Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   168 / 1272
(#) Balaka válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Hali
Össz-vissz annyit vettem észre, hogy egy picit mintha lelógna a kép az alsó szélén, amúgy tiszta.
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
audioton seria tv 5102 ,sassi go -a819a-00-rev2.date cod 069202 seria 585573 ez a hutobordan van irva a trafo mellet mar 1x eluldtem nem kaptad meg?.
(#) sfatzoltan válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Megprobálom köszönöm a jótanácsot.
(#) ha8fz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Tisztelt Kadarist Barátom!

Köszönöm a segítséget,megnéztem a rajzot és a képcső nyakán,sajna ott tranyó nincs valószínű a TDA 6107Q
IC láthatja el a funkciöt??? Most aztán főhet a fejem honnan is szerzek.
No majd megoldom mindenesetre megnézem az IC t az ALLDATASETEN nagyon köszönöm a gyors segítséget.Beszámolok hol is járok a hibafeltárásban.

Baráti üdvözlettel mni73/DX ha8fz
(#) zombee válasza sfatzoltan hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Egyelőre nem vagyok nagy TV szervizes, jó ha a sajátom meg tudom javítani.
Én azt mondom neked, hogy azt a potit inkább hagyd, valószínű h. nem lesz az.

Egy TV-ben kb. 10-20 poti kell h. legyen. Kérdés még hogy merre csúszik el a kép(fel/jobbra) mert abból lehet megállapítani hogy a vízszintes/függőleges eltérítés defektes.

Azt írtad, "hol látszik hol nem az embléma", azaz időben változik ha jól értettem. Ha így van akko nincs az a poti ami megoldja a dolgot. Valószínű hogy egy ellenállás lazult ki valahol, vagy egy csatlakozás nem érintkezik rendesen. A vízszintes eltérítést a sorkimenő trafó adja, a függőlegest egy külön vezérlő IC, ezek környékén kell keresgélned a "varázspotikat" és a melegedő/kilazuló ellenállásokat.
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Igen, az IC látja el ezt a funkciót. Neki is kell a 200Volt!
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ebben nincs poti, csak 3 db. A tápfesz állító, a screen, meg a fókusz. Az újabbak mind ilyenek. Szervízmenüből, a távirányítóval lehet a korrekciókat, színegnsúlyt stb. beállítani.
(#) krampusz80 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
hello mindenki


van egy daewoo tv-m szeretném meg kérdezni miért van ,hogy a adók logo -ja lassan ki megy a képből?
(#) kadarist válasza krampusz80 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Merre megy ki? Fe-le, vagy oldalra?
(#) krampusz80 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
minden irányba,nyúlik a kép ,ez akkor látszik jobban amikor világos a kép
(#) kadarist válasza krampusz80 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ez ilyen volt régebben is, vagy csak újabban ilyen?
(#) krampusz80 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
az idők folyamán alakult ki kb 12éves tv
(#) kadarist válasza krampusz80 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Írd meg a típusát, és holnap utánanézek.
(#) krampusz80 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
daewoo 20a5

elöre is köszi

hali
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Több régi monitornál is tapasztaltam hasonlót, engem is érdekelne a dolog.
Ha húzok egy ablakot, vagy világosabb/sötétebb lesz a kép, akkor változik a kép szélessége/magassága.
Gyanúm szerint valahol az eltérítő fokozat lehet a hibás, vagy éppen a tápegység nem ad le elegendő teljesítményt, emiatt a fényerőváltozást a monitor/TV többi része is megérzi. Esetleg a tápkondik cseréje megoldhatja a gondot?
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia!

Ez a jelenség attól van hogyha menő a sugáráram (világosabb kép), akkor lecsökken a nagyfeszültség a sorvégfok nagy belső ellenállása miatt, és az elektronok így könnyebben eltéríthetővé válnak->megnő a képméret. Ez természetes jelenség. Ezt a problémát korrekciós áramkörökkel lehet javítani. Az áramkör figyeli a sugáráram alakulását és az E/W korrekciós áramkörön keresztül kompenzálja a sorméretet.

Természetesen a sortáp terhelhetősége nagyban befolyásolja a nagyfeszültség alakulását, úgyhogy a gyönge tápkondik is okozhatnak ilyen problémát.
(#) ha8fz válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Tisztelt Kadarist Barátom!
Megmértem az Ic re jutó feszt nincsen sehol 200V feszültség.Kérlek segítsél mi a következő lépés merre induljak el.

Baráti üdvözlettel 73/dx 8fz
(#) frissadam hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
A sorkimenőnek a szekunder oldalán mekkora feszt mérhetek? Az a baj hogy van egy tv-m aminek megy a tápja de még sincs semmi. Még a készenléti sem világít. Minden 10. kapcsoláskor indul el az egész tévé. Gondoltam a trafó szekunder oldalán lesz baj. Hogy tudom ezt legegyszerűbben kideríteni?
(#) kadarist válasza ha8fz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
A rajzon bekeretezett alkatrészeket vizsgáld meg, főleg a R416 68 ohm-os ellenállást és a D405-ös diódát.
(#) kadarist válasza frissadam hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia!

A sorkimenő szekunderein csak akkor van feszültség, ha jár a sorvégfok. A tápegység szekunder oldalán kellene megmérni a feszültséget, és ha van segédtáptrafó, akkor annak a kimenetét megnézni.Forrasztások-pufferkondik stb.
(#) frissadam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
És ott DC300 V van ? A táp tuti megy , mert hallom hogy sípol. Még sincs készenléti jel. Tehát a sorkimenő előtt lehet már a probléma?
(#) kadarist válasza frissadam hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Rajz nélkül ne kezd a javításhoz, ha kevés tapasztalatod van a témában. Ha tápegység sípol, az már régen rossz. Mérd ki a tápegység kimenő feszültségeit, mert valószínű zárlatra dolgozik.
(#) frissadam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nem úgy sípol hogy zárlatos... Úgy sípol mint mikor megy a tv csak se kép se hang se készenléti. Nagyfrekis "sípoló" hangja van. És van hogy beindul. Én inkább kontakt hibára gyanakodom. Néha ki be kapcsolgat. Ezért gyanakszom a táp szekunder oldalára.
(#) kadarist válasza frissadam hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Akkor nem a tápegység, hanem a sortrafó sípol. Át kell mérni a tápokat. Az 5V-ot is meg kell nézni(stabkocka), mert arról megy a vezérlő(készenlét). Forrasztások?
Mi a típusa a készüléknek?
(#) frissadam válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
PHILIPS! Pontosabbat most nem tudok , majd ha hazamegyek. Egyszer átforrasztottam az eltérítőtekercseit , és ment 2 napig. Aztán megint el kezdett szarakodni.
(#) kadarist válasza frissadam hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Az áramköri panelt is vizsgáld át tüzetesen.
(#) Muzulman válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Idézet:

kadarist írta:
Szia! Ha még egyszer előjön a hiba, akkor cseréld ki a trafót. Addig felesleges.


Köszi, csere után jelentkezek...
(#) krampusz80 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
hali

olvastam amit írtál,de sajnos én nem értek ezekhez a dolgokhoz,úgyhogy ez így marad,gondolom tv szerelő nem fog vele szórakozni,vagy ha mégis ,abból ki jön egy másik tv.de azért köszi az infót
(#) kadarist válasza krampusz80 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Majd a szaki megdrótozza
(#) zombee válasza krampusz80 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szerintem nem nagy cucc, egy normális TV szerelő pár ezerből kihozza.
Következő: »»   168 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem