Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   666 / 3971
(#) rolandi350 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Na de akkor úgy is használhatom, hogy:
pl: használom 15 LED-en lemérem lesz pl: 3,9V, majd később rajta lemerül 3,05V-ra.
Na akkor én csinálhatok vele olyat hogy akkor teszek rá csak 1 LED-et és azzal fogom használni mert akkor már nem 3,05V lesz a fesz hanem vissza felmegy 3,5V-ra mivel nem lesz annyi sok terhelés.

Szóval az a lényeg hogy használhatom bármilyen terhelés alatt úgy, hogy közbe ne mennyen 3V alá de ha mégis alá megy akkor is használhatom még kisebb terheléssel mivel azzal nagyobb lesz pl:3.5V mert a kisebb terhelés nem húzza annyira le a fesz-t mint a nagyobb. Nem?
Remélem nem voltam túl bonyolult.

Na ha erre igen lesz a válasz akkor mindent tökéletesen értek!
(#) rolandi350 válasza lapose hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
HOPPÁ!
Pontosan ez csak fehérbe!!
Na most minden elölről

Most akkor ez milyen akkumulátor?
(#) kadarist válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Azt írtad, hogy Lithium van ráírva. Akkor most mi az igazság?
(#) Izeg. hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Jó estét mindenkinek!
Kérdésem a következő: ha bemegyek a kiskerbe tekercselő huzalért, akor ha méterbe mondom úgy is oda tudják nekem adni nem?(ugye nem kell súlyra mondanom?)
A másik kérdésem, hogy valaki udna egy körülbelüli árat mondani, vagy egy weblapot mutatni hoyg mennyibekerül a zománczott tekercselődrót?
Előre is köszönöm
Üdv: Izeg
(#) Sir-Nyeteg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Bocsi, te mondtad, hogy kikapcsol a kamerád, és utána 3.7V-ot mérsz rajta.
Egyébként szerintem ez egy kínai műanyagházas akksi. Régen bontós korszakomban láttam pár ilyent. De manapság ki tudja... De nem hiszem, hogy ebben kénsav lenne, azaz hogy ólmos lenne.
(#) mex válasza Izeg. hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Azt nem tudom melyik kisker hajlandó átcsévélni egy bizonyos mennyiséget, de kilónként benne lesz ~ 3000HUF-ba. Sajna súlyra számolnak. Viszont ha megirod milyen átmérőjű a huzal és hány méter, akkor megirom a körülbelüli súlyát.
(#) rolandi350 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
A lámpa dobozába volt egy kis papír arra volt ráírva. Ott a kép.

Akkor most ez zselés ólomakku?

Amúgy semmiért sem volt kár, mert azért jó tudni ilyen dolgokat biztos hogy hasznát fogom venni ezeknek az információknak.

Lapose--
Hogy megy a lámpa mennyit használtad már hányszor töltötted?

lithium.JPG
    
(#) mate_x válasza Izeg. hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
(#) gydanee hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Sikerült kicsikarnom 1métert az infra adó - vevőimből, ezt úgy értem el hogy kaqkk mester javaslatára egy 100K-s potit raktam az 5ös lábra, és így hangolgatom.
A kitöltési tényező még 50%-os, ha beforrasztom majd a diódát csökkentem a LED előtét ellenállását, ez is dob rajta.
Elkészült a terv, és már a NYÁK is egy szuper pontos 40KHz-es adóhoz, amiben 0.1%-os ellenállások lesznek.
Valamint hangoláshoz jövőhéten elkészítem ezt a kapcsolást.
(#) rolandi350 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hát kérdem hogy most akkor mi ez? Én nem értek hozzá írtam a legelső kérdésemnél.
Láttam hogy a papírra Lithium van írva ezért szétnéztem a neten és láttam hogy van Lithium ion és polimer, ezért hozzátok fordultam közöltem pát információt és kérdeztem hogy akkor szerintetek milyen van benne?
Mondtátok hogy szerintetek Lithium-ból az ion fajta.
Na akkor kérdeztem hogy meddig meríthetem stb..

Aztán valaki belinkel róla egy képet és én rámondtam hogy pontosan ugyanaz van nekem. Ez így igaz.
Aztán volt rá mondta hogy az szerintetek zselés ólomakku.
Én meg kérdeztem hogy akkor az biztosan az? Mivel a papírra Lithium van írva.
Most pedig itt tartunk.
(#) lapose válasza rolandi350 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Miért gondolod, hogy az a papir korrekt egy gagyi(nem sértegetem, nekem is van ilyen kettő ) lámpán? A kis kínai ráírta, jól hangzik - ennyi. Nekem legalábbis úgy tűnik, hogy a műgyanta alatt látszik, hogy a két cella sorba van kötve.

Egy leárazáson vettem talán 800 pénzért darabját. Ugy voltam vele, hogy a LED-ek és a mechanikája is megér annyit, ha az akkuk rosszak is benne, úgyis pont fejlámpát szerettem volna venni..
Ez be is jött, mert az egyikben nem tökéletes az akku: Fel lehet tölteni, működik is, de nagy az önkisülése, párnap alatt el is veszti a töltés javát. Az a furcsa, hogy nem nullára sül ki, ha akár hosszabb ideig is hagyom, hanem csak annyira, hogy halványan világítanak a LED-ek. Szerintem ez biztos akku hiba. Ha megadja magát, biztos nem keresek bele ilyen akkut, hanem valami mással fogom pótolni.
(#) rolandi350 válasza lapose hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Ahha.
Az tény, hogy gagyi lámpa hisz nagyon olcsó és ennyi pénzért nem lehet igazi minőségit venni.
De azért nekem ez is megteszi amire én fogom használni.

Na de akkor most ez zselés ólomakku?

Berakom a képeidet, (ha nembaj) hogy ne keljen visszalapozni.

kép1
kép2
(#) rolandi350 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Aha.
És azt szeretik ha akkor töltöm amikor még nincs lemerülve?
És az baj ha a töltőn hagyom akkor is amikor már fel van töltve és folyamatosan tölti csepptöltéssel?
(#) rolandi350 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hát a töltőáramot nem tudom megváltoztatni mert van hozzá eredeti töltő. De lefogom mérni hogy mennyivel tölti. Bár szívem szerint nagyon kevéssel tölteném az se zavarna ha egy napig kéne tölteni. Esetleg egy ellenállással nem lehet lejjebb szabályozni a töltőáramot?
Vagy úgy nem jó mert akkor nem érné el a kellő feszültséget?

(#) rolandi350 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
A töltőjére 300mA van írva na majd meglátom mennyit ad le belőle.
A lámpára pedig 1000mA van írva ha nem gagyizták el azt is Ha nem akkor 100mA a jó töltés? Vagy ezt mAh/10 féle képen kell kiszámolni?
(#) gtk válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia ! TTL kompatibilis kellene. Olyasmire gondoltam mint pl. a 4007, vagy 4503, csak 50V-os kellene.
(#) rolandi350 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Tettem rá 10 ohm-est sorba kötve de nem jó mert akkor a töltő azonnal azt jelzi, hogy akku feltöltve.
(#) spajszi hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! Valaki tudna segíteni nekem?Kérdésem a kövi:220as villanymotorról van szó.Rajta a kondi,viszont indítórelés volt,de nyomógombosra szeretném kötni.3 vezeték van.Egyik a kondi egyik lába,a másik motor kivezetés,a harmadik pedig fázis.Ezt a hármat hogyan kell a nyomógomba bekötni?
Köszi
(#) kadarist válasza spajszi hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia!

A motor kivezetést kösd össze a fázissal, majd erre az összekötött pontra kösd a nyomógomb egyik sarkát. A másik sarkára kösd a kondenzátort.
(#) Dani494 hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy monitorból kiszerelt sorkimenő transzformátorom 10 tüskével.
Szakadásvizsgálóval méregettem őket egymáshoz viszonyítva,és arra jutottam,hogy 4 kivezetés egy tekercsen van,majd megint 4 megint egy tekercsen van,és van 2 kivezetés,amelyik mindegyikhez,és egymáshoz viszonyítva is szakadásként jelez.Gondolom én,hogy ez azért van mert olyan nagy az ellenállása(ohm-mérő se jelez).
Ez a 2 kivezetés a primer vagy a szekunder tekercs lehet,esetleg valami más?
Nagyfeszültséget szeretnék előállítani ez alapján.
A gyári nyákon power mosfet van bipoláris helyett.A fet Drainje megy a C helyére,a source pedig az E helyére.A bázis pedig a Gate lesz.
Na most ez alapján sikerült azonosítani a transzf.egyik tekercsvégét,csak fogalmam sincs hogy melyiket.
(#) gtk válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Ha egyik vege megvan, ezen ne muljon, a masik vege legyen a nagyobb induktivitasu/ellenallasu, majd lehet cserelgetni, kiserletezni. A nagy fesszel azert vigyazz !
(#) kadarist válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Szia!

Valószínű a szekunder tekercsben lévő diódák miatt mérsz szakadást, esetleg a fókuszpotméter-G2 poti kivezetésére mértél. Van poti a trafón? Szerintem használj vezérelt kapcsolófokozatot, mint önrezgőt. Ismeretlen trafóhoz-kísérletezéshez jobb lesz.
(#) Dani494 válasza gtk hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Na de 6 kivezetést kéne azonosítani,úgy már kicsit sok lehetőség van,és nem szeretném elrontani mert csak 1 van ebből a transzf.ból.
(#) Dani494 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Nincsen potméter.
Amíg nem tudom 100%-ra azonosítani a kivezetéseket addig nem kísérletezem vele.
A B terv szerint akkor ez lesz megépítve.
(#) Dani494 hozzászólása Okt 24, 2009 /
 
Én nem találtam adatlapot,hátha valakinek több infója van róla.A sorkimenő típusa: LR87861
(#) levii válasza Dani494 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Ha hozzáférhető a vasmag egy kicsi része akkor szerintem tekerj rá pár menetet. Én is ezt csináltam mert nem volt kedvem méregetni.

Üdv!
(#) Dani494 válasza levii hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
A ferrit minden gond nélkül.Hely is van a vezetéknek is.Valószínű ez lesz az első próba.
(#) proli007 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Hello!
Most jutott eszembe, hogy válaszolni akartam a kérdésedre, de most megteszem.

LM339 kimenetének közvetlen terhelése Led-el...
Ha megnézted volna az IC TEXAS adatlapját, akkor láthattad volna, hogy nincs benne kimondott áramgenerátor. Viszont a kimenet, egy nyitott kollektoros végtranzisztor van, aminek a bázisát egy 80uA-es "áramgenerátor" hajtja. A megadott kimenő áramot az áramgenerátor árama és a végtranyó bétájának szorzata adja. Így jön ki, az adatlap által maximális kb. 20mA-es érték.

A tok maximális teljesítménye, közel 1W, de ez eleve a négy csatornára értendő. De ez a terhelhetőség, csak 25°C külső hőmérséklet esetén tudja! A tok hőátadása viszont 80°C/W. Így ha a környezeti hőmérséklet nő, a tok terhelhetősége rohamosan csökken.

Tehát előtét ellenállás nélkül Led-et kötni nem célszerű az IC-re, még ha látszólag ki is bírja a dolgot. Amúgy ha a táp két pontja között, közvetlen félvezetőkön keresztüli kapcsolat van, annak a legtöbb esetben füst szokott lenni a vége.
üdv! proli007
(#) troby hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
Sziasztok nem értek egy kapcsi rajzot.
Azt szeretném kérdezni hogy a linkelt kapcsolási rajzon a kijelzőket akkor hogyan kössem simán párhuzamosan? De ha ugyan onnan vezérlem akkor nem ugyan azt fogják mutatni. Vagy az ic-ből is kettő kell?
Bővebben: Link


Üdv Robi
(#) mineral válasza troby hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia!

Úgy jó ahogy van. Ezt úgy hívják hogy Multiplex.

A lényeg az hogy mind a két kijelző azt a jelet kapja de mindig csak az egyik kijelző aktív "világít". Csak olyan gyorsan váltakozik hogy azt szemmel nem lehet érzékelni.
Következő: »»   666 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem