Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 291
(#) laposag válasza poros hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Ez egy kérdés volt okoska.... 10 éves korom óta horgászok. És ha valaki,akkor én tudom mi az egésznek a lényege. És én is utálom a rapsicokat.
(#) Akashi hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Üdv.
Van egy Lada gyújtótrafóm, és szeretnék hozzá egy elektronikát csinálni. Kutya ellen kell max 20-30 m-re.
Oldman kapcsolását nézegetem, de valamit nem értek.
A tranzisztorokat mivel helyettesithetem? BC301, BD139??
és aBU326? Nincs a boltban ilyen...

A másik kérdésem... Ez a gyújtótrafó akármit csinálok, csak max 3-4 mm-es ivet húz, azt is vékonyat akráhogy szakitom meg a primer 12voltot. Az elektronika "felturbózza" a primer áramot? Olvastam hogy sokaknak 1-2 cm-es ivet ad.. ???
(#) mex válasza Akashi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Idézet:
„Ez a gyújtótrafó akármit csinálok, csak max 3-4 mm-es ivet húz, azt is vékonyat akráhogy szakitom meg a primer 12voltot.”


Ha akkuról próbálva is ez a helyzet, akkor a trafó menetzárlatos, nem érdemes vele foglalkozni.
(#) Akashi hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Akkuról is, pedig zsir új a trafó, bolti. Rákötöttem az akkut a trafóra, és kézzel megszakitgattam az áramot. max 4mm az iv.
nekiállok Oldman kapcsolásának remélem sikerül. Valakinek nyákterve van hozzá?
(#) mex válasza Akashi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Tegyél egy képet a trafóról, ha tudsz.
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ha ilyen soványka a szikra akkor a kondival sem lesz számottevően jobb, pláne ha kifejezetten CDI trafó.
Ezért is lenne jó a kép.
(#) Akashi válasza mex hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ez nem CDI trafó ha jól tudom. Egyszerű lada gyújtótrafó. Van CDI-hez való gyújtótrafóm is, robogóé, de az nem tudom müködne-e az oldman féle elektronikával.
(#) mex válasza Akashi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Jobb a ladáé, ha nem menetzárlatos.
(#) laposag hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Helló!
Valaki tudna nekem egy bevállt villanypásztor rajzot küldeni? Nagyon megköszönném...
(#) Akashi válasza mex hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Hogy mérjem ki? Újként vettem. Rázni ráz, de alig húz ivet.
(#) mex válasza Akashi hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Próbálj rákötni párhuzamosan egy 220nF 400V-os kondit a két csavaros kivezetésre, és igy szikráztasd meg, azzal a módszerrel ahogy eddig is csináltad. Ha jóval nagyobb a szikra, akkor jó lesz, ha nem, akkor másik után kell nézned.
Kimérni a menetzárlatot nem tudod egyszerű módon, és egyébként sem javul meg tőle.
(#) (Felhasználó 35586) hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
sziasztok! Lenne 1 kérdésem ez a villanypásztor működike és milyen gyújtotrafó kell bele
(#) ferzoo válasza (Felhasználó 35586) hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Hát persze hogy működne,trafó amilyen van akár 6Vos is ok.
(#) poros válasza laposag hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Viccnek szántam hozzászólásom első részét . Elnézést ha megsértettelek.
(#) poros válasza laposag hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Kíváncsiságból több itt található kapcsolást megépítettem . Szerintem ez a legjobb. A rajzot Cavalier
tette fel Ő sok jó tanáccsal látja el az építőket ,jártas ebben a témában./ engesztelésül/Bővebben: Link
(#) laposag válasza poros hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ok. Köszi mindent....
(#) erbe válasza poros hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Nem kellene 1 ellenállás a Graetz és a tirisztor közé?
(#) dizi válasza erbe hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Miért is?
(#) erbe válasza dizi hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hát mert úgy szokták.
A tirisztor nyitva rövidrezárja a trafó szekunderét. Elhiszem, hogy azt az egy impulzust kibírja a tranzisztor. De minek terheljük fölöslegesen?
(#) poros válasza erbe hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Nem tettem ellenállást. A kapcsolást egy az egyben építettem meg néhány apró ellenállás érték változtatással mert ilyen volt kéznél. Több napon keresztül ment minden probléma nélkül. Még csak langyosak sem voltak az alkatrészek. Szerintem nem kell változtatni rajta semmit, gond nélkül első/ rúgásra/ indul.
(#) athor77 válasza Akashi hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ezzel talán tudsz kezdeni valamit.
A ill B oldal.
A B oldalon 3 Légvezeték van.

Más.
Trafóról akarom müködtetni Oldmen kapcsolását.
De a trafó nem 12v-ot ad le (Alkatel töltő) hanem 17.2-t.
Ha a + oldalra elérakok egy 420R-t akkor már csak 11.9 marad.
Jó lenne-e ez igy vagy inkább egy 7812-t iktassak be?

Dok1.doc
    
(#) dizi válasza athor77 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Bocsi nem vagyok tisztába mely kapcsolásról van szó.
Az alkátel töltője nagyon is jó mert amit te 17 voltnak mértél az igazából 12volt mert ez a 17 volt az puffer feszültség,ami jó benne ,hogy van benne hővédelem és már 150 Ft-ért is kapsz a zsibin.
(#) athor77 válasza dizi hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az a baj hogy az 555 max 15V -ot tud Ű(gyári adat)és lehet,m hogy sok neki a 17V.

Egyébként oldmen kapcsolása.
(#) dizi válasza athor77 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Én is azt használok hozzájuk mert én is "gyártok"pár fajtát.
Hidd el jó hozzá tegyél rá terhelést és úgy mérd meg
(#) Bonanza02 válasza dizi hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Megmérted már valamikor hogy mekkora fesz jön ki belőle? (esetleg mekkora energia?)

Te szoktad beleépíteni a 230V AC kapcsolóüzemű tápot FBS ragaccsal?
(#) dizi válasza Bonanza02 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Nem értem miért is gondolod ,hogy én gyártom azt a vaterás sz@art soha nem hirdettem a vaterán semmit hét féle típust gyártok ebből egy típus Romániában van engedélyeztetve zömébe oda megy a cucc a képen látható készülékek az occsó kategóriát képviselik de meg szeretnélek nyugtatni ezek fel építése is meg felel a szabályoknak.
Ezen kívül még gyártunk egér, patkány , vakond kutya&macska riasztókat
(#) Peticilin hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Megépítettem a mellékelt kapcsolást. Müködne is,csak az első impulzus után behülyül és teibe adja a szikrákat. Mi lehet a baj?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv. Peti
(#) mex válasza Peticilin hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Az első szikra által gerjesztett zavarok a monostabilt álladóan újraindirják, ezért van a "szikraeső". Sokat segitene, ha a próbapanelt rövidebb huzalokkal kötözgetnéd. Ezenfelül a stabkocka után tegyél egy diódát meg egy nagyobbacska pufferelkót. Ha árnyékolt dobozba szereled biztosan jól fog működni.
(#) Panhard válasza Peticilin hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Hello, szerintem az sem jó, hogy a 12V-os stabilizátor ic 12V-ot kap. Minimum 3V-al több kell neki mint a kimenete, akkor működik rendesen. Kondi sem ártana a kimenetére.
Az 555 elmegy 5V-ról is, inkább cseréld ki arra.
(#) IMI124 válasza Peticilin hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
hello ez 1 impulzusgenerátor a p1 2M legyen c1 1yf

out.JPG
    
Következő: »»   45 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem