Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egytranzisztoros erősítők (Zen)
Lapozás: OK   12 / 33
(#) boliver hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Hy! Megépítettem de nem akar működni sajnos... Számítógép tápról megy (új kondik vannak a tápba). A hangszórókon semmi mást nem hallok csak indításkor egy nagy patt, és kikapcsoláskor is csak ennyit hallok.... Még ezen kívül hallom a ventilátor frekvenciáját ( azt a pörgő hangot ). Megmértem a felvett áramerősséget de az csak 600 mA körül van. Aki tud segítsen!
(#) boliver hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Hy! Most már megy, csak valamit máshova kötöttem ,de mostmár jó. Tetszik a hangja szép főleg a magas, mélyben szegénykém kicsit hiányos de így is jó. Van még olyan izzóm ami 12 V és 5 w-os. Azt megpróbálhatom vagy kisüti az IRF540-et? És még annyi, hogy a lámpának szabad világítania? Egyébként mennyi az erősítő zenei teljesítménye ?
(#) Mayan válasza boliver hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Persze, világítania kell hiszen azon folyik át az egész tápáram. Az 5w-os ízzóval is menne, de nagyobb az ellenállása, ezért azzal csak sokkal kisebb teljesítményre számíthatsz. Teljesítményt nem tudok, mérni kellene... de szerintem 1-2 W...
(#) danka- hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Helló!

Még mindig ugyanott tart a cucc,se doboz,se semmi,de azóta sem értek 1 dolgot:
Miért van tök más hangja fojtóval?
Valahogy sokkal 'harsányabb',mint izzóval...
(12V/21W-s volt,imho az áram elegendő volt)
130 vagy 140W-s HgL fojtó van rajta.
Vélemény?
(#) Mayan válasza danka- hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Mert folytóval más a működési elv. Az ízzó csak rezisztív, a fojtó induktív is, ezért az önindukciós feszültsége is része a kimenő jelnek. Ez gondolom kihat a hangra is...
(#) varttina válasza boliver hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Ha 12V-ról járatod, a lámpán 6V körül kell lennie, vagyis kb. fél fényerőn kel világítania.
(#) boliver válasza Mayan hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Köszi szépen a segítséget ,majd még kipróbálom az 5 w-os izzóval is de lehet, hogy veszek inkább egy 10 w-os lámpát.
(#) Mayan hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Munkaellenállásként tranyóval, a legújabb...

zen_new.png
    
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ó egy hiba van benne, külön nyitóellenállás kell a két bd243-nak. Így mono lett... külön ellenállással már jó.

zen_new.png
    
(#) highand válasza Mayan hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ezzel az a baj, hogy az emitter felöl nézve a munkaellenállásnak nagyon kicsi a belső ellenállása. Jelen esetben ez (26ohm/(Inull*1000))+((Rbb+Rb))/béta=kb 2-3 ohm. Tehát erősítés nem nagyon lesz, vagy csak kicsike.
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Mindegy, ezt már nem is fogom használni, csak még ezt kipróbáltam vele... az a-minimum ezerszer jobb.
(#) bakos13gab hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Hali!

Ezt figyelmetekbe ajánlom, ha még nem futottatok volna bele.

De-Lite

Nelson Pass szösszenete.
Véletlenül akadtam rá.
(#) lanti hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy régi rádióm fadoboz 3 lámpa nagyon ösi DE! kifogástalanul működik olyan adókat fog be amiket egyetlen tranyós készülék sem pl Párizs-t .
A gondom az hogy a végpentóda elszállt kiégett és esélytelen szerezni ilyesmit de belebütykölni másik csövet nem akarok viszont egy ilyen egy FEt.es cuccos nekem nagyon jó lenne ! Szépen el lehet dugni és mint az eredeti
A pentóda 300-330 V -ról megy megoldható-e ilyen tápról valami ?/egyenirányított 240 volt.../

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) CHZ válasza lanti hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Félvezetősre át lehet alakítani , de nem érdemes.
Más csővel kiváltani jobb megoldás !
(#) moltam válasza lanti hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Felesleges lenne félvezetővel tönkretenni szegényt...
Szerezni kell bele végcsövet valahonnan. Milyen cső van benne?
(#) lanti válasza moltam hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Az lenne az igazi ! A tipusa lekopott egy kicsit majd napon megnézem ha végre kisüt de formára egy hatalmas csúcsánál kicsit összenyomott élénkpiros csö van benne ,tehát nem leforrasztott csúcsú hanem rendes burás lapos foglaltban, amúgy mintha 2 ugyanolyan lenne 1 meg másféle ez egy Orion 1945 ös rádió
(#) moltam válasza lanti hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
(#) Syn7h37ic válasza lanti hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Fotózd le a rádiót, hátha tudok mondani típust, a csöveket is.
(#) Tomy27 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Szia.

Már rég nem jártam itt, de ismét ide tévedtem.
Láttam az új üdvöskéd „mayan class a buffer" néven.És az iránt érdeklődnék hogy ez a kapcsolás produkáll-e olyan hangot, mint az egy FET-es Zen kapcsolásod?
Van-e olyan jó mint az, ha igen vagy ha estleg jobbnak bizonyult akkor miben nyílvánul ez meg?Csak azért kérdezem, hogy érdemes-e lecserélni a Zen-t?Kíváncsi vagyok a véleményedre, hisz elvégre te tervezted ezt is.
(#) Mayan válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Helló, az ellenállásosra gondolsz ? Az is jobb mint az egytranyós mayan zen. De van már annál is jobb, amit a cikkemben bemutattam, csak annyiban más hogy alul is tranyó van, nem ellenállás. Miben jobb ? Finomabb, részletesebb a hangja, és kis hangerőn is nagyon szép mélyek jellemzik. A zen könnyen belekavarodik összetettebb hangzásnál, pl. nagyzenekar vagy orgona, az új a-osztályú soha. Minden hangot külön hallasz, nagyon jó. Nem láttad még a cikket ?
Bővebben: Link

a.png
    
(#) Tomy27 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szia.

Igen mikor még feltettem a kérdést, akkor még nem láttam az újabb javított kapcsolásodat.Viszont akkor ezek szerint mindenképpen érdemes váltani ha szerinted ennyivel jobb lett a hangja.Szerinted ha én NE5532-est használnák benne külön külön a két oldalban, az nem rontona a minőségen?Érdekes mert találtam egy linket amin szinte ugyanaz szerepel mint itt a cikkben is,vajon ez is hozzád tartozik?Bővebben: Link
(#) Mayan válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Biztosan nem rontana, az is nagyon jo ic. Ez az oldal meg eleg gaz, valaki, aki a nevet sem vallalja, innen a hobbielektronikarol lop cikkeket... van tobb is ami innen van... legalabb odairhatna hogy honnan lopta... nekem sem szolt...
(#) Imi65 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
[OFF]A mindenségit. Durva! Azért az alsó képen - halványan - ott a Hobbi logója!
Szerk: Djhans elektroncsöves rajza is fent van több oldalon, a forrás megjelölése nélkül. Én ezért nem teszek fel mostanában rajzokat.
(#) Mayan válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Tenyleg, a logo minden jpg kepen ott van, a gif-eken nincs, mert arra nem tesz a rendszer... hat akkor igy jart
(#) Tomy27 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Hát akkor jól sejtettem hogy valaki engedély nélkül reklámozza ezt a végfokot, mintha saját maga csinálta volna .Ez nagyon durva de sajnos akkor ez nem is az első eset, de azért nem kicsit meglepődtem ezen.
Viszont sajna nem találtam meg az NE5532 IC-ket pedig emlékszem hogy egy régebbi rendelésből még maradt .
Viszont találtam 4db TL071CP-t, igaz kicsit körülményesebb két műv. erősítőt külön alkalmazni de ez van.Már nagyon kíváncsi vagyok a hangjára ezért valószínő ma meg is csinálom legalább az egyik oldalt.
(#) Tomy27 hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Na most fejeztem be az erősítő egyik oldalát.
Mivel pnp teljesítmény tranyókból teljesen ki vagyok fogyva, így npn párost tettem be.A trafó 2X9V ~ és 2x12V egyen feszültséget ad le, ami terhelésnél 2X11,2V-ra esik vissza.Viszont valamiért nem tisztán szól, hanem torzít a hangja, a hangerő emelkedésével a torzítás is fokozatosan még nagyobb lesz.A megadott értékkel 0,18A vett fel a kapcsolás viszont próbáltam csökkenteni a 4,7K-t 2,7K-ra így a nyugalmi áram megnőtt 0,32A-ra de a torzítás nem sokat javult.Viszont a borda elég jól fűt így is de nem értem mert neked 0,25A-el megy.Egyenlőre ennyi most egy kicsit elment tőle a kedvem,de még egyszer biztos hogy nekiugrok.
(#) Imi65 válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ez azért "beszédes" grafikon.
(#) Tomy27 válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Csak nekem valamiért alacsony hangerőn is torz a hangja.Bár egyenlőre áramgenerátorként MJE13009-est tettem be, ami egy PC tápból származik talán másikkal kellene megpróbálnom.Egyenlőre nincs más ötletem.
(#) Mayan válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Ne hasznalj nagyfesz. kapcsolotranyot ! Audiora valot hasznalj. Szerintem ez a baj, ha minden mas oke. A legjobb lenne ha ugy csinalnad ahogy a cikkben mutattam, az nagyon jol bevalt.
(#) Tomy27 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Mármint arra gondolsz hogy pnp tranyókkal ?
Holnap kicserélem a nagyfesz. tranyót remélem hogy az miatt van.De ahogy a hangerőt emelem egy pont után a nyugalmi áram is emelkedik, hiába emeltem 0,32A-re.
Egyébként 2db TL071CP-t raktam egymás mellé de ez ugyebár ugyanaz mint a TL074 kapcsolásilag.
Következő: »»   12 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem