Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   14 / 25
(#) Fonyod21 válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 

Az arzenál.
Közben elkészült a 6 paneles terelőfény is.

MOV00356.3GP
    
(#) fúró hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
sziasztok szeretnek egyszerű FBI ályos villogót építeni , ehavalaki tud segitenni azt meg kőszőném
(#) Fonyod21 válasza fúró hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Olvass vissza az elmúlt 5-10 oldalon.
Talász egyszerű és bonyolúltabb megoldást is.
(#) fúró hozzászólása Okt 29, 2009 /
 
sziasztok

visszanéztem a előző hozzá szólásokhoz és ezt a kapcsolást tartatom jónak. Csak abba szeretnék segítséget, kérni hogy működőkepés e a mellékelt kapcsolási rajz és a értékek jó be vannak e állítva
a segítséget ellőre is köszönöm
(#) _JANI_ válasza fúró hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szia! Egy link ugyanúgy meg tette volna...

A mellékelt kapcsolás elméletileg működőképes!
DE!
Ajánlom készíts egy próba kapcsolást!
S ha a tesztelés során hozza azokat a paramétereket,
amiket az áramkörtől elvársz, CSAK utána "öntsd" végleges formába!
(#) Fonyod21 válasza fúró hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Nézd meg ezt és a hozzá kapcsolódó linkeket....

http://www.vatera.hu/fbi_style_piros_kek_nagy_led_villogo_mkj_15526...7.html
(#) Zolikka hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Sziasztok! Megépítettem EZT a kapcsolást, de nekem csak az egyik oldal világít folyamatosan. A másik oldal nagyon halvány. Villogni egyáltalán nem villog. Mi lehet a megoldás? Köszönöm!!
Üdv! Zoli.
(#) _JANI_ válasza Zolikka hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ha szó szerint építetted meg a kapcsolást, akkor az tényleg nem fog működni! ( Nincs a 4017-esnek órajele.) Mert az 555-ös járulékos alkatrészei nincsenek ábrázolva! Egészítsd... ide! Amint lesz megfelelő órajel, máris működni fog a kapcsolás! :yes:
(#) Zolikka válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia! Megépítettem úgy ahogy a rajzon van, azokkal az értékekkel és most nagyon halványan vibrál 12 V-on. Most ez miért lehet, hogy ilyen halvány?
(#) vicsys válasza Zolikka hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Milyen tápegységről üzemelteted? Gyanús, hogy nincs egyenirányítva, vagy csak alig...
(#) Zolikka válasza vicsys hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ez egy régi adapter 3-tól 12V-ig állítható. Annyi van rá írva, hogy 220V AC, DC 300mA.
(#) _JANI_ válasza Zolikka hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Ha az órajelet ÍGY (Bővebben: Link) alakítod ki, akkor alacsonyabb a frekvenciája és állítható lesz! A potenciométerrel köss sorba egy 1K-s ellenállást! Szerintem nem olyan nagy a fogyasztása az áramkörnek, hogy egy 300mA tápegység ne lenne elég. Bár egy 470-1000µF -os puffer kondenzátor sokat javítana a feszültség simaságán.
(#) Zolikka válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Megvan a probléma, minden ugyanúgy maradt, mint ahogy van a kapcsolásokban, viszont a BC337 helyett, BC548-at tettem be! Így tökéletes!
(#) _JANI_ válasza Zolikka hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Lehet hogy csak a BC337-es EC kivezetéseit kellet volna felcserélni!?
Vagyis 180 fokot fordítani a tranzisztorokon...
( A BC548-as lábkivezetése pont ellentétes a BC337-esével. )
(#) block01 hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Tisztelt Fórumozók.Keresek olyan szakembert, aki tudna nekem segíteni egy terelőfény vezérlő megépítésében. A vezérlőnek 12x22 ledet kellene működtetnie, 9 különböző villogással.Ha valaki kedvet érez egy ilyen megépítéséhez,kérem segítsen nekem.Előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza block01 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Tedd ez a kívánságodat az apróhirdetések közé. Ott hamarabb találsz rá vállalkozót.
(#) jdani hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Hali. látom van egy pár kapcsolás a villogóra, viszont szerintem nem mindegyik olyan hogy kettőt villan az egyik, kettőt a másik. Melyik kapcsolást tudnátok ajánlani? (lehetőleg IC nélkül, de az se gond, ha azzal van)
(#) lenhardt07 válasza jdani hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Az enyém tuti működik, itt a bizonyíték:
Stroboszkóp villogó - youtube
(#) jdani válasza lenhardt07 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Kösz. és kapcsolás?
(#) misi93 hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok.

lenne egy pár kérdésem.

először is a BD442-t mivel lehet helyettesíteni? csak azért kérdezem mert az eladó azt mondta , hogy nincs helyettesítője.

a másik hogy párhuzamosan kötve a ledek áramfelvétele lesz nagyobb ha jól tudom?

előre is köszönöm.
(#) lenhardt07 válasza jdani hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
A kapcsolás ott a videó végén! Próbanyákra kell elkészíteni aszerint.
Egyéb infó: lenhardt07@freemail.hu
(#) sendrew hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Keresek olyan szakit, aki tudna nekem kilincsfészek világítást építeni az autómba.
Ha valaki érez magában affinitást ne habozzon jelentkezni

led.jpg
    
(#) misi93 válasza sendrew hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok ismét .

sikerült a tranzisztort (bd442) helyettesíteni egy pnp tranzisztorral és most jól működik.
holnap majd csinálok videót vróla hav érdekel valakit.
(#) David.zsombor hozzászólása Jún 21, 2010 /
 
Sziasztok nekem egy olyan kapcsi kéne ami egymásután villan 2-3 at és rövid szünet majd megint találtam egyet de az avr es.
(#) belganarancs válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Kíváncsiságból megépítettem,mert rendes videót nem találtam,(legalábbis az összes funkcióról)egyszerűen nem tudok betelni vele.Nekem robogóm van,nem hiszem,hogy beszerelem,bár az elején 3 légbeömlőnyílás van,úgyhogy nagy a csábítás.(6db leddel megy most,így elég pici,viszont nagyon látványos)
Holnap elvileg hazahozzák a fényképezőgépet,majd teszek fel pár képet.Köszi a kapcsolást,a programot!
Nagyon pöpec!

Üdv.:Zoli
(#) Pioneer válasza belganarancs hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szia!
Nagyon szívesen
(#) belganarancs válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Egy kérdés a visszaléptető az RA4 és a gnd közé egy kapcsoló?
(#) Pioneer válasza belganarancs hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szia!
Igen, a legutoljára módosított programban a PIC RA4-es bemenetére lett beállítva a visszaléptetés. Nem elég csak egy kapcsoló az RA4 és a GND közé, a bemenetet fel kell húzni egy 10kohm-os ellenállással +5V-ra.
Üdv Pioneer
(#) belganarancs válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
az összes fogam kint van.Végrehajtottam a módosítást,már lehet vissza is léptetni.Eleve a két nyomógombos progit égettem be,az áramkört meg próbanyákra készítettem,pont volt még hely a plusz ellenállásra,esztétikusnak nem mondható,de írtó pöpec!
Örök hála!

Ja,még egy kérdés,ha a ledeket kivezetékezném(kb 25cm hosszú vezetékekkel)A PIC nem zavarodna meg?

Üdv.:Zoli
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Meg is válaszolom a kérdésemet,bírja madzagozva is.
Következő: »»   14 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem