Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   319 / 1385
(#) mex válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Na ilyen trutyival soha nem öntök le semmit.
Direkt elektronikához ajánlott szilikonféleséggel szoktam a kényes áramköröket vizhatlanná tenni.
(#) K.Leslie válasza mex hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Nálam csak 1 próba volt. Bukott próba .
Marad a gyanta vagy a sziló.
(#) spikk válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szerintem én írhattam, mert van itt egy Samsung ML 1210-es a szobámban, ami pár hete nem volt még itt.
Sajnos nem jutott még időm kipróbálni, 2 hétig az ágyat nyomtam. Jelenleg nincs is semmi, amivel ott tartanék, hogy nyomtatni lehetne. Majd beszámolok, hogy milyen, eleinte vasalni fogok, ha egyszer elkészül a levilágítóm, akkor majd fóliára nyomtatok. Amennyi időm van, már csak évek kérdése...
(#) emmzolee válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia

Vágom, hogy milyen fóliák vannak, mert eddig én is HP 3520 tintasugaras nyomtatóval csináltam a dolgot.

Nekem azzal lett tele a butykosom, hogy szinte csak erre volt használva a nyomtató, és 2 havonta nyomtattam vele egy-egy nyákot, és beszáradt a tinta patron. Aztán vettem bele egy másikat, és 2 hónap, és az is! Na mondom akkor ennek így nincs értelme, mert ez a nyomtatás így Q drága lenne. Ha viszont veszek egy lézer nyomtatót, akkor ez a dolog nem fenyeget.

A másik dolog, hogy ha jól tudom, akkor 200ft körül vettem a tintasugarashoz való A4-es írásvetítő fóliát, és a lézereshez 20-40ft körül lehet hozzá jutni. Tehát ebben is olcsóbb lenne.

A tintasugaras patronnal ki tudtam nyomtatni kb. 50 képet (nem nyákot hanem tök mindegy)
A Samsung lézeresről asziszem 200-at írnak.
A tintasugaras patron 4700Ft, a lézeresbe egy gyári toner 14000Ft Tehát még olcsóbb is, és nem szárad be.
A lézereshez lehet venni toner utántöltőt 2800Ft körül de nem biztos a siker azt írják. Kipróbálom, és ha bejön, akkor jól jártam, ha nem jön be, akkor úgy is vennem kell egy másik tonert. Akkor bebuktam a 2800Ft-ot.

Szóval csak az a kérdés, hogy ez a Samsung milyen lehet??
(#) emmzolee válasza spikk hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Hi

Akkor nosza próbáld ki azt a nyomtatót :yes:

Levilágítóval nem kell annyit bajlódni. Nekem egy 20Wos UW neon van, és azt rádobom két fakockára, így az asztaltól 8 centire van, aztán aláteszem a fotóznivalót, lefedem egy 2mm-es 30X20 centis üveglappal, és már mehet is. Telefonomon beállít idózítő, és már mehet is

És már bonyolítottam is

Amíg nem gyártok sok panelt, és nem sorozatban, addig nincs értelme időzítős levilágítót csinálni. Aztán lehet, ha az unalmas téli napokon nagyon nem lesz mit csinálnom, akkor mégis csinálok egyet
(#) Bari- válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Hello

Nekem egy Samsung ML-2571N-es nyomtatóm van, és megvagyok vele elégedve, ha rákeresel a nevem alatt feltöltött képekre a fórumban láthatod milyen panelt tudok vasalni vele.

Bari
(#) emmzolee válasza Bari- hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Hello

Nem találtam a neved alatt képeket. Bari-

Pedig rémlik, hogy láttam már olyan panelokat, amiken rajta volt egy bari kép.
(#) emmzolee hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
Szóval úgy néz ki eddig, hogy tetszik a Samsung ML-1610 Az 1200X600 DPI

Vagy a Xerox Phaser 3117 Az viszont 600X600DPI -s

Néztem a Samsung ML-2571N nyomtatót, de az szerintem drága nekem, mert nem fogom kihasználni az 1200X1200DPI -s felbontást.

A mostani nyomtatóm egy HP3520. Mondjuk ezt nem tudom milyen felbontást tud
(#) Bari- válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Ebben és ebben a hozzászólásban találsz képeket, ezek a legutolsók amit készítettem.

Bari
(#) interferi hozzászólása Okt 14, 2009 /
 
Üdv!
Tegnap este készült egy új panel a RTÉK 93 lévö LCD teszterhez (a lyukak nem mindenhol központosak mert ezen probáltam ki az álványos panelfuromat és kicsit még ki kell tapasztalnom ), meg az smd LED es szoba lámpához ami egy göm felületre hajtott háromszög alaku 0,8mm vastag nyákokból lesz.
(#) emmzolee válasza Bari- hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Mondom én, hogy valahonnan rémlenek a képek, de nem tudom honnan. Most be ugrott, mert ezeket már láttam.

Te a fényes műnyomó papírt használod ugye? Az alkatrész feliratozásra én is rá fogok szokni. :yes:
(#) emmzolee válasza interferi hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Jó lesz ez a ledes cucc. :yes:
(#) Bari- válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Igen 135g-os fényes műnyomót használok.
A ML-2751N-t csak azért választottam, mert alapból hálózati nyomtató, és a családban több gép is van amivel nyomtatni szoktunk, így legalább nem kell annak a gépnek bekapcsolva lennie amire kötve van. A típust azért írtam, hogy ha megnézed milyen toner kell bele, az alapján már lehet olcsóbb nyomtatót is keresni ami ugyan azt a tonert használja, nekem nagyon bevált.
A beültetési rajz nagyon jó dolog, én is innen a fórumból lestem el már nem tudom kitől, kicsit feldobja a kész panelt

Bari
(#) spikk válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Én általában mindent túlbonyolítok sajnos , de lehet, hogy átmenetileg (ahogy az oroszok bevonultak) összerakok én is valami egyszerűt.
Eddig van 1 CREE UV LED-em, hozzá egy 8°-os optika (ez ugye azért kell, hogy ne tudjon alá világítani oldalról), meg van egy ChipCad-es áramgenerátor, amihez építettem egy tápot, ez így jó is lenne alapnak, csak elég magasról kellene megvilágítani vele, hogy elég nagy legyen a bevilágított felület.
(A bonyolult terv az gyakorlatilag egy szkenner házba épített 2 dimenziós NC levilágító lenne AVR vezérléssel, LCD kijelzéssel. Állítható NYÁK méret, áramerősség és haladási sebesség, esetleg több elmenthető beállítással. Mivel ehhez nem kevés ismeretet kellene elsajátítanom, de hirtelen, érdemes átmeneti megoldásban gondolkodnom.)
Most kicsit töröm a fejemet ezen, holnap meg keresek neki valami jó helyet, ahol a kölkök nem piszkálják.
(#) K.Leslie válasza spikk hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Idézet:
„mindent túlbonyolítok sajnos”

Elég szerényen fogalmazol
Legegyszeöbb:
Kettő tégla kozé ráteszed az UV ledet ami egy hurkapálcára van felrakva, alá dobod a nyákot és nézed a fali órát.

Átmeneti megoldásnak megfelel.
(#) spikk válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Dehogy! Az asztalomhoz felül polc is van, annak az aljára fogom felbarkácsolni.
A LED-et már sikerült ráforrasztanom egy ilyen MCPCB csillagra, azt még rárakom valami hűtésre alkalmas felületre, azt pedig alulról a polcra. A polcra (felülre, ahogy a polcra szokás pakolni) kerül a tápellátás, ott nem érik el. Alá, az asztalra meg megy a munkadarab, esetleg még kitalálok valami megoldást arra, hogy az egészet le tudjam takarni a használat idejére.
Ennél nem adom alább. És semmi fakocka! Ez egy panellakás, kérem szépen...
Majd egyszer rakok fel képeket a "műhelyemről", hogy tudjatok sajnálni/kiröhögni, ki-ki melyiket.
(#) emmzolee válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 


jót röhögtem, de nálam körülbelül ugyan ez a helyzet.
(#) emmzolee válasza spikk hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Ez se rossz!

Én is panelos vagyok :yes:
(#) gulasoft válasza spikk hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Hungerocelból faragott dobozom nem jó? Használat után szétszedhető.
(#) dinokal válasza interferi hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Üdv !
Kerestem az lcd tesztert a 93-as évkönyvben, sajna nincs benne. Hol lehetne megtalálni ?
(#) K.Leslie hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Én fából készítettem egy levilágítót fél nap alatt.
1. szint: ide jön a nyák.
2. szint itt van a Hg lámpa és a trafó, alufóliával kitapétázva.
A két szint közt egy kis ablak van.
Képeket nem szívesen rakok fel, mert nem vagyok megelégedve a munkámmal, de ha nagyon akarjátok...
(#) gulasoft válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Hehe nekem fent van youtube-on a videó. Azóta annyi változott, hogy beszereztem vateráról egy kis grillsütőt, és abban van a 3 ledes levilágító.
(#) K.Leslie válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Láttam azt a videót, nagyon jó lett. Azóta az úsztatott eljárással maratom a nyákokat. Nagyon bevált. Vékony vonalakkal dolgozom és amióta így használom tökéletesen látszik minden. Kb 80% al csökkent az alámaródás. Köszi még egyszer az ötletért.
(#) interferi válasza dinokal hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Üdv!
"Cél-mikrovezérlők az elektronikus készülékekben" cik második részében van a 94-es évkönyvben, az elsö része van a 93-asban és arra emlékeztem.
(#) gulasoft válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Hát azóta már továbbfejlődtem, most már buborékos maratóval marok, majd rakok fel videót az új technológiáról.
(#) K.Leslie válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Ok, már várom. A buborékos marató hogy vált be?
(#) gulasoft válasza K.Leslie hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Nagyon. Teljesen egyenletesen mar, már csak a nyákot kéne rendesen megpucolnom
(#) K.Leslie válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Youtubon van egy remek videó ahol jól elmondják, hogy hogy kell lepucolni

Ugye, hogy így is érthető, amit írni akartál?
Frankye
(#) dinokal válasza interferi hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Üdv !
Megtaláltam köszi ! Nagyon profin néz ki a panelod ! Levilágítottad vagy nyomtattad ? Az a nyolc vezeték az ic-k lábsorai között alámarás nélkül nem semmi.
(#) Norberto hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Voltam ma abban a Baross utca 89. szám alatti fodrászkellék üzletben, amit korábban Topi is említett egy másik topikban.

Még mindig kapható náluk 35 %-os hidrogénperoxid. 650 Ft/liter

Nem az utolsót hoztam el a boltból, még most is van nekik raktáron, sőt, még talán párszor frissítik a készletüket, de úgy számoljatok, hogy már nem lesz sokáig kapható.
Következő: »»   319 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem