Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   170 / 1164
(#) clipart hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Tudna segíteni valaki?

SWScan000.JPG
    
(#) proli007 válasza clipart hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Bal felső a G2, alatta a G1. Jobb felső a Drain, alatta a Source.
üdv! proli007
(#) clipart válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Köszönöm!
Szép napot
(#) Medve hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
Sziasztok! Ez milyen alkatrész? Ellenállása "végtelen" kapacitása "nincs".

valami.JPG
    
(#) lidi válasza Medve hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Kiégett biztosíték, vagy túlfeszvédő gázkisülőcső. Vagy nem[b][/b]tom.
(#) mark.budai válasza Medve hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Szedd szét. Mi is okosabbak leszünk vele!
(#) nagy_david1 hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Van itthon 3-4 db reduktoros motrom, 230 V hálózati. Szerintetek ezeket mire lehet használni? Azért kérdezem ezt mivel váltóáramúak ezért csak egyik irányba forognak s nem lehet megfordítani, ha meglehetne már nem tenném fel ezt a kérdést. Komoly reduktor van mindegyiken, nagy erőátvitellel, a motor kicsi csak valami 15W de a reduktorház mégegyszer egy ekkora és végeredményben valami 60-80 fordulat/perc lesz, és hatalmas erővel. De mivel nemlehet irányt váltani ezért gondba vagyok hogy hova lehet felhasználni. Várok tippeket vagy felhasználási területeket, esetleg hol lehetne értékesíteni. Köszönöm előre is.
(#) proli007 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hello!
Még jó, hogy azt írtad, hogy "nagy erőátvitellel" mert nekem a reduktorról a trafó jut eszembe, esetleg a nyomáscsökkentő, de az áttételre nem gondoltam volna.
Esetleg egy excenterrel kiegészítve, (ha jól van méretezve) használhatod valaminek a nyitásához-zárásához.
üdv! proli007
(#) Medve válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
A kedvetekért széttörtem egyet, ez jobb fotó, a felülete fekete, matt, ámde itt-ott csillogó kristályokkal tarkított és ez van belul is, ez az anyag alkot egy rudat...
(#) lidi válasza Medve hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Tyű, na ez fura. Nem lehet hogy mégis ellenállás ez, csak sok MOhm ?
(#) nagy_david1 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hát nekem ez az excenteres nyitás-zárás kissé magas. Valyon az megoldás lehetne hogy kisebb egyenáramú motorra lecserélem a váltót és akkor mindkét irányba lehet forgatni, mondjuk elég cók-mókul lehet szerintem megoldani a tengely s minden illesztését. Még elgondolkozok rajta, a legjobb lehet az lenne ha kapnék rá vevőt. Nem nagyobbak mint két emberi ököl de fogadok hogy 10 kilókat képes megmozgatni. Köszi.
(#) zolika60 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ha elakarod adni, inkább az apróhirdetések közé tedd fel. Ha tudod fényképpel és tán találsz rá valakit.
(#) vilmosd válasza Medve hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hali
Szerintem VDR
(#) proli007 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hello!
Nincs ezen semmi magas.
" Excenter
Nyelv: lat el. körhagyó tárcsa; tengelyre nem a középpontjában rögzített tárcsa, amellyel a forgó mozgást oda-vissza haladó mozgássá alakítják "
Mint ahogy az Ottó motor dugattyúja hajtja a főtengelyt. (csak itt visszafelé) A főtengely egy irányban mozog, míg a dugattyú oda-vissza irányban.
üdv! proli007
(#) nagy_david1 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Sok értelmét nem látom mivel Romániába élek, és a mérleg a postázáskor kiakad ha ez rákerül
(#) nagy_david1 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Köszi a magyarázatot, így már világos minden.
(#) PetAd hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
Üdv
Szétszedtem egy régi Orion tv-t és volt bent egy furcsa alkatrész. Kb 8 centi hosszú, 7 mm átmérőjű kék henger.
Egyik végén 1 a másikon 2 kivezetés van. Ez van ráírva:
Unitra Telpod
LO-2 390ns 1KΩ
86-II
A két kivezetéses végén lévő egyik láb és a túloldalon lévő másik láb közt 100Ω-t mérek a 3. láb egyikkel sincs összekötve.
(#) PetAd válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Kösz, akkor megy a doboz aljára, jó lesz még valamire
(#) kadam hozzászólása Aug 28, 2009 /
 
Hali! Kibeleztem egy monitort meg pár nyomtatót Ki mi hasznosat lát?
A képek nem a legkirályjabbak, de most csak ennyi telik tőlem
A képeket mammut kedvéért teszem fel, őt érdekelte nagyon, hogy mi van a kincsesbányámban
(#) hapro válasza kadam hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Mit vársz?szerinted fel fogják sorolni az alkatrészeidet mi micsoda? Cirka 200db...
Vagy ezeket felajánlod elvitelre? Mert akkor az apróhirdetések között lenne a helye.
(#) kadam válasza hapro hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Nem várom el természetesen, de ha van valami amit felismer a nép akkor annak örülök.
Csak aztán nehogy ezért is figyelmeztetést kapjak
(#) Action2K válasza kadam hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Én innen mindent felismerek, még a vonalkód nyomtatóba való öntapadós matricákat is a kép bal felső sarkában.
(#) kadam válasza Action2K hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Nagyon jó szemed van az tényleg az Ami engem leginkább érdekelne az a kép közepén látható fehér téglatest alakú dolog, én nagy teljesítményű ellenállásnak hiszem. Az is, vagy csak gondolom?
(#) mex válasza kadam hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Az is, 5W 22k ohm.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Jaj már! Nem látod, hogy az a Sokol forgókondi a másik asztallapon van, az egy másik bontási project.
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Jajj már!
Nem látod, hogy az nem is sokol kondi, hanem valamilyen távolkeleti recsegős szutyok?
(#) Dave87 hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Van nálam egy kütyü amiben az egyik tranzisztor ki van bukva D13005 a tipusa de magyar boltokban nem találtam ilyet. Az adatlapja ITT található. Esetleg tudnátok segíteni, hogy mivel helyettesíthető? Köszi előre is!

Üdv.: Dávid.
(#) Lacika válasza Dave87 hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Legközelebb légy szíves fordíttasd le. Így talán hamarabb kapsz választ. :google:

D1305.pdf
    
(#) Dave87 válasza Lacika hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Bocsi és köszike :hide:
(#) kadam válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Lehet hogy abból van amit írtál Volt ilyen is a cuccaim között, de nem tudom pontosan, a gépeket nem én szedtem szét, én csak a NYÁKokból szedem ki a kincseket A többit apám csinálja
Következő: »»   170 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem