Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   15 / 837
(#) Dudus válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Milyen verziójú programozót használsz? Melyiket?

Bár ritka, de a szoftverrel is lehet szívás.
(#) Master_of_the_web válasza Dudus hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Helló

BASCOM-AVR 1.11.7.8 -at használok, de biztos nem a szoftverrel van a gond, mivel több progi is ugyanazt mondja. Most még kipróbálok egy programozót, aztán ha ezzel se megy akkor chip-csere lesz a megfelelő megoldás.
(#) Dudus válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Én PonyPROG-gal töltöm fel az elkészült programot. A fejlesztési fázisban meg JTAG-ICE - t használok AVRStudio-val mind a debuggoláshoz mind a program feltöltéséhez. A BASCOM-ról még csak hallottam
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
a JTAG-ICE jo dolog lehet.
En avr-gcc -vel forgatok,avrdude-val toltom le az elkeszult progit,(es mindezt Linux alatt )
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
A break point-ok a regiszterek értékének plusz mindennek a nyomonkövetése, lépésenkénti végrehajtás....stb. A JTAG nagy találmány.
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
Egy dolog aggaszt a JTAG-ICE -la kapcs.
Ugy tudom hogy csak AVR Studioval lehet hasznalni,az meg ha jol tudom akkor csak assemblyt tamogat.
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
Így igaz, viszont én csak assemblert használok így ideális megoldás nekem.
(#) árpix hozzászólása Nov 15, 2006 /
 
Sziastok !

Sajnos én is szívok az AWR-rel ,segítséget kérnék Tőletek. Korábban említettem, hogy megépíteném azt a labortápot meg az ATMEGA8-as mérőkét hozzá ,javasoltatok egy progizót egy 74HC244-gyel amit megépítettem és PONIPROG-al műxik is látsólag ,törölni ,beírni,visszaolvasni is tudok viszont a kijelzőn full kint van az összes "képpont" ,már sokadik átnézés és ujratöltés után kicseréltem az ATMEGA8-ast hátha elpusztult de ugyan az a jelenség!!!
(#) gtk válasza árpix hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
Lehet hogy nem jol van beallitva a kontraszt.
Megepitetted az avr-es tapot?
(#) Dudus válasza árpix hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
A kontraszot be kell állítani !
(#) árpix válasza Dudus hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
sajna így sincs eredmény ,ha letekerem akkor meg nincs semmi! nem lehet ,hogy a letöltött HEX rossz?
nemtom megépítette-e már vki ezt ?!
(#) árpix válasza gtk hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
igen kompletten úgy ahogy az oldalon van
(#) Slope válasza gtk hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
A tápot én is megépítettem... a tápegység jól működik, csak ajánlani tudom!

A hozzá készült mérő modul viszont kevésbé tetszett... szóval magam építem hozzá (16F628 + TLC0834 soros AD + 1×16 LCD). Van benne automatikus méréshatárváltás is (jelenleg csak az árammérőn). Egyelőre még béta verziós a program
(#) árpix válasza Slope hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Igen a táp nagyon tuti !
abban az tetszett, hogy egyszerre mér és látod az eredményt és ez lett volna az első ATMELES projectem de nem indul. Azt az általad készítettet
megosztod velünk ?
(#) gtk válasza Slope hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Idézet:
„A hozzá készült mérő modul viszont kevésbé tetszett... szóval magam építem hozzá (16F628 + TLC0834 soros AD + 1×16 LCD).”

(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Lenne egy kerdesem hozzatok:

mega16 TQFP-t lehet PLCC foglalatba tenni?
(#) Norberto válasza gtk hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Szerintem :no:
(#) Slope válasza árpix hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Amint elkészül megosztom!
(#) árpix válasza Slope hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Köszönet !
(#) gtk válasza Norberto hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Mi a kulonbseg a TQFP es az MLF kozott?
(#) Higgins hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
A TQFP tokozásnál a chip mind a négy oldalánál körbe vannak a kivezetések, pl RTL8019AS az egy TQFP 100 -as tokozású, vagyis 100 lába van. :yes:
A TQFP 48, 64 és a 100-asakt még Weller pákával otthon is be tudod forrasztani, de az MLF tokozásút már nem. Annak a kivezetései nincsenek kivezetve, hanem a chip szélén van, vagyis nincs megfogható lába. :no: Ezeket hasonló módon ültetik be mint a BGA tokozású chipeket.

Üdv: Higgins
(#) Higgins válasza árpix hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Attól, hogy betöltesz egy HEX fájlt, az még nem biztos,hogy működni fog. A chip biztosíték bitjeit be kell állítani, hogy pl. milyen órajelről megy, a belső 1MHz-esről, vagy a rákötött kvarcról.

A fejedt tetéje is állhatsz, a program akkor sem fog működni.ezek beállításáról bővebben az AVR oldalon érdeklődhetsz, ill. olvasgathatsz.

Üdv: Higgins
(#) Higgins válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Valószínűleg a chip jó, csak te zártad ki magad belőle. Jártam már én is így, ha a biztosíték biteket rosszul állítod be, pl más órajel forrást adsz meg, akkor rögtön kizárod magad. Ekkor az Xtal kivezetésre egy külső 1MHz-es órajelet adsz, ekkor újra elérhetővé válik a chip.

Párszor már nekem is kiírta, hogy nem találja a chipet, ekkor jól jön egy 1MHz körüli TTL IC-kből összeállított oszcillátor, és a fent leírt módon be lehet indítani, és át lehet állítani a megfelelő frekvenciára az Atmega chipet.

Én Bascom AVR fordítót használok, amiben van integrált programozó rész is és ezen részével szépen be lehet állatania chip mindne tulajdonságát.

Üdv: Higgins
(#) potyo hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
Az miért jó, hogy a programozáshoz is futnia kell az oszcillátornak?
(#) gtk válasza Higgins hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
Koszi.
Ami meg ezzel kapcs erdekelne:
Ha mondjuk MLF44 tipusu IC,akkor az PLCC44(BGA?) foglalatba mehet?Talal?
Koszonom.
(#) Dudus válasza potyo hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
Sem nem jó sem nem rossz, minden processzornak szüksége van órajelre, amit ha külső órajelet programozol, de nem raksz rá kívülről semmit nem kap meg.
(#) Higgins válasza gtk hozzászólására (») Nov 22, 2006 /
 
Szia!NEM! PLCC44-es tokozású chipet csak PLCC44-es aljzatba ültethetsz bele. pl a PIC18F452-es nek a PLCC-es tokozású változatát csak egy ilyne foglalatba tudod belerakni.

A BGA-s chipeket felületszerelt módon rakják a NYÁK-ra (Ball Grid Array), azokat te nem teszed foglalatba.

Végül az MLF tokozás is ilyen, szintén SMD technológia, azt se lehet pl. PLCC-s foglalatba beletenni.

Milyne projecten dolgozol, és milyen alkatrészed van neked ami MLF44-es tokozású.

A legtöbb ilyen cucc az Analog Devices-tól kerül ki, no meg a Maximtól, e két cég előszeretettel alkalmazza ezen tokozásokat főleg nagyfrekvenciás áramköröknél, mivel az MLF tokozásnál csak a chip szélén van érintkező felület és mint kivezetések funkcionálnak.

Üdv: Higgins
(#) Norberto válasza Higgins hozzászólására (») Nov 22, 2006 /
 
Idézet:
„A BGA-s chipeket felületszerelt módon rakják a NYÁK-ra (Ball Grid Array), azokat te nem teszed foglalatba.”


Csak hogy teljes legyen a kép: LÉTEZIK a világon BGA foglalat...illetve átalakítónak is nevezhetjük...

Idézet:
„A legtöbb ilyen cucc az Analog Devices-tól kerül ki, no meg a Maximtól, e két cég előszeretettel alkalmazza ezen tokozásokat”


El bírod képzelni, hogy a világon hány IC-gyártó cég van? (Megsúgom: több száz, vagy több ezer)

Nem kell erre a 2-re leszűkíteni a kört. Az igaz, hogy ŐK IS gyártanak ilyen tokban, de NEM CSAK ŐK.
(#) Higgins válasza Norberto hozzászólására (») Nov 22, 2006 /
 
Való igaz, van BGA-s foglalat is, de inkább fejlesztési célokra. Gondolj bele Norberto, hogy milyne drága lenne egy készülék ha ilyen foglalat lenne benne.

Életszerű példát akartam mondani, és két nagy céget kiemelni /megemlíteni/, de való igaz több száz cég gyárt ilyen tokozású alkatrészeket. National Semiconductor, Texas Instruments...stb..lehet itt még sorolni.

Remélem azért a PLCC tokozással egyetértesz, hogy nem lehet beleaplikálni az MLF tokozású eszközt.

Üdv: Higgins
(#) Norberto válasza Higgins hozzászólására (») Nov 22, 2006 /
 
Idézet:
„Remélem azért a PLCC tokozással egyetértesz, hogy nem lehet beleaplikálni az MLF tokozású eszközt.”


Hogyne értenék vele egyet

...gtk a neten való utánajárás (képek, méretadatok, stb) helyett hsz-ok sora óta azt kérdezgeti, hogy milyen foglalatba milyen IC-t lehet rakni?! OLYAT, AMI BELE VALÓ!!! Ennyi, és pont.
Következő: »»   15 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem