Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   40 / 291
(#) dizi válasza exorcist hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Én olyanra gondoltam amivel elég ha megközelítem a vezetéket egy kis elektronikus zsebkütyü ami érzékeli a feszültség impulzus jelenlétét meglétét .
(#) Frodo94 válasza dizi hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Esetleg érintés nélküli fesz. jelző?
Vagy ez csak fázisvezetékre jelez?
(#) dizi hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Íme a legegyszerűbb villanypásztor.
Autó ködfény relével,kb 100 méterre lóhoz ill rövid szőrű jószágokhoz.
(#) Atis57 válasza frob hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Sziasztok!
csináltam több villanypásztort - mindegyiket a FROB által ajánlott trafó kivitellel -- nagyszerűek !!! érdemes rászánni azt a 2 munkaórát a" trafókra "
(#) csiperke válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia !
Elnezest az ekezetek hiänyäert ,nemetorszägban nincsenek ilyenek

A rajz LAYOUT ban van csinälva azzal lehet megnyitni!
Vagy WIEW LAYOUT-tal megnezni

Lejjebb olvastam egy pär hozzäszoläst a drotban levö feszültseg mereseröl.

Nincsen benne semmi trükk egyszerüen egy fenycsövel szoktam vizsgälni ugy hogy az üvegresze a kezemben van ,es a villanäs mutatja az impulzus jelenletet az ereje pedig az erösseget.
(#) frob válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 

előrébb jársz mint én, mondjuk mivel ez hobby a meló mellett... én ott tartok hogy a nagyfesz előállítás már megy de mivel mikrokontrolleres meghajtással megy, sajna még meg kell oldani hogy a nagyfesz által generált impulzus ne üsse ki a mikroc-t pedig nagyfeszt már szépen csinál
egyébknt milyen kapcsolást raktál ösze?
szikra milyen? mert még nekem folymatos üzemben a trafókat nem sikerült kipróbálnom
esetleg fénykép?
(#) car1 hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Kérdezni szeretném,hogy mennyire használható neontrafó villanypásztorhoz?
Mennyi a megengedett,ill. a még nem veszélyes max áram a karámvezetéknél?
(#) car1 válasza Atis57 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!
Le tudnád írni részletesen,hogy te hogyan készítetted el a trafót? Nagyon érdekelne.
Üdv.:car1
(#) vzoole válasza car1 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Le van írva részletesen... abban a hozzászólásban amire válaszolt.
(#) dizi hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Egy heti munkám,és holnap jönnek és viszik el.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
az Igen!
van ám tömegtermelés
mondjuk szoszo... valami normálisabb dobozt is találhatnál neki, abb vagy ilyesmi dobozkák már kissé pofásabbak és nem hiszem hogy sokkal drágábbak mint ez amit most használsz
má csak hogy építő jelleggel kötözködjek egy kicsit
(#) ferzoo válasza frob hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
ABB doboz tényleg jobb lenne neki,igaz az ára is jóval több 3200ft/db.21cm.X15cm.16cm.méretű.
(#) ferzoo válasza frob hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Ugyan miért kell mikroproci a villanypásztorba?Régebbi gyáriakban sem volt 15évet mégis kibírtak.Egyébként az impulzus trafó a legegyszerűbb +oldás,házilag elkészíthető és nem nyomja ki az Ic-t,TV-t rádiót sem zavarja.Házilag elkészíthető,én már leírtam hogyan,pl.nagyfesz.sorkimenővel és ionizátor topicban.
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szokták mondani "parasztnak tanyára" jó az ,én hétféle típust készítek ezek az olcsó kategóriást képviselik
Most készül a nyolcadik típus aminek egy LM-386 lesz az alapja.
(#) Csiszdave válasza dizi hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Helló!

Dizi, rendelést lehet feladni?
(#) dizi válasza Csiszdave hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Milyen rendelést?
(#) szucsistvan válasza dizi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Szia!
A hétféléből megtalálható itt valamelyik kapcs. rajza?
(#) dizi válasza szucsistvan hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Az egyiké igen azt a minap fel tettem mint érdekesség pár hozzá szólással viszább meg található .Az egy mechanikus villanypásztor autó ködfény relével.
Üdv
(#) frob válasza ferzoo hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
mondjuk én sem ABB -t szoktam mostanság venni van egy másik gyártó ami abba ből ennyi amit irsz az abból 1e, és szinte ua úgy néz ki
(#) frob válasza ferzoo hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
miért ne
mert akkor tudok vele egy két franyesz dolgot csinálni
mint pl állandó akkufigyelést, vagy kimenő fesz figyelést, vagy a kondikra jutó feszt is lehet nézni, amikor feltöltött leállítania nagyfesz előállítást.. meg ilyenek, na meg azé mert mapanság már divat a jó cuccok ellopása, visszarajzolása, talán így kicsit ez is nehezebb
mert nem elég visszarajzolni mérni is kell
(#) szucsistvan válasza dizi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
És a többi az féltve őrzött kincs?
(#) mex válasza szucsistvan hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ez a villanypásztor téma nagy Bermuda....
Aki ért már el eredményt nem publikálja, mert pénzt is lehet belőle csinálni. Meg kellene határozni az elvárásokat, esetleg összedugni a fejünket,és közösen fejleszteni egyet, mert valószinűleg kőegyszerű kapcsolástechnikával is lehet használható pásztort gyártani.
(#) Cavalier válasza mex hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Elhangzott itt a topikban már minden, ami kell egy jó cucchoz, inverteres-tirisztoros megoldás, és nem autó gyújtótrafóval, hanem erre a célra valóval.
Ha igényesen összerakod, jó dobozba, neadjisten raksz még rá glimmplámpás feszültségmérőt is, akkor 25-30e alatt nem érdemes adni. (tegyük fel, hogy számlával hivatalosan csináljuk)
Ennyiért lehet már gyárit is kapni, azt most nem mondanám, hogy milyet, de a kedves vevő inkább megveszi a melegragasztós takonnyal összegányoltat 15-ért.
A mikrokontrolleresnek főleg akkumulátoros üzemmődnál lehet haszna, úgy elég jól lehet optimalizálni a töltést, mérni a kerítésre kerülő feszültséget, és terhelésnél jobban feltölteni a kondit, stb..
Hálózatihoz meg elég egy leválasztótrafó, egyenirányítás, ellenállás, kondi, és a diac-triac-os relax. oszcillátorral hajtani.
(#) frob válasza Cavalier hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
no ez igaz, minden volt aminek lennie kell, mondjuk az is igaz hogy egy icipici politikát is belekeverjek , amíg bőven megéri feketézni addig a 15e huf os házi kacat a menő és nem a bóti 50e-s bármennyire is többet tud.. és itt nem akarom leszólni senki munkáját se! mindennek van piaca..
(#) dizi hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Annyiszor elhangzott a tökéletes VILLANYPÁSZTOR receptje, készíts egy frob általi kimenő trafót ezt kombináld össze Cavalier relaxos elektronikájával és kész is a mű.
minden villanyp ezen az elven működik.azt már mindenki maga dönti el mit tesz még bele LCD-t vagy KÉK ledet stb stb.
a trafó a lényeg meg,hogy mekkora feszejt küldesz rá mekkora kondiból.
(#) erbe válasza mex hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ahhoz képest, hogy 40-50 évvel ezelőtt már villanypásztorok őrizték a teheneket, egész jól elvagytok.
Igaz, akkoriban a kirakott akkumulátor csupaszon állt a pózna mellett és senki nem lopta el.
(#) dizi válasza erbe hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Nekem van abból az időből egy német gyári készülék az még semmilyen elektronikát nem tartalmazott mechanikus volt de rúg akkorát mint egy ló majd teszek fel róla képeket kicsit le van lakva de majd fel szeretném újítani.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
na nyomassand azokat a képeket!
(#) frob válasza erbe hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
meg kell ezt vitatni rendesen, mindenki a legolcsóbban legjobbat szeretné csinálni, és utána sokat eladni belölle, vagy legalább is a környező szomszédoknak

ettől függetlenül ez egy nagyon jó kis topic
(#) szucsistvan válasza frob hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Így van jó ez a topic, és jó hogy vagytok ti is
Következő: »»   40 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem