Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Témaindító: Müszi, idő: Okt 19, 2006
Témakörök:
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Ezen a linken SALáta és Alkotó cserél eszmét. Te hol vagy?
Sziasztok, valaki el tudna magyarazni a kovetkezo gep mukodeset? Soha nem dolgoztam meg analog muszerrel, nem vagyok tisztaban egy par allassal a forgokapcsolon. ma kaptam a gepet.
Szia!
Én már olyan régen mértem ilyen műszerrel, hogy már nem emlékszem pontosan a kezelésére. Egyébként nagyon jó műszer meg kell becsülni! Egy kis tudnivaló a műszerről. Pisti
Ugyan ez a rajz megvan, a hasznalati utmutatoval mellekelve.
Hogy Zoly barátom szavait említsem : Bővebben: Linkű
De egyébként konkrétan mi az amit nem értesz rajta? Üdv.
Ez nagyon jó kis tükörskálás mérőműszer ! Ha még működőképes akkor becsüld meg nálam már ebből a tipusból / 20 évvel ezelőtt / sok kinyiffant !
Eszak fele(lefele) neznek ezek az allasok. Pl.: mit merek abban az allasban, hogy:"IC1", "kohn;h21Ex10", "IC" , "kohmx10;h21E". Van egy poti a forgokapcsoloton eszak nyugatra, 0, es egy fektetett nyolcas, az mire jo? A harom kapcsolo eszakon, az egyik gondolom a valto egyenaramot meri, az elso, de a masodikat nem tudom, a harmadik pedig a pnp-npn tranzisztorokat meri. A kijelzo felett is van ket kapcsolo, azt sem tudom mire jo. Van rajta valami dBu;5 allas is, gondolom ez valami mikrodeciBel-t merhet, de hol merek en zajt?
Meg a bortokja is megvan De a legnagyobb problemam, hogy nem tudom hasznalni Amugy mukodik, elemet mertem vele.Legalabb is mozgolodott a tu
Az Ic az kollektor áram, a H21e meg valami tranzisztor érték, talán béta, azaz erősítési tényező. De szerintem az "öregek" többet tudnak erről a békebeli műszerről, őszintén szólva engem most ezzel megfogtál.
Szerk : Idézet Wikitől : Idézet: „A nyitott emitterdiódán az emitter és bázis közé kapcsolt feszültségtől függő áram folyik, az emitterből a bázisba kerülő töltések zöme azonban (a kialakuló töltésviszonyok miatt) a kollektoron át távozik, a bázisáram csekély. A kollektoráram és a bázis egyenáram viszonyát B-vel (h21E) jelölik, ez a tranzisztor áramerősítése (szokásos értéke 10...1000). (A kisjelű áramerősítési tényező, ß (h21e) pedig a kollektor- és bázis váltakozóáram hányadosa, értéke B-hez hasonló.)”
Aha, azt hiszem tul komoly muszer ez nekem, sajnos. Elteszem, hatha majd egyszer sokat fog erni Kerem olyan emberek jelentkezeset, akik meg tudnanak tanitani a muszer kezelesere!
Sajnos nem foglalkozom tranyokkal! Annyira nem ertek az elektronikahoz. Elteszem a gepet.
Nincs ebbe semmi ördöngősség, már látom a H21E az béta mérés, a H21e az meg kisjelű áramerősítési tényező, az Ic az kollektor áram, lényegébe az alsó állások tranyó mérésre vannak, a többi meg a szokásos multiméter funkciók.
Es a pirossal irt dBu;5 allasban mit merek?
Szia!
Bővebben: Link Itt is találsz némi leírást az analóg műszerek használatáról, előnyeiről, stb. Jó olvasgatást.
Üdv!
Egy elég régi postra válaszolok, de nekem most aktuális a dolog. Szóval írtad hogy: "Kézi ollót olcsóbb szerezni, csak vigyázni kell milyet vesz az ember, ne az a hasbecsípős legyen". Tudnál mutatni egy képet, hogy hogy néz ki egy jó olló, amivel szépen lehet nyákot vágni? Vagy mire kell figyelni? Rgen én is próbálkoztam egy otthoni leharcolt lemezvágóval, de elég gyatra minőségű volt, és nagy paneleket, hogy is mondjam, nagyon "meghajlította" ha mélyen vágtam, és ez nem elfogadható. Most szerzem be a saját szerszámaimat, és éppen a nyákvágásnál tartok Köszi a segítséget!
Csapágy mindegyikben van.....
Ha az érdekel, hogy golyóscsapágyas kivitelű-e, arra azt felelem, hogy az enyém is ilyen sárga, és golyós, (és üt a tokmánya, nem is használom fúrásra)
Jaj, elnézést, igen golyóscsapágyra gondoltam...
szerk.: nagyon üt? mert én panelfúrásra is használnám, vagyis főként arra... :yes:
Kis fúrókhoz az ilyen nagy teljesítményű nem jó és ráadásul valószínű hogy a tokmánya furata is túl nagy. 2-es fúróktól felfelé használhatók általában.
Hát én mezei fúrógéppel (olyan nagy bika...) fúrtam ki százvalahány lyukat NYÁK-on, annál is rosszabb?
Az enyém narancssárga.
A matrica szerint német gyártmány, 135W, 10-33 ezres fordulattartomány, ami szabályozható. Előszedtem,és megnéztem mi okozza a rezgését, ütését. Maga a tengelyen levő befogó agyrésze is üt, de ezzel még el lehet dolgozgatni, de ahogy a befogópatront és a szerszámot beleteszem, majd rögzitem a szoritóanyával, elkezdődik az igazi rezgés, rezonálás, ami ráadásul fordulatfüggő is... Nem akarlak lebeszélni, gondolom ennél sokkal nagyobb összeget nem tudsz rászánni panelfúróra, szerintem akadhat köztük jól működő példány is. Bár mint irták, irom, nem igazán alkalmas egyébként sem panelfúrásra, mert nehéz. Állvánnyal már jobb lenne a helyzet. Javaslom, vegyél valami olcsóbb siklócsapágyas fúrógépet, amit ha nem pörgetsz agyon akkor sokáig lehet használni persze csakis panelfúrásra. Azután ha tudsz spórolni ilyen célra, célozd meg a dremel, és társai minőséget. Tizenakárhány éve vettem egyet, és azóta is gép, pedig gyilkolászom rendesen.
Én ezt a típust használom, már amióta elkezdtem foglalkozni az elektronikával. Sima 12V-ot adok neki egy dugasztápról, nincs még kikopva, és teljesen jó még mindig. Bővebben: Link Olyan 15éve vásároltam kb.
Akkoriban talán 1000-1500Ft-volt. Most nemtudom lehet-e kapni és milyen árban van. Pár ezer lyukat már elkészítettem vele. Oldalirányú marásokat is végzek vele, beültetéskor, persze nem maróval, hanem benne hagyom a kisfúrót, had törjön el, ugye ha nem lennék olyan lusta cserélni, (de legelőször beszerezni egy ilyen kis marót) akkor most pár fúróval többem lenne még mindig. Ja ez könnyű, de mire kifúrok vele 300lyukat addigra az ujjaim beállnak rendesen, mert nem túl áramvonalas az alja ahol fogni kell, így nem is túl kényelmes hosszútávon.
Vaterán van egy ugyanilyen eladó, jól kifaggatom az eladót és ha jó megveszem Bővebben: Link
szerk.: bár az akármit mondhat...
Legyen vele szerencséd!
Dettó mint az enyém. Szerintem egykaptafára készülnek, a Jangce parti viskókban.
Vagy B terv: Bővebben: Link
Nem szeretem az ilyen dolgokat szerencsére bízni... |
Bejelentkezés
Hirdetés |