Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   164 / 1272
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Csak javasoltam annak a tranzisztornak a cseréjét.Minden színhez tartozik 3 db kis tranzisztor és 1 db hűtőzászlós tranzisztor. Van viszont 1 db különálló tranzisztor,ami a sugáráram korlátozó áramkör része lehet (bár nincs rajz). Az általad leírtak alapján arra is lehet gondolni, hogy ezzel az áramkörrel lehet baj.

Ha jelenleg állandó képtartalom van,csak sötét a kép,akkor ne cseréld ki,mert akkor nem ez a hiba.
Ha viszont időnként teljesen zöldbe megy át,akkor térjünk erre vissza.
(#) Muzulman hozzászólása Nov 12, 2009 /
 
Sziasztok,

adott egy MASCOM TV, PT92 chassis.
Bekapcsolás után pár másodperc müködés után nincs kép.
Tápban kicseréltem az összes kondit. Ha a sorkimenő trafon mozditok a SCREEN potin, előjön a kép. Gondolom ez megérett a cserére. Cseréljem a sorkimenő tranyot is?
Mit kellene/ajánlott még cserélni?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Bonanza02 válasza Muzulman hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
A Screen potméter is lehet belül kontakthibás.Kikapcsolt állapotban meg kellene tekergetni gyors mozdulatokkal jobbra-balra,majd visszaállítani az eredeti állásába, illetve ha értesz hozzá egy kicsit,akkor beállítani a G2 értékét max. annyira,amit elvisel a képcső és nem megy át szürkébe a fekete tartomány (pl. AV bemenetnél)
(#) Muzulman válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Köszi a választ.
Tekergetés már megtőrtént. Nem lett jobb. Ha kicsit feljebb vagy lejjeb tekerem a potit a kép azonnal eltünik. Párszori tekergetés, állítás után a kép már nem akart előjönni. Erősebben rányomtam a csavarhúzót a potira, igy sikerült előhozni a képet. Néztük a TV-t kb. 15 percig, nem ment el a kép (pár másodpercig szokott csak lenni kép előtte) . Mivel 23 óra felé járt az idő összeraktam, majd bekapcsolás és pár másodperc múlva megint elment a kép. Ez csere lesz?
(#) Bonanza02 válasza Muzulman hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Sajnos igen,mert a screen potit nem tudod "kívülről" megoldani.Én még azért tekergetném 100-szor balra, 100-szor jobbra, hátha megjavul. 51-es AKAI tv-knél volt ez típusbetegség.Ott is sorkimenő csere volt a vége mindig.
(#) Muzulman válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Anyósék TV-je, inkább cserélem (fő a békesség ). Tranyot ne cseréljem ki? Vagy esetleg valami mást érdemes cserélni vele egyutt?
(#) _ampervadasz_ válasza Muzulman hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Nem szeretnék beleszólni a 'vitába', látom van segítég. A helyedben a polarizált kondenzátorokat is kicserélném, főleg amire 85 Celsius van írva, az azonnal 105Celsius -ra.

Másrészt, ha regizel az elektrotanyára, akkor letudod tölteni a szervíz doksit innen.

Minden jót.
(#) Muzulman válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Szia
köszi, kondicserén túl vagyok, a szerviz doksi nekem is meg van.
Gyakorlatom nincs még benne, de igérem szerzek
(#) _ampervadasz_ válasza Muzulman hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Idézet:
„kondicserén túl vagyok, a szerviz doksi nekem is meg van”


Akkor ved úgy nem szlta.

Idézet:
„Gyakorlatom nincs még benne, de igérem szerzek”


Úgy legyen, és vigyázz az elektronokkal.
(#) bihari laci hozzászólása Nov 12, 2009 /
 
sziasztok ,szeretnem a segitcsegeteket evel az alkat resszel kapcsoladban la 7840 ,azonos az la 7830 ic-vel mert mind ketto a tv hez jaro alkat resz vert. ic ,de nem tudom hogy talalnak e a labak kivezetesei .
(#) kadarist válasza bihari laci hozzászólására (») Nov 12, 2009 / 1
 
Szia!

Nem csereszabatos a kettő egymással. Az LA7840-esnek +- meghajtása van, a 30-asnak sima.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
szia, kosz az informaciot ,remenykettem hogy fogsz irn i es ebbol is tanultam mert nemertem a tapjokat meg mostanaig,hat majd a veszek ,a30asbol 2-tto is van de ezekutan kisemprobalom.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Nov 13, 2009 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.. Nem lenne valakinek véletlenül elfekvőben FF-modulos tévébe való primere?

P1060914.JPG
    
(#) Bonanza02 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Ez VT. Hétfőn tudok postázni ingyen,de a postaköltséget nem vállalnám.Borítékban sima levél - 250Ft(kb)

A malom biztosan jó? Mert az szokott inkább tönkremenni.
(#) marciart hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
üdv mindenkinek van egy metz linea sf deluxe tv ém és néha be kapcsol néha nem. Most már egyre ritkábban a képe rendben van ha müködik.
(#) tornadoplus válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!
Ma a tanácsod segítségével sikerült megcsinálni a Thomson TV-t.
Még egyszer köszönöm szépen a segítséget!
Üdvözlettel: Péter
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!
Na a G2 trimmeren állítottam, de nem lett jobb, vagyis valóban nagyobb fényerő lett, de a színek úgy elmentek, hogy ha utána állítottam még roszabb lett mint ahogy volt. Valamennyire visszaállítottam a G2-őt úgy ahogy volt és kerestem egy aranyközép utat a szürkeség és fényerősség közt, hogy ne csússzanak el a színek. Köszönöm, ez így fog maradni, mert 1 óra folytonos állítgatás után se lett jobb. Köszönöm mégegyszer.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Dávid! A 7 ohmos ellenállás helyébe tegyél be egy kisebbet, mondjuk2,2 ohmosat. Így kicsit több áramot kap a fűtőszál, jobb képnek kell lennie ettől. Próbáld még ezt ki, füst nem lehet ettől.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Renben, de még egy kérdésem lenne. A nagyobb fűtés csak bekapcsoláskor szükséges vagy a tv egész működését befolyásolja. Úgy értem, hogy a tv bemelegedik működés folyamán, vagy egész működés alatt szükség van erre a fűtésre? Lehet hülye kérdés, de mint írtam tv-kal soha nem foglalkoztam.
(#) zotyo91 hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Sziasztok van egy Shaub Lorenz tv-m és nem lehet bekapcsolni.A biztosítékok jók benne, az egyik tranzisztor nagyon hangosan üzemel. Mikor áramot adok neki akkor a hangot ad ki a képcső de semmi kép nincsen rajta.Szerintetek mi lehet a hibája?
(#) marciart hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
üdv van egy metz tv ém ami hol be kapcsol hol nem, amikor bekapcsol teljesen jol müködik.Most már egyre ritkábban kapcsol be.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Igen, a + fűtés állandóan kell ahhoz, hogy erősítsünk a képcsövön. Amíg üzemel addig fűteni kell a három katódot (R,G,B) , mert csak így képesek elektronokat kibocsájtani magukból. A gyönge katódot pedig a legegyszerűbben enyhe túlfűtéssel lehet rábírni több elektron emittálására.
(#) kadarist válasza zotyo91 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!

Ha hangot ad ki, akkor be lehet kapcsolni a készüléket. Hangot tranzisztor nem adhat ki. Tekercs, transzformátor sípolhat, kerreghet, ciripelhet.
Egy kérdés: a képcső végén a katódok izzanak?
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!

Tipikus kondikiszáradás a tápegységben, esetleg ellenállás szakadozás a tápegység primer oldalán. Készenlét sincs ilyenkor? Mi a készülék pontos típusa?
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
szia

Készenlét van ilyenkor. A tv tipusa metz linea sf deluxe.
(#) zotyo91 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia megnéztem és nem izzanak.
(#) Bonanza02 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Amúgy nekem még mindig nem tiszta hogy tényleg a képcső van-e lelakva. Egy JPG a tv képről jól esne.Ezek a fáradt képcsövek a bekapcsolástól kezdve (ha nagyobb fűtést kapnak) kb. negyed,fél órával kicsit magukhoz térnek és akkor maradhatna a 7 Ohm is a 2,2 helyett a fűtés áramkörben.(akkor egy relés időzítő áramkört kellene beletenni-feleslegesen bonyolítaná)
(#) ferzoo válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Gondolom valami régi 15-20éves tv.röl van szó,aminek a képcsöve is lassan fűt fel.
Nos 6,8-7ohm helyett nyugodtan betehetsz a fűtőkörbe,sorba 2,2-3,3ohm/3W.os R-t,bent is hagyhatod,mert a fűtésre állandóan szükség van.
A régi katód sugárcsövek már csak ilyenek,hosszú évek során elfáradnak +nyúlik a szál benne,+nő az ellenállásuk,csökken a hatásfok.
(#) kadarist válasza zotyo91 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Sortanzisztor nem zárlatos?. Forrasztások?
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Típusszáma van?
Következő: »»   164 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem