Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramgenerátor
 
Témaindító: DuMatyi, idő: Aug 28, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 24
(#) komitya válasza vzoole hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Láttam én is.Az is jó lenne,ha nem lenne SMD alkatrészekből,másrészt a másik egyszerűbb,de azért köszi!
(#) vzoole válasza komitya hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Hát igen... egyszer próbaképp terveztem SMD panelt és úgy megtetszett, hogy azóta már csak így tervezek.

Szerintem megépítheted, csak egy kis kézügyesség kell hozzá.
(#) Hujikolp válasza vzoole hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Üdv!

Én is ezt a kapcsolást szeretném megépíteni pár power ledhez.
Viszont 1 led helyett betehetek 3-at sorban?
3.6V-on 350mA-t eszik. (10.8V) A táp 11.5V és 12V között, inkább a 12-höz közelítve változik/változhat (stabilizált állítható dugtáp).
2A-es tekercs helyett tehetek bele 1.6A-osat?
IRF-re szükséges hűtőborda?
Hülye-biztosra kibővíthető? Gondolok itt arra, hogy a led árama legyen max 420mA. Viszont e fölé ne emelkedjen az áram. (ekkor fesz. gondok előfordulhatnak? A 3 párhuzamos ledet nem bírná már meghajtani a táp[max1A] vagy igen?)
A 0.1R mekkora teljesítményű legyen?
(#) Krisz03 válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Hogyan forrasztod be ezeket a LED-eket? Nekem is van ilyen hidegfehérben, de nagyon körülményes, mert a tok alján van csak forrasztható felület. Egyébként ugye tudod, hogy hűtőfelületet kell nekik kialakítani?! Megkérdezhetem még, hogy honnan szereztél ilyen LED-eket? Közvetlen a gyártótól? Nekem már nem enged többet rendelni, azt írja, hogy vegyem fel valakivel a kapcsolatot.
(#) Hujikolp válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Eddig 2 rendelésem volt tőlük, 3 termékkel, most rendeltem megint sample-t 2 külön termékkel. Nem tudom, hogy mennyit lehet rendelni összesen.
Az adatlapban lévő hűtőfelületet alakítottam ki, szerintem elég lesz, bár még nem próbáltam, nem jöttek még meg. A hűtőfelületet csatolom. A középen lévő a negatív, a nagy, teli a pozitív.
Forrasztást én úgy gondoltam el, hogy előre beónozom a feületet, majd a nyáklapot ráteszem a meleg vasalóra, majd amikor megolvad rajta az ón, akkor az smd ledet ráhelyezem szépen az ón felületre, majd ha rátapadt, akkor az egészet leveszem. Még nem próbáltam ezt a technikát, de szerintem beválhat
(#) vzoole válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
-Tehetsz bele 1,6A-es tekercset.
-Hűtőborda nem szükséges.
-3 led mehet sorba, állítsd be 350mA-re és akkor annyit kapnak a LED-ek ha esik, ha fúj.

-Ami nyákterv fentvan... azokkal az alkatrészekkel 1,5A-ig lehet állítani, de max 2 A-ig át lehet alakítani.
-Ellenállásból 1-2W-os biztos elég.

(#) bbalazs_ hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Eppen most fejeztem be egy aramgeneratort, LED-es lampakhoz.

Az alapja egy szabalyozhato lm2679-es stepdown, aminek a sense vezeteket egy muv. erositovel taplalom, ami viszont a figyeloellenallasrol kapja a jelet.

5db 1W-os LED sorbakotve, 330mA-el taplalva (max 350-et bir), a figyeloellenallas 1 Ohmos 1W-os, hideg. A feszultseg kb 15.8V, egy 19V-os notebooktaprol hajtom.

Szepen lehet merni, ahogy a feszultseget veszi le folyamatosan (mert a LEDek melegszenek), mikozben az arammero el sem mozdul a beallitott ertekrol...

(#) Hujikolp válasza vzoole hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Köszi a válaszokat!
Nem tudod még azt esetleg, hogy a feszültségek hogyan fognak változni a ledeken? Mert ugye sorba van kötve a figyelő ellenállással, amin nem sok fesz marad, a tekercsen és a feten. Erről a kettőről nem tudok nyilatkozni, csak sejtésem van. Ha bekapcsolja a fetet, akkor azon nem sok fesz esik, mnt a figyelőn, de a tekercsen akkor mekkora fog?
Ha egy ledet hajtanék meg vele, akkor nem kerülne rá több feszültség, mint ami ki lett mérve, és a led adatlapján ahhoz az áramhoz, akkora fesz tartozik?
(#) oreg1965 hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Új ember vagyok, és próbálkozom egy lézerled felélesztésével. Vettem egy LM317-es IC-t, az Adj és az Out lába közé bekötöttem egy 10 ohmos ellenállást, és a leírása szerint akkor 125 mA-es áramot kellene a kimeneten produkálnia a kép szerinti kapcsolásban. Ehelyett kapok 32 mA-t, amivel a led épp csak pislákol. Van valami tippetek, hogy miért? Előszőr azt hittem, kevés a bemeneten az 5 V, de 12V-nél is ugyanez a helyzet.

(#) proli007 válasza oreg1965 hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Hello!
- És az LM bekötését megnézted? Mert nem a "szokványos" háromlábú.
- Szűrés meg van a bementi oldalon? Mert ha brummog, nem ad ki annyi áramot amit lehet
- Mérd meg az ellenálláson eső feszültséget, annak 1,2V-nak kell lenni. Ha annyi, akkor nem akkora az ellenállás. Ha nem, akkor mégis kicsi a fesz, vagy gerjed.
üdv! proli007
(#) Geri2 hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Sziasztok

Segítenétek? Van nekem 1 1.5Kw-os 220as villanymotorom, hogy tudom átalakítani generátorrá?
Vagy egyáltalán bármely más motort, melyik lenne a legalkalmasabb?
Köszi előre is!
(#) kadarist válasza Geri2 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia!

Ez nem az a topic.
(#) zenetom válasza Geri2 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Hali!
Talán ebbe a témába jobban beleillik

kadarist: ezzel nem sokat segítettél (nem kötöszködésképp írtam)
(#) kadarist válasza zenetom hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Valóban nem sokat. Most ennyire futotta.
(#) Unasz84 hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Üdv! Én egy olyan kérdésel fordulok hozátok hogy én egy 5w Power ledet szeretnék működtetni 1,5V elemről, s hogy ez összejöhesen megoldható e egy DC-DC Step Up és egy Áramgenerátor segítségével a vagy roszul gondolkodom?
(#) vzoole hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Jól gondolod.
(#) mex válasza Unasz84 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Egy 5W teljesitményű led ~1.5A vesz fel teljes fényerőnél, 3.3V feszültségen, (feltételezem, fehér fényű). Ez viszont több mint 3A jelent 1.5V-os táplálás esetén, ami jóval több is lehet a step-up hatásfoka függvényében. A góliát elemen kivül csak akkus táplálás jöhet szóba. Gondot jelent, hogy milyen kapcsolóelemet használjunk, de gyakorlatilag csak bipoláris tranyó jöhet szóba házilagos kivitel esetén. Esetleg külön step-uppal lehetne fetvezérléshez feszültséget előállitani. Maga az áramgenerátor pedig, jó ha kapcsolóüzemű, illetve célszerű a step-up részt mindjárt áramgenerátorosra kiképezni. A böki, hogy rajzom nincs róla, a netem sem igen találni...
Szét kell nézni a neves gyártók kinálata közt, Ők már rég megoldották ezt a problémát.
Valamelyik ledes topicban (kertivilágitás ?) láttam önrezgő feszültségátalakitót, talán az alapján el lehetne indulni.
(#) Unasz84 válasza mex hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Köszönöm a kímerítő választ! Nagyábol értem Egy 2-3 5w ledből szeretnék egy Binyigli lámpát lehetőleg nem túl sok akuelem működtetésel de először egy 1 ledest készítek tesztelgetni.
(#) moly hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Megépítettem EZT a kapcsoló üzemű kis tápot ,egy db power ledet akarok róla üzemeltetni.
Szépen megy is ,(3.6V 0.350mA ennyi kell a lednek) mérhető mikor üzemel, és kb. 85% hatásfokkal. Viszont ez a kapcsolás a feszültséget igyekszik állandó értéken tartani nem az áramot. Számít ez valamit ? Szerintetek átlehetne alakítani hogy áramgenerátorként működjön. Vagy jó így ahogy van...?
Köszi a segítséget.
(#) moly hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Ja és természetesen nem a fix fesz.értékű ic-t használtam hanem az LM2674-ADJ tipust.
(#) Medve válasza moly hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Ha jól látom, ebben van áramkorlát. Azt beállítod a 350mA-re, a feszültséget pedig egy magasabb feszültségre, kvázi mindegy mennyire...
(#) bundyland válasza Medve hozzászólására (») Jan 18, 2010 /
 
Hát szerintem az inkább csak limit és nem áramgenerátor
, én nem látom hol lehetne állítani.
(#) soskajoska hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem éppen az itteni témákhoz illik, de áramgenerátor: Keresek egy precíziós áramgenerátor kapcsolást, ami 1...100 mA körüli áramot szolgáltatna és referenciaforrásnak lehetne használni. Onnan már csak egy lépés, hogy a meglévő 0,1%-os ellenállásaimmal feszültség-referencia is megvalósítható lenne.
(#) proli007 válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Hello!
Pont most készítettem egyet, csak még nem rajzoltam le...
üdv! proli007
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Hello!
Megelőztél.. De Jóska több helyen is rakott fel hasonló kérdést..
De majd meglátjuk, hogy mire jó, ha felteszem a rajzot. Alapvetően nem sok különbség van, csak kicsit más.
üdv! Gábor
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2010 / 1
 
Hello!
Nos elkészült. Lehet komplikáltnak tűnik, de még sem az..
- Ha nagy átfogással szeretnéd használni, akkor célszerű tízfordulatos Helipotit alkalmazni.
- Lehet más Fet-et is használni bele, de akkor a stabi feszültséget legalább 6V-ra kell megemelni.
- Szakadt kimenetnél, vagy az áramgenerátor túlterhelésénél jelzés van. (ami itt nem rövidzárat jelent, hanem nagyobb értékű terhelő ellenállást, mint amin a tápfeszültség be tudná állítani a szükséges áramot)
- A Fet-re természetesen hűtés kell.
- Ha pontosabb referenciát szeretnénk alkalmazni, mint amit az LM7805 tud, akkor egy TL431-el kell a referenciát előállítani.
- R8 cseréjével itt is lehetne "áramtartományt" beállítani, mint a Zoli által feltett rajzon, csak annak kapcsolástechnikája nem jó. Tekintve, hogy a kapcsoló átmeneti ellenállása beleszól a mérés pontosságába.
üdv! proli007
(#) soskajoska válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia!
Ez hasonlít ahhoz, amit elképzeltem. Valószínüleg a TL431-es referenciát választom. Kérdésem, hogy a LM358-as IC miért az 5V-ról megy? Nem alacsony az?
(#) soskajoska válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
A FET-es "végfok" további gondolatokat ébresztett bennem. Van néhány azonosítatlan diódám. Némelyik vélhetően Zener. Mi van, ha megfelelő FET-et választva 60÷120V-ról hajtom meg? Bár a szükséges vizsgálóáram csak 0,1÷1mA körül lenne, a FET hűtésére akkor is oda kell figyelni (különösen, ha nyitóirányban rakom be a diódát. Így viszont meg lehetne állapítani a letörési feszültséget. Szerinted működhet?
(#) proli007 válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 22, 2010 /
 
Hello!
- Az 5V-os stabit azért választottam, mert általában ez van kéznél, és a tápfeszültséget a szükséges minimumra választani. Így ez 8V-ra adódik. Az 5V még éppen megfelel a Fet működéséhez, levonva az LM358 maradék feszültségét.
- Semmi gond, ha a tápfeszültséget felviszed, természetesen a stabi feszültségét is meg kell emelni a Fet küszöbfeszültségének megfelelően és külön tápról kell járatni a stabit, mert annak maximális bemenő feszültsége kb. 40V.
- Ha a pontosabb TL431-et szeretnéd alkalmazni és 1mA kimenő áramot, akkor érdemesebb a poti feszültségét feljebb vinni pld. 1V-ra, hogy a műveleti erősítő Offset feszültsége elhanyagolható legyen a vezérlő feszültség mellett. Természetesen R8-at így 1kohm-ra kell választani. A "biztonságot jelentő Q1 tranyót ekkor érdemes egy BS170-re cserélni.
üdv! proli007
(#) koczka hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
hali

1,5amper (állítható) teljesítményű power ledhez való áramgenerátort keresek valakinek van ilyen kapcsolása?
Következő: »»   4 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem