Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   498 / 1683
(#) vicsys válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Szép munka!
Két apró dolog böki a szemem:
- A tranzisztorokat nem illik "kivezetékelni".
- Az előlapra valami elegáncsosabb módon kéne a feliratokat megoldani.
Amúgy szép, letisztult. Látszik, hogy sokat dolgoztál vele és odafigyeltél a részletekre! Gratula.
(#) Roy Jones hozzászólása Nov 13, 2009 /
 
Nem értem mi bajod a tranzisztor vezetékelésével.A Videoton is sokat vezetékelte a tranzisztorait,szal semmi gond nincs azzal.Elismerésem szép munka!
(#) SALáta válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Nagyon szép, a vezetékelés is. Az én 2.1 es quadomba jóval hosszabb vezetékek voltak. Tetszik a kivezérlésjelző, analóg műszerbe beépítve talán még jobban mutatna de így is tökéletes.
(#) vicsys válasza Roy Jones hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Nos, minden ligő-lógó vezeték csak gerjedést és zajt okoz. Ha itt nincs, az csupán szerencse, nem pedig mérnöki fejlesztő munka gyümölcse...
(#) hapro válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Szép, tiszta, átlátható munka. Ügyes vagy, legyen sok örömöd benne.
(#) lidi válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Igen a sok hosszú vezeték nem előnyös. De itt viszont rövidek szerencsére, és nagyon szépen, igényesen vannak elvezetve. Az előlap kicsit ipari, de összességében nézve nagyon szép kivitelezés.
(#) eper1234 hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Köszi az elismerő szavakat, tényleg vannak még rajta apróságok - tennivalók, gondolok itt,: a feliratok is mások lesznek, a hangerő gomb sem végleges, kinézete meg tényleg kicsit egyszerű és ipari jellegű de nem akartam túl bonyolultá sem tenni + így tényleg messziről látni hogy ez nem széria cucc, a hangjával meg teljes mértékben elégedett vagyok.
(#) zolee1209 válasza eper1234 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!
Nekem egyetlen kérdésem lenne a munkádhoz. A hátlapon a bemeneti RCA-k közötti fehéredés az mi? Ugye nem pillanatragasztó okozta? Ezt leszámítva gratulálok az erősítődhöz! :yes:
(#) borvendeg válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Pedig szerintem az pillanatragasztó. De nincs azzal semmi gond ha nem ment rá az érintkezőfelületre. Esztétikailag nem szépaz egy dolog(fekete alkoholosfilc csodákra képes).Szerintem szép munka csak így tovább. Gratula
(#) vicsys válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Hüm-hüm... Azért az oldható kötés praktikusabb és esztétikusabb...
(#) varttina hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Építettem egy 180 Hz-es 12 dB/oktávos aluláteresztő szűrőt. Sztereó jelet keveri, szűri, majd a két kimeneti RCA csatlakozón ellenütemű jelet szolgáltat. Így akár hidalt erősítőt is képes meghajtani.
(#) bladika válasza varttina hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Ugye rosszul látom, hogy fémdoboz+légszerelés+nincs védőföld!!?
(#) sound.man válasza varttina hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Epresbe is van? Amúgy jó lett, grat.
(#) huba válasza bladika hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia. Védőföldet erősítőre, előerösítőre soha nem kötünk, mert csúnya földhurkot hozhatunk létre. Nyákra vannak címezve az alkatrészek, ezért nem mondható légszerelésnek.
(#) lapose válasza huba hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!

Ez csak abban az esetben igaz, ha a készülék kettős szigetelésű. Itt már a hálózati kábelen bukik az egész.
(#) huba válasza lapose hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
A hálózati zsinór tényleg elég gyatra, de a trafó kettős szigetelésűnek néz ki.
(#) elektrorudi válasza huba hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
huba, ez édes kevés...
Nem Veled akarunk kötözködni, hanem varttina életét szeretnénk megmenteni.

Ha ugyan még nem késő... mert már nem látom a válaszolók között...
(#) varttina válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ez csak ideiglenes kábel. Kerítek hozzá egy dugasztápot, úgyhogy trafó nem is lesz majd benne.
(#) potenciameter hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Hali, valaki épített már 18colos Super Scooper-t?? mi a véleményed? Alkalmas nagy termekben, vagy szabadtéren hangosításra?
(#) Flatlander válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Hamár tölcsérest akarsz és ilyet nemegyszerűbb a rutsche?Vagy esetleg W láda?Bár szabadtérbe nemtudom minek mélyláda.... egy 40 vagy 50 centis szélessávú és mehet...
(#) Roy Jones hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Elkészült a 2. lézergépezetem.De még csak próba változat.Szal nincs is összerakva rendesen.Majd megcsinálom szépen a dobozát és felrakom azt is.Kép és videó a működéséről,garázsban és egy buliban.
(#) eper1234 válasza zolee1209 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Helló.
Jó a meglátásod az valóban pillanatragacs,később már rájöttem én is hogy nem ahhoz kellet volna nyúlni de most már így marad,legközelebb figyelek rá.
(#) potenciameter válasza Flatlander hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia tudom hogy a rutsche egyszerübb, de nekem nem a legegyszerübb kell, hanem a legjobb. Szerinted melyik a jobb: a rutsche, a super scooper, vagy a W?
(#) FMSound válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ez nem egy hangosítási topik!!!
De ha jól megvan építve a láda, és jó hangszóró van benne, nem somogyi azt felejtsük el!! Legyen benne 18 Sound az nagyon jó!! Vagy ami még jobb RCF nagyon dárga is avval nagyot szól egy ilyen láda!!
(#) FMSound válasza FMSound hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
De szerintem közel 100 000Ft-ra jön így ki egy láda. A rétegelt lemez nem olcsó!
(#) hapro válasza FMSound hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Max akkor ha 70.000Ft-os hangszórót építesz bele...5800Ft/m2 a 18mm vastag bükk rétegelt. Ugyanez nyírből 4500. Ránézésre 4-5m2-nél több nincs ebben a dobozban.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 16, 2009
 
Lehetne folytatni a hangdobozos topicban? Ott nem off...
(#) tirisztortetróda hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Sziasztok. Ezelött, kb egy éve építettem egy programozó vezetéket, az FD-1 pic panelhez. Nekem nem volt icd-m. A 9 polusú d-sub csatiba 27 alaktrészt zsúfoltunk bele . Nem túl látványos de teszi a dolgát.
Amikor elindítom a programozást világít rajta a led amíg be nem fejezi.
(#) StefuPeti válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia. A belsejéről egy fotót láthatnánk?
(#) tirisztortetróda hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Itt van pár kép a jószágról. Vicces volt bezsúfolni
Következő: »»   498 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem