Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   180 / 1159
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Teljesen igazad van! De ez csak a színesekre vonatkozik, ahol vannak raszterpontok. A FF TV ugyanolyan egybefüggő foszforozott felülettel rendelkezik mint a szkópcső, csak nem zölden világit, hanem kékes fehéren. Egy 53cm-es vagy 75cm-es FF tévé szép nagy szóp lenne.
Színes CRT csővel pedig lehetne olyan szópot építeni ahol az egyes csatornák más-és más színűek. Viszont az már olyan lenne, mintha a PC lenne a pl 4sugaras szkópod. Ide már komoly digipanel kéne. Bővebben: Link
Megszállottaknak
(#) pucuka válasza Doncso hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Üdv!
A kijelzést kétféle módon tudod megcsinálni, akár elektrosztatikus, akár elektromágneses módszert használod.
1. analóg: a vizsgálandó jelet (vagy az azzal arányos feszültséget/áramot) a függőleges, az idővel, frekvenciával arányos feszültséget/áramot a vízszintes eltérítésre kötöd. Ennél a felbontás nem igazán értelmezhető, talán csak a színes kijelző esetén a pixelméret.
2. TV módszer: a függőleges, (kép) és vízszintes (sor) fűrész jelekkel csinálsz egy rasztert a képernyőre, és a világosságjel (katód) kapuzásával előállítod a képet soronként.
Itt a felbontás a sorok számától. a villódzás a képváltások frekvenciájától függ. Ez is mindkét eltérítési rendszerrel működik.
1953 -ban az édesapám által készített TV ben egy 3KP1 szkópcsövön néztük a kísérleti adást, igaz 3×5 cm méretben, és zöldben. Már akkor színes volt (Hi)
Egyébként a SWOB 3 wobbler szkópnak a kijelzőjében egy FF TV képcső van.
(#) morgo hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki adatlapot, bekötést, vagy bármi infót a HMC16102SY-LY LCD modulról? A gugliban nem találok semmi használható adatot.
(#) Balog Imre válasza Action2K hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 

Remek ötlet! Mindjárt meglehetne spórolni a munka felét.A videó is bizonyítja,hogy működhet a dolog.Nagyon tetszett kár, hogy nemléptél tovább.Ujra gondolom a panel felélesztését, bár nem lesz könnyű eset. Van hat bemenet és egy azonosíthatatlan IC. ami valószínű csak akkor működteti az elektronikát ha a megfelelő láb videó jelet vagy valamilyen vezérlő jelet kap.Ha lesz rá egy napom megpróbálom.Minden esetre jó kis gondolatébresztő üzenet volt.KÖSZÖNÖM!

Űdvözöllek!
(#) bodisjani hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
Hello!

Egy kapcsoláshoz lenne szükségem helyettesítő alkatrészre. A száma 1381C. Előre is köszi!
(#) bodisjani válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Közben megoldódott: HQ.
Viszont elég drága 500HUF. Kéne valami olcsóbb megoldás!
Ha tudtok valamit, megköszönném!
(#) bodisjani válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Sajnos mégsem oldódott meg. Szükség lenne mégis valami helyettesítő megoldásra!
(#) Action2K válasza bodisjani hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Ne nagyon sokald azt az 500 forintot. Külföldön is 2$, ami majdnem ugyan annyi, és még nem is számoltuk a postaköltséget.
Elég spec kis cucc. Ha egyáltalán nem tudsz szerezni, akkor az adatlapja alapján talán építhetsz egy ilyen áramkört.
(#) bodisjani válasza Action2K hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Csak nálunk nem annyira elterjedt. Napelemes kapcsolásokban sokszor találkozni vele. Megépíteni nem igazán tudnám, mert a kapcsolás(x2) nem fér el. Ezért kéne helyettesíteni.
(#) bodisjani válasza Action2K hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni:

solar1.jpg
    
(#) Mzolee hozzászólása Okt 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy sima 10W-os egyszólamú sziréna alkatrésze van a képen.
Szerintetek milyen IC ez és hol találok hozzá adatlapot?

Köszi: Zoli

ic.jpg
    
(#) lapose válasza Mzolee hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Szia!

Szerintem ez egy felprogramozott mikrokontroller, nem hiszem, hogy találni fogsz róla infót, hacsak a gyártót nem nem találod.
(#) Mzolee válasza lapose hozzászólására (») Okt 9, 2009 /
 
Akkor jóvanakkor.

Keresgettem konkrétan sziréna meghajtó cél IC-k között is de hasonló kezdőbetűset sem találtam. Erre az IC-re rákeresve meg tényleg semmi érdemleges sem került elő a google szerint.

Azért köszi!
(#) Collector hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Tudna valaki adatlapot adni a " BBC CS 220-12io23 " típusú tirisztorhoz?
(#) lapose válasza Collector hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Szia!

Milyen tokozású? A határadatokra vagy kíváncsi?
(#) Collector válasza lapose hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Bővebben: Link
Hát, minden érdekelne, amit lehet tudni róla
(#) lapose válasza Collector hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Hát nem sok semmi..
A jelölés alapján 220A 1200V a határadatai, de mást nem találtam róla.
(#) Collector válasza lapose hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Ezek biztos adatok? Mondjuk én legalább 500A-t néztem ki belőlük.
(#) mex válasza Collector hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
(#) Collector válasza mex hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Aha, köszönöm a válaszokat.
(#) mammut válasza Collector hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Sajnos nem tudom feltölteni, de van egy doksi Ganz villanymozdonyról ami ilyen tirisztorral épült!
3-5000LE-s gépezet.
Viszont az a 4 darab, amit a képen láthattunk, kevés lesz egy mozdony építéséhez...

Na de ITT a link!
(#) Collector válasza mammut hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
5 darab van. Volt egy hatodik is, csak az szét volt robbanva. Gondolom valami 3 fázisú gépben volt egyenirányítóként.
Ha kell valakinek, 4 darabtól megválnék, csak már nem tudom a hirdetéseim közé berakni.
(#) liderces válasza Collector hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Hello! Ha már megválnál tőlük egy irányárat is adhatnál Menyit kérsz darabjáért? köszüdv
(#) Collector válasza liderces hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
3,5k/darab.
(#) rampez hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Sziasztok! UAA180 IC-t keresek minél olcsóban.
(#) mammut válasza rampez hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Vagyis A277D típust ugye....
Van kb 5db készleten, de távolság függő az elérhetősége..
+a cégnél levő mennyiség.
(#) Moderátor hozzászólása mammut hozzászólására (») Okt 12, 2009
 
Uraim! Ez NEM hirdetési rovat!
Az csak hagyján, hogy Collector kolléga felajánlja, mert nem fér a hirdetései közé már (bár nem véletlen a 3 hirdetés/fő korlát), de azért ezt a topicot ne tegyük Apróhirdetések rovattá!
(#) rampez válasza mammut hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Akkor ha jól értem az UAA180 egy az egyben helyettesíthető az A277D-vel? Na hogy ne elgyen hirdetés írsz nekem? afrancia[kukac]freemail.hú
(#) nagy_david1 válasza rampez hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Szia!
Hát szerintem örülj ha kapsz mert eléggé kihaló IC lett, és ahol volt és elfogyott oda se vittek már sok helyen. Szerintem akkora választék nincs hogy még árakban is válogatni tudj :no: Mellesleg reális ára 200ft körül van de ha föltétlenül muszály akkor lehet ha akár 400ft-ot is ki kell adj érte.
(#) Becsey hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Ha valaki tud legyenszives adjon infot a következő alkatrészről,( IBM 227 B 2395852.tirisztor)
Köszönöm Becsey.
Következő: »»   180 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem