Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   127 / 607
(#) Milan90 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Ez nem igaz 7293-ban is van áramkorlát.
Idézet:
„ISC Current Limiter Threshold VS = ą 40V 6.5 A”

A gyártó szerint ugyanaz, mint a 7294-ben. Ha nagyon magas hőfokon, és viszonylag magas frekvencián rövidre zárod, akkor elképzelhető, hogy a védelem lassúsága miatt a végtranyók túlterhelődnek, amit magas hőfokon már nem viselnek el. Ugyanez igaz a másik IC-re is.
(#) Milan90 válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Még valami : a 7293 nem hidalható !
(#) ImiDj válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Koszonom a valaszt ugyhiszem 7294-et fogom rendelni mert aval van nekem is tapasztalatom.
(#) ImiDj válasza ptesza hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Koszi az eszrevetelt.Az igaz hogy nagy tapfeszen pl.+-41V-nal 4ohm-oval mar elegge kopog a zarlatvedelem de hozalokve meg 4 elenalas,2Tranyo akkor mar birja es a mely hang is jobb.Hat igen igy a zarlatvedelem se sokat er habar minden eroltetodik beleertve az ic is.
(#) ImiDj válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Ez a masodik legfobb szempont az elso a hangzas ami szerintem nagyon jo csak egykicsit pontatlan a melye amit lehet kompenzalni 2 tranzisztoral meg 4 elenalasal.Gyilkolni viszont lehet +-33v-al 2 ohm-on (persze szigeteletlenul tetem a bordara de a bordat elszigeteltem mindentol),a trafo az egy 250W-os kis darab volt.Ja a hangszorok az 2 30Cm 4ohm es 2 38Cm 4ohm.Koszi a hozaszolast
(#) Bassmester válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Hát igen... a mélyére végül is mondhatjuk, hogy egy kicsit pontatlan, feszesebben is szólhatna a mélytartomány, főleg a gyors, perkusszív mélyeknél. Ennek egyik oka lehet a nem túl magas damping faktor, ez viszont akár az előnyére is válhat a megfelelő hangfalon.
(#) roland0327 hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Sziasztok! összeraktam megint a mellékelt kapcsolást.
sorba kötöttem a két tápággal kér izzót és ég mind a kettő az jó vagy rossz? mit nézzek még meg mielőtt adnék rá bemenetet és hangszórót?
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
ja és még a mutét össze kell zárni?
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Nálam össze van.
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Milyen izzókat kötöttél oda? Hogyan van bekötve? Mekkora igy az áramfelvétele tápáganként?
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
két 60W-ost kötöttem sorba. nem tudom mennyi áramot vesz fel
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Tehát sorba kötöttél 2 db, 230V/60W-os izzót és a +/-40V ra ráakasztottad? Ugye nem? (Bár kárt ez nem okozhat.) Ha viszont megfelelően kötötted, egyet-egyet a + és- tápágba sorosan akkor ezek nem világíthatnának a normál nyugalmi áramtól (kb.70-100mA,)
Rajzold inkább le, mert volt itt nemrég egy csúnya félreértésből eredő kapcsolási hiba. (DJmike esete a potival)
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
igy van tessék

Névtelen.jpg
    
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Oké, jól van bekötve
Mennyire világít? Gondolom elég halványan. Bekapcsolás után csökken a fénye? Célszerű lenne kimeneti DC-t és nyugalmi áramot mérni. Csak ebből deríthető ki biztonságosan, hogy mi is a helyzet.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
ha a hsz kimenetre gondoltál akkor azon ha bekapcsolom akkor 0,3V utána lemegy 0,1-2 re . a nyugalmi áramot hogy tudom meg mérni? ja és az izzónak fénye nem csökken szemmel láthatóan
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
A 200 mV az elmegy. Egyenlőre maradjanak az izzók, köss rá hangszórót és piszkáld meg az ujjaddal az erősítő bemenetét. Ha búg, akkor működik. Na hajrá, várom az eredményt
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
nem kötöt rá csak egy kis gagyi hst-t oké mer nem akarom elrontani a 30centist
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Az első teszthez bármi jó, ami képes hangot adni.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
igy elsőre nem vad ki hangot.. lehet a mutét össze kell kötni?
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Na látod az lehet
Ha nincs összekötve, akkor hallgat mint a sír :yes:
Ezért is terveztem olyan nyákot amin mellőzve van ez a felesleges "lehetőség".
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
ez igy se csinál semmit
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Minden jól van bekötve? Hibátlanok az alkatrészek? Ha igen, akkor működnie kéne. Dobj egy képet az alkatrész és a fóliaoldalról!
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
sztem jól de amikor be dugom akkor reccsennie kéne a hangszórónak nem ?
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Nem biztos hogy reccsennie kéne. Ez eléggé lágyan indul. Akkor fog csak hallható hangot adni, ha megfogod a bemenetet, vagy valami jelet adsz rá.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
esetleg még annyit h biztosan jó-e az ic, és hogy melyik lábon milyen fesz van?
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Passz... sosem mértem és Te se méregesd bekapcsolva, mert még a végén zárlatot csinálsz rajta. Ha jó az IC, akkor szólni fog :yes:
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
szted tegyek rá jelet?
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Ha a bemenet érintésére zúgó-búgó hangot ad, akkor tehetsz rá jelet. Amíg nem győződsz meg a működésről, addig felesleges, de persze köthetsz rá jelforrást is, csak vigyázz nehogy az első pillanatban szétvágja a szokolhangszórót
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
nem jó
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Sorry!
Következő: »»   127 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem