Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Az a szerencsétlen PIC mehetne 40 MHz-en is, nemde?
Igen erről van szó! És tényleg melegben könnyebben indul. Sajna nincsen itthon másik PIC, vagy kvarc ,így marad a rendelés.Esetleg gondoltam rá, hogy megkérdezem a gyártót melyik tipust javasolja e célra, így nem futok fölösleges köröket ez ügyben.Legfeljebb nem válaszolnak.
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Az alábbi kis assembly nyelvű program valamiért nem akar működni. Már háromszor is átfutottam rajta, de nem értem miért nem működik. Esetleg rá tudnátok ti is pillantani? Minden segítséget előre is köszönök!
A konfigurációs biteket emberibb formában is megadhattad volna!
Most ez 4 MHz-es belső oszcillátorról megy? "Bit SPEN (RCSTA<7>), and bits TRISB<2:1>, have to be set in order to configure pins RB2/TX/CK and RB1/RX/DT as the Universal Synchronous Asynchronous Communications Interface or SCI." TRISB nálad nem így van beállítva!
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni abban, hogy hol találok egy olyan adatlapot PIC18F4553-hoz amiben a regiszterek beállításai benne vannak, meg az SPI modul használata. Eddig olyat találtam hozzá amiben csak az A/D konverterről van szó. Előre is köszi. Üdv.
Elég világosan írja az adatlap, hogy csak az eltéréseket tárgyalja, a többit lásd a PIC18F4550 adatlapjában.
Beszereztem egy Vellman 8048'1 égető és teszt panellt. Sajnos a teszthez adott hex fájlon kivül, egyetlen hex állományt sem tekint megfelelőnek, bár azok szerintem jók (INHX8M) mivel egy másik JDM égetővel gond nélkül használhatók! Kérlek, ha valaki sejti a hiba okát értesítsen! Köszönettel
Idézet: „ha valaki sejti a hiba okát értesítsen!” Idézet: „Úgy sejtem, az a legfőbb hiba, hogy mindig utólag kérdeztek... Csak abban reménykedem, hogy nem volt drágább, mint egy PICkit2 Starter Kit.” Próbaképp mellékelhetnéd a "jó" meg a "rossz" HEX állományt, hátha észreveszünk valami különbséget...
Köszi az infót, látszik még kezdő vagyok a témában.
Üdv
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a 16F628-as IC-nek ha jól tudom, van belső órája!?! Mivel az RB6 és RB7 egy-egy ki és bemenet, ezért gondolom, hogy nem kell elhasználni egy külső kvarcral... Ha jól emlékszek, akkor kérdésem az lenne, hogy melyik config BIT az, ami ezt beállítja?! Köszi Idézet: „Mivel az RB6 és RB7 egy-egy ki és bemenet, ezért gondolom, hogy nem kell elhasználni egy külső kvarcral...” Ha nem nézed meg az adatlapban, hogy melyik láb az oszcillátor ki és bemenet, akkor miért állítasz valamit bizonyossággal? Az RB6 és RB7-nek semmi köze az oszcihoz, ezért azok nem emiatt szabadulnak, vagy nem szabadulnak fel. A kérdésedre a választ szintén az adatlapban találod, a konfigurációs bitek résznél. Fejből én sem tudom, meg kellene néznem, de ennyi erővel ezt te is megteheted. Idézet: „Ha jól emlékszek, akkor kérdésem az lenne, hogy melyik config BIT az, ami ezt beállítja?!” Most ez nagyon RTFM valasznak fog tunni, de tenyleg nem ertem, hogy miert nem kukkantasz bele az adatlapba? Nekem pl nincs ekkora agyam, hogy minden PIC-et kivulrol fujjak melyik config bit mire valo es melyik port pin milyen egyeb funkciokkal osztozkodik. Adatlapbol viszont masodpercek alatt kiderul, hogy az RB6 es RB7 nem osztozkodik az oszcillatorral -- Timer1 reszere valoban ezeken a labakon keresztul lehet adni kulso orajele, de akkor most ezt szeretned? Na mindegy, eloszor nezd meg a 14-1 es 14-2 fejezeteket. Utana ha megvannak a bitek akkor mar csak azt kell kitalalnod milyen nyelven / fejlesztoi kornyezetben szeretned a fejlesztest es hogy ott ezek a bitek hogyan vannak deklaralva.
Sajnos az Angol tudásom nem nagyon segít a dolgon, mert nem nagyon tudok angolul!
Megvan, hogy melyik az oscillátor, RB6 és RB7 Van köze hozzá, hisz egy lábon van! Azért kérdezem, mert ilyet még nem állítottam be... Idézet: „Sajnos az Angol tudásom nem nagyon segít a dolgon, mert nem nagyon tudok angolul! Megvan, hogy melyik az oscillátor, RB6 és RB7 Van köze hozzá, hisz egy lábon van! Azért kérdezem, mert ilyet még nem állítottam be...” Az a Timer1 oszci, Te pedig elotte belso oszcirol beszeltel -- inkabb fogalmazd meg elotte mit szeretnel, mert igy mi sem tudunk sajnos segiteni. Ami az angolt jelenti: Ha nem is probalod megerteni, nem is fog menni. Nem tudom a szotar nevu talalmanyrol hallottal-e mar? En anno konyv alapu szotarat forgattam -- neked mar itt vannak az elektronikusok -- sot mar a google is itt van amibe komplett mondatokat tudsz beirni. Eleg a nyafogasbol, es tessek az adatlapot megtanulni olvasni! Idézet: „Van köze hozzá, hisz egy lábon van!” Én nem vagyok olyan türelmes, mint trudnai kolléga... Szerinted ez mi? RB7/T1OSI És vajon ez mi? RA7/OSC1/CLKIN Idézet: „Megvan, hogy melyik az oscillátor, RB6 és RB7” Nem, azokon a lábakon a Timer1 alacsonyfrekvenciás oszcillátora van! Idézet: „Angol tudásom nem nagyon segít a dolgon” http://translate.google.com http://szotar.sztaki.hu/ Angol-magyar elektronikus informatikai szótár Magad uram, ha szolgád nincsen!
Tényleg nagy segítség lehetne mondjuk pár nagyon általánosan használt pic adatlapját kompletten lefordítani.
Csak persze 200 oldalnyi tömény szakszöveg fordítására kinek van ideje. Idézet: „Csak persze 200 oldalnyi tömény szakszöveg fordítására kinek van ideje.” Nem csak idő, hanem értelme sincsen, mert zsákutca. Ahogy a BASIC, Assembly vagy C nyelvet meg kell tanulnia, ugyanúgy az angolt is - valamilyen szinten. De lehet a kínait is, ha az jobban tetszik...
Akkor már inkább mondjuk a midrange család doksiját kellene lefordítani, nem konkrét típusokét. Persze tényleg kérdés, hogy érdemes-e, mivel ha valaki tényleg akar foglalkozni ezzel a témakörrel (nevezhetjük akár szakmának is), akkor mindenképpen szüksége lesz az angol nyelvre.
Amugy itt egy magyar forditas a 16F84 adatlapjarol -- a 628 nem teljesen ugyanez, de akkor vagy tessek a 16F84-et hasznalni inkabb, vagy pedig ossze lehet vetni a 16F628 adatlapjaval es szep lassan megtanulni a dolgokat. Azonban egyszer mintha felfedeztunk volna ebben egy oriasi hibat amivel a PIC-et el is lehet fustolni, de mar nem emlekszem mi volt az... Szoval mindenkepp vesd ossze az eredeti doksival mielott ez alapjan butykolsz!
Idézet: „Szoval mindenkepp vesd ossze az eredeti doksival mielott ez alapjan butykolsz!” Mondjuk úgy, hogy iránymutatásnak jó, de konkrétumot csak az eredetiből szabad venni
Sokaknak hasznos lehet az ugyanott található, és szintén magyar nyelvű MPLAB magyar nyelvű leírása (8.10-es verzió) és az Assembly programozás alapjairól szóló leírás. Mindkettő Varga László munkája.
C18-ban hogyan kerekítünk float számot legközelebb eső egésszé?
módszerrel, vagy van egyszerűbb is?
Én láttam egy ilyet, bár nem egyszerűbb, hanem inkább ugyanaz, csak C stílusban:
En valahogy igy csinalnam:
Feltételes operátor. Értem én, csak nem szeretem. Az enyémbe annyi hiba csúszott, hogy az f=0 eset nincs lekezelve, de ha a két if helyett if else van, akkor már oké. Elvileg mindegy, melyik ág kezeli.
Kösz!
Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne!
Az USART feladatát hogy lehet megírni szoftveresen egy olyan PIC-re, amiben nincs benne az USART?! Köszi!
Un. bitbillegtetessel (vagy angolul bitbang modszerrel).
Megnézed, hogyan történik a soros kommunikáció, és azt leutánozod. A küldés viszonylag egyszerű, csak a lábat kell megfelelő időpontban a megfelelő helyzetbe billenteni. Erre egy Timer megszakítás tökéletesen alkalmas.
A fogadás az már kicsit bonyolultabb. Megnézed a kommunikáció bitsebességének mondjuk négyszeresével, hogy mi a helyzet a bemeneti lábon. Ha egyesen áll, akkor nem csinálsz semmit. Ha nullán áll, akkor jött a start bit. Ezután minden negyedik alkalommal, összesen nyolcszor megnézed a lábat, hogy mi van rajta, ezek voltak a bejövő adat bitjei. Újabb négy alkalommal később jön be a stop bit. Ezután kezded az egészet előlről. Az a szép, hogy a küldés és a fogadás is mehet timer megszakításból, a küldést kell először elintézni, hogy a bitidő jó legyen, aztán ráérsz molyolni a fogadással. Nem olyan bonyolult, csak végig kell gondolni, hogy mit kell csinálni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |