Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   55 / 136
(#) spikk válasza (Felhasználó 37481) hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Elfelejtetted az 1,25 V-ot, ami az ellenálláson esik. Az előtét ellenálás javíthat még, de ezt ki kellene próbálni. Nehogy az IC minimuma ne legyen meg a végén. Lehetőleg azzal a táppal, ami lesz majd.
(#) (Felhasználó 37481) válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Előbb-utóbb megszüljük a választ!

Tehát amint a képen látható a bemenő feszültséged 12V. Az IC-n eső feszültség az adatlapja szerint min. 3V. Az árambeállító ellenálláson a referencia feszültség esik, azaz 1,25V. A CREE led-ek összesen 7,2V-ot zabálnak meg.

Tehát a bementi 12V-ból összesen 11,45V-ot használsz fel.

Az átrambeállító ellenállás teljesítménye pedig:

P=U*I

esetünkben

P=1,25V*0.35A=0,4375W, tehát elég egy mezei 0,6W-os ellenállás! Az előző rossz számításokért pedig elnézésedet kérem.
(#) spikk válasza (Felhasználó 37481) hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Annyiban hadd pontosítsak, hogy az IC-n nem min. 3V esik, hanem min. 3V-nak kell esnie a stabil működéshez.
Egyéb tekintetben azt hiszem ezzel az összefoglalással teljessé vált a kép.
Most már ki lehet próbálni, az IC-t a korábban említett tapogatásos módszerrel ellenőrizd és szükség esetén hűtést tegyél rá.
Egyébként szerintem a sorosan kötött ellenállás sem hülyeség, csak itt nem lesz akkora maradék feszültség, hogy szükség lenne erre (elvileg 0,55V lesz, de a minimális 3V-tal számoltunk és kereken 12V-tal).
Inkább egy kis hűtés.
(#) Electricboy hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Üdv!

Meg csináltam a 2 ledes levilágítóm elektronikáját azt vettem észre hogy 2 p használat után a led körül ki alakított
rézfelület közvetlen a led hűtőfelülete mellet 50 fokos ez normális ?

A ledeknél mért feszültség 3.7V
Táp ellátás 10V 290mA.
(#) (Felhasználó 37481) válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Mivel nem a világításra fordul az összes befektetett energia, ezért azt disszipálni kell, ami egy ilyen teljesítmény led-nél normális jelenségnek gondolnék. Az össz teljesítmény 1W körül van és ebből csupán 350mW (ha jól emlékszem) fordul a világításra, a többit elfűti.
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Sajnálom, hogy csak most válaszolok, most vettem észre, hogy írtál Ha bedobozolnám a levilágítóm, akkor sok helyet foglalna, és így akár nagyobb nyákot is le tudok világítani, maximum többször át kell helyezni a LED-es panelt. Üdv!
(#) Kovidivi válasza mate_x hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Én két darab UV CREE LED-del világítok le. Számomra bőven elég.
(#) adamisbalint hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Sziasztok
Csináltam egy nagyon egyszerű uv ledes levilágítót.
sajnos cak 68X68mm-es nyákot tudok vele levilágítani.
(#) adamisbalint válasza adamisbalint hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
még pár kép
(#) kaqkk válasza adamisbalint hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Ügyí kis szerkentyű ! Mekkora nyák fér rá ??
(#) Tarbur hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Üdv!

Pont ilyen ledeket rendeltem pár perce. A kérdésem az lenne, hogy ha nem szeretném nyákra építeni, hanem csak simán rá akkura, 10-15 centi kábellel, azt hogy lehetne megoldani? Konkrétan 3 vagy 4 darab 2000 mAh-s AAA akkura gondoltam. Azt tudom hogy elvileg kell neki valami ellenállás, de a lábkiosztással is gondban vagyok. Ha jól gondolom a 2-3 és 1-4 lábakat össze lehet kötni és úgy az áramkörbe.

Előre is köszönettel.
(#) adamisbalint válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
sajna, csak 68X68mm-es.
De még majd fejlesztam
(#) lidi válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Drótokon össze vissza fog nyekleni naklani lengedezni. Mondanám hogy legalább egy kartonra szereld fel, de akkor már inkább egy nyák, akár próbapanel is lehet.
(#) alex.taylor válasza J-O-E hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
szia!
és ezzel a leddek sikerült levilágitani a nyákot?
nekem 27c512 törléséhez kellene, igy 1 db is jó volna.
(#) Tarbur válasza lidi hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Nos igen, lehet mégis összedobok valami dobozt neki, de mindenképp' akkus megoldással kellene működnie.

Tudnátok segíteni a lábkiosztásban? És hogy milyen ellenállást kössek 3,6 ill. 4,8 volt elé? (már ha egyáltalán valóban szükséges)
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Közben megtaláltam a led előtét ellenállást számoló progit, ki is dobta, hogy ha 4,8 volt lenne a táp, és 4 voltra szeretném belőni akkor egy szabvány 8,2Ohm-os ellenállásra lesz szükségem. Ez a gond letudva, köszönet a programért!

Sajnos a lábkiosztás megoldását még sehol sem találtam, pedig idáig böngésztem a fórumot.
Kép a ledről Bővebben: Link
Ez alapján gondoltam a 3-2 és 4-1 es lábak összeköthetőségét (mintha egyetlen láb lenne).
(#) J-O-E válasza alex.taylor hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Igen! Az ötlet nem az enyém én csak közzé tettem, nekem azért volt szükségem rá hogy 10perc alá vigyem a levílágítási időt, és ez a legolcsóbb LED "5 chip-es UV Superflux" ami alkalmas erre a célra és így nagy felületet lehet levílágítani 5000.-Ft-ból. Az UV CREE LED pl. 4db több mint 5000.-Ft de nem tud ekkora felületet és nagyon drága, aki tele van annak nem szempont az ár és vehet 8-10db CREE LED-et is az A4 méret levílágításához.
(#) gydanee válasza J-O-E hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
A CREE LED-el is lehet nagyobb felületet levilágítani, csak nagyobb távolságot kel hagyni a panel, és a LED között.
Az általad is említett Superflux UV LED-nek ez a másik előnye, az ár mellett.
Amúgy 3 CREE LED-el már simán lebirod világítani az A4-es NYÁK-ot. (Tapasztalatból mondom)
(#) J-O-E válasza gydanee hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Ha távolabb viszed a CREE LED-et megnő a levílágítási idő.
5 chip-es UV Superflux LED Sugárzási szög : 140 fok (!!!)
így közelről használható "5-8cm" jobb a hatékonysága annak ellenére hogy a Fényintenzitása : 12.500 - 13.000 mCd. Egy db. CREE LED 1538 Ft ezért nagyobb teljesítményt kapunk de irreális áron és messzebről kell vílágítani így nagyobb lesz a levílágító. Nekem adott a scannerem mérete így logikus választás volt a Superflux LED.
(#) kaqkk válasza J-O-E hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
És nem melegszik , nem kell neki áramgenerátor , meghajtó ic . Elég egy egy ellenállás a 3-4 sorbakötött ledre . És ha egy "kiég" csak 200ft a bukta .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
És még valami , a szuperflux "védelmében"
Én kipróbáltam a cree ledet (az én hibámból elfüstölt egyszerre 4db) A fénycsövet (van kép a 10 csöves levlágítómról a témában ) nagy és nehéz volt
azért nem tetszett . A szuperfluxos levilágító ,könyű
és stabil , nem kell félni attól hogy hírtelen sokba kerül
a javítás ! Nekem bevált én szeretem !
(#) majorf74 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 1, 2009 /
 
P20 lakkhoz tökéletesen illeszkedő cucc.

http://bolthely.hu/tungsram/id/00373_Kompakt_fenycso_11W_BL_350nm_UVA_
Blacklight_GE_Biax_F11BX_BL_G23

Ezt a kompakt fénycsövet (350-365nm) használják a műköröm építésnél is, és pont a P20 (340-420nm) lakknak megfelelő a fényspektruma
(#) elektrojános hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Helló,

honnan szerezhetek UV lámpát?És mennyiért?
(#) atiotezer válasza elektrojános hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Tungsram márkabolt. (Google)
(#) petike779 hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Üdv mindenkinek
Játszadoztam én is az UV lámpámmal, de nem igazabol jutottam jó eredményre.. Ugyanis a spray amit probaltam, Positiv a neve ha jól emlekszem, eleve nem vitt fel egyenletes réteget a panelre, nem száradt elég hamar és igy az előhivaskor elég gyengére sikerült.
Itt a topikot lapozva nem találtam leirast a kémiai részről, azaz milyen szert használtak és hogy hivták elő...
Talán valaki megszán és ir egy pár linket a témáról...
(#) mammut válasza petike779 hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Szerintem előszőr nézd meg Mangroove videoklippjét ITT, az majd megadja a kezdő löketet.
Én is ebből tanultam meg az alapokat, a többi pedig gyakorlással kialakul.

Amúgy milyen UV lámpát használsz, milyen a fényhullámhossza?
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Sziasztok ismét!

Nos megjöttek az UV ledek, nagyon príma, csak a normál ellenállás nagyon melegszik. Még az 1 és 2wattosak is. Most beépítettem egy 5wattos szörnyeteget (5W 47Ohm) ennél meg a led melegszik. Nincs valami ötletetek?
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Ja igen, az AAA akkus megoldást elvetettem. Egy 3000 mAh-s 8,4voltos modell akkuról megy most a cucc.
(#) kaqkk válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Milyen ledek jöttek ? Cree? ahhoz a téma elején találsz
áramgenerátort lm 317 -el
(#) Tarbur válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Nem Cree, sima 200Ft-os 5 chip-es UV Superflux. És tanácstalan vagyok.
Nincs ezeknek a ledeknek valami üzemi hőmérséklete? Hátha csak én reagálom túl a dolgot.
Következő: »»   55 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem