Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   312 / 1385
(#) K.Leslie hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Vagy a nyák mellett hegesztesz egy kicsit
(#) jdani hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
hali. rendeltem egy véletlenül egy fotólakkal bevon nyákot. De én azt nem használom semmire, és a vasalásos módszert használom. Le kell szednem róla fotólakkot, vagy vasalható így is rá? Ha le kell szednem, hogyan?
(#) p_istvan válasza jdani hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szia!
Elég barbár dolog, de Te tudod...
Pl. tömény lefolyótisztító (NaOH --> nátronlúg), de előtte a fóliát húzd le róla. Ha előtte kiteszed a napra vagy tiz percre, akkor még a híg nátronlúg is leszedi egy két perc alatt.
Üdv. P István
(#) sprofan válasza jdani hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Ha már szerezel lúgos holmit, akár ki is próbálhatnád a fotózást, mert más nem kell hozzá, a nyákrajz ugyan az (csak átlátszó fóliára kell nyomtatni) ugyan úgy kell maatni stb...
Ez a leg nagyobb pazarlás mi létezik, inkább cseréld el valakivel ha más nem.
(#) jdani válasza sprofan hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
nincs itt a környéken kivel elcserélnem egyszerűbb nekem, ha alkohollal leszedem, és lehet rá vasalni
70%-os levinné?
(#) p_istvan válasza jdani hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Mit gondolsz, miért irtunk lúgot?
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Sziasztok.Most próbáltam életem első fototechnikás nyákját elkészíteni sajnos sikertelenül.
Pausz papírra nyomtattam tintasugaras nyomtatóval,vettem gyári fényérzékeny nyákot csináltam egy levilágító dobozkát melybe egy 250Wos HMLI lámpa van(valaki írta hogy ő is ilyennel világít és tökéletes).
Levilágítási idő 18perc volt,a nyáklap és az izzó között olyan 13cm a távolság.
Nos 18perc után kivettem a nyáklapot melyen szépen látszottak a körvonalak beletettem az előhívóba de sajnos elég színtelenek voltak a vonalak és viszonylag halványak.Ezután beletettem a vas kloridba mely 2perc után eltüntette a felületről az átnyomott nyák rajzot.
Mi lehet a gond?Az lehet hogy levilágítás után nem vártam hogy kihűljön egyből tettem az előhívóba majd a kloridba?Köszi.
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Vagy az volt a baj hogy a nyomtatott lapnak azt az oldalát raktam a nyákra amire nyomtattam,így a nagy hő megolvasztotta a tintasugaras festékét és ezért mosta le a vasklorid?
(#) p_istvan válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szia!
13cm + 250W --> festék ráolvadt?!
Talán a fotólakk nem szereti a magas hőmérsékletet!
Próbáld távolabbról megvilágítani (a festékes oldal a nyák felé jó volt)
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
És mi lenne ha kevesebb ideig világítanék,mert nem tudom az izzót feljebb rakni se a nyákot lejjebb.
(#) gulasoft válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Csináltál világítós tesztet? Tudod 1perc, 2 perc, 3 perc, 4, perc, 5, perc....
Egyszer kell csak megcsinálni, hihetetlen, hogy mindenki csak nekiesik, és utána sír hogy nem sikerült. 1000* el lett mondva, ismeretlen eszközöd van, tessék világítási tesztet csinálni egy vékony csíkon. Most megspóroltál egy vékony csíkot és kb. 20 perc egyszeri tesztet, cserébe kidobtál egy ki tudja mekkora nyákot.
(#) pityu_18 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Ezt hogy is kell?Vágok egy kis darab nyákot nyomtatok valamit és levilágítom 1percig,ha megvan akkor még egy kis darab nyák újabb nyomtatás ezt levilágítom 2percig és így tovább?És kiválasztom a legjobb minőséget?
(#) Norberto válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Nem.

Egy hosszabb NYÁK-ot használsz fel.

Csinálsz egy fóliát hozzá, amin hosszában van néhány jó hosszú egyenes vonal, amit pl. NYÁK-tervező programmal húzol meg és kinyomtatod megfelelő papírra vagy alapanyagra.

Ezután a hosszú NYÁK fölé helyezed a hosszú, egymás melletti vonalakkal teli papírt/fóliát, és ezt az egészet így hagyod.

Bekapcsolod a megvilágító berendezésedet, megvárod, míg teljes teljesítményen nem dolgozik, előtte aláhelyezed a megvilágítandó hosszúkás NYÁK-ot a fóliával/papírral együtt, DE feltétlenül le kell takarni valami fényt egyáltalán át nem eresztő anyaggal.

Ha a megvilágító már bemelegedett, max teljesítményen van, elhúzod a NYÁK-ot letakaró anyagot 1 cm-t a NYÁK széléről és elindítod a stoppert.

1 perc után elhúzod további 1 cm-t a takaró anyagot. Bár lehet, hogy nem 1 perccel kéne kezdeni, talán inkább 2-3-mal, bár az a plusz 1-2 cm nem jelent sokat, ha sikerül kitapasztalni végül a végleges időt.

Aztán 1 perc múlva ismételten 1 cm-t húzol, végül kapsz egy percenként kísérletezett levilágítású, hosszú NYÁK-ot, amin hosszában 1 cm-es kissé látható csíkok jelennek meg, és így a végén már ki tudod választani a legjobb minőségűt és jól megjegyzed, hogy ezentúl az adott távolság mellett a kísérletezett ideig lesz muszáj világítanod a későbbiekben.

Az egész arra lesz jó végülis, hogy létrehozz egy olyan teszt-NYÁK-ot, amin az 1 cm-enként lévő csíkok/területek mindig 1-1 perccel több időt töltsenek el a megvilágító fényforrás alatt, mint az azt követő 1 cm-en.

Még nézd át ezeket is:

LINK_1

LINK_2

LINK_3
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Okés.De azt nem értem hogy ha percenként arréb tolom akkor az előző megvilágítás megkapja a következő idejét is,vagy tévedek?
(#) mammut válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Természetesen! Így jön létre egy időlétra, kb 25perces teszt alatt készül egy 25-20-15-10-5perces levilágított felület. A legutóljára felfedett rész lesz a legrövidebb ideig megvilágított minta.
A fent írt idők csak példaképpen vannak kiválasztva, mivel UV csöves megvilágításnál a maximális levilágítási idő a legvastagabb lakknál is kb 15perc.
Én normál 12V-os UV csöveket használok, ezekkel a levilágítási idő 4-6perc.
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Mutatok egy 8perces levilágítást,vélemény?

DSC00654.JPG
    
(#) Norberto válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Ez már egészen jónak tűnik!

Egy kérdés: hol vannak a NYÁK-darabokról a teszt-csíkok?
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
kidobtam miért?
(#) Moderátor hozzászólása pityu_18 hozzászólására (») Szept 19, 2009
 
Azokat kidobtam. Miért kérdezed? Ez lenne a helyes válasz/kérdés.
Kérlek, hogy ne spórolj a billentyűzeteddel és használd a
Idézet:
„válasz”
gombot!
(#) pityu_18 válasza (») Szept 19, 2009 /
 
Bocsánat.
(#) pityu_18 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Most próbáltam egy másik 8perces levilágítást ennél csak a a maszk körvonalai látszottak a többi nem.Mi lehet agond nem nyomta az üveg rendesen rá a nyákra?Dupla maszkkal próbáltam.
(#) mammut válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Hát én sajnos nem ismerem ezt a pauszpapírt, de véletlenül nem takar az nagyon levilágítás közben, ezzel megnövelve a levilágítási időt.
Mennyire ereszti át a fényt egy fóliával szemben?
(#) pityu_18 válasza mammut hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Hát nemtudom mennyire ereszti át a fényt,esetleg hátha segítene valaki aki tapasztaltabb?
(#) gulasoft válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Pauszból elég egyszeres maszk, csak a rányomtatott festéket a lehető legtöbbre állítsd. Valahol befényképeztem egy ilyen maszkot ha van időd keresd meg, nekem most mennem kell, mert megyek Ruzsa Magdi koncertre, előtte meg egy 15 méteres fenyőfával küzdöttem.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Sziasztok

A kimaratott nyákot mivel szoktátok lekezelni, hogy szép fényes maradjon?
Mert nekem mire kész az összeállítás, bemattul, oxidálódik, ami nemcsak nemszép, de forrasztani sem az igazi.
üdv
(#) Sir-Nyeteg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Keress rá ebben a fórumban az "oxid" szóra!
(#) radocziandras válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Vegyél wolf-féle kémiai ónozót.
ha megvetted, és felbontottad öntsd át egy üdítős üvegb, mert a saját üvege nem zár légmentesen, az ónozó pedig elbomlik a levegőn.
Szerk.:Vagy nitrohígítóban feloldott gyantőval lekened és nem oxidálódik.
(#) pityu_18 hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Valaki tud mutatni nekem levilágítás utáni képet nyákról?Olyan kellene ami még nincs maratva,köszi.
(#) sprofan válasza pityu_18 hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
(#) vicsys válasza sprofan hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Szerintem amit linkeltél már előhívás után van, nem pedig levilágítás után. Csatolok egy képet. Próbáltam lefotózni normálisan, de annyira halvány sárgán látszik csak a nyoma... A valóságban nem ennyire kontrasztos.

P5050004.JPG
    
Következő: »»   312 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem