Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   182 / 729
(#) pl13 válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Sajnos az anyagát nem látom a képről, de a formája és a felülről ragasztás nem jó. Ennyi biztos.
(#) Tomi20 válasza pl13 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Van itthon két Tesla dobozom, hangszórók már nincsenek meg, csak a dobozok. Arra gondoltam, hogy veszek bele két HA17-634-et, és valahogy normális hangzást kialakítani, hangváltót csinálni, stb. Majd később még jelentkezem pontos méretekkel, ha aktuális lesz a dolog. Akkor legalább a hangváltóval olyanra hangolom, amilyenre Én szeretném.
(#) e-chipmunk válasza pl13 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Hali
Hát ez nem túl jó hír. Na akkor el kellene adni azt az M'N'C'-t valahogy.
Akkor nézzük azt a verziót, hogy van nekem egy 4*4m-es szobám és ide kellene egy 2.0(csak az egyszerűség kedvéért), egy olyan, amit rá tudok tenni pc-re és zenét és filmet is tudok rajta hallgatni.
Nem hinném hogy több kellene 50 w-nál, meg kb 30 liternél, vagy rosszul gondolom?
:miaz:
(#) pl13 válasza e-chipmunk hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Jól gondolod. 170mm-es mélyközéppel 25 literben megoldható a dolog. Milyen erősítő lenne?

A 4*4-es kis szobában mondjuk az MNC is jobban teljesít a helyiség méylkiemelő hatásai miatt.
(#) e-chipmunk válasza pl13 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Erősítő. Hm talán egy jó kis csöves lenne a legjobb, de egyik barátom ígért egy tranzisztorosat, neki van egy működő technikája, az 15 w tud, azt mondja neki elég és szépen szól. Ő egy 30 cm átmérőjű 15w RFT hajt meg vele+ egy kondival leválasztja a magasat azt meg ráteszi egy ringsugárzóra.
Szal ez így most megtetszett nekem, csak nincs RFT-m meg ringsugárzóm, de sebaj, valami kisebb is jó lenne.
Ez a kondis leválasztás egyébként jól működik, mit tudtok róla?
(#) ptesza válasza e-chipmunk hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
HA17-634 4 vagy 8 Ωos + DT-99 vagy egy DX25 dóm magas sugárzókból jó 2 utas doboz építhető . PL13 is erre gondolt. A csöves erősítőkről ,meg a ringsugárzóról tegyél le, mivel a csöves erősítők drágák ,és nem biztos hogy egy jó tranzisztoros ,vagy FET-es erősítő hangja nem fog e jobban tetszeni. Ilyen lehet pl a B5 nevezetű végfok. Itt a He-n van róla építési leírás , a legmagasabb igényeket is kielégíti. A ringsugárzó meg szerintem inkább hangosításhoz való , nem szobába...
(#) e-chipmunk válasza ptesza hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szia
Köszönöm, ez a B5 tetszik nekem, gondolom sztereo kivitelben van , mindjárt megnézem.
Nem tudom te csináltál-e már ilyet, kb menyibe kerül megcsinálni egy ilyet?
(#) ptesza válasza e-chipmunk hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Még nem csináltam , de van egy rossz erősítőm , amiből ki fogok pakolni. Lényegében szinte minden megvan: Trafó doboz, hűtőborda , csatlakozók ,pufferek, bemenetválasztás.
(#) Zupp87 válasza e-chipmunk hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Én is tervezgetem egy B5 megépítését. Annál a végtranyók ára a húzós. Bár KD Mester szerint BD249/250 párossal is működik 90-100W erejéig, többen mondták, hogy az MJL-ekkel az igazi. Nem drasztikus, de hallható különbség van a különféle végtranzisztorokkal megépített egyedek között.
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Ez a BD249/250 darlington pár eléggé nagy sláger a hamisított félvezetők között? Vagy nem jól tudom? Ha bevásárolsz ,és csak a 3 készlet lesz jó akkor igazán elgondolkodnék ,hogy tényleg olyan sok -e a 4000 Ft+áfa egy sztereó végfok végtranyóira. Ebben az esetben már kell egy jó kis táp is ...
(#) pl13 válasza ptesza hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
2SA1943/2sc5200

Esetleg. Bár KD lehet megkövezne érte, mert Elvileg próbálta ezekkel is, de nem tetszett neki a hangja. Azért a BD-től biztosabbak sztem.
(#) djjingoo hozzászólása Szept 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni 2db 1850Horn mélyládát meg 2db Topládát.
A tervek már megvannak csak valami vélemyényt szeretnék kérni
Elsősorban házibulira lesz
Én SAL SPA szériás hangszórókra gondoltam, hogy azok lesznek benne.
4*100W-al lesz hajtva
House,Electro...iesmi zenéket szerenték rajta hallgatni
(#) pl13 válasza djjingoo hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Idézet:
„Én SAL SPA szériás hangszórókra gondoltam, hogy azok lesznek benne.”

Gondolj inkább másra, mert ha annyi pénzed van akkor már jobbat is találhatsz.
(#) djjingoo válasza pl13 hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Háth...sajnos nincs annyi pénzem
Ám akkor mi lenne jó ami olcsó is?
(#) djgombi válasza djjingoo hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Szia!
Ezek biztos jobbak a Sal-nál.
>>>> KATT <<<<
(#) djjingoo válasza djgombi hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Kösz szépen ezek tényleg jobbak de én szerintem maradok a SAL-nál nem tudom mé mondja mindenki azt hogy rosszak
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
A BD249/250 mióta darlingtonok? Én úgy tudom, nem azok. Esetleg nem a komplementer szóra gondoltál?
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Ja-ja. Igaz.

(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Szept 16, 2009 / 1
 
Mérted is őket? Mert hogy nem sok olyan adat van róluk, melyek alapján tervezni lehetne velük. Az SPA-k egyébként tényleg borzalmasak :yes:
(#) Bassmester válasza djjingoo hozzászólására (») Szept 16, 2009 / 1
 
A SAL SPA-k nem valóak tölcsérbe és nagyon másba sem. A helyedben, anyagpazarlás és pénzkidobás helyett inkább csinálnék 4 db "ütős" kompaktot, minőségi hsz-ból, az általad vázolt elképzelés helyett.
(#) pl13 válasza djjingoo hozzászólására (») Szept 16, 2009 / 1
 
Mert hangszórónak használhatalanok, de a mágnesükkel pl. nagyon jól össze lehet szedni a szétszórt gombostűket.

És mert sem a T-S paramétereik, sem az átvitelük nem hasonlít egy elfogadható hangszóróéra, mellé még a gyártási szórás is nagyon magas, 50% körüli, szóval igazából sosem tudod, mit veszel a boltban. Egyáltalán nem éri meg a pénzt, amit kifizetsz értük.
(#) djjingoo hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
OK! na de akkor mi lenne a jo?
(#) djgombi válasza djjingoo hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Eminence
(#) djjingoo hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Wuhuu....valami olcsobb má nagyon nincs...szóval lehet ez lesz vagy RH sound :yes:

Ám MNC-ről mi a véleménytek
(#) pl13 válasza djjingoo hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Idézet:
„Ám MNC-ről mi a véleménytek”

Legalább olyan rossz, mint a SAL.

Az RH-val lehet kísérletezni. Anynira rossz vélemények nincsenek róla, de egyszer valaki rámérhetne azért.
(#) djjingoo hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Rámérhetne ezt hogy érted?
Ám akkor milyen tipusu lenne a legjobb ár/érték viszonyban?
(#) djjingoo hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
jah..értem
(#) enree hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Mély Sony 16cm-es (Lomexben kapható 2500/db sokan ismerhetitek) hangszórókkal.
(#) szamóca válasza enree hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szép a kivitelezés!
-Ha a hangszóró TS paramétereit közzétennéd, sokaknak segítenél.
(#) enree válasza szamóca hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
A szemem beleszeretett ebbe a szép pici mélybe, mikor megvettem, nem néztem utána és sajnos sehol nem találtam hozzá semmit, itt a fórumon van egy "milyen hangszóró ez" című topik, ott is ezután érdeklődött valaki, annyit sikerült kideríteni, hogy egy Sony házimozi mélyláda hangsugárzója, a típus után megkerestem hozzá a gyári láda méreteit, azután készült ez a doboz.
Következő: »»   182 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem