőn egy darabig még üzemelt így aztán beadta az unalmast se kép se hang. És gondoltam egy merészet belepiszkáltam, nem kellett volna volt készenléti állapot világított a led, lehetett be és kikapcsolni de már az sem működik. A másik nagy gondom hogy nem EU szabványos alkatrészek vannak benne eredeti japán cucc nincs helyettesítő katalógusom az alkatrészekhez tranyo dióda ha tudna valaki rajzot és esetleg katalógust küldeni nagy segítség lenne
És még vár a műhelyben 9 tv javításra van amit alkatrésznek tovább adnák ha valakit érdekel ingyen csak ne foglalja a helyet! Irok tipust is következőben!
(#) tanci válasza Gázos Feco hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
(#) tanci válasza Gázos Feco hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
itt találsz service manual ha ez segít. írd be az enter mellé a tv tipusát és válaszd ki a tv-t a class-ban.
(#) goldscorpio07 válasza very hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Első körben bizonyosodj meg a scart kábeledről hogy jó e,próba egy másikkal.
Ha ez nem segít akkor az euroscart csatlakozó forrasztásait erősítsd meg a panelon,bár én már találkoztam olyannal hogy az euroscart csati érintekzői voltak szétkopva....ebben az esetben a scart csati cseréje a panelon.
Remélem tudtam segíteni,üdv.
(#) Gázos Feco válasza tanci hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Megnéztem köszi a tippet,de sajna nincs benne a tipus amit keresek
(#) mindegy válasza Gázos Feco hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Szia lehet segit

schema.JPG
    
(#) darcrow válasza Norex hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Helló, ha még aktuális,leirásod szerint a fö alaplapon /main/ haldoklik valamelyik bga chip. túlmelegszik valami belsö hiba miatt és fagyasztja a funkciókat.
Hölégfúvózással meglehet próbálkozni,de várható az egész lap cseréje.
6-os ,7-es szériák gyakori hibája.
(#) very válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
köszi szépen! holnap lesz egy kis időm neki esek és átnézem a forrasztásokat!
(#) Gázos Feco válasza mindegy hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Köszi! első ránézésre ez ismerős már csak az a bibi mit mivel tudok helyetesíteni? a D501? (RC04-10) valaki tud helyetesítőt ez tuti elszált már kivettem.
(#) garamszegiroland hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Van egy sony tv mely soros lett cseréltem benne sort és most kék alapon összefutásos csíkok lettek. Mi lehet a baja avagy mit nézzek át?
(#) mindegy válasza Gázos Feco hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
RC04-10 1.2A Iout, 1.0kV Vrrm General Purpose Silicon Rectifier Operational temperature range from 0°C to 140°C.

egyeniranyitodioda
(#) Gázos Feco válasza mindegy hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
:eek2: Ettől most nem lettem okosabb addig oké hogy1.2 A 1kV nekem tipus kellene
(#) goldscorpio07 válasza garamszegiroland hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Sorkimenő trafót,vagy tranyót cseréltél?
Egy kép segítene hogy milyenek is azok a csíkok.
Üdv.
(#) zsa hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Sziasztok

Kérdésem az lenne hogy van egy Sharp LC-37RA1E típusú Lcd -tv aminek a néhai problémája (ritkán tán havonta egyszer) hogy Jó működés közben egyszer csak nem reagál semmire (táv + készülék gombjaira sem) A másik eset pedig a kép Vízszintesen kettéosztódik ugy hogy a kb a képernyő felétől lefelé ismét az RTL logó látszik. (Minden csatornának és bemenetnek a képe is)

Kikapcsolás nem oldja meg a gondot csak ha a konnektor-ból húzom ki a dugót.

mi lehet a gond vele ? (még Gar-os)és ha ebből hiba alakúlna ki a jövőben akkor inkább visszavinném a szervízbe.

köszönöm
(#) garamszegiroland válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Hali!
Sorkimenő trafot cseréltem de egy nagyobb képátlójú tv-ből lett kiszedve melynek panelja teljesen megeggyezett. Amugy olyanok a csíkok mint amikor a g2-őt feltekerem egy tv-n.
(#) goldscorpio07 válasza garamszegiroland hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
És ha a G2-ből veszel vissza a sorkimenőn?
Vagy teljesen letekerve is ilyen?
(#) goldscorpio07 válasza zsa hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Ha garis egyértelműen szervíz,pláne ha egyre sűrűbben csinálja.
Üdv.
(#) mindegy válasza Gázos Feco hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
(#) ferzoo válasza garamszegiroland hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Kék visszafutási csíkok miatt nem szoktunk sortrafót cserélni,egyébként Sony-ban /régiben/is csak nagyritkán megy tönkre.Akkor viszont zárlatos lesz,+nincs nagyfesz.Szerintem ellenőrizd inkább a G2-t 400-650V,a videotáp-feszt.video végfokot.Ha ez rendben akkor a képcső B.katódja van legyengülve,pl.oxidos emisszió szegény állapotú.Javasolt 1regenerálás/felújítás.Bármelyik hozzáértő szaki TV.szerelő 1500-2000ft-ért +csinálja nem nagy ügy.
(#) Gázos Feco válasza mindegy hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Köszi
(#) mindegy válasza Gázos Feco hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
nincsmit
Következő: »»   130 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem