Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   163 / 1272
(#) kadarist válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
A + és a - (test) közé van kötve? Ha zárlatos, akkor csere. Bár én enélkül is beindítanám. Ezek a szupresszorok spontán is elszállnak néha.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Az a készülék típusa, ami a pdf címében van?
(#) amplifier hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Igen a + és a test közé van kötve, és így van a készülék típusa a címben szereplőével megegyező.
(#) kadarist válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
A akkor cseréld ki ezt a védődiódát. Utána valószínű jó lesz.
(#) Bonanza02 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Erre mondja a gyártó:
"A változtatás jogát fenntartjuk!"

(#) amplifier hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Oké
Köszöm a segítséget, majd ha nem sikerül beindítani a csere után sem, akkor jelentkezek.
(#) kadarist válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ez lesz a Te rajzod:Bővebben: Link ,bár elég gyenge minőségű, de ebben szerepel ez az ominózus diófa.
(#) Bonanza02 válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Mielőtt beletennéd az új diódát, esetleg a sorvégtranzisztor helyett a sorvég tápjára rátehetnél egy 230V 60W-os izzót terhelésnek és megmérhetnéd hogy mekkora a fesz.Mertha megfutott a táp,akkor az új dióda is el fog szállni.
(#) kadarist válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Igen, ez jó ötlet! A biztonság kedvéért nem árt azért egy feszmérés
(#) nagy_david1 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Én is csak arra a tranzisztorra értettem, de én is inkább hajlok kadarist véleményére mi szerint nem érdemes a tranzisztorhoz nyúlni. Ha ma lesz annyi ídőm, még egyet állítok a G2-n és kicserélem azt a kondit, egyelőre akkor hagyom a 7 ohm ellenállást, s ha nem akkor azt is csökkentem.
(#) ladyancsi hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a baja a tévémnek, mert ha bekapcsolom, csak "pittyeg". Leszedtük a hátulját és megnéztük, hogy honnan jöhet a hang, de nem tudjuk eldönteni. Valahonnan a bekapcsoló gomb és a kis piros lámpa közötti részről jön valahonnan. ( én egyáltalán nem értek hozzá, vettem bele egy új 2 lábas ellenállást, vagy mit, azt a kis fekete négyzet alakú valamit, kicseréltük, de ugy sem jó, tehát nem az a baja. ha valaki tudná mi lehet a baja, az kérlek írjon. Köszi
(#) amplifier válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Üdv!

Az összes félvezetőt kimértem a tápban, csak ez a R2kn dióda volt elszállva. Az össze kondit cseréni akarom a tában akkor is érdemes ez az izzós próba?
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ezt a 7 ohmos ellenállást hol találtad?
(#) kadarist válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Próbáld ki izzóval. baj nem lehet belőle. Ha lehet, kis ESR értékű kondikat építs be a régiek helyére.
A linkelt rajzom jobban hasonlít a valóságra?
(#) _ampervadasz_ válasza ladyancsi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Idézet:
„Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a baja a tévémnek... ...én egyáltalán nem értek hozzá... ...vettem bele egy új 2 lábas ellenállást, vagy mit, azt a kis fekete négyzet alakú valamit, kicseréltük...”



Igazán nem megbántani akarlak, és tényleg segíteni szeretnék, ha tudnék, de nem közölted a készülék típusát, nem csatoltál fényképet, amit kicseréltél még csak pontosan nem is tudod mi az, és nemtudtad megnevezni.

Igazán félre nem érts, de inkább vidd el szervizeshez és nézesd meg vele. Ezzel magadnak is jót teszel, mert az életeddel játszol, és nincsen még másik nyolc.
Ahhoz hogy értsed a tv készülék műkdését ahhoz ne a közepét kezd boncolgatni.
Nem vagyok egy TV bűvölő én sem, csak abban tudok segíteni amit én is tudok, illetve amit tapasztalatként gyüjtöttem össze.

Üdvözlettel Amper.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Vagy a bekarikázott vagy a szorosan mellette levő. Nemtudom már, a másik 2 felül 17-18 k ohm közrül van az alsót elfelejtettem.

7 ohm.JPG
    
(#) amplifier válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Valamiben jobban, valamiben kevésbé hasonlít. Ha a táp megszald akkor nem kellett volna elszállni a sorvégtranyónak? Kipróbálom ezt az izzós dolgot ha konkrétabban leírod mit hová kössek.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Sejtésem szerint ez képcsőfűtés előtétellenállása lesz. Ennek közvetlenül a képcső egyik kivezetéséhez kell csatlakoznia. Majd nézd meg. Egyelőre nem cserélnék semmilyen alkatrészt benne.
(#) Bonanza02 válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Érdemes.
A tranzisztorokat jobb nem a nyákban kimérni,hanem egyesével kivenni. Van,amikor becsap valami más áramköri elem és jónak méred,közben nem jó. Megfelelő rutin esetén lehet a nyákban is kimérni /bár így is lehetnek meglepetések/.

A képen a bekarikázott ellenállás szerintem az egyik színhez tartozik. Ami tőle eggyel balra van,annak jó lenne ha megmérnéd az értékét,mert az esélyes a dologra. De nekem gyanús egy másik ellenállás is,de rossz a kép és nem tudom leolvasni az értékét./Alul a test csatlakozó kábel alatti - poros R/
(#) kadarist válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Dávidnak akartad írni, ugye?
(#) kadarist válasza amplifier hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
A tranyó meg a trafó, meg a sokminden más elszállását előzi meg ez a dióda. Ez ha jól emlékszem 140V-on kinyit, és elnyeli a fölös energiát, megvédve a többi alkatrészt a túlfesztől. Sajnos ebbe a "munkába" gyakran belepusztul. De van, amikor csak úgy "magától" zárlatos lesz, és hogy akkor miért ment tönkre azt gyakran soha nem tudjuk meg.
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ja, igen.
(#) ferzoo válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ez a videovégfok 1kohmos munka R-sa,miért akarod kicserélni?
(#) ferzoo válasza ladyancsi hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Műszerész vagyok,azt ajánlom neked vidd el 1tv.szerelőhöz,aki pár ezerért +javítja majd.
Mivel nem értesz hozzá,nem tudod hogy működik a tv.inkább ne nyúlj bele.
(#) kadarist válasza ferzoo hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Nem kéne neki semmit cserélnie. A képcső a gyenge. Max. a képcső fűtésén lehetne erősíteni. Nameg a G2.
(#) Jaffry válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
szia úgy értem a hibát mint ha a frissítési frekvenciája kicsi lenne.Pl mint egy számítógép monitornál ha 60 hz-en nézed bántja a szemed.kb ilyen jelenség áll fel itt is.
(#) Bonanza02 válasza Jaffry hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Nem olyan,mintha SECAM-ban menne?
A TV OSD-s?
(#) Jaffry válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
van osd menüje is távirányítós (az osd menü kicsit még kezdetleges de van)
Nem tudom sajnos leírni a típus számot mert otthagytam a kolimban.
(#) Bonanza02 válasza Jaffry hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Adj egy képet róla.

(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Én sem akartam kicserélni magamtól, de Bonanza02 nagyon ezen van. Amúgy ma nem volt időm még szétkapni megint a TV-t. Én se akarom magam baját meggyűjteni alkatrész cserékkel főleg, hogy én se láétom nagy értelmét csak nagyok ajánlotta Bonnanza02 és én mint mondtam alkatrészekkel jóban vagyok eléggé már, de mint tv fogalma nekem elég ismeretlen mező, hogy mi miért lehet és minek a következménye. Köszönöm.
Következő: »»   163 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem