Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   696 / 3965
(#) potenciameter válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Hangváltó nélkül nem lehet?
(#) kadarist válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Muszáj valamiféle szűrőt beépíteni, hogy például a magassugárzóra csak magas menjen. Remélem nem akarod tönkretenni a basszussal.
(#) potenciameter válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia van ráforrasztva hangválto a magassugárzóra, egy haverom készítette. Csak azt szertném megtudni, hogy hogyan kössek össze két 8 ohm-os hangszórót, ugy hogy végül 8 ohm-os legyen a hangfal?
(#) moltam hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Hellosztok.
Meg lehet igy hajtani egy sorvégtrafót? Egy képcső 12V ról való beüzemeléséhez kéne.

fly-d.GIF
    
(#) todi92 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Action2K!

Mire gondolsz hogy nem akármilyennel?
(#) kadarist válasza todi92 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia!

Abban a kapcsolásban szereplő tranzisztor nagyon kis áramú. Teljesítménydarlingtonnnal nagyobb motort is meg lehet hajtani így.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia!

Ha tekersz a vasra még 2x10 menetet jó irányba, akkor jó lesz. De miért nem használsz inkább egy 230/9 V-os trafót soros áramkorlátozó ellenállással. Egyszerűbb.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Vagy nem csak képcsőfűtéshez kell?
(#) todi92 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Én egy 3V-os motrot akarok vele meghajtani.
Akkor milyen tranzisztor kell?
(#) kadarist válasza todi92 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Milyen áramfelvételű?
(#) todi92 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Az a helyzet hogy a motor nem az enyém megkérdeztem aki ide akarja adni és ő is csak azt tudta mondani hogy mi van ráírva: "standard motor RC500-FN/18280/DV SMD225103"
egy automata illatosítóból van kiszedve két ceruza elem hajtotta.
(#) kadarist válasza todi92 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Ahhoz talán jó lesz az eredeti megoldás is, de a 3V-os táplálást meg kell oldani. Lehet, hogy relével kellene mégiscsak megcsinálni.
(#) todi92 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Tudnál mutatni a Hestore-ba olyan relét ami ehhez a kapcsoláshoz kell?
(#) gtk hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Sziasztok !

PWM -et hasznalnek audio eloallitasara. Az erdekelne, hogy milyen alulatereszto szurot lehetne hozza tervezni a jo/legjobb minoseg erdekeben? Koszi.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
A képcső a fűtést diófával megemelt 7805 ről kapja.
Ez az anódfesznek meg G1 G2 nek meg a katódnak kell...
(#) wtc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Szia!
Köszi, tehát akkor a tekercsel nemkell foglalkoznom.
Diódának aza bavp18 helyett jó mondjuk 1n4001? azt is a motor áramához kell szabályozni? És még az hogy tirisztornak tic126-ot akarok használni ugye az jó?
A motor az 200W-os
Köszi!
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Lehet, hogy jobb lenne az eredeti sortápfeszt előállítani valamilyen stabilizált konverterrel. A rajz szerinti megoldással változni fog a nagyfeszültség, meg az eltérítőáram nagysága a sugáráram mértékétől.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Oszcilloszkóp szerűség lessz belőle. Az eltéritést pedig 555 el felépitett külön fűrészgenerátor áramkör fogja adni közvetlenül a kondira kötött kisütő tranyó collectorral... A képkioltó jelet pedig a 3 lábról fogja kapni...
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Amúgy ezzel a trafóval a fűtést is meg tudom oldani?
Akkor nem kell külön 7805?
(#) aderka hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni megint a Mátrix billentyűzetem miatt.
A csatolt kép szerint működik a billentyűzet. Ha az 1-es gombot lenyomom, akkor az " F " oszlop "K" sorral tudok rá hivatkozni. Nahmost én a gombokat ugy használom, hogy egy 330ohm-os ellenálláson fel vannak kötve 5V-ra, a másik lábuk pedig testre, igy ha lenyomom, testre húz, és a közös pontal tudom kapcsolni a PIC bemenetét, ugyanis az invertálva van, így az alacsony szinter kapcsol.
Az a gondom, hogy ezen az elven az oszlopok elé teszek 3 db 330ohm-os ellenállást. A KJHG sort pedig tesre kötöm. Igy azért nem működik, mert az S1 igy ugyan az lesz mint az S4, S7,S10... Hogy tudnám megoldani?
Remélem érthető voltam.

üdv: Dávid

bill.JPG
    
(#) norby1 hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Valaki tud segíteni abban, hogy mi a különbség és egyezőség az 1-Wire és az UNI/O busz között?
Esetleg kompatibisek egymással?
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
A monitorok, tévék a sortrafóról kapják a fűtőáramot. Gyárilag. Ezen nem érdemes változtatni, nameg a trafó eredeti tápellátását is célszerű megtartani.
Talán egy wobblerszkóp lesz?
Még annyit, hogy nem kell fűrészfeszültséggel vezérelni a sortranzisztort, hanem keskeny négyszögjellel, hisz kapcsolóüzemről van szó. A fűrészáram majd létrejön az eltérítőtekercsen, persze ha lesz eltérítőtekercs.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Egy egyszerű kérdésem lenne.
Van ez a HDD foglaltságmérő LM3914 -el..

A nagy 5mm -es ledek helyére, SMD LED eket szeretnék tenni. Melyik ellenállást kell cserélni, ahhoz, hogy a ledek a megfelelő értékű feszültséget kapják?
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Köszönöm Köbzoli.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Itt a kapcsitápról kapta a 6.3V ot. Samsung Samtron 428ptl. Service manual Első rész.Service manual Második rész.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Látom, ennél a tápról kapja a fűtést a képcső. Majd nézd meg a 8-as számú oszcillogramot a PDF-ben. Ilyen jellel kell a sorvégfokot meghajtani.
(#) smate hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Sziastok!
Mi az a fényellenállás?
(#) mex válasza smate hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Általában kadmiumszulfid anyagú, ténylegesen ellenállásértéket mutató ötvözetből készül. A ráeső fény hatására nagymértékben változik az ellenállása, ezt mérni lehet, és segitségével fényvezérelt kapcsolásokat lehet létrehozni. Például automata alkonykapcsoló. Itt van pár kivitel
(#) gg630504 válasza smate hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
(#) smate hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Köszönöm a segítségeteket!
Következő: »»   696 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem