Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   17 / 62
(#) Cirboja válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Köszi a biztatást!
A huzalozást valszeg átszabom ("-" a tápra),mert a hangfal és az RCA csatikat is ki akarom cserélni vmi normálisra egyszer.Forintosítva,hát nemtudom...A trafók kb. 6300/db,tápelkók 270/db,doboz 500+a többi mütyűr is vagy 10000,szóval nem olcsó de a hangja miatt nekem megérte.Előtte Gainklónt hallgattam,azzal sem volt különösebb bajom de a B5 talán még dinamikusabb.Főleg metált hallgatok rajta ,nem is nagy hangerőn(társasház),teljes megelégedéssel.Igazából nem tudok gyári drága rendszerekhez hasonlítani,mivel nem nagyon hallottam még ilyeneket de nekem tetszik.Egy Cyberhome DVD-635-ről ,régi Denon előfokról hajt egy DIY hangfalpárt.
Megépíteni nem tartott sokáig de a dobozba zárás késett.
Az "Alkotós" nyáktervekben,nem csalódtam,sőt a B8 is efféle lesz.Csak a táppaneleket kellett a saját alkatrészekre szabni.

P1020364.JPG
    
(#) Cirboja válasza ptesza hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Én igy csináltam.
C7-10µF/50v;R5 kb. 10k .(mondjuk a kép offtopic...)

lm3886-20.jpg
    
(#) ptesza válasza Cirboja hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Köszi , és bocs az amatőr Off -ért.
(#) Fabianus válasza vendelkiraly hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
A válaszom részben kérdés is. Szerintem teljesen duál monó felépítésnél lehet a csillagpont az végfokpanel közepe (Alkotós nyákon). Itt nincs közösítve a két oldal testpontja sehol sem. Nem feltétlen szükséges, hogy a tápnál legyen a csillagpont. Vagy esetleg rosszul gondlom?
(#) vendelkiraly válasza Fabianus hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Tulajdonképpen szinte semmit sem fog változtatni /szerintem/. Csak ha már van egy pufferkondenzátor tömb, akkor már érdemes a csillagpontot ott elhelyezni. Tehát a csillagpont minél közelebb legyen a kondenzátorokhoz. Ez az erősítő ennél sokkal rosszabb huzalozásokat is simán "tolerál" ezt tapasztalatból mondom.
(#) ptesza hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok ,na most ez nem OFF.

Mik azok a 6.8 ohm ellenállások a végtranyók bázisa előtt? Az erdeti B5 panelon dolgozom , nem a dual monos ,és nem az univerzális.

?
(#) vendelkiraly válasza ptesza hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Kérlek szépen az úgy van, hogy KD mester az idő előrehaladásával picit "javítgatott" a rajzon. A B5_V3 tömörített fájl volt tudomásom szerint a legutolsó közlése ezzel kapcsolatban. Itt a honlapon a "régi" verzió van részletezve a cikkben. Nagyon minimális az eltérés a kettő között. Az új változatban már nincs a kimenetnél a párhuzamos RL tag. Az helyett vannak a bázisellenállások. (ha jól tudom)

B5_V3.zip
    
(#) ptesza válasza vendelkiraly hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Köszi , tanulmányozom az esetet.
(#) Directors hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Üdv!

Van egy B5-ös panelom amin a nyugalmi áramot beállítottam.Rá van kötve egy hangszóró és olyan hangot ad ki rövidre zárt bemenettel mint mikor keressük az adást a rádión és közben fogdosnánk az antennát.Nem tudom mitől lehet ez.Szerintetek?
(#) saraha válasza Directors hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hát én nem nagyon értek hozzá,de amikor ezzel az effektussal találkoztam akkor nekem azt mondták itten az ügyesebbek,hogy az bizony FÖLDHUROK!
Akkor nekem a szimmetrikus táppal volt gondom...
(#) Directors válasza saraha hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Én se nagyon vágom de a másik 3 panel is ugyan így van bekötve de ott nincs ilyen jelenség
(#) DJ Szabcsa válasza Directors hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Lehet hogy valami zavart szed össze. Nézd át, hogy rendesen be vannak e kötve mindenhol a földelések, és az audió jelet mindenhol árnyékolt kábelen vidd neki.
(#) Directors válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Mindenhol árnyékolt kábel van de zúg.Minél feljebb tekerem a potit annál hangosabb a zaj.
(#) vendelkiraly válasza Directors hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
A te eseted elég rejtélyes. Már sokminden ötletünk volt, de ezek szerint még nem sikerült megcsinálni jóra. Itt már látni kéne az egész konstrukciót, mert így látatlanba nehéz hibát keresni.
Minden előerősítő, meg mellékáramkör nélkül működik?
(#) Alkotó válasza Directors hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Rajzold le nekem(nekünk), miként is van bekötve ez a szerkezet.
Azt írod rövidrezárt bemenettel csinálja, aztán meg azt, hogy ha feljebb tekered a potit akkor változás van. Remélem nem csak tréfálkozol! Ha a panel bemenetét rövidrezártad, akkor tök mindegy merre tekergeted a potit. Ha viszont számít, akkor rossz helyen zártad rövidre.
Ez a probléma valószínűleg nagyon egyszerű hibára vezethető vissza. Szinte biztos, hogy valamelyik vezeték, vagy annak árnyékolása rosszul vagy egyáltalán nincs bekötve. Persze jó lenne tudni maga a panel egyáltalán jó-e, működött-e már valaha jól, hol és miért van egy végfokban egyáltalán poti, és még számtalan egyéb kérdés.
Várjuk a rajzot, és javaslom kellően részletes legyen, mert az kell a diagnózishoz.
(#) Directors válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Rövidre zárt bemenettel nincsen probléma,semmi zaj nem jön.Ha pedig bekötöm a hangszínszabályzót vagy csak simán árnyékolt kábelen(poti nélkül) keresztül kötöm a jelforrásra az erősítőt akkor zúg.Azért írtam ha feltekerem a potit akkor hangosabban zúg mert akkor be volt kötve még a hangszínszabályzó a potival együtt.Természetesen nem a panelon állítottam a potit hanem a bemeneti jel útjában van a hangerőszabályzó poti.

A testkábelek csillagpontban vannak,a panelon az átkötések is megvannak aminek meg kell lennie.

"Készül a rajz is."
(#) ptesza hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Eljutottam odáig , hogy bekerültek a 10 ohm 1W ellenállások. De a biztiket sem veri ki ,most az van benn.

A tápfeszültségem 36 Volt . (2xAC 24.4)

A problémám a köv:

Rácsatlakozom multival (DC 200mV állásban) , a kimenetre ,és az egyik végtranyó középső lábára, ugyebár a 0.33 ohm-al párhuzamosan. De hiába tekergetem az 1K-s potit nem megy 48 mV alá , a bordák melegszenek ,mint atom. Hallani ,hogy a trafó dolgozik. A feszültség visszaesett 31.2 Voltra. Minkét csatorna esetében így van. Annyit azért megjegyeznék nem , mjl tranyók vannak benn , hanem BD.

Ilyenkor mi lehet? Mit mérjek ? Segítsetek beindítani.
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Az nagy gebasz.
A kimeneten mekkora egyen feszültséget mérsz?
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Nincs DC a kimeneten ,mert akkor a védelem is leoldana.A védelmet már teszteltem ,egy kis DC-vel.

Az offset-et a másik potival , szinte nullára lehet húzni.
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Értem. Akkor nem hibás a cucc, csak A osztályba megy.
Tréfa félre, a nyugalmi áram beállító részt (1k poti körül) kellene alaposan átnézni, nem történt-e valami gikszer.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Próbálokozom ,de sajna mindkét panelnál ez a helyzet.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Itt a rajz.
Egyébként olyan mintha a jelkábelen keresztül szedné össze a zavart.

bekötés.jpg
    
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Valami triviális hiba, szerintem elnéztél valamit a beültetésnél. Vagy a BD 139-et (és a TIP-eket) jól szigetelted a hűtőlemezen? Ha az 1K potit állítod, változnia kell a feszültségnek a testhez képest mérve a TIP-ek bázisán.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Igen úgy van.

A TIP127 bázisán -0,88V tól 3 volt fölé , de ekkor levágta a biztiket. Most ellenálások vannak de ha itt magas a fesz akkor elkezdenek füstölni.

A TIP 122 bázisán egy két tized eltérésel ugyanaz csak pozitív.
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
A BD139-et simán ráhúztam egy csavarral meg alátettel ,de alatta van csillám + hővezető paszta. Oda is kellett vonna nippel? Az összes többinél tudtam ellenőrizni , szakadásvizsgálattal ,csak ennél nem mert ennek műanyag tokja van, mondjuk a furatban nem tudom mi a helyzet.
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
A bement árnyékolását nem kellene bekötni a csillagpontba?
(#) CIROKL válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Idézet:
„A bement árnyékolását nem kellene bekötni a csillagpontba?”
Akkor lessz csak igazából földhurok
(#) CIROKL válasza Directors hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia ! Átépítetted már ? Vagy még ugyan az a helyzet a belvilággal ? Csinálhatnál a mostani felálásról képeket , arról többet tudnánk mondani . Több szem többet lát
(#) ptesza válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Akárhogy is nézem a huzalozási rajzokat mindenképpen be van kötve akár dualmono ,vagy szimpla tápos kivitel legyen az.

(#) CIROKL válasza ptesza hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Idézet:
„Akárhogy is nézem a huzalozási rajzokat mindenképpen be van kötve”
Természetesen a jelföld az bevan kötve de viszont rosszul értelmezed a rajzokat ! mutassrá hogy szerinted ITT holvan a csillagpont ?
Következő: »»   17 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem