Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   3 / 40
(#) Tomi20 válasza THT hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
ok, kössz

Közben találtam ezt: link

Ez elméletileg 500 fokig tud mérni, már csak aza baj, hogy SMD tokozású, és 300 fokon a forrasztó ón is megolvad... Nameg a kalibrálás se könnyű.
Akkor megpróbálom belőni egy ideális hőfokra. Ez a hőmérséklet a folyadék kannáján fel van tüntetve?
(#) THT válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Nem hiszem hogy fel lenne tüntetve, de ha szokásos kommersz folyadékokat használsz, mint pl a ZAJ-féle piros lötty, vagy újabban JEM folyadék, az biztos hogy 320-on jó.
(#) dbase válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Nem tudom mért majdnem a legdrágábbat találtad meg.Sok kis méretü van, szerintem érdemes egy réz kábelvégbe bele ragazstani, egy felcsavarozhatóba.Valami specc ragasztóval.
HQVIDEO
(#) Tetye hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Füstgép??????

VASALÓ 4EVER
(#) dbase hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Mi az a Fazer?
A zajon találtam valami füstgép az is.
(#) Tomi20 válasza dbase hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Azért mert:" Temperature Range: -40C to +125C
És csak ez képes 300 fokot mérni... A vasalókban hogy oldják meg a hőfok érzékelését?
(#) Georgee válasza dbase hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
A FAZER annyival különbözik a füstgéptől hogy egyszerre nagyobb mennyiségű füstöt tud kibocsájtani de van még a fogger is ami nekem van az a ködgép de ugyanazt tudja mint a füstgép csak ebbe másabb a folyadék összetétele ez kb 30 percig marad meg nem ugy mint a füst h 5perc és sehol sincs
(#) dbase hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Igazad van.
Vasalo:
ezermester.hu
Turtam a neten:
" a vasaló optimális hőmérséklete 180 fok körül legyen (ált. ez a maximum)"
-Változtatható gőz: 0-30 g/perc
Extra gőz: 70 g/perc
Szerintem bimetált kéne rakni, mint ami a vasalóba és a boilerben is van.csak jo nagy fokos.Pl mint ami a rezsóban van:rezsóóóóóóóóóó
(#) Georgee válasza dbase hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
A rezsó lekajálja a hajadat és nem nyomja olyan intenzíven a füstöt. A gép elején a kazánná van egy szűkítő csavar amit a gáztűzhelyekben is alkalmaznak h nagyobb legyen a nyomás azaz messzebre jusson el az anyag és ugy kell megoldani h amikor a kazán elérte a 300-325 fokot akkor a hőelem kioldjon és ne engedje beindulni a motort a folyadék erősen lehűti a kazánt. Ha a kazán nem elég meleg a folyadék nem párolog el ez szép kis pénzkidobás itt füstbe kell mennie az egésznek... amúgy eléggé csúszós a folyadék
(#) dbase válasza Georgee hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Csak a szabályzójára gondoltam.......
(#) Georgee válasza dbase hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
az más
(#) Istike88 hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
sziasztok!

csak egy ötlettel jöttem! ha nem jó ne offoljatok kegyetlenül lécci!
nah szal nemrég vettünk ilyen párásítót a szobába (tudjátok ami ilyen tál, áll 3 lábon és "füstöli" el a vizet)
nah abból kibányászni kéne az elektronikát (akár többől is) és egy zárt "dobozban" üzemeltetni majd ebből a "dobozból" szivattyúkkal a felgyülemlett füstöt egy sűrítő tartályba nyomni és ezt egy időzített elektromos vezérlésű szeleppel kiengedni.... vagy ha sok ilyen cuccot todsz szerezni akkor már sűríteni se kell mert a földtől nem messze elhelyezve akár állandó füstöt is lehetne csinálni bokáig... ennek az az előnye hogy nem mérgezhecc meg vele senkit mer csak sima desztillált vízzel müxik.... nekem nincs időm ilyet kivitelezni szal nem fogom kipróbálni de ha vki kap az ötleten és módosításokkal megtudja sikeresen építeni akkor gratulálni tudok majd!!!

vélemény?
(#) Georgee válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Hááát a füstfolyadék sem teljesen mérgező és az a baj h azt a hatást nem éred el vele. Viszont annak amit mondtál egy hátránya van a víz kicsapódik és akkor lessz min csúszkálni
(#) Georgee hozzászólása Dec 26, 2006 /
 
Üdv mindenkinek!!! Kiváncsi lennék a véleményetekre ha a füstgépből a pumpát kiszedném ész a csövet a tartájjal összekötném és a füstfolyadékot túlnyomással juttatnám el a kazánba szerintetek jó lenne úgy??? Pl egy szódásszifont rákötnék a tartájra és CO-val nyomnám tele a tartályt és a folyadék ugy jutna el a kazánhoz...
(#) Georgee hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
A hozzászólásokat olvasgatva találtam egy két olyan kérdést hogy hogy is néz ki egy füstgép belülről. Éppen eljutottam oda h megjavítsam a gépet és csináltam is egy fotót róla a minősége nem a legjobb....

Cam000442.jpg
    
(#) hubijr hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Figyu! Valakinek nincs felesleges ablakmosópumpája mert nekem csak az kellene és kész is lenne a gépem!
HA VALAKINEK VAN AKKOR FELTÉTLENÜL ÉRTESÍTSEN
MSN:HUBI.ATI@HOTMAIL.COM
EMAIL:HUBIJR@CITROMAIL.HU
ELŐRE IS KÖSZI!
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
az ablakmosó pumpa nagy bele szal kell egy nyomásszabályozó is bele anélkül a gépből vagy 5 méterre küldené ki a folyadékot és nem égne el. egyébként nem drága én ujjan 2400ba vettem. Bementem a boltba először hülyének néztek h a füstgép hogy jön a képbe de kidobtam elé a pumpát h ilyen méretbe kéne...
(#) hubijr hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
És hol lehet ilyen cuccot venni mer én nem vagyok olyan jártas a szakmában.
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
jobb autós boltokban bárhol kapsz!!!
(#) hubijr hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
Csak nekem arra kelene bele a pumpa hogy a folyadékot a rézcsőbe pumpálja ami egy villanyrezsón lessz rajta!
(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
értem de akkor jobb ugy megcsinálni hogy a kimeneti nyílást leszűkíteni hogy a füst előre menjen ki és ne felfelé szálljon... A fogyasztásra is figyelni kell mert a füstfolyadék nem olcsó dolog.... Jah meg a folyadék lehűti a fűtőtestet ezért nem árt ha van benne egy hőkapcsoló is és így 1 nem fogyaszt annyit a rezsó 2 kevesebb folyadék megy"pocsékba". Az a lényeg ha a főzőlap lehül akkor a motort ne engedje elindulni...
(#) hubijr hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
azt ugy akarom megoldani hogy csinálok hozzá egy vezérlőt amivel a pumpát el lehetne indítani és akkor pl bekapcsolom és várok 5 percet és bekapcsolom a szivattyut ami belenyomja a csőbe a cuccot
(#) hubijr hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
meg meg lehet oldani azt is hogy a szivattyu ne pumpálja annyira a folyadékot mer van nekem egy olyan adapterem amin lehet szabályozni a hogy mekkora voltot adjon le és ha pl egy 12 voltos szivattyut szerzek és leveszem mondjuk 6 voltra má nem is nyomja annyira a folyadékot

(#) Georgee válasza hubijr hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Próbáltam 6 volton már nem szállít semmi folyadékot sztem maradjon a biztos 12 volt egy nyomásszabályozóval....
(#) hubijr hozzászólása Jan 5, 2007 /
 
akkor lesz 9 volton ugy már biztos jó az én adapteremen 1.5 3 4.5 6 7.5 9 és 12 volt álítható meg lehet oldani
(#) hubijr hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
Kicsit hülye kérdés de szerintetek egy füstölés után lecsapódik a pára?
(#) Bygest hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Hali!!
nekem olyan kérdésem lenne hogy mivel tudnék 320 fokot csinálni? mert amint látom annnyi kell a füsthöz
(#) THT válasza hubijr hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Nem hülye kérdés, természetesen lecsapódik, de jól beállított gépnél, ésszel használva ez nem számottevő, kivéve persze ha ugyanazon helyen van használva sokáig, mondjuk hónapokig, évekig minden nap, akkor kiül mindenre, beleragad a por, aztán lehet takarítani...

Minél szarabbul van beállítva a gép, annál több csapódik ki, és annál többet is fogyaszt természetesen! Általában ha hidegebb a kazán mint kéne, vagy túl rövid, esetleg nagyobb a szivattyúnyomás a kelleténél akkor van probléma.
(#) Bygest hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Hello THT!!
nekem nem tudnál segíteni????
vagy vki
(#) Tomi20 válasza Bygest hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
olvass vissza, van itt egy jópár ötlet!!
Következő: »»   3 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem