Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   115 / 607
(#) Kovidivi válasza highand hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Ez a tápfeszültségemelés autóba nagyon jó lesz, főleg, ha olcsón tudunk jutni TDA7294-hez. Esetleg egy kis elméletet megosztanál kérlek? Gondolom a hídba kötéshez köze lesz... Kíváncsian várom a fejleményeket, sok sikert!
(#) highand hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
Egészen pontosan, csak a bemenetek és kimenetek párhuzamosodnak.
(#) highand válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
A két megoldás között különbség van. Ez a dupla tápos TDA7294, amiről most van szó, ez két független dupla tápot kíván, amihez trafó kell és hálózat és azt tudja, hogy híd nélkül tud 140Vpp-t. Az autós megoldás egyetlen 14V-ról járva tudja a dupla tápot trafó nélkül, szintén híd nélkül - azaz mindkét megoldás még hidazható.

Az autóba való megoldást már korábban szimulátorral ellenőriztem, de amig nem építettem meg a gyakorlatban is, addig nem publikálnám, hátha hiba van még benne.

Az elmélet csak annyi, hogy azzal a bizonyos lift megoldással működik, amikor egy külső puffer elkóval emeljük a feszültséget. Az már most látszik, hogy tápfesz kétszerezés az autósnál 4x-es áramfelvétellel jár.
(#) djgaby hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
sziasztok.
nem tudja valaki a csatolt képen látható kit kapcs. rajzát ?
elég egyszerűnek tűnik. és elvileg 200w-ot tud
Ezekből az alkatrészekből van megépítve:


Cap 10000uf/50v
2db

Cap 100uf
4db
Cap 22uf
6db

Cap 1uf
2db
Cap 0.1uf
4db

680 ohm resistors: 4db
22K resistors: 11db
10k resistors: 1db
33K resistors: 1db
IN4148 Diode:1db
Double- potentiometer: 1db
Socket: 2db
TDA7294 :4db
10A rectifier bridge +radiator

tda7294.jpg
    
(#) Bassmester válasza djgaby hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ez két hidalt csatorna, egy panelen. Ha 2x200W -ot akarsz, akkor csinálj inkább 2 db MPedro-féle modult, az egy jól bevált kapcsolás. Graetz-nek pedig jó lesz egy 35A-es, akkor nem kell hozzá "radiátor".
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Szia !

Bocsi, most láttam csak. Annó magamnak csináltam egy fejet, most is azt használom. Szerinted vajon mi lehet benne a végfok ? Na ugye !

Szóval, a szokásos: izmos puffer, jól méretezett trafó. Annyi eltérés van csak, hogy belül a végfok elé raktam egy trimert, azért, hogy még akkor se tudjam agyonhajtani a híddal a hangszórókat, ha túlzottan belelendülök.

Négy - öt éve besegítettem egy csapatnak valahol vidéken, vmiféle falunap volt. A focipálya kezdőkörébe állították fel az emelvényt, se közel, se távol hangvisszaverő, ráadásúl iszonyat hőség, lehetett vagy 40 fok... Az énekcuccra nem lehetett semmit kapcsolni, kis filigrám valami volt, végig csak az alapról szoltam. A nagy ládával voltam, benne a 4db G12H Celestionnal (egyenként is 100dB), de fullra hajtva is épphogy csak elég volt... Hát ott a túlmelegedés-védelem azért egy - egy szuperforte-nál csak beköszöntött

P.
(#) asoni hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
sos kérek tudom nem iddetartozik de a hifi témában nicsen azzonali seggitség thomson altima 3600 tip aza hehlyzet kilyelző semmit nem mutatt cd tape auxra át vállt bisztik jok , mi lehett a probléma. nemad semi hangot a cdé tálcát sem adja ki sos .kösszönőm.
(#) Bassmester válasza asoni hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Hát ezt jól félre címezted.
A gond csak az, hogy aki veled ellentétben nem akarja offolni a témát, akkor az nem fog itt válaszolni, akkor sem ha esetleg van valami ötlete. Ha nincs azonnali válasz, akkor várni kell rá, legalábbis én úgy szoktam
(#) asoni hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
sajnos a hifi témában szeptemberben volt hozzászolás. ezért kérek itt segitséget.
(#) Bassmester válasza MPedro hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia!
Közben kipróbáltam egy szimpla modult, egy végfokhibás Reflex RSB-100 kombóban. Nagyon jól szól. Én majd egy pici (<12kg), de hangos kombót szeretnék építeni, mert a mostani 30 kg-os Fendert nem túl felemelő élmény folyton pakolgatni. Jelenleg a tervezgetésnél tartok de az 500W-os kapcsolótáp már kész van hozzá +/-40V-ra, tehát hidalt TDA 7294 vég lesz benne, ez már biztos. Egy Celestion BL 10-200 hsz-t szeretnék venni hozzá. Hallottál már ilyet? Szerinted milyen párosítás lenne? Esetleg van jobb ötleted ilyen célra?>
(#) mefi01 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Sziasztok,
Nincs valakinek felesleges TDA7294-e olcsón eladó?:

Mert itt nyíregyházán 1400 forint maga az Ic, de az nagyonsok érte.

Úgygondoltam elküldöm postán a pénzt, és borítékba visszaküldöd az IC-t.

Ha van valakinek tda7294-e olcsón az írjon már vissza hogy mennyibe adná és a többit meg ott megbeszéljük
(#) sprofan válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Szerintem vedd meg Hestore -ban, postával együtt 1000ft és akkor már megveheted hozzá a többi alkatrészt is olcsóbban mint ott nálatok kapható.
(#) mefi01 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Újabb probléma merült fel... még csak most vettem észre hogy ennek + - föld táp kell

Van nekem 1 Toroid trafóm 2x16 V-os csapolással , és kérdem én hogy hogy csináljak belőle megfelelő tápot a TDA7294-nek???

Találtam 1 képet ebben a topikban (nemvolt kedvem átolvasni ezta 230 oldalt ) és átszerkesztettem úgy ahogy az én toroidom van...

Megtudnátok mondani milyen kondikat tegyek oda, és miylen egyenirányítót használjak?

minden segítségért előre is köszi
(#) mefi01 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Hopp a kép lemaradt, decsak most vettem észre

2x16V.jpg
    
(#) sprofan válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Jónak jó, csak kérdés hogy megéri-e, így maximum 25w-ot kapsz.
Kondinak azért nem árt 2db 10.000uf és 2db 10nf, egyenirányítónak meg pl BR 66, olcsó és elég nagy is.
(#) mefi01 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Akkor az általam csatolt kapcsolás helyett mittudsz ajánlani ami jó lenne a TDA-nak?

Bocs a sok (hülye?) kérésért ,csak még kezdő szinten vagyok és hobbiból űzöm ezta szakmát
(#) sprofan válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
A kapcsolás jó, csak kicsit kevés a 16V, én legalább 25-öt adnék neki, de ha nincs más ez is megteszi.
(#) WaRL0 válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Szia. A 2x16V az egyen vagy valtol ?
(#) mefi01 hozzászólása Okt 15, 2009 /
 
Váltófesz
(#) sprofan válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Szerintem váltó.
(#) WaRL0 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Akkor az 22v egyen,es meg az is olyan keves ?
(#) solymosi hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Sziasztok. Elkészült a nyáktervem. Kiderült, hogy le tudok venni két független 25 v-ot, úgyhogy a két Graetz-es megoldást választottam.

Kérlek nézzétek meg, hogy így szerintetek jó lehet-e.

Köszönöm

s_tap_01.JPG
    
(#) badogos11 válasza solymosi hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Jó, de tegyél az elkókkal párhuzamosan 1-1 100nF-os kerámia kondit is.
(#) Bassmester válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Én anno a SOS -tól rendeltem 12 db-ot, akkor ösz-visz brutto 5000Ft körül volt. Jók a mennyiségi kedvezmények.
(#) sprofan válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Ennek tudatában írtam hogy kevés, mert semmi akadálya nincs és semmi jónak elrontója nem vagyok, csak én személy szerint ha már építenék akkor rendesen kihasználnám. Ezért írtam a legalább 25V-ot (35VDC).
(#) mefi01 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
De most ha van 2x16 V-om a szekundereken és a mellékelt kapcsolásba bekötöm akkor hány V-ot fogok kapni egyenben?
(#) sprofan válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
+-22V-ot (egyébként pozitív és negatív ág között mérve 44,1v-ot)
(#) Kovidivi hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Eszméletlen komoly ez az IC!
Eddig hídban hallgattam a TDA7294-et, 4ohmmal terhelve, valami +-30V-ról... Kapott egy szép kis rövidzárat (valószínűsítem, olyan gyorsan történt...), és kijött a füst az erősítőmből. Szétkaptam gyorsan, a végfokmodulokon semmi jele meghibásodásnak, csak az egyik graetz ment át rövidzárba. Ergo a végfok még hídban is simán teljesített rövidzárra, és egy 10A-es diódahíd ment inkáb tönkre . Biztosíték kiégett, és mivel a +vs ment rövidzárba, ezért gyorsan le is némultak a végfokok szerencsére (az MPedro féle hidalt változatom van, jobb lenne talán ha nem lenne benne némítási késleltetés... Lehet, legközelebb kiveszem). Hangfalnak semmi baja nem lett, diódahíd csere, és bömböl tovább az erősítő... Még egy pluszpont TDA7294 részére, még hídban is!
(#) highand válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Anno, mi pontosan ugyanezért választottuk ezt az IC-t, mert megölhetetlennek tűnt. Más kérdés, hogy személyem által elkövetett rossz lead kompenzáció méretezése következtében azért mégiscsak elpusztult pár darab, mégpedig akként, hogy a gerjedés elszenesítette a Boucherot cellát és a tartós minimális impedancia miatti hőterhelésre meglágyult a szigetelő gyűrű és megszűnt odaszorítani a hűtéshez a tokot.
(#) solymosi válasza solymosi hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Végre elkészült a táp úgyhogy remélhetőleg minden összeállt az erőlködőhöz. Bízom benne hogy egy hét alatt végre összedobom. Elég sok háttér-"művész" munka is belement az előlapba.
Következő: »»   115 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem