Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   470 / 1679
(#) Zoli_bácsi válasza miklosch hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Nos. Eddig ez a legigényesebben összerakott nyák, amit itt az oldalon láttam. Elismerésem.
(#) MPi-c válasza miklosch hozzászólására (») Szept 2, 2009 / 1
 
Én meg - szerencsére - sok igényesen megépített áramkört láttam már itt ( a sajátjaimat nem is számolva ). Ez a munka mikloschra jellemző minőségű Gratulálok!
(#) zsuscsinyo hozzászólása Szept 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Én épp a mai nap lettem készen egy SRAM modullal, ami azt a célt szolgálja, hogy egy 8 bit-es adatporton keresztül (AVR) teljes hozzáférést biztosítson egy 32KB-os RAM-hoz. Gondoltam így spórolok a drága I/O-kal, valamint hasznosan eltöltöm az időmet. WinAVR-rel írtam hozzá egy kezelő rutint, amit le is dokumentáltam a kapcsolási rajzzal együtt.

Íme pár kép:
(#) gtk válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Szept 2, 2009 /
 
Gratulalok :smoke:
(#) lidi válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Ilyen sramot én is bontottam régi HDD ről. Egy kapcs. rajzot fel tudnál tenni erről a kis kártyáról ? Én majd egyszer egy tárolós pices szkópot tervezek belőle. De lehet hogy másféle ram lesz benne, mert 32k az nem túl sok.
(#) zsuscsinyo válasza lidi hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Igen énis régi HDD-ből termeltem ki, elsősorban nem a sebességet tartottam szemelőtt, hanem az I/O port számát, ugyanis soros a kommunikáció. Mind a címzés és a 8bit-es adat is shift regisztereken halad át. Csupán a vezérlő szálak csatlakoznak közvetlenül (WE, CE) és ez kicsit visszaveti a az adatok elérési idejét.
(#) zsuscsinyo válasza lidi hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Itt a kapcsolási rajz:

sram.png
    
(#) lidi válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Köszi ! Ötletes a megoldás.
(#) zsuscsinyo válasza lidi hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
:eek2: Most vettem észre egy hibát, véletlen melléraktam az egyik felhúzóellenállást..

A 20-as láb helyett a 22-re kellett volna.. mindegy, földre lehúzza ha inaktív a WE (H szint), ha pedig aktív (L szint) akkor nem veszi figyelembe a kimenetet. Ez most egy szerencsés kimenetel

(Amúgy csak egy csere lett volna ellenkező esetben is 74LS04-re)
(#) Journey hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy ventillátor szabályzót, és hozzá egy ledes visszajelzőt. Ezt a "kapcsolások" "pc tuning"-ból vettem. Ott le van írva minden ha valaki segíteni szeretne. Az a problémám hogy amikor el kezdem tekerni a potit, a ledek szépen sorba el kezdenek világítani, ahogy kell, de a ventillátor csak akkor indul el amikor már a 7. led is világít. Elindul a venti, ahogy tekerem a potit nö a sebessége, de még talán 20%-on sincs és már világít mind a tíz led, mintha már maximumon pörögne. Abba kellene egy kis segítség hogy, hogy lehetne úgy megcsinálni, hogy a tizedik led, csak akkor világítson amikor tényleg a maximumon pörög a venti.
(#) zsuscsinyo válasza Journey hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Ez épp nem az a topik...
(#) Moderátor hozzászólása Journey hozzászólására (») Szept 4, 2009
 
Olvasgasd a Fórum Szabályzatot, különös tekintettel a III., XIV., XVIII. pontokat!
(#) Georgee hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Mire képes az unalom, tisztára ugy érzem magam, mint egy nyugdíjas, de a szabad időmet szereléssel töltöm, a pákát nem lehet kiszedni a kezemből Gondoltam építek egy egyszerű oszcilloszkópot a PC-re, sikerült is. Hobbi célokra kiválló. Az előlap sajnos nem a legjobb, ugyhogy az cserélve lessz.
(#) aderka válasza Georgee hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szeva!
Nagyon jól hangzik, esetleg kapcsrajz? Vagy egy cikk róla?

üdv: Dávid
(#) kocsgab002 válasza Georgee hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Nagyon jó lett, szívesen megnézném a belsejét is. +1 szavazat a cikkre.
(#) patexati válasza Georgee hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Jó lett! Mennyit tud frekiben? Én is most akarok egyet gyártmányozni!
(#) zoly15 válasza Georgee hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Hali!
Örülök, hogy elhárult minden esetleges probléma!
A belsejéről mutatnál képet?
Amúgy, gratulálok hogy összejött!

Üdv!
Még egy érv a cikk mellett!
(#) roland8lsm hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Sziasztok! Ma sikerült elkészítenem a levílágítómat, az alapot HP scenner és Philips arcbarnító adta.
(#) zoly15 válasza roland8lsm hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Gratulálok, egész jó lett!

Üdv!
(#) Electricboy hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Üdv!
Össze raktam végre egy levilágítót hulladék parkettából. Bár a tetejét még nem csavaroztam fel valamint tervezek rá egy időzítőt ami 555 IC-s lenne de ez még csak terv.
Mondjuk sok hiba van benne csavarozás vágás forrasztás de működik és az enyém! A célnak megfelel.

{(Hajrá magyarok)(meccs)}
(#) gg630504 válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Esetleg papír helyett alufóliával bélelni?
(#) Electricboy válasza gg630504 hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Jó ötlet de, jobb is?? Hatásfokilag.
(#) Doncso válasza Georgee hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Ez nagyon érdekes, lehet tudni róla pár specifikációt, mintavétel, kommunikáció, sávszélesség egyebek, esetleg kapcsi rajz, ja és KÉPET! CIKKET!
Gratulálok, nagyon szuper lett.
(#) lidi válasza Doncso hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Attól tartok ez csak egy analóg interfész a PC hangkártyájához.

gg630504: uv levilágítós topicban kitárgyaltuk / teszteltük. Bármilyen hihetetlen , de jobb a fehér A4, mint az alufólia.
(#) Doncso válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Ezek szerint ez csak egy fesz osztó lenne bedobozolva ami kapcsolható? (1:10)
(#) gg630504 válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Kösz. Mindig tanul az ember.
(#) Georgee válasza aderka hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Ha lessz egy kis szabad időm, irok róla cikket, de még azt hiszem finomítani kell rajta, mert még valahonnan összeszedi a zavart. A maximum frekvenciát még nem néztem. Meg a mérőkábel se az igazi még. De hasznos kis szerkezet.
(#) Georgee válasza lidi hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
A digitális jelek nem nagyon tetszenek neki, de gondolom erre is van valami megoldás. Vagyis keresek rá.
(#) slogan válasza Georgee hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szia !

Egyrészt az Avast virust észle a weboldaladon !
Másrészt a cikk előtt nem linkelsz be egy kapcsolási rajzot ?

Üdv
(#) Georgee válasza slogan hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Sajnos a WEB oldalamat valaki feltörte, és megváltoztatta a jelszavamat. Szóval egyáltalán nem tudok hozzáférni az adatokhoz. Klikk ő lenne az akit megépítettem. És a program amit használok: Visual Analyser 9.0. Az áramkör kimenetét a Line In re csatlakoztattam.
Következő: »»   470 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem