Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   305 / 1385
(#) Rakloo válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Köszönöm.Szerintem ez menni fog
(#) spikk válasza Stefan hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szerintem csak megszívta magát párával, használd nyugodtan (de kevesebb vízben kell feloldanod, mint amennyit esetleg kiszámoltál).
(#) Thomm válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Lehet hogy ő többet fog tanulni ebből mint te a tankönyveidből.
[OFF]Te se vedd sértésnek, ez az árához képest brutálisan jó cucc.
(#) Thomm válasza mammut hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia
Nagyon szép munka, különösen a viák tetszenek.
Nekem valahogy soha nem sikerül ilyen szépre, lehet hogy nem 0,8-ra kéne furnom. Ugyan ilyen LCDt használok a napkövető-töltő-szivattyúvezérlő projectemhez. Írtad hogy túl erős a levilágítód. Dupla fóliával még nem próbálkoztál?
Én a napot használom levilágításhoz és nemrég kintfelejtettem a tűző napon az egyik panelem több mint 20 percre /általában 5 perc/ és hálisten semmi baja.
(#) mammut válasza Thomm hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Köszi! Az előhívó folyadék erős még mindig egy kicsit, 4-5lötykölés és már elő is hív, viszont a feliratokat oldja néhol.
(#) Thomm válasza mammut hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Én ugyanezt a SENO4007-et használomés tényleg vigyázni kell vele az elején, de a 5-6. használattól normalizálodik és nagyon sokáig jó, azért ovatosan kell vele bánni mert elszineződik és nem lehet látni hogy mi történik benne.
(#) Pulyka válasza mspike hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia

Egyszerűnek tűnik a vasalásos módszer
Én tegnap rááldoztam egy csomó időt,hogy tökéletes legyen ennek a módszernek a végeredménye,de belefáradtam
Nem tudom,hogy az én lézernyomtatómban műanyag alapú-e a festék,de én fotópapírra nyomtattam vele(a "csillogó" részére),a festékes részét ráfordítottam a megtisztított,zsírtalanított nyákra,és vagy hőlégfúvóval hevítettem a nyákot,utána ráraktam a papírt,vagy vasaltam,de nekem egyik módszer sem jött be...
Én is áztatással csináltam a végén,és egyszerűen nem tapadt meg a rézfelületen a festék...
Sikerült ezzel a módszerrel egy 3x4cm-es nyákot készítenem(pár SMD-nek),és lehet baromnak tartotok ,de én ott weller pákával "vasaltam"
Rányomtam,és úgy vasaltam vele,hogy barna legyen a fotópapír másik oldala...
Elég szépen sikerült,de egy nagyobb nyáknál már nem sikerült.
Itt elég sok dolog közrejátszik,ami miatt nem fog sikerülni...
Zsírtalan-e a rézfelület,nyomás mellett megfelelő-e a hőmérséklet?!?!
Úgyhogy nekem nem tetszik a módszer


Hogy lehet ide cikkeket küldeni ?
Szerintem a "Tartalom szerkesztés"-nél
A bal felső sarokban
A "saját menüdben" találod.

De ottvan az a pár videó a nyákkészítésről

Amiért azonban jöttem a topikba,hogy meguntam a vasalásos technikát,és kérdezném a "levilágításosnál",hogy probléma-e,ha a pozitív 20-as lakkal lefújt,megszáradt nyákot (a fóliával együt ) túl sok ideig hagyjuk megvilágítás alatt?
Mert ugye az baj,ha kevés ideig,mert megoldja az előhívó folyadék stb stb,de ha túl sok ideig,az milyen hatással van?
kicsit öreg már a nyákon a lakkréteg(így lehet több ideig kell megvilágítani),nem most fújtuk le,csak most van rá szükség

Tomi
UI:Bocsi a sok smiley-ért,msn-es emberke vagyok,aki használja őket,sokat
(#) slogan válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Pedig a vasalásnál egyszerűbb nincs
(#) spikk válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Egy állítólag jelentős lépést nem említettél. Azt mondják, hogy a NYÁK-ot a vasalás előtt érdesíteni is érdemes. Magyarul nagyon finom (2000-es) csiszolóvászonnal és szintén finom, körkörös mozdulatokkal felületkezeled a vezetőréteget. Ettől a festék sokkal jobban meg tud tapadni rajta.
(#) Thomm válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia
Az idő attól függ hogy milyen jól takar a maszk. Ha a nyomtatód alapból szépen nyomtat elég lehet egy réteg is de én mindig 2 fóliával dolgozok. Napot használok aminél erősebb fényforrás nem nagyon létezik és még nem sikerült túlvilágítanom. Pedig pont néhány hozzászólással feljebb említettem hogy előfordult hogy 20 percre tűző napon felejtettem. Telítetség maxra + 2 fólia és garantált a tökéletes végeredmény. Sok függ az előhívószertöl is. Nekem a SENO4007 vált be. Szerintem 1000x egyszerübb vint vasalni.
(#) Izeg. hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Sziasztok, kérdésem az lenne, hogy ha készítem a nyák tervező programmal a rajzolatot, akor ugye mindgey hoygmiylen sorrandben kötögetem az alkatrészeket? mármint úg yértve hoyg persze a kapcsolási rajz aalpján, de hogy merr megy az elágazá smeg iylenek az nem számít ugye, csak az azonos potenciálú alkatrészlábak legyenek a nyákon is azonos potenciálon.
(sajnos nem tudtam értelmesebben leírni, majd ha kész a nyákrajz akor feldobom ide , hátha valaki megtenné nekem hogy megnézi )
Köszönöm szépen!
(#) mammut válasza Izeg. hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Természetesen megnézzük, a schematic-án mindegy merre megy avonalazás, csak jól legyen összekötve, meg a kötéspont az kötéspont legyen, ne keresztezés, persze ha Eagle-lel tervezel. A panelrajzon meg a ratnest majd összehúzza a legközelebbi csomókba a közös potenciálú vezetékeket!
(#) Izeg. válasza mammut hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Hát sajnos ez nem eagle, ezt manuálisn csinálom, az én eszem alapján, nem a számítógépével Sprint.layout-tal
(#) Pulyka válasza Thomm hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Köszi szépen a választ

Hát nem tudom,megpróbálhatjuk apámmal a napot is segítségül hívni,(ha jön )
...de lehet,hogy Hg lámpával csináljuk.(ahogy régen is)
csak régebbről maradt meg ez a lakkos nyák,és ezért érdeklődtem
Bocsi nem figyeltem eléggé,az az igazság,hogy mspike hsz-a jobban szemet szúrt nekem
amit elég jól elnéztem(most látom) mert 2005-ben írta

Egyszerű a vasalásos módszer az igaz,de ahogy belegondolok a nem hoz tökéletes eredményt.
Mert nem 100%,hogy mindenütt rátapad a nyákra a festék.
Megvilágításnál,meg maximum átvilágít...
A lényeg,hogy meguntam a vasalást
Spikk:Megcsiszoltam,igaz csak egyszer,utána pedig már súroló szerrel...

Egyébként én is dupla fóliával fogom megkezdeni a megvilágítást,mert szabad szemmel látom,hogy halvány az egy réteg fóliára nyomott festék,és ott is átvilágíthat a fény


Köszi még 1x
(#) gulasoft hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Akinek gondja van a fóliával az itt csináltassa meg:
http://www.chromatop.hu/flash.html
Egy a4-es az kb 500Ft és az profi fólia.
(#) slogan válasza spikk hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Ez a művelet felesleges !
Zsírtalanítani ,jó meleg vasaló ,és adj neki......
Áztatás,marás....

Ha kész a terv ,utána kb. 20 perc múlva a kezedben a nyák.....


Szerintem ennél egyszerűbb házilag nincs....
(#) JZoli válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Egy igen lényeges dolgotelnéztél, aki ezt a módszert használja, az MŰNYOMÓ papírt használ! Senki nem mondta, hogy akármilyen fotópapírral menni fog. Ha már ki akarsz próbálni egy "módszert" legalább az alapvető dolgokat be kellene hozzá szerezni. De azért ehez az is hozzátartozik, hogy nem ez az egyetlen "üdvözítő" módszer.Próbáld meg hozzá való papírral, és meglátod menni fog.
(#) Frankye válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Nem azért, de észrevetted, hogy mikori kérdésre válaszoltál?!
Látom, közben észrevetted...
(#) Moderátor hozzászólása Izeg. hozzászólására (») Aug 24, 2009
 
Egy picit figyelmesebben is megírhatnád a hozzászólásod, így még azt is nehéz megérteni, mit szerettél volna kérdezni.
Köszönöm.
(#) lidi válasza slogan hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Mondjuk 2000 -es papírral érdesíteni valóban felesleges. Mivel az tükrösre políroz. Legalábbis nálam vizes papírral. Nekem az 500 -as vállt be vizesen. A papír pedig valóban lényeges. Korábban próbálkoztam én is többfélével, matrica hátlappal, stb. De a műnyomó felülmúlhatatlan. Egyedül az nem tetszik benne, hogy mikor lehúzom, akkor száradás után fehér a festék felülete, hiába dörgölöm, olyan mintha gipszporral lenne meghintve. De ez csak esztétikai hiba. És csak akkor lenne zavaró ha pozíció rajzra szeretném használni. Így viszont maratás után nitróval úgyis letörlöm.
(#) kadam hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Létezik egy olyan cucc, hogy Thermo-transzfer fólia. Ezt vasalásos technikánál használják műnyomó papír helyett? Vagy mire való?

Előre is köszi a válaszokat.
(#) Frodo94 válasza kadam hozzászólására (») Aug 24, 2009 / 1
 
(#) kadam válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Itt mindent megtaláltam

Még annyit szeretnék tudni, hogy hogy járok jól...

Ezt használjam, vagy inkább műnyomó papírt?

Gondolok itt arra, hogy melyik olcsóbb, és menyikkel könnyebb dolgozni.
(#) Frodo94 válasza kadam hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Erre nem tudok választ adni, mert én fotózok.
Ez biztos valamivel jobb mint a műnyomó, nem kell áztatni, viszont az ára is "elég jó."
Erre a kérdésre talán majd valaki tapasztaltabb kolléga tud válaszolni.
Üdv!
(#) kadam válasza Frodo94 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Első NYÁKomról van szó

A költségeim egy 100 mm X 160 mm-es NYÁKnál kb 1500 Ft...

Te mint fotós mit gondolsz? A fotó technika olcsóbb lenne? Az egy kicsit nekem bonyolultabbnak tűnik, ezért még nem néztem utána.

Közben beugrot még egy kérdés.

A kész NYÁKot mivel tudnám szigetelni? Arra az esetre ha valaki véletlenül megfogná, akkor ne okozzon zárlatot.

Én konkrétan színtelen lakkra gondoltam, amit a festékboltban lehet kapni.
(#) Bari- válasza kadam hozzászólására (») Aug 24, 2009 / 1
 
1 ív thermo-transzfer fólia árából jópár A1-es ív műnyomó papírt tudsz venni, 1db A1-esből 9db A4-es kijön, még ha 1 rajzolatot 1db A4-esre nyomtatod ki és 2×3× kell nyomtatni mert elrontottad a vasalást még akkor is nagyságrendekkel jobban megéri. Itt nálunk Miskolcon 1ív A1-es ha jól emlékszem 70Ft volt a Macsó kft-nél.

Bari
(#) kadam válasza Bari- hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Szentgotthárdról nem megyek el Miskolcig érte

Köszönöm a segítséget, akkor beszerzek némi műnyomót
(#) Frodo94 válasza kadam hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Én is először a vasalásos technikával akartam próbálkozni, csak ott bukott a mutatvány, hogy nem tudtam műnyomót beszerezni, és nincs lézernyomtatóm.

Ezért átálltam a fotózásra. Fotózásba az elején egy kicsit többet kell belefektetni, de ezzel elég finom rajzolatokat is át lehet vinni.

Ami kell:
előre lakkozott nyáklemez 160*100=596 Ft
fotólakk előhívó 250 Ft
inkjet (tintapatronos írásvetítő) fólia 150 Ft/A4
maratószer, de ez mindként technikánál kell
vasklorid (sosem használtam), vagy sósav~300/l +hidrogén-peroxid~350 Ft/l
+10 perc napsütés, vagy ha biztosan átállsz a fotós technikára, akkor érdemes építened egy levilágítót. Én is éppen most építettem, 160*100-as nyákot tudok egyelőre vele világítani. Kevesebb, mint 4000 forintból kihoztam.
Bővebben: Link

Mérlegelj, dönts. ÜDV!

Szerk:
Erről a szigetelés dologról.
Épp ma vettem Akril fényes átlátszó lakk sprayt. Kb 1500 Ft volt. Van direkt forrasztás utáni védő spray, csak az drágább. De én a nyák oxidációja miatt vettem, mert kb 2-3 nap után, ha a nyák nincs lekezelve semmivel, megjelenik rajta egy kis oxidációt. Ezt egyébként kémiai ónozással el lehet kerülni.
(#) gulasoft válasza kadam hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Azért sokat ne remélj. Voltunk páran akik megpróbáltunk műnyomóval vasalni és egy istennek sem ment, mert nagyon nem mindegy a nyomtató sem a meg a toner sem!
És akkor nem beszéltem a vasalóról.

Fotózás sem bonyolult főleg ha napfényt használsz.
(#) Frodo94 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Teljesen egyetértek.
Következő: »»   305 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem