Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   304 / 1385
(#) Frodo94 hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Ma elkészítettem a levilágítómat. 15 db ilyen led világít. Kb. 7 cm-ről világítok. Csináltam egy levililágítási próbát, hogy belőjjem az időt, 12-14 perc a legjobb, de 20 percnél se világított alá.
Bővebben, képek.
(#) mammut válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Nemrossz!
Baromi olcsók ezek a ledek, és szerintem még jobbak, mint a ChipCadnél beszerezhető Cree LED-ek.
Bár én maradok a 12Vos inverteres levilágítómnál, evvel A4-ig tudok világítani, ami nálam nem ritka. (Idáig 7 perc volt a minimum levilágítási időm, de még rövidebb idő is elég lenne szerintem, majd folyamatosan tesztelem.)
(#) mammut válasza mammut hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Még 1 kép üzem közben.

DSC01329.png
    
(#) Frodo94 válasza mammut hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Szia!
Szerintem is jobbak, vagy ugyanolyan jók ezek a ledek mint a cree-k. Én már azon gondolkodtam, hogy mi került azokban a ledekeben több, mint 1200 forintba, ezek a Superflux ledek pedig kb 200 Ft-ba? Talán a "CREE" név?
(#) vicsys válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hajds meg mindkettőt 250mA-ral és nézd meg a különbséget...
(#) mammut válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Bár az nagyon érdekes, hogy adatlap írása szerint 350mA-en kell járatni, nálam meg 80mA körül mentek és így is nagy fényük van, csak nekem felületileg nem megfelelő, mert sok kell.
Elvileg, ha 5V-ról hajtom 350mA-rel 4V nyitófesz mellett, akkor csak 3,3ohm ellenállás kell neki, nálam meg 3db párhuzamosan kötött 120ohm-osról megy. De ez csak pulzus üzemű áram lehet.
(#) p_istvan válasza mammut hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Szervusz!
Csak a teljesség kedvéért, a CREE 350 mA-el folyamatosan terhelhető, impulzus meghajtással 700 mA-t tud!
Nálam 330 mA-rel megy. (igaz, pár cm2 nyákból kell egy kis hűtés neki, és mivel SMD, egy kicsit nehezebb beforrasztani)
Üdv. P István
(#) J-O-E válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Próbáld egy kazettával közelebbről, lehet hogy csöken a levílágítási idő. Én is most építem ugyanilyen ledekkel, megkérdezhetem hány cm.-re vannak a ledek egymástól?
(#) Frodo94 válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
3 cm-re vannak egymástól a ledek.
160*100-as a panel.
(#) J-O-E válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Kösz a lay-t kicsit kibővítem, én 24 ledet vettem, 10perces a vezérlésem időzítője és szeretnék ez alatt levílágítani.
A ledeket is pont így 3-ával terveztem bekötni 12V-ról 3.5V/100mA meghajtással 18.Ohm SMD-vel. Remélem beválik
(#) Frodo94 válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Aha, az jó lesz. én 3,6 V 100 mA-rel hajtom őket, így 12v-ra 12 ohmot tettem. Van rajta 7812 stab ic és én kondinak 100 uf-et raktam be.
(#) Sir-Nyeteg válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Szeretnék belekontárkodni előző észrevételekbe általánosan.
Cree led előnye:
2db-t használok 10*16cm-s nyákhoz. ~333mA-rel hajtom, 8perces a levilágítási idő! Nem kell hozzá csak kb 3*4cm-s nyák a led alá, és egyetlen áramgenerátor, egyszerűbb az elrendezés, nem kell sok leddel próbálkozni Helyzetük bármikor átrakható, hiszen kábel köti össze őket
Napon való levilágítás:
2mm-es üveglappal 5 perc alatt olyan gyönyörű levilágítást értem el, hogy csak na (nem tudom, hogy ezt lehetne-e még fokozni).
2 rétegben használok tintás nyomtatóval kinyomtatott maszkot. Ez véd a 30 perces levilágítástól is.

PICT0005_.jpg
    
(#) Electricboy válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Üdv!
Felraknál egy képet hogy hogy néz ki.
Inkább az elektronikai része érdekel.
(#) Sir-Nyeteg válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Ledek: olyan mint a te nyákod, de csak a led van rajta.
Táp: külön panel, de semmi extra, áramgenerátor és 7805 van rajta.
Időzítő: saját fejlesztés: smd AVR atmega8, 16szegmenses kijelző, egyetlen nyomógomb.
Képek most nem lesznek, mert kölcsön van adva.
(#) Rakloo válasza mammut hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Ejjha! Ez aztán nem egy egyszerű nyák lesz Ha nem lenne gond akkor szeretnék róla látni pár képet,hogy milyenre sikeredett (szerintem mások is )

Üdv.
(#) mammut válasza Rakloo hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Na hát jó, akkor jöjjenek a képek, nem lett túl tökéletes, de az első nagy méretű gyártmányom.
4. kép: A nyers lemaratott, lakozott panel.
3. kép: Kifúrva (sajnos az 50.000mCD-s LED reflektorom is kapott a porból)
2. kép: Furatgalván helyett átkötések elkészítése után, alkatrészek beültetése alatt.
1. kép: Alkatrészbeültetés alatt.
(#) mammut válasza Rakloo hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
A következő csokor.

1.kép: NYÁK forrasztási oldal (a lakk kissé gyenge minőségűnek tűnt, ha valaki tud jobbat írja meg nekem, köszi).
2.kép: A uC, a panel mikrovezérlője (PIC18F8622).
3.kép: Már csak pár dolog hiányzik.
4.kép: Félkészen.
(#) brato válasza mammut hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Üdv!

Nagyon jól sikerült. Szabad megtudni mi lesz belőle?
(#) mammut válasza Rakloo hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Még 2 kép.

1.kép: A teljes panel (pár alkatrész még hiányzik)
2.kép: Anyák szintén forrasztási oldalról nézve.

Menetközben tervezési problémák voltak az optocsatolóknál, így a ledeket ki kellett venni, mivel összeakadtak.
A panel bármely PIC18 mikrovezérlő futtatására alkalmas és program-hardver kapcsolat tanulására, fejlesztésére szolgál.
Specifikációk:
-A tápellátás bármely 2.1mm-es DC Jack-kel szerelt adapterrel törnténhet + 5V-os feszültség felett 35V-ig.
-Külső és belső ADC táp illesztés.
-Reset a uC és portbővítő számára.
-Kiválasztható OSC 4, 10, 20, 40MHz frekvenciákból.
-3db potméter AD művelethez, fotoellenállás, fotodióda, DS1820 hőmérő.
-8db 5V-os relé, 8db bemeneti és 8db kimeneti optocsatoló.
-4x20 karakteres kék-fehér LCD,
-6digit 7szegmenses LED kijelző mátrixolva (sorok-oszlopok).
-4x4-es nyomógomb mátrix,
-2db unipoláris léptetőmotor vezérlés tekercsenként 1A terhelhetőséggel.
-RGB LED PWM meghajtó kimenet 3db IRF510 FET-tel (igazából bármilyem PWM funkcióra alkalmas).
-RS232 kommunikáció.
-I2C soros EEPROM (24FC256-I/P).
-Buzzer (PES12N40PA jó hangos).
-I/O portbővítő 2x8 bit (MCP23S17-E/SP).
-PORT bit jelző LED-ek, fel/le-húzó ellenállás a portokon, kilökőkaros 10PIN-es csatlakozók a portokhoz és a programozóhoz, minden periféria mikrokapcsolóval leválasztható külső perifériák rácsatlakoztatása miatt.

Hát röviden ennyi. Még van pár munkálat a cuccon, de hamarosan végleg kész lesz.

(Kis előzetes a következő projectből, ami már megkezdődött:
48x64xRG mátrix kijelző összeszerelés, megjött 50db ami nagyon olcsó volt (8175Ft) az itthoni árakhoz képest. A kijelzőmodult 1-egyetlen Attiny2313 vagy más uC fogja hajtani SHIFT regiszterekkel....
Egy biztos nem lesz mulatság összeforrasztgatni, 54db 74HC595, 432 smd tranyó, 480 ellenállás, meg a sok csatlakozó és LED mátrix mindössze 64x256mm-es panelokon...)
(#) gulasoft válasza mammut hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Kíváncsi leszek működik e. Ennyi alkatrész és ennyi forrasztás után. Nekem egy sokkal egyszerűbb panelem van, a pic24f128ga008-hoz, de tegnap raktam össze és nem tudom miért de nem ismeri fel a picktit2. Amit el tudok képzelni, hogy a pgd2 pgc2-re raktam a pickit2 két utolsó lábát, de Potyó azt mondta, ott is mennie kéne. Most kicsit tanácstalan vagyok, de ez nem ez a téma.
(#) Stefan hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Rendeltem HEStoreban egy ilyet, és ilyen fura krém állaga van. Ez normális? Ilyet még nem is láttam.
(#) Stefan válasza mammut hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
:eek2: Ehhez csak ennyit lehet hozzáfűzni:
Gratulálok!
(#) Rakloo hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Attila86!Az alábbi képen: Bővebben: Link.Az alábbi képen az átkötéseknél használtál valamit vagy csak mind két oldalról be van folyatva ónnal?(Sajnálom,de érthetőbben nem tudom megfogalmazni )
(#) zoly15 válasza Rakloo hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szerintem át dug a furaton ol egy ellenállás lábat majd megforrasztja két oldalról.
Amire te gondolsz az szerintem lehetetlen. Mert az ón sohasem fog átfolyni, vagy ha átfolyik az lecseppen a panelról.

Üdv!
(#) mammut válasza Rakloo hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Úgy, ahogy Zoly15 mondja! Én is ilyen eljárással csináltam az átkötéseket a nagy panelon, csak nem ~20 darabbal, hanem ~500 darabbal, és én egy riasztókábel gnd erét használtam, jobb vele bánni. Ezeknek az átkötéseknek viszont elég 0.5mm-es fúróval lyukasztani.
(#) mammut hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Na a nyamvadék program már megint kifog rajtam, állandóan Drill distance hiba jön le DRC-re!
Hogy a jégeső verné le a tökeit...

Objektum egyesítés létezik?
(#) kiskacsa2009 válasza mammut hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Üdv! Nekem így első nekifutásra, még mindig nem esett le, hogy ez micsoda? De azért szeretnék gratulálni...

Mennyiből hoztad ki ezt a sok cuccot?

Azért az én kedvemért nem kell elismételned az egész mondókádat... Majd még egyszer nekifutok az elejéről...
(#) mammut válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Köszi! Kezdő nagyméretű nyákgyártós létemre nem lett túl rossz, de lesz ez még jobb is. Az előhívóm még mindig nagyon erős, de csak ezt a Seno4007-et fogom használni. Nagyon tartós anyag.
Amúgy ~25e Ft. Az anyag 95%-a a HeStore-ból jött.
(#) kiskacsa2009 válasza mammut hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Képes voltál egy ilyen vacakra elkölteni 25e Ft-ot? annyi pénzből megvannak az idei tankönyveim...

őőő nem akartalak megsérteni...
(#) Attila86 válasza Rakloo hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
A beforrasztott ellenállások és kondik lábát lecsípem, majd azokat dugom át a VIA-kon és beforrasztom őket a nyák mindkét oldaláról, ahogyan azt többen is írták.
Következő: »»   304 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem